Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 pro 2019 16:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cestování s malými dětmi
PříspěvekNapsal: 23 črc 2018 10:58 
VIP

Já rozhodně nehoruju pro cestování s malými dětmi, ale nějakým militantním odpůrcem nejsem.
Ale když už toho haranta sebou máte, tak ať si to pořádně užije :!:

Já jsem s Dítětem začal šnorchlovat v osmi letech, v Egyptě u mola na hloubce, umělo plavat, a zásadně nesmělo mít vestu nebo nafukovací rukáfky. Tady to táta Diany taky bere navostro.
Příloha:
cestování s dětmi.jpg
cestování s dětmi.jpg [ 139.44 KiB | Zobrazeno 638 krát ]
Zdroj (hezká fotogalerie) zde

Předmět příspěvku: Re: Cestování s malými dětmi
PříspěvekNapsal: 23 črc 2018 12:05 
Diskutér

Masakr :D snad jí omylem nenasaje společně s planktonem :D

PříspěvekNapsal: 01 zář 2019 20:18 
VIP

sorry ak niekde sa to uz riesilo ale mam otazku budeme po prve cestovat s infantom do 2 rokov

v podmienakch pri batozine pre deti sa pise

Další kusy dětského vybavení nad 2 bezplatné kusy si můžete nechat odbavit po zaplacení poplatku za kojenecké/dětské vybavení (maximální hmotnost 20 kg).

potom v manage my booking sa pise
Pokud cestujete s kojencem nebo dítětem, můžete si s sebou zdarma vzít jeden kočárek, který lze plně složit, a jiný malý předmět, například bezpečnostní sedačku nebo dětskou cestovní postýlku. Jakékoliv jiné předměty (o váze maximálně 20 kg) musejí být zaplaceny a převáženy v zavazadlovém prostoru.

teraz otazka znie za poplatok 15€ sa moze kupit detske vybavenie do 20 KG, to vybavenie moze byt aj batozina? ci sa to vztahuje na nieco ine ?

bol by som rad ak by mal niekto osobnu skusenost, diky za odpoved

PříspěvekNapsal: 02 zář 2019 09:37 
VIP

Odpoved z ryanair chatu, dieta ma narok na batozinu max 5kg zadarmo a vela malych veci zabalenych do batoziny sa nepovazuje za baby equipment

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 11:31 
Návštěvník

Pokud jsem dokoupil letenku pro dítě (2-11) dodatečně jako letenku pro dospělého, lze udělat link k rezervaci dospělého zdarma do 24hod.

Ptám se ale, je to nutné linkovat ty dvě rezervace a měnit status dospělého na dítě? Nevyužil tu někdo pouze možnost, která je zmíněna zde:
https://bit.ly/2WWTWLN
Tedy provedl odbavení dítěte zdarma na přepážce na letišti ?

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 15:06 
Diskutér

Přečtěte si to ještě jednou. Nikde se o možnosti odbaveni zdarma na letišti bez prolinkování nemluví. Jinak ten link zdarma do 24 hodin platí od vytvoření rezervace pro dospělého, ne pro dítě. Pozor na to.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 15:30 
VIP

jj, prolink několikrát vyzkoušen:
jsou 2 způsoby, které agenti na chatu kombinují, zdá se, že každý to dělá po svém, poměr tak 1:1

a) rezervace dítěte se změní na věkovou kategorii child, někdy si vyžádají údaje o dítěti a rovnou je vloží do systému. Pokud je nevloží, můžete je bez problémů přidat sami, protože věková kategorie už souhlasí. U dítěte pak nejde udělat online checkin, ale musíte si dojít na letišti na přepážku, kde vám vyjedou boarding pas pro dítě zdarma. Pokud nemá přidělené sedadlo, tak dají random něco z míst, která zbývají.

b) agent nechá rezervaci pro dítě jako adult, ale vloží do ní správné údaje, včetně data narození, které sice nepasuje ke kategorii, ale agenti to mohou obejít a uložit správné datum narození, i když nesouhlasí kategorie. Výhodou tohoto postupu je možnost udělat klasický online checkin, i když všichni agenti (i ti, kteří používají tento postup) tvrdí, že to nejde, a že se musí dítě odbavit na přepážce. Nicméně mnohokrát jsem vyzkoušel, že to jde, a na vystavený boarding pas dítě v pořádku odletělo, včetně destinací jako Maroko, apod.

Bohužel si nejde vybrat, jaký postup agent použije, a většinou ani ukecat agenta, aby to změnil.

Pokud chcete vybrat sedadla, platí se za to poplatek, který je někdy lehce levnější, někdy lehce dražší, než klasický výběr místa. Většinou to ale nenabídnou, musíte si o to říct.
Párkrát se mi podařilo ukecat výběr místa zdarma (nebo agent zapomněl, že za to má chtít fee), rozhodně je v jejich pravomoci přidělit a volně měnit místa dle uvážení a bez poplatku.
Dřív k tomu byli ochotnější, poslední dobou spíš nejsou, za posledních 10 prolinků jsem to 8x neukecal a zaplatil (6€ za 2 místa pro rodiče i dítě), 1x mi to agent udělal zdarma a 1x chtěl platbu, ale nechal se ukecat.

Sám bych měl otázku, jak to funguje u ostatních společností, pokud máte někdo zkušenost.
Ryanair je asi jediný, kdo to v pravidlech nějak oficiálně upravuje.
Přece situace, že dospělý už má koupenou letenku a později se rozhodne, že poletí s dítětem, které samostatně koupit nejde, nemůžou být tak výjimečné..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina