Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2019 00:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čína
PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 05:12 
Návštěvník

Cina, viza "cina-pritvrdila-kolik-berete-a-kde-bydli-vase-matka"

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cina- ... f6b220ee8/

PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 14:49 
VIP

Hledání senzace. Kopnutí si do Číny je mediálně velmi vděčné téma...

Ano, vízový proces přitvrdil, a to loni na podzim, jen si toho média jaksi všimla až teď. Pokud vím, není ČR pilotní zemí, ale jedna z mála evropských zemí, kde tenhle proces ještě nebyl.

Dotazy na matku a spoustu dalších otravných dotazů bylo už ve starém formuláři. Nový je sice naoko podstatně delší (13 stran ale nemá, to je vysloveně výmysl, myslím, že jich je 9), na druhou stranu to nejsou A4, ale jednotlivé různě dlouhé stránky webového formuláře. Ano, některé otravné dotazy (výše příjmů) ve starém nebyly, to je pravda. Odjakživa tam je dotaz nejen na matku, ale i na otce (ne vysloveně adresa, ale kontakt, což teda považuju prakticky za totéž). Dotaz na navštívené země také byl.

Nedávno jsem dělal vízum do USA a přišlo mi to dost podobné...

Braní otisku je naprosto standardní věcí ve spoustě zemí, při vstupu či na vízum namátkou Japonsko, Malajsie, USA.

Že "Čína změnila vízovou politiku" mi přijde také trochu silné prohlášení (pouze je nový formulář, místo přijímání žádostí a poplatek), stejně tak jako to, že "bez víza nelze Čínu navštívit"...

Tím čínskou buzeraci neobhajuju (ani další věci, Čína dělá), ale ten článek je fakt idiotský.

Naposledy upravil zennie dne 16 črc 2019 15:24, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 14:54 
VIP

Kopnout do Číny se u nás vždycky hodí... Spíš by mě zajímala statistika vydaných víz.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2019 16:50 
VIP

A tak tam se dá stejně napsat cokoliv, ne? Platí samo jen pro ty, co nemaj telefon Huawei :-)

PříspěvekNapsal: 16 zář 2019 09:51 
VIP

Je to tu, od 18. října bude nutné chodit na vízové centrum osobně na snímání otisků :roll:

PříspěvekNapsal: 16 zář 2019 10:10 
VIP

tak tie uz maju davno z telefonov, nie?:)

Předmět příspěvku: Čína
PříspěvekNapsal: 25 zář 2019 18:37 
VIP

Ahoj, máme lehce nad 30 hodin stopover v PEK, pristavame v 6 ráno. Chceme se podívat na čínskou zeď, má někdo zkušenost, jak dlouho trvá cesta taxíkem z letiste, má se jednat o cca 60 km a případně i cenu, je nás 7. Chtěl bych tam opravdu jen na skok, abychom odpoledne/k veceru stihli Zakázané město a náměstí Nebeského klidu. Díky za odpověď.

Odesláno z mého VOG-L29 pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 26 zář 2019 08:30 
Kolemjdoucí

Mutianyu - cca hodina taxíkom, 800RMB v 2016
Plus vstupné, plus lanovka, celý výlet cca 35 eur na osobu(4 osoby)

PříspěvekNapsal: 09 lis 2019 11:51 
Diskutér

Ahojte, počas služobnej cesty sa budem potrebovať dostať zo Zhuhai na Macau Airport? Má niekto reálnu skúsenosť - čas, náklady atď.? Vďaka

PříspěvekNapsal: 09 lis 2019 16:39 
VIP

Takto v kuse ne, ale co přesně tě zajímá?

Zhuhai má skoro 2 M obyvatel, takže bude dost záležet odkud jedeš. Po zemi jsem přecházel dvakrát (Portas de Cerco) - jednou to bylo hned, jednou cca hodina a půl. Hned z hranice na letiště jsem nikdy nejel, ale v tomhle případě bych bral určitě taxi, vzdálenost není velká a MHD moc nefunguje.

Dnes samozřejmě Zhuhai a Macao spojuje i most, ale ten jsem zatím viděl jen z letadla. Nemám žádné další informace k němu nad rámec toho, co se dá vygooglit.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2019 17:46 
Diskutér

Predpokladám, že v rámci Zhuhai ma zavezú kam treba, takže aby to bolo čo najjednoduchšie. Rovnako som rozmýšľal nad Portas do Cerco a odtiaľ buď taxik, alebo bus AP1, alebo som našiel ešte Airport Bus: http://www.macau-airport.com/en/transportation/express-link-service

Takže by ma zaujímali skúsenosti s daným hraničným prechodom a dopravou odtiaľ na letisko. Letí mi to v pracovný deň 20:55. Ďakujem

PříspěvekNapsal: 08 pro 2019 09:41 
Tazatel

Nevíte náhodou někdo jak je to s výměnou poškozené bankovky? Vymění mi ji každá čínská banka, bez reptání, bez poplatku atp.? Mám na mysli klasický utržený růžek.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina