Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 srp 2020 23:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pokračování brumových zápisků...
PříspěvekNapsal: 22 led 2020 14:06 
VIP

brumbrum píše:
Mixů jsem za hoďku stihnul 20
Dyť to říkám, dobytek.

Předmět příspěvku: Pokračování brumových zápisků...
PříspěvekNapsal: 22 led 2020 14:20 
VIP

brumbrum píše:
Mixů jsem za hoďku stihnul 20, takže Vivu už si nepamatuju, ale prej jsme tam byli taky :-)
niekto s tebou dobrovoľne cestuje?

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 14:26 
Moderátor

beardie píše:
brumbrum píše:
Mixů jsem za hoďku stihnul 20, takže Vivu už si nepamatuju, ale prej jsme tam byli taky :-)

Slepecký pes...?

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 14:48 
VIP

beardie píše:
brumbrum píše:

Nikolivěk.
Byli jsme tam s kolegama z hostelu.

PříspěvekNapsal: 22 led 2020 14:49 
VIP

schwott píše:
brumbrum píše:
Mixů jsem za hoďku stihnul 20
Dyť to říkám, dobytek.

Těší mě, já jsem brumák

PříspěvekNapsal: 23 led 2020 02:17 
VIP

beardie píše:
brumbrum píše:

Obrázek

PříspěvekNapsal: 23 led 2020 05:48 
Diskutér

Blondiny moc strikej, to budes mat furt mokry kozuch :lol:

PříspěvekNapsal: 23 led 2020 07:31 
VIP

Tak Brum má skúsenosti s mokrým kožuchom. Pochcaným:)

PříspěvekNapsal: 23 led 2020 13:57 
VIP

tonic píše:
Tak Brum má skúsenosti s mokrým kožuchom. Pochcaným:)

Jsem si to myslel, žes mě tudle pochcal. Máš štěstí, že jsem si to nepamatoval :-)

PříspěvekNapsal: 23 led 2020 18:18 
VIP

Byl jsem odpo na výletě. Vyfotit si ten šutr. Cesta tam cajk, vzal mě pan Sompong už asi po půlhodině čekání. Sejdu dolů z vyhlídky a že si dám žrádlo, bo by to mohlo bejt levnější (za reálnou cenu) než tady ve VV. Streetfood. Pani neuměla (opět) ani slovo anglicky, tak přišel její starej, a zkušeně nasadil na nudle nesmyslnou cenu 15k. Tak mu říkám, co rejže. Asi mu došlo, že přestřelil, tak říká (teda ukazuje) 10. Oukej. Pani jestli si to dám s vejcem, tak říkám může být. Sednul jsem si, na rejži se snesly mouchy, na mě komáři. Zabil jsem jich kolem čtyřiceti, než jsem to sežral. Super prostředí. Během jídla jí starej šoupnul lísteček, kterej šoupla ona mně, když jsem dojedl. A tam stálo 25k :-) Viděli, že budu platit padesátkou, tak přinesli 25
...long story short, nedal jsem jim to, dokud nedotlačili 40k zpátky. Fantastická země. Zkouším stopovat zpátky, stmívá se, samo nikdo nestaví, po pár km zastaví lehce sjetej motochlapec a za těch 13km chce 50k (125 czk). Fantastická země. Posílám ho, kam patří, a za dalších pár km (a asi 200 aut) zastavuje druhej. Zadarmo, že mě z toho všudypřítomnýho smradu spálenýho plastu (v týhle fantastický zemi se všechen bordel pálí venku) vysvobodí. Ovšem jak jsem za nim seděl, ten dech mě málem porazil. Jel tak, jak pil, přivítala nás obří osvětlená cedule "don't drink and drive" a tady ve VV zvěsti, že dneska je happy hour dřív, bo fízli z VTE přijeli dělat zátah na ladyboye (o kterym celý město vědělo ještě nez vyrazili). Fantastická země. Pro důchodce, líný si něco zařídit sami, ideální. Pro dvacetiletý ožrany taky. Nic tu nefunguje, ale za tučnou přirážku vám všechno zaříděj. Zlatej Vietnam. Vlastně zlatá celá Asie. Udivovalo mě, jak uměj v Chile vydojit z turistů maximum. Jaký všemožný poplatky si dokážou naúčtovat v PH. Jak v severnim Vietnamu scamujou a ještě jsou na to hrdí. Ale všude tam je plno lidí, co jsou v pohodě. Tady už je to ztracený. Snad poprvý se těšim z Asie do CZ. Zdravim z fantastickýho vychcánkova.

PříspěvekNapsal: 23 led 2020 19:04 
VIP

TVL, videls jen Vientiane a VV, to je jako bys Thajsko hodnotil podle Pattayi a Soi Cowboy. Že se nechytáš na stopu může být i tvůj problém. Já během 5 minut jel i s rozbitým kolem na zádech. Takových týpků, co parazitují na pohostinnosti důvěřivých domácích, už jsem poznal víc. Jsem rád, že se ti to v Laosu nedaří.

PříspěvekNapsal: 23 led 2020 19:24 
Diskutér

Tak ako mna laos pred 8rokmi tiez moc neoslovil. Vacsie lemry som nikde doposial nevidel.
Ak si dobre pamatam tak v okoli vv chceli vydrbanci penaze za kazdy prejazd mostom, ostatne ceny klasicky azijsko dvojite (no ale toto je uz aj vo vyspelej malajzii bohuzial)

PříspěvekNapsal: 23 led 2020 22:29 
VIP

baca12 píše:
Tak ako mna laos pred 8rokmi tiez moc neoslovil. Vacsie lemry som nikde doposial nevidel.
Ak si dobre pamatam tak v okoli vv chceli vydrbanci penaze za kazdy prejazd mostom, ostatne ceny klasicky azijsko dvojite (no ale toto je uz aj vo vyspelej malajzii bohuzial)
Oficiálně dvojité ceny jsou asi jen za vstupy. Ale furt tam nejsou rozdíly v takové míře jako třeba na Srí Lance. Pokud mají v restauraci jídelní lístky nebo jinak zveřejněné ceny (třeba na tabuli), tak jsou stejné v laoštině i angličtině. Za dopravu autobusy rovněž. Pokud chceš vyzvednout na hostelu, připlatíš si pochopitelnou přirážku, autobusáky jsou většinou mimo centrum. Tomu ale neříkám dvojí cena. Laosané jezdí samozřejmě přímo z autobusáku, kam je někdo hodí zadarmo. Takže zbývají jen restaurace bez cen, kde za Khao Soi místo 10k kipů může turista zaplatit 15k kipů (o závratných 12,50 Kč víc). A samozřejmě mototaxi a tuktuky, kdy bez znalosti místních cen záleží na schopnosti smlouvat.

Ano, Laosanů je málo, tak na uživení nemusí tolik makat jako v přelidněném Vietnamu (kde je tedy syndrom chodící bílé peněženky mnohem horší). Známé přísloví říká, že Kambodžan rýži sází, Vietnamec jí sklízí a Laosan pozoruje, jak roste :D. Umí si užívat život i s tím málem co mají, stačí jim to a nikam se nehoní.

Ty bambusové mosty dělají každý rok znovu, v období dešťů jim je voda odnese a musí se chodit/jezdit oklikou. Z něčeho se musí zaplatit. Pokud nechceš těmi 2,50 Kč přispět, můžeš jít tou oklikou zadarmo, přes hlavní most přes Nam Song.

PříspěvekNapsal: 24 led 2020 03:37 
VIP

schwott píše:
TVL, videls jen Vientiane a VV, to je jako bys Thajsko hodnotil podle Pattayi a Soi Cowboy. Že se nechytáš na stopu může být i tvůj problém. Já během 5 minut jel i s rozbitým kolem na zádech. Takových týpků, co parazitují na pohostinnosti důvěřivých domácích, už jsem poznal víc. Jsem rád, že se ti to v Laosu nedaří.

1. projel jsem to celý od Bo Y až sem a pokračuju na sever.
2. takových týpků, co jezdí na Raja Ampat za mega vstupnýho už jsem poznal víc a můžeš hádat, jaký "týpky" maj domácí radši (teda krom fantastickýho laosu samo).

PříspěvekNapsal: 24 led 2020 03:54 
VIP

3. Pokud mají zveřejněné ceny, tak tam chodí jen tůristi a místní tu dvoj- a vícnásobnou neplatí, prostě platí míň. Možná sis toho jenom nevšimnul, nebo jseš silně naivní :-)
4. Znalost místních cen úplně nepomáhá, bo tě za ně prostě nesvezou. Tady to stojí s pickupem ve městě 70 a na busáku 90. Oficiálně. Místní za míň a neoficiálně. Takže nemáš správné informace.
Ve VN není problém se na tu místní cenu kdykoli dostat a většinou tam je hromadná doprava za velice rozumný ceny. Tady? Smůla, jseš bílej, tak platíš...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina