Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2019 15:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ALASKA (letenky + tipy a zkušenosti s FFP)
PříspěvekNapsal: 14 črc 2019 09:20 
VIP

Nemám zatím moc zkušeností s touto leteckou společností (která bohužel operuje jenom lety po USA {a trochu do Mexika}) ani s jejím FFP, do kterýho se zatím fcelku štědře připisují míle, a která má netradiční statusovou politiku ...
(... přesazuje lidi se statusem z ekonomické třídy do prémium nebo do obchodní třídy zdarma tak, že tyto třídy nikdy neletí prázdné; moje dosavadní zkušenost je taková, že při dvou letech se statusem MVP {=druhý nejnižší, “stříbrný”} jsem byl vždycky přesunutej, což potěší ...)

Možnosti bonusových letenek vypadají na webu hrozně lákavě, ale není fšechno zlato co se třpytí...
Do úvodu pár mých zkušeností:
- získat jednosměrnou letenku v C za 60k mil na trase Evropa-USA s AY je lákavý, ale zdá se mi, že Finnair tam neuvolňuje vůbec žádný sedačky (stejnou zkušenost mám při hledání Evropa-Asie);
- získat jednosměrnou letenku v F za 45k mil na trase HKG-SYD nebo AKL s CX je lákavý, ale na těchto trasách v letadlech Cathay Pacific první třída vůbec není! => proč se taková lež na webu Alaska objevuje... to je mi teda fakt záhada!?!
Příloha:
D09E4735-813E-4F63-BA0A-4F21E072FD88.jpeg
D09E4735-813E-4F63-BA0A-4F21E072FD88.jpeg [ 234.25 KiB | Zobrazeno 864 krát ]

Závěrem úvodního příspěfku nabídka: našel jsem dneska na svém zlatém profilu 4 kódy na upgrade do obchodní třídy (oni tomu říkají “First cabin”) a nejspíš je nevyužiju, protože člen MVPGold a fšichni spolucestující na stejné letence jsou automaticky zařazeni na “Upgrade list” do vyšší třídy.
Pokud by někdo chtěl trochu pohodlí na dlouhém letu (JFK-LAX cumbajšpíl), rád ty kódy zpeněžím (100 USD/kód). nebo vyměním za jiné hodnotné benefity (míle, informace, etc). Podrobnosti ke kódům zatím neznám (např. jestli je s takovou letenkou svázáno právo vstupu do salónku, to nechť si zájemce pro svou jistotu zjistí sám).
Příloha:
AB93F7C5-CF00-4E51-82C6-32360A5F654B.jpeg
AB93F7C5-CF00-4E51-82C6-32360A5F654B.jpeg [ 125.12 KiB | Zobrazeno 870 krát ]

Předmět příspěvku: Re: ALASKA (letenky + tipy a zkušenosti s FFP)
PříspěvekNapsal: 14 črc 2019 09:45 
Moderátor

Award s AY v businessu jsem online neviděl a jednu dobu to docela dlouho sledoval.

Pokud se jedná o upgrade za kódy, pak nabídka BL je dost drahá - po vyčerpání jeho kontingentu nabídnu totéž za 99$ a 1 lentilky.
P.S. Passengers traveling on a paid First Class or a First Class award ticket (e.g., A, D, F, P, or I class of service) on flights operated by Alaska Airlines have access to Alaska Lounge locations only on their day of flight.

Podmínky tedy kruté, v salónku se nelze ubytovat několik dní před započetím letu.

PříspěvekNapsal: 04 lis 2019 11:44 
Moderátor

To, co se dalo očekávat, se stalo realitou... Hody v podobě 100% mil Qantasu do AS skončily. Pro nejlevnější třídy je úbytek čtyřnásobný... :(
https://www.alaskaair.com/content/milea ... verview:QF

PříspěvekNapsal: včera, 09:44 
Moderátor

Alaska má na období do března award sale od 5000 mil.
https://www.alaskaair.com/content/deals ... AwardSales

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina