Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 lis 2022 06:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 218 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bankovní vlákno
PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 10:51 
VIP

nemas smartphone?

Předmět příspěvku: Bankovní vlákno
PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 10:52 
VIP

Presne takhle to probihalo i u Raifky. Taky jsem odmitnul bankovnictvi do telefonu a tak mi rekla,vze SMS budou zpoplatnene. Tak jsem ji odpovedel, ze az to udelaji, tak zrusim kreditku. Ucet u nich nemam. Ale moc dobre vedela, ze diky ni mam zhruba 500 Kc slevu u O2.

Odesláno z mého HT20Pro pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 10:56 
VIP

beardie píše:
nemas smartphone?

u me to není o smartphone ale o tom, ze bankovnictví v mobilu proste nechci.

PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 10:58 
VIP

vitaj v roku 2020, to je buducnost

PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 13:42 
VIP

jo jo jo...

PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 15:40 
Diskutér

marecek97 píše:
beardie píše:
nemas smartphone?

u me to není o smartphone ale o tom, ze bankovnictví v mobilu proste nechci.

Však ho používat nemusíš...Stačí si pouze v appce jen generovat kódy pro přihlášení do internetového bankovnictví. A to funguje offline ;)

PříspěvekNapsal: 22 čer 2020 07:27 
Diskutér

marecek97 píše:
schwott píše:
Raiifeisen bank zpoplatňuje (mimo jiné) od 1.9. SMS kód pro přihlášení do IB. V ceníku jsem ale tuto položku nenašel, je tam jen informační SMS za 4 Kč, ale to nebude ono.

toto zavádí i UCB!!! Volala mi paní že mi udělá smart banking..děkuji nechci...dobře hezký den, ale víte že přihlášení je zpoplatněné...platíte z sms...říkám nevím, nikdo mi nic takového neřekl, ať mi zavolá můj bankéř, protože s tímto nesouhlasím..zatím nikdo nevolal..

Zpoplatněným SMS u UCB se jde vyhnout:
1. stačí účet U-Konto Premium (to mám já), tam jsou SMS zdarma. Účet je zdarma při obratu 50 000 Kč měsíčně
2. založit si spořící účet a poplatky za balíčky SMS navázat na něj. A protože autorizační SMS ze spořáku jsou zdarma, nebude se nic strhávat :D

PříspěvekNapsal: 22 čer 2020 16:22 
Diskutér

patrikchrz píše:
2. založit si spořící účet a poplatky za balíčky SMS navázat na něj. A protože autorizační SMS ze spořáku jsou zdarma, nebude se nic strhávat :D

Patriku, opravdu to ještě platí? Vím, že to bývala pravda. Ale už dost dávno mi Uni oznámila, že buď apka nebo mi to budou účtovat. Přestože mám spořák a ještě jsem si stěžoval na pobočce.

Jelikož jsem na těch smskách 100% netrval, tak jsem s nelibostí vzal tu aplikaci.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2020 13:57 
Diskutér

u Unicredit Premium to určitě zdarma je (sám mám).

O nějaké změně u spořáku nevím, ale to by se určitě v diskusním fóru na Finexpertu provalilo, tak hádám, že to tak bude stále. Je ale fakt, že mi to pracovnice na pobočce odmítla udělat, prý nebude podporovat podvod, nebo něco takového říkala :).

Nejjednodušší cestu tak vidím přechod na Unicredit Premium (jediný rozdíl je podmínka obratu 50 tisíc, když už musím myslet na to dělat obrat, tak už je mi jedno, jestli 15 nebo 50 tisíc) a mám navíc cestovní pojištění (a zlatou kartu, ale tak je fakt k ničemu, kromě toho cestovního pojištění žádnou výhodu nemá).

PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 13:28 
Diskutér

ČSOB mi poslala nové podmínky cestovního pojištění:

Na dovolenou už vyrazíte s lepším cestovním pojištěním

Vážený pane Chrzi,

Vaše cestovní pojištění ke kartě bude od 1. července ještě lepší díky vyšším limitům a nově přidaným pojištěním:

Zvýšíme limit léčebných výloh z 10 000 000 Kč na 100 000 000 Kč

Zvýšíme limit u pojištění stornopoplatků z 35 000 Kč na 50 000 Kč / osoba a zároveň snížíme spoluúčast z 20 % na 10 %

Sloučíme pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví s újmou na majetku a zvýšíme limit ze 2 000 000 Kč na 20 000 000 Kč

Přidáme pojištění odpovědnosti za poškození elektroniky až do 10 000 Kč

Přidáme pojištění spoluúčasti na zapůjčené věci s limitem 10 000 Kč, budete tak mít krytou i spoluúčast při případné škodě na zapůjčeném autě

Zajímavé je tam to krytí spoluúčasti na zapůjčeném autě.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 13:58 
Diskutér

patrikchrz píše:
ČSOB mi poslala nové podmínky cestovního pojištění:

Na dovolenou už vyrazíte s lepším cestovním pojištěním

Vážený pane Chrzi,

Vaše cestovní pojištění ke kartě bude od 1. července ještě lepší díky vyšším limitům a nově přidaným pojištěním:

Zvýšíme limit léčebných výloh z 10 000 000 Kč na 100 000 000 Kč

Zvýšíme limit u pojištění stornopoplatků z 35 000 Kč na 50 000 Kč / osoba a zároveň snížíme spoluúčast z 20 % na 10 %

Sloučíme pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví s újmou na majetku a zvýšíme limit ze 2 000 000 Kč na 20 000 000 Kč

Přidáme pojištění odpovědnosti za poškození elektroniky až do 10 000 Kč

Přidáme pojištění spoluúčasti na zapůjčené věci s limitem 10 000 Kč, budete tak mít krytou i spoluúčast při případné škodě na zapůjčeném autě

Zajímavé je tam to krytí spoluúčasti na zapůjčeném autě.

plus nezapomeňte, že vaše rodina je pojištěna, i když vyrazí na cesty bez vás...

Předmět příspěvku: Bankovní vlákno
PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 14:30 
VIP

Nepáči sa mi tam ta priložená tabuľka, kde píšu len o držiteľovi karty

PříspěvekNapsal: 01 črc 2020 07:11 
Moderátor

petrk píše:
jardafox píše:
rajqo píše:
záleží od banky a od kódu transakcie ako to revolut zaúčtuje... dobitie revolutu je vlastne prevod medzi kartami rovnakej sumy (cash advance) a nie platba za tovar.. neviem si predstaviť že by banka registrovala revolut ako platbu u obchodníka (POS) a dokonca vyplatila bonus za platbu kartou :D keďže peniaze z revolutu sa dajú okamžite previesť na iný bankový účet, banky nechcú prichádzať o zisk z poplatkov za výber z ATM alebo úroky ;)

ok tím pádem pokud mi u banky reklamaci zamítnou, jediná možnost je propojit revolut s klasickým účtem hádám? případně dát jako prostředníka google pay, který mám taky napojený na kreditku. tam by to hádám mělo být zaúčtováno jako normální platba kartou, ne?

Pokud budes dobijet Revolut debitni kartou, tak to je bez poplatku, protoze tam ti to jde primo z uctu. Kdyz to udelas pres kreditku, tak tam to banka podle kodovani prodejce (merchant code) bude brat jako cash advance a podle toho ti muzu uctovat poplatky dle jejich ceniku (stejna jako vyber z bankomatu, kde taky asi budes mit vyber z debit zdarma a kredit s poplatkem pokud si pujcujes). Podle poplatku a sazebniku se to da teoreticky obejit - pokud bys opravdu touzil po pouziti teto specificke karty, tak nejdriv posli penize na kartu (mit kreditni kartu v plusu) a pak s ni nabit Revolut. Predpokladam, ze vsechny poplatky mas z "uroku", teda za cerpani kreditniho limitu. Kdyz kartu predplatis, tak limit necerpas a tim padem neplatis urok.

Tak po měsíci nakonec vyřešeno:
"V souvislosti s technickou chybou upřesníme, že se týká pouze plateb u obchodníku PPL, DPD a Česká pošta, a. p. Naopak účtování úroků u obchodníka Revolut je v pořádku, jelikož se de-facto jedná o nákup virtuální hotovosti. Váš typ Kreditní karty nemá hotovostní čerpání v bezúročném období, proto Vám úroky za nákupy u společnosti Revolut budou účtovány i v budoucnu."

A tady hodně překvapili:
Co se týká chybně odúčtovaných úroků ve výších 49,79 Kč (30. dubna 2020 – úrok za úhradu u obchodníka PPL) a 539,44 Kč (31. května 2020 – u obchodníka Revolut), vrátíme v nejbližších dnech zpět na Vaší Kreditní kartu, u obchodníka Revolut se však jedná o vstřícný krok. Připomínáme tedy, že nákupy pseudoměny prostřednictvím Vaší Kreditní karty u společnosti Revolut již budou úročeny standardně, pokud si ovšem nezměníte typ, jak uvádíme výše.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2020 01:50 
VIP

Neni to úplně bankovní, leč dám to sem. TCB nabízí čerpání skrz visa kartu s 5% bonusem. Jak to funguje? Dostanu virtuální kreditku v usd a při platbě v jiných měnách to půjde podle visa kurzu?
Příloha:
Screenshot_20200702-093519.jpg
Screenshot_20200702-093519.jpg [ 173.42 KiB | Zobrazeno 2776 krát ]

PříspěvekNapsal: 02 črc 2020 15:16 
Diskutér

brumbrum píše:
Neni to úplně bankovní, leč dám to sem. TCB nabízí čerpání skrz visa kartu s 5% bonusem. Jak to funguje? Dostanu virtuální kreditku v usd a při platbě v jiných měnách to půjde podle visa kurzu?
Příloha:
Screenshot_20200702-093519.jpg

Tuhle službu neznám. Každopádně jak je to s konverzí, dal bych si na to pozor, aby právě v tom konverzním kurzu nebylo nějaké "čertovo kopýtko".

Logicky - někde na těch 5 % musí vzít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 218 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina