Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 pro 2019 16:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Indický středověk s tuktuky a mobily (2019)
PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 19:12 
Tazatel

Kdybys místo Mc Donaldu zašel do jakékoliv indické vývařovny, tak uděláš líp a aspoň poznáš Indii se vším všudy. Taky jsi vyhledával restaurace, které nejsou vegetariánské. To je právě chyba. Pokud chceš co nejvíc snížit riziko sračky, tak je nejlepší se stát vegetariánem. Maso jíst jen v luxusnějších restauraích. Určitě jsi viděl jak tam maso v horku "zraje" na slunci a lezou po něm mouchy. V Indii jsem byl 3x. Naposledy nás jelo 8 minulý rok v červenci. Vodu jedině balenou i na čištění zubů, před každým jídlem používat na mytí rukou gelovou dezinfekci a nejíst maso. Nikdo z nás za celou dobu neměl sračku ani jiné potíže. Když jsem to před tím nedodržoval, tak jsem trpěl.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 19:13 
VIP

Uber zrovna v Jaipuru měl nějaký vysoký násobič. Jinak u kilák, kilák a půl dlouhé cesty je hrozba jít pěšky naprosto regulérní.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 19:26 
Diskutér

Co je moc to je moc :lol:

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 20:19 
VIP

Každopádně Michalovi díky, je to hodně informativní. Samozřejmě úhel pohledu každého čtenáře se liší podle vlastních zkušeností a jeho nastavených limitů, at finančních nebo hygienických. Mě to určitě pomohlo snížit pravděpodobnost touhy po návštěvě této lokality.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 22:16 
VIP

constrictor.boa píše:
Kdybys místo Mc Donaldu zašel do jakékoliv indické vývařovny, tak uděláš líp a aspoň poznáš Indii se vším všudy. Taky jsi vyhledával restaurace, které nejsou vegetariánské. To je právě chyba. Pokud chceš co nejvíc snížit riziko sračky, tak je nejlepší se stát vegetariánem. Maso jíst jen v luxusnějších restauraích. Určitě jsi viděl jak tam maso v horku "zraje" na slunci a lezou po něm mouchy. V Indii jsem byl 3x. Naposledy nás jelo 8 minulý rok v červenci. Vodu jedině balenou i na čištění zubů, před každým jídlem používat na mytí rukou gelovou dezinfekci a nejíst maso. Nikdo z nás za celou dobu neměl sračku ani jiné potíže. Když jsem to před tím nedodržoval, tak jsem trpěl.
Zrání masa jsem naštěstí neviděl. Vodu jsem tankoval i na místech, kde byla označená "drinking water". Typicky nádraží, letiště nebo památky. A ještě žiju :D

V tom počasí, co jsem měl, těžko odlišit, zda to bylo z přehřátí nebo z jídla. Každopádně jsem neměl nic delšího ve stylu prokletí faraónů.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 22:19 
VIP

baca12 píše:

Typický dialog u stanic metra k nějaké památce:
- já: Za kolik mě vezmeš na xyz?
- a: za 100 rupií.
- já: cože? Vždyť je to kilometr.
- 100 rupií.
- ani náhodou. 20. Vždyť se jezdí za 10 rupií kilometr.
- 100 rupií.
- ok, tak půjdu pěšky...

Občas některý slevnil, jindy jsem výhrůžku splnil a prohlédl si přitom kus města. Nebo vzal stranou jeho kolegu.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 23:15 
VIP

babička Lála píše:
. Vždyť my jsme ani ten průjem nedostali.

kdo se v Indii neposral, jako by tam nebyl :-)

Jsem za ty 4 měsíce snad tříkolkou nejel. Leda sdílenou za místní cenu (opravdu místní, ověřenou z nekolika zdrojů), nebo když mi někdo zastavil, že mě vezme zadarmo. Člověk si tam řádně procvičí zásobu anglických sprostých slov, za týden jich použije jako za celej život ne. Blbý je, že slovo "bitch" si vykládaj jako "beach", a jsou zbytečně natěšení.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 23:17 
VIP

michal5 píše:
baca12 píše:

- 100 rupií.
- 100 rupií.
- ok, tak půjdu pěšky...

Občas některý slevnil, jindy jsem výhrůžku splnil a prohlédl si přitom kus města. Nebo vzal stranou jeho kolegu.

proč nabízíš dvacet, když se jezdí za 10?

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 23:21 
VIP

brumbrum píše:
michal5 píše:
baca12 píše:

- 100 rupií.
- 100 rupií.
- ok, tak půjdu pěšky...

proč nabízíš dvacet, když se jezdí za 10?

Nástupní sazba? :lol:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 02:49 
VIP

Aero City byla krása, kam jsem se dostal po vlaku z Taj Mahalu, kde jsem po "boardingu" (bez priority, bez zabočení doleva, bez welcome drinku, bez thank you for being top tier member in our frequent flyer program) uronil dvě nebo deset slz. Babičko, nebylo nám však v tom Ahmedabadu krásně, když jsme uviděli Singapore Girls?

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 06:19 
VIP

michal5 píše:
babička Lála píše:
... a v restaracích našich Hiltonů bezpečně ochutnali moře vynikajících indických jídel, při snídaních formou bufetu se přejídali, apod. (Hiltony byly indicky levný, jestli si jako rozumíme)
Pro každého je levné něco jiného. Namátkou jsem otevřel booking a částky kolem 100 USD za noc přitažlivé zrovna nejsou. Leda tak pro US ;)
Částky kolem 100 USD jsou běžné ceny pokojů, které platim v Evropě a USA. Hiltony v těchto regionech za 200 USD neberu, to je na mě moc drahý.
A taky připomínám, že já, na rozdíl od tebe sólocestovatele, můžu cenu dělit dvěma, půlku zaplatil Libor. Když k tomu připočtu nádhernou obrofskou snídani, kde:
1. jsme ochutnali i regionální speciality, doporučované obsluhou;
2. najedli se s dostatečně velkou pravděpodobností, že se nepoděláme, což naštěstí vyšlo;
3. přejedli se tak, že oběd vůbec nebyl potřeba, a vyhli jsme se konzumaci s*aček z McDo*alds;
byly to dobře investované peníze. A k tomu ten Executive Lounge... :P
brumbrum píše:
babička Lála píše:
. Vždyť my jsme ani ten průjem nedostali.
kdo se v Indii neposral, jako by tam nebyl :-)
No dyť jo. Velmi rychle jsem si uvědomil, že my budeme ftakovym cizineckym skleníku, lepší hotely, letadla, velkoměsta, a o tu pravou Indii přijdeme.

Nic jsem nevěděl o existenci institutu “Executive Lounge”. Tady z fóra beardie a jemnice mě uvrtali do ffp Hiltonů (znovu zdvořile děkuji), v Jaipuru jsme v nějaké akci dostali Hilton Executive room, s čímž se vázalo právo návštěvy Executive Lounge v nejvyšším patře hotelu. A... od 18 do 20 tam je konzumace lehčích jídel a veškerých nápojů zdarma. Veškerých...
Dobrá služba. Najedli jsme se dosytosti a ušetřili za večeři. Libor si dal doutníček a popíjel. V osm hodin, při odchodu, ho doběhla servírka a cpala mu do ruky kelímek se slovy “Ještě Vaše káva sáhibe!” {kecám, řekla “pane”...} Libor že prej ne, že už je pozdě. “Jen si jí vemte, může se Vám hodit!”, vnucovala mu jí. Ve výtahu kelímek otevřel a von tam rum, značka, kterou tam celou dobu popíjel.
Tomu říkám empatická obsluha!

marecek97 píše:
Babičko, nebylo nám však v tom Ahmedabadu krásně, když jsme uviděli Singapore Girls?
Bylo. A co teprf v SQ22! Čokoládovej dort, koťátko...
Jinak promiň, do textu jsem tě samozřejmě doplnil, a hluboce se omlouvám za opomenutí!
babička Lála píše:
Zennie je kapacita Japonsko, Schwott na Omán, Anavi je nepřekonatelnej na západ USA, Kono drží ochranou ruku nad Indií, Tonic zdá se být milovníkem postsovětských republik, Marecek97 je zkušeným expertem na C a F cestovní třídy, Alexx a Sau nemají konkurenci v automobilismu, Helvetica ve vlacích, pan Brumbrum v chlastu, a Michal5 má na starost kontroverzní cestopisy, plné bezelstných historek o oškubání. Tu istanbulskou už těžko něco trumfne... nebo jo?

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 08:26 
Moderátor

schwott píše:
Jsem rád, že jsem na Indii ještě nenašel odvahu. A asi už nikdy nenajdu. Mně stačila i Srí Lanka, v mém žebříčku na druhém místě za Vietnamem co se týče syndromu chodící peněženky.

A vidíš, zrovna pro tebe bych něco měl. Plánuju tak 7-10 dní okružní cestu po horách, Dillí - Šrínagar - Leh - Manali - Dillí. Taková jiná indie - jestli se chci někam v Indii vrátit, tak tam. Dají se půjčit 4x4 Dustery, vidím to tak na 3 lidi/auto (nebo větší auta po čtyřech) za rozumné peníze. Krajina je tam úžasná, na tom severu není horko, bordel, otravní lidi. Spaní v hotýlcích po cestě nebo "restauračních stanech" v horách, spacáky, focení.

Jedno auto mám víceméně jisté (přesně za rok, 3.-12. července plus mínus autobus), ale úplně nejraději bych jel dvěma autama. 2300 km, průměr 300 km denně, podle mě docela na pohodu (a ano, vím že to není easy, byl jsem v té oblasti dvakrát a ano, viděl jsem Trabanty).

babička Lála píše:
Třeba už jen tím, že jsme bydleli v Aero City v DEL, což je taková čistá moderní čtvrť, plná hotelů a výborných čistých restaurací. Vždyť my jsme ani ten průjem nedostali, a v restaracích našich Hiltonů bezpečně ochutnali moře vynikajících indických jídel, při snídaních formou bufetu se přejídali, apod. (Hiltony byly indicky levný, jestli si jako rozumíme)

Asi už vím, kde chci spát po příletu a před odletem. Pokud neuvidím ve městě Rajiw Chowk tak truchlit nebudu :-).

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 08:56 
Moderátor

babička Lála píše:
Jinak promiň, do textu jsem tě samozřejmě doplnil, a hluboce se omlouvám za opomenutí!
babička Lála píše:
Zennie je kapacita Japonsko, Schwott na Omán, Anavi je nepřekonatelnej na západ USA, Kono drží ochranou ruku nad Indií, Tonic zdá se být milovníkem postsovětských republik, Marecek97 je zkušeným expertem na C a F cestovní třídy, Alexx a Sau nemají konkurenci v automobilismu, Helvetica ve vlacích, pan Brumbrum v chlastu, a Michal5 má na starost kontroverzní cestopisy, plné bezelstných historek o oškubání. Tu istanbulskou už těžko něco trumfne... nebo jo?

Ke Schwottovi bych doplnil Namibii a obecně oblast 500 km kružítkem okolo Viktoriiných vodopádů. A k Zenniemu Čínu :-). No a pak Babička Lála je zdejším guru přes potápění, na to bychom neměli zapomínat.

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 09:08 
VIP

babička Lála píše:
Třeba už jen tím, že jsme bydleli v Aero City v DEL, což je taková čistá moderní čtvrť, plná hotelů a výborných čistých restaurací. Vždyť my jsme ani ten průjem nedostali, a v restaracích našich Hiltonů bezpečně ochutnali moře vynikajících indických jídel, při snídaních formou bufetu se přejídali, apod. (Hiltony byly indicky levný, jestli si jako rozumíme)
To jste měli vyjít z toho ghetta kolem stráže, přejít ulici pod magistrálou a viděli byste tu správnou Indii :D Pro každého je levné něco jiného. Ve dvou možná ;)

babička Lála píše:
Tu istanbulskou už těžko něco trumfne... nebo jo?
Když ji netrumfla Indie... :lol:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 09:14 
VIP

Jak napsal můj kamarád:
Čau Michale, jaký miliony? miliarda podvodníků! Jsou to pekelníci.

Má s nimi zkušenosti z práce v IT a outsourcingu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina