Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 29 kvě 2020 15:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dostaňte mě levně domů, prosím! - VYŘEŠENO
PříspěvekNapsal: 04 čer 2019 10:16 
VIP

Asie, Amerika, jaky je v tom rozdil?

PříspěvekNapsal: 05 čer 2019 14:56 
VIP

UFF, JSEM DOMA!!!
Konečně platí celý nadpis, tj. VYŘEŠENO.
babička Lála píše:
babička Lála píše:
Zatim tahle šílená akce neskončila, a dostává to nečekaný apokalyptický rozměry. Promrhanýho času ještě bude...

Ale no ták. Sedačky na tom awardu nešlo nikdy nikde vybrat, bude prý něco přiděleno.
Takže prostředek prostřední čtyřky, a ještě hezky těsně za řadu pro rodiče a jejich fakany?!? Brutální.
Po průchodu "chobotem" nejprve slyším, a pak i vidím dva řvoucí fakany a jejich rodiče, jak skládají kočárek, aby ho předali letušce. Nenápadně si je natočím na mobil a k tomu si namlouvám komentář "Tak a tady je vidět a slyšet moje následující utrpení...".
Vcházím do letadla, uložím si batoh, připravím věci na čtení, a postavím se do rohu ke dveřím před exit-row. A čekám je.
K mému obrovskému a vděčnému údivu přichází dvě babičky, které si řadu s větším prostorem na nohy zřejmě předplatily, a posadí se. I další dvě místa jsou obsazena normálními pasažéry. Haleluja!
K dovršení mého štěstí přichází postarší italský pár, který sedí vedle sebe ob uličku. Přiskočím s čertofskou nabídkou "Jé, a nechcete sedět vedle sebe? Můžeme se vyměnit." Oba mi s radostí děkují a já se přesunuju do krajní trojky, sedadlo do uličky. Haleluja nadruhou!
schwott píše:
Tvl, Lálo, nefotrovatíš nám trošku????
Ačkolif moje odpověď zní "No to je jasný, zfotrovatěl jsem už dávno.", teď vůbec nevím, na základě čeho (konkrétně) otázku pokládáš?

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 22:57 
VIP

Do nadpisu by se hodilo i VYPLACENO (čti sežráno a vypito).
Moc příjemnej večer, a naposledy děkuju za rady jak domů, viz. text výše.
Příloha:
B21CF7B4-9607-4310-A0B7-9F81D37FAB05.png
B21CF7B4-9607-4310-A0B7-9F81D37FAB05.png [ 187.1 KiB | Zobrazeno 1474 krát ]
Příloha:
FA0E57E1-0977-4ED4-B03B-9483E54B765F.jpeg
FA0E57E1-0977-4ED4-B03B-9483E54B765F.jpeg [ 227.7 KiB | Zobrazeno 1474 krát ]

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 23:06 
Moderátor

Babička s výhrou nezklamal. Nejen luxusní Plzeň - nesliboval nadarmo - studená a jako křen, opravdu výtečné hamburgery a dvě nečekaná překvapení navíc:
- Nebylo to určitě zcela ono, ale obsluha aspoň vzdáleně připomínala nepřílišným zájmem o hosty již legendárního "Chlapce"...
- Dostaňte mne levně domů, prosím! - VYŘEŠENO - Babička dokonale splnil titulek odvozem až před dům...

P.S. Kdy bude další soutěž ;) ???

PříspěvekNapsal: 25 črc 2019 10:48 
Diskutér

Citace:
Ale rozjel jsem velkou partii na získání platiny u Alasky (přesněji status MVP Gold 75), a chci to dotáhnou do úspěšnýho konce. To už by byly benefity v hodnotě desetitisíců korun...
[/quote]

Jak se daří plnit tento plán? Je to vůbec reálné bez služebních letů?

PříspěvekNapsal: 25 črc 2019 22:01 
VIP

Ale rozjel jsem velkou partii na získání platiny u Alasky (přesněji status MVP Gold 75), a chci to dotáhnou do úspěšnýho konce. To už by byly benefity v hodnotě desetitisíců korun...
maximus píše:
Jak se daří plnit tento plán? Je to vůbec reálné bez služebních letů?

Po praktických zkušenostech, které jsem si nedovedl představit teoreticky, bych řekl že NE.

Pokud si platím letenky sám, vždycky víc koukám na cenu než na třídu. Tudíž rači koupim letenku za 10k ve třídě s award miles ve výši 50% uletěné vzdálenosti, než za 18k s award miles 100% (tj. např. Evr-Am-z5 s Finnair nebo s British namísto dražších, na míle štědřejších Emirates nebo Singapore). Jó kdyby to platil zaměstnavatel, to by byla jiná!

Navíc platina u AS za 90.000 proletěných mil znamená - viz. předchozí odstavec - nejméně 140 nebo 150.000 mil, skutečně proletěných, mil.
To je zhruba 30x Evr-Am nebo Praha-Peking. To bych musel lítat víc jak každý měsíc zpátečku.

Navíc ani ty benefity ve skutečnosti nejsou takový jako na papíře...
Kdepak, hodil jsem flintu do žita.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2019 22:34 
Diskutér

Holt to chtělo na podporu plánu chytit tu silvestrovskou akci s Cathay v C a F z Vietnamu do USA, a to pokud možno víckrát. Mareček by nám mohl říct kolik tam vlastně bylo mil.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 11:13 
VIP

maximus píše:
Holt to chtělo na podporu plánu chytit tu silvestrovskou akci s Cathay v C a F z Vietnamu do USA, a to pokud možno víckrát. Mareček by nám mohl říct kolik tam vlastně bylo mil.
Ano, toto mi mrzí (čti děsně se*e), hlavně kvůli možnosti poprvé ochutnat F, ale opakovaně? Přeci jen vícenáklady s cestou do Vietnamu a návrat z USA takové získávání award mil dost prodražuje. A bereš na vědomí, že status mil získáš stejné množství v Y, C i F???

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 19:52 
Diskutér

Podrobnosti jednotlivých FFP neznám, tak jsem si myslel, že když si tu akci nabírali vícekrát, tak většina to proletí v jednom zátahu právě kvůli mílím. Ale je to možná jinak.

PříspěvekNapsal: 28 črc 2019 20:39 
Moderátor

Kvůli mílím ano, kvůli statusu Ne...

PříspěvekNapsal: 17 pro 2019 21:29 
Diskutér

babička Lála píše:
Ale rozjel jsem velkou partii na získání platiny u Alasky (přesněji status MVP Gold 75), a chci to dotáhnou do úspěšnýho konce.

Tak jak to dopadlo? Sarajevo hlásí hotovo ;)

Obrázek

PříspěvekNapsal: 18 pro 2019 10:11 
VIP

neuromancer píše:
babička Lála píše:
Ale rozjel jsem velkou partii na získání platiny u Alasky (přesněji status MVP Gold 75), a chci to dotáhnou do úspěšnýho konce.

Tak jak to dopadlo? Sarajevo hlásí hotovo ;)
Stále platí, co jsem už napsal. A čím dál víc.
Hledám teď award v Cé, třeba AY to vůbec nenabízí/neukazuje (jenom Y), Férstku s CX na ExpertFlyer vidim jako award Z dostupnou, ale dle podpory Alasky ji nemá Alaska k dispozici na vystavení. Což mi bohužel značně připomíná dostupnost Céček u ostatních linek SkajTýmu pro členy OKmínus... :cry: :cry: :cry:
babička Lála píše:
Navíc ani ty benefity ve skutečnosti nejsou takový jako na papíře...
Kdepak, hodil jsem flintu do žita.

PříspěvekNapsal: 18 pro 2019 16:39 
Diskutér

U tý Alasky bude možná problém v tom, že není v žadné alianci. United má dostupnost awardů v rámci *A zatím pořád docela dobrou, alespoň tam, kde jsem se díval. A platinum šlo letos s United získat opravdu jenom za 3xHavaj v C, nebyl jsem daleko od 1K, příští rok to už tak easy nebude, úplně překopali statusové míle.

Ale zase u British je pořád OW Sapphire status za jednu cestu na Havaj v C, mít gold(u British silver) hned v lednu 2020 bude můj rekord. A ještě mají(měli) akci na double Avios.

PříspěvekNapsal: 19 pro 2019 17:45 
VIP

neuromancer píše:
U tý Alasky bude možná problém v tom, že není v žadné alianci. United má dostupnost awardů v rámci *A zatím pořád docela dobrou, alespoň tam, kde jsem se díval. A platinum šlo letos s United získat opravdu jenom za 3xHavaj v C, nebyl jsem daleko od 1K, příští rok to už tak easy nebude, úplně překopali statusové míle.

Ale zase u British je pořád OW Sapphire status za jednu cestu na Havaj v C, mít gold(u British silver) hned v lednu 2020 bude můj rekord. A ještě mají(měli) akci na double Avios.
Já si původně naivně myslel, že s tím zlatem AS budou nějaký dostupný (čti lehký) statusmače, ale třeba United to má dost vostrý, musí se něco prolítat přímo u nich, alianční lety (věděl jsem že budu mít Air China) se nepočítají. Takže registraci u United mám jen jako nekonečnej trezor na míle z aliance, pokud tedy v budoucnu nezmění nesmrtelnost nasbíraných mil zase na nějakou smrtelnou, časově omezenou platnost.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina