Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 črc 2020 13:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: evakuace z PER (AU) do ČR
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 15:43 
VIP

kamarád uvízl v Australii kousek od Perthu, původní let s China Airlines zrušenej, v Taipei zakázanej tranzit, chtěl jsem ho poslal přes Bangkok s Thai, ale Ti požadují medical certificate o testu na coronavirus, což mu v Australii neudělají. A poslední lety Thai letěly dnes, dál už jen Qatar za nehorázný ceny.
Podle https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm
je seznam zemí, přes který by mohl tranzitovat dost úzkej.

Nejsem si jistý, jestli může mít let s BA, kde je technický stop v SIN (musí se ven z letadla a po 1,5h znovu naboardovat).. ale nejspíš se to bere jako transit, čili opět nelze.
Má ještě nějaký možnosti, kromě toho Qataru?

Předmět příspěvku: Re: evakuace z PER (AU) do ČR
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 16:22 
Diskutér

Dobrej oříšek. Na jedný letence asi horko těžko něco rozumnýho :( osobně bych zkoušel hledat něco přes Indonésii na dvou letenkách... ale mastný to bude, o tom žádná...

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 16:59 
VIP

goro píše:
Má ještě nějaký možnosti, kromě toho Qataru?
Nenapíšu bohužel žádnou novinku, jenom připomenu základní techniky (které goro bezesporu zná, takže opravdu jen připomenu):
- pokud má teď kamarád fůru času, ať si na počítači zadává na více listech všechna větší odletové letiště v Austrálii, myslím že "Perth" je teď ten nejmenší problém;
- ať zadává jednosměrnou i zpáteční letenku, ve většině případů bude zpáteční levnější, ale na trasování té zpáteční cesty mu vlastně vůbec nezáleží, když to nebude chtít proletět;
- ať, a to se mi píše opravdu těžce :roll: , zkouší inspiraci na kiwi, tam to najde prapodivná funkční spojení (ukazuje mi to odlet zítra ze SYD za 34.345 až do PRG skrz HKG+IST+MSQ; nekontroloval jsem povolení tranzitu v Istanbulu při letu z Hongkongu, ale Lukašenko v Minsku povoluje přistávat pořád každýmu, zdá se).

Strávil jsem teď v posledních dnech asi pět hodin taky hledáním repatriace pro uvízlého v cizině, po mnoha a mnoha pokusech už jsem zadával jenom zpáteční letenky, ty jednosměrné byly za raketu.
Z Velké Británie je problém se dostat pod 7k, BA stojí z LHR 14k zpáteční, 16k jednosměrná. V tomto kontextu je 35k z Austrálie ještě "pohoda".

Kolik stojí ten Qatar, goro?

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 20:10 
Návštěvník

co 2x OW s United:

28/3 SYD-SFO - $783 USD

30/3 SFO-EWR-LHR - $435 USD

a pak nejak do Prahy... nebo tech variant jak do AMS, FRA, VIE apod je dost.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 20:21 
VIP

Qatar PER-DOH-PRG na nejbližší dny stojí přes 130.000,-kč :?

Transit přes HKG nelze, přes IST taky ne, pokud jsem teda dobře četl aktuální podmínky na IATA.

Něco přes USA je zajímavý nápad, pár možností tu mám rozdělaných. Díky za tip.

Teď jsem ještě objevil Qatar na 2.4. za 32.000,-kč, nebo za podobnou cenu to jde i jako zpáteční a pak tu druhou cestu i kdyby nechal zrušit / případně hodit zpátečku ještě na duben a doufat ve změnu letu a refund té části ceny za druhou půlku letenky.
Pořád je to asi nejvýhodnější, co jsem našel.

Dnes odletěli Thai PER-BKK-OSL za 7900,-kč, ale jak už jsem psal, nelze využít bez testu na covid, což je pro zdravého člověka podobně dostupné asi jako u nás.

Díky všem za podporu.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 22:38 
Tazatel

MZV planuje repatriacni let. At sleduje jejich web.

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 00:29 
Diskutér

jo, když tam po lékárnách sežene aspoň tak pár milionů roušek, tak pro něj Hamáček neco pošle.

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 08:58 
Moderátor

clancy píše:
MZV planuje repatriacni let. At sleduje jejich web.

Chtěl jsem napsat totéž, ale nenašel jsem žádné upřesnění na MZV, třeba časem bude...
Řešil jsem totéž před týdnem z Pacifiku přes NZ a Austrálii, bylo to přeci jen ještě jednodušší a víc možností, ale ceny skákaly od "běžné " po stotisícovou, jako u QR a nejednou nešlo zabookovat nebo zaplatit nic. Zkusil bych ještě být od rána na letišti a řešit to na místě (pokud to lze). Mně se povedlo koupit letenku na místě a za 2 hodiny jsem seděl v letadle pro 4 segmenty přes půl zeměkoule do ČR.

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 09:42 
VIP

1, Thai zevraj uz zrusil tu poziadavku na COVID19 certificate pri Transit pax, zdroj: https://www.thaiembassy.ch/News_detail/320.html
2, 31. marca leti Austrian rescue flight zo SYD, no prednost maju rakusania: https://heimflug.austrian.com/

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 18:47 
Kolemjdoucí

Z bližších evropských měst potom už jezdí Regiojet busy jako "evakuační", ale je to komerční mezinárodní doprava, akorát jednosměrná.... (Superstupidita, co když se někdo potřebuje "evakuovat" opačně, ale co dneska funguje normálně...)

Z Londýna asi za 2000, jenom je to taky dost vyprodaný, ale mají to v rezervačním systému, tak to je asi výhoda že člověk nemusí volat bůhvíkam...

PříspěvekNapsal: 28 bře 2020 00:23 
VIP

H_K píše:
Z bližších evropských měst potom už jezdí Regiojet busy jako "evakuační", ale je to komerční mezinárodní doprava, akorát jednosměrná.... (Superstupidita, co když se někdo potřebuje "evakuovat" opačně, ale co dneska funguje normálně...)

Z Londýna asi za 2000, jenom je to taky dost vyprodaný, ale mají to v rezervačním systému, tak to je asi výhoda že člověk nemusí volat bůhvíkam...

Čůro se peněz neštítí :-D
No a já se ptám...kde je duty of care z EU 261?
Místo, aby nás přesunuli na jinýho dopravce, vyjebávka a čau. Ale když nám zaplatíte znova desetkrát tolik, vynasnažíme se...

PříspěvekNapsal: 01 dub 2020 11:44 
VIP

tak nakonec vyřešeno koupením letenky s Qatar PER-DOH-PRG, cena kolem 20k, což je dost, ale vzhledem k situaci, a i cenám repatriačních letů, pokud budou, je to vlastně pořád levnější možnost.
Díky všem za podporu.

PříspěvekNapsal: 01 dub 2020 13:53 
Moderátor

V tuto chvíli to je opravdu velmi dobrá akční cena za nouzovou letenku z této destinace.

PříspěvekNapsal: 01 dub 2020 17:58 
VIP

burito píše:
V tuto chvíli to je opravdu velmi dobrá akční cena za nouzovou letenku z této destinace.
Přesně. Gratulace, nejsi goro, ale guru.
Guru akcí “Dostaňte mě levně domů”.

PříspěvekNapsal: 02 dub 2020 04:49 
VIP

Guruovi teď přišili dalších šest znásilnění...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina