Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 25 zář 2020 13:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam z HKG cez Velikonoce 2020 ?
PříspěvekNapsal: 19 bře 2020 10:31 
VIP

Aha, takže měl Ridder pravdu.
No je fakt, že já jsem se taky dobrovolně nakýbloval do letadla na zcela zbytečných 2x15 hodin na trase LAX-SYD-LAX, ale to stálo "jenom" 660 USD. Investovat do obhajoby statusu bezúčelnejma cestama skoro kilečko, to věru hluboko do kapsy nemáš. A bezúčelné byly, jinak bys tohle téma nepojmenoval jaxiho pojmenoval...
Držím palce na vrácení peněz, já mám lety zatím nezrušené, ale rozhodně se teď nikam trmácet nebudu. Ty rybky, chobotnice a sépie na mne v Anilao rok nebo dva počkají (ten filmík je solidní). Takže ještě doufám, že lety zruší, ale předefším že ftý době (za měsíc) ještě bude z čeho mi vrátit peníze...
miro776 píše:
tak nejak, Covid19 bude asi pruser...
:lol: ještě si nejsi jistý, jo :?:
Příloha:
Anilao-cardinalfish.jpg
Anilao-cardinalfish.jpg [ 141.6 KiB | Zobrazeno 697 krát ]

PříspěvekNapsal: 20 bře 2020 04:07 
VIP

miro776 píše:
tak nejak, Covid19 bude asi pruser, hranice budu v CR zatvorene dlho, tak sa mi nechce "investovat" do FFP
5rokov som platinum, a od vtedy co devalvovali QRPC program (maj2018) to statilo docela vyznam.
sice som v r2019 este do toho investoval nejake $ a cas,ale bolo to lietanie iba pre udrzanie Platinum statusu.

plan na r2020 (Marec,April) bol nasledovny, urobit 3 weekendove vylety (SIN,BKK,HKG) na ziskanie QR platinum o dalsi rok,
cesty so SIN a BKK ako weekendovy trip, odlet vo stvrtok 16h z PRG po praci, navrat to PRG v pondeli v poledne,navrat rovno do prace.
Tj so+ne v destinaci. Pre kazdy trip 1den dovolenky
Do HKG to bolo planovane cez velikonce, 5dni v destnaci,ale nemal som v plane zostat v HKG 5dni,tam to malo byt este: HKG-Taiwan-HKG

akorat ma stve,ze 30.4. som mal letiet do LAX , a potom na 10dni na Hawaii, to budem musiet posunut u Finairu na dalsi rok.
a potom nejak este utratit poslednych 300.000 qmiles

https://my.flightradar24.com/miro776

to je smutný. Chceš politovat?

PříspěvekNapsal: 21 bře 2020 18:38 
Diskutér

Podle mne je to spíš zajímavý. Dopracovat se a udržet status bez firemních cest je vždy asi dost těžké. Navíc, aby to dávalo smysl, musí to být hobby (pořád sledovat akce). Ale pak ty výhody ze statusu jsou asi zajímavý. Násobitel mil, upgrade, lounge atd.

To BL:Prodlouženej víkend do Asie v C mi vzhledem k okolnostem (status + limit dovolená) přijde jako docela dobrý výlet. I když je pravda, že plán B při velikonoční cestě do HKG (vložit mezitímní let HKG-PRG-HKG) mě docela dostal.

PříspěvekNapsal: 21 bře 2020 19:22 
VIP

maximus píše:
To BL:Prodlouženej víkend do Asie v C mi vzhledem k okolnostem (status + limit dovolená) přijde jako docela dobrý výlet. I když je pravda, že plán B při velikonoční cestě do HKG (vložit mezitímní let HKG-PRG-HKG) mě docela dostal.
Pravda, já bych na víkend do Asie nejel, rád mám ten poměr Čas prožitý na místě ku Čas strávený přesunem jako co nejvyšší číslo, ale tady je těch víkendů v krátkém časovém období docela dost. Proto jsem se ze zvědavosti ptal.

A udržení statusu bezúčelnejma cestama za skoro kilo, no to přeci taky není málo.
Pokud by totiž byl limit dovolená (což probůh snad nebude, tomu bych pak vůbec nerozuměl), tak si na normální dovolenou/-é koupim totéž Cé za tytéž peníze, a obhájím tím tentýž status.

Ale já samozřejmě ty hodiny v salóncích nebo ležmo v Céčku taky miluju, takže to není kritika, chraň bůh.

PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 00:30 
Diskutér

ta cena 96t je/bola za 7 leteniek, tj 3lety : PRG-SIN(C),PRG-BKK,BEG-HKG(C) ohladne status-runu Plat. a potom mala byt moja prva dovolenka (10dni Hawaii v maji), to boli letenky (BUD-LAX, LAX-HNL, PRG-BUD) a este extra dalsi pozicny let s Luftwafe PRG-BEG

letiet na weekend do SIN v C je este relax,
v r2018 som mal jeden totalny extrem, na weekend,alebo to boli asi 3noci? do Limy cez SYD-SCL-EZE tam, a naspet LIM-JFK-HND takto bola ta trasa:
http://www.gcmap.com/mapui?P=PRG-DOH-SY ... ND-DOH-PRG ,
okrem DOH-SYD kde som dostal OpUp, vsetko bolo Y, uz nikdy viac....

a to som mal v r2018 svoj prvy RTW (april-maj) , zacinal som v ICN a koncil v Tokyu... http://www.gcmap.com/mapui?P=ICN-AKL-PP ... AD-HEL-NRT
Burito letel vtedy podobnu trasu,ale miesto --MAD-HEL-TYO tam vlozil -MAD-DXB-SEZ-DXB-TYO
Ale o tom Vam urcite na Verande u piva uz niekedy rozpraval...

PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 15:06 
Tazatel

Cize si v podstate za 4000 € "kupis" Platinum status na rok. Do akej miery sa to oplati? Kolko by stali tie vyhody, ktore nasledne pocas dovolenky vyuzijes, ak by si status nemal?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina