Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 lis 2021 12:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Johannesburg (JNB)
PříspěvekNapsal: 18 dub 2011 22:07 
VIP

Ahoj. Dotaz k tomuto letišti jestli už někdo byl. Za jak dlouho se dá stihnout přestup? Vízum není, tak by to snad nemuselo bejt tak dlouhý. Přílet je ráno v 08:10 a chci přikoupit přískok do Kapskýho města místníma x lowcostama. A ted v kolik ten přípoj vzít-aby byla rezerva a zase, aby se tam zbytečně dlouho nečekalo :)

Předmět příspěvku: Re: Johannesburg (JNB)
PříspěvekNapsal: 18 dub 2011 22:41 
Administrátor

Po příletu to jde rychle, obdržíš nálepku s razítkem do pasu a jsi venku. Odbavení na lety je o patro výše, takže žádná velká ztráta času. Pokud nemusíš na check-in, tak bych neviděl problém to v klidu stihnout za dvě hodiny. V opačném případě zvol raději tři.

PříspěvekNapsal: 19 dub 2011 07:05 
VIP

Luko píše:
Po příletu to jde rychle, obdržíš nálepku s razítkem do pasu a jsi venku. Odbavení na lety je o patro výše, takže žádná velká ztráta času. Pokud nemusíš na check-in, tak bych neviděl problém to v klidu stihnout za dvě hodiny. V opačném případě zvol raději tři.

ale bacha kamaráda loni kontrolovali 20min protože na pasovce nikdo nevěděl, že Česko je v EU...

PříspěvekNapsal: 19 dub 2011 16:20 
VIP

díky všem za info. nakonec poletíme ten přípoj až o den později. mimochodem mě překvapila cena ubytování v Jo´burgu - čekal jsem to nižší. Je pravda, že je to z 1 na 2 července, ale to panebože je úplně mimo sezonu, vždyt začíná zima tam...

PříspěvekNapsal: 19 dub 2011 19:11 
Diskutér

ted sme se vrátili z Johanesb.2 hodky ůplně v poho :)

PříspěvekNapsal: 19 dub 2011 22:56 
Administrátor

krtek píše:
mimochodem mě překvapila cena ubytování v Jo´burgu - čekal jsem to nižší.
Kde není poptávka, tam není nabídka. Centrum JNB je snad největší ostuda celé Jižní Afriky.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2011 17:52 
VIP

jelikož má lukáš pravdu, Jo´burg stojí za prd, tak to zase změníme a poletíme ten den dál do Kapskýho. Ted jen v kolik hodin vybrat ten přípoj. Přílet je v 08:10 ráno - odlet v 09:25 asi nedáváme, že ne?? :lol: :lol: (musíme znova na check in - přiletíme s turkama a budem pokračovat s 1time.co.za - to pochybuju, že mají spolupráci a že kufry nám odbavěj v praze až do Cape Town..tím pádem budem muset znova na check in a ta hodina a čtvrt je vlastně nerealizovatelná, že jo?? :lol: :lol: )

PříspěvekNapsal: 27 dub 2011 19:16 
Administrátor

Do tak krátkého přestupu bych se netlačil. Když odečteš čas, kdy se zavírá check-in před odletem u návazného letu, tak je to o hubu. Nehledě na to, že tam může být nějaká fronta po příletu na pasovce či se pozdrží výdej zavazadel...

PříspěvekNapsal: 03 zář 2021 20:29 
Diskutér

Zdravím, teď, když už není zákaz cestovat do JAR, uvažuju o nějakém tripu v listopadu. Potřeboval bych poradit, kterého dopravce upřednostnit. Létám s BA, ale ti jsou v mém termínu dost drazí. Nabízí se Air France 777, Swiss s A340, Lufthansa 747 (KLM neberu po květnové zkušenosti, Air France mě přijdou lepší).
Nemám však zkušenosti se Swiss a Lufthansou a jejich porovnání právě s Air France nebo BA.
Jde mi o servis v economy a hlavně místo na nohy. Co jsem si zjišťoval tak by LH měla být s místem na nohy zřejmě nejhorší (mám 193cm), je to pravda?
Jo a BA nabízí v economy tvrdší alkohol gratis, předpokládám správně, že výše uvedené aerolinky nic takového v nabídce nemají? Air France/KLM pouze pivo a víno :roll: díky

PříspěvekNapsal: 04 zář 2021 05:26 
VIP

V době covidové jsem dálkovku s LX či LH neletěl, takže nemůžu posoudit, jestli nedošlo ke škrtům, ale dřív mi přišel servis poměrně bohatý, včetně tvrdého alkoholu. Kromě zásoby v běžném vozíku s pitím LH vždy po jídle jezdívala jedno kolo s rozlévanou brandy a baileys...

PříspěvekNapsal: 04 zář 2021 10:48 
VIP

Tak můj let FRA-SIN s LH těsně před Covidem byl tedy dost tragický, catering bída, IFE rovněž a rozhodně tam žádný tvrdý chlast nenosili. Zařekl jsem se, že pokud to nebude za hubanec už nikdy více :shock:

PříspěvekNapsal: 07 zář 2021 15:21 
Moderátor

No já teď letěl FRA-MEX-FRA a 747 stála dost zaprd, teplá jídla jen tak to nejnutnější aby se neřeklo, těstoviny s červenou omáčkou a ráno pak nějaký sendvič nebo co. Po jídle flašku vody a 6 hodin neotravuj. Jestli se podával alkohol k jídlu netuším, já nějak neměl chuť. Ale mezi jídly proaktivně určitě ne. Zlaté byly časy "beef or chicken" :-(. Příště bych asi zkusil objednat si kosher, horší to být nemůže.

PříspěvekNapsal: 09 zář 2021 16:54 
VIP

Pareja píše:
žádný tvrdý chlast nenosili. Zařekl jsem se, že pokud to nebude za hubanec už nikdy více :shock:

Pokud to nebude levnější o láhev z duty free ;) Nebo o supermarketovou, rozlitou do 50ml lahviček (pro nás chudší) :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina