Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 pro 2019 22:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Indický středověk s tuktuky a mobily (2019)
PříspěvekNapsal: 01 črc 2019 19:38 
VIP

V tomhle počasí vzpomínám na peklo v Indii, kde každodenně byly ulice rozpáleny na čtyřicet stupňů už v dubnu. Někteří čtenáři mě o ní žádají už několik měsíců. Je až teď a ještě bych ji nejradši nechal chvíli uzrát. Prolétl jsem text, prohnal ho spellcheckerem a stejně tam určitě budou ještě mraky chyb, co momentálně nevidím. Mimoto určitě urazím cítění některých zdejších jedinců, co tuto zemi milují, nenávidí nebo jen soucítí se šmelináři, protože oni se mají tak špatně.

Během 10 dní jsem navštívil v Indii 5 míst. 2x jel vlakem a 3x letěl. Celkem jsem měl 4 hodiny zpoždění. Teplota na 4 z těchto 5 míst běžně atakovala 40°C. V Kalkatě jen 35, za to to vynahradila vlhkostí. Když mi začala být zima v klimatizované hale, začal jsem stopovat 24 a 48 hodin, jestli to není třeba malárie. Koupit v Indii repelent je obtížný quest.

:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... obily.html

Příloha:
map.gif
map.gif [ 153.08 KiB | Zobrazeno 785 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Indický středověk s tuktuky a mobily (2019)
PříspěvekNapsal: 01 črc 2019 21:33 
VIP

Jsem rád, že se ti tam líbilo. Jet do Indie hledat klimatizaci a mekáče je zajímavej nápad. Jezdit tuktukama, cpát jim ty přestřelený sazby, a divit se, že ty peníze chtěj, to taky pobaví. Jinak ve Varanasi je (jako na většině nádraží) klimatizovaná higher class čekárna. Mi to přijde, žes tam prostě jel se záměrem trpět, a taky jsi trpěl (ostatně svět kolem sebe si tvoříme svýma myšlenkama). Jak by řekla Jolanda, "vidim velký špatný".
A teď vážně. Přemýšlels třeba o nějakejch SSRI/SNRI? Myslim, že by ti pomohly si ty výlety (a možná i život) trochu užít. Nebo, za cenu jednoho hambáče máš v Kolkatě flašku místní kořalky, a s tou je jinej humor...
PS. Jak se dá asertivně řvát? A na co potřebuješ na devět dní v Indii kufry?

PříspěvekNapsal: 01 črc 2019 21:48 
VIP

brumbrum píše:
Jsem rád, že se ti tam líbilo. Jet do Indie hledat klimatizaci a mekáče je zajímavej nápad. Jezdit tuktukama, cpát jim ty přestřelený sazby, a divit se, že ty peníze chtěj, to taky pobaví. Jinak ve Varanasi je (jako na většině nádraží) klimatizovaná higher class čekárna. Mi to přijde, žes tam prostě jel se záměrem trpět, a taky jsi trpěl (ostatně svět kolem sebe si tvoříme svýma myšlenkama). Jak by řekla Jolanda, "vidim velký špatný".
A teď vážně. Přemýšlels třeba o nějakejch SSRI/SNRI? Myslim, že by ti pomohly si ty výlety (a možná i život) trochu užít. Nebo, za cenu jednoho hambáče máš v Kolkatě flašku místní kořalky, a s tou je jinej humor...
PS. Jak se dá asertivně řvát? A na co potřebuješ na devět dní v Indii kufry?
Při 40+ člověk o klimatizaci začne kupodivu přemýšlet, brume, a pak ho dost zarazí, že na rozdíl od všech ostatních míst ji tam nikde nemají. Hambáče jsou taky až vedlejším produktem indického stravování v 40+.

Jinak do/z Varanasi jsem letěl, takže nádraží nevím. Některé ty čekárny jsem viděl a nebylo o co stát a klimatizace tam byla taky dost nedostatkovým zbožím.

Srajdy jako SSRI/SNRI ke mně nesmí ;)

Na co kufry? Když za ně neplatím, rád si vezmu nějaké hadry navíc, protože při tom jejich počasí, jich mám fakt velkou spotřebu. A jak vypadají indické prádelny, vím.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 08:30 
Moderátor

michal5 píše:
Zítra mě čeká časné vstávání. V 8:10 mi jede vlak do Agry. Schválně jsem si vybral ubytko v pěší vzdálenosti od nádraží Hazrat Nizamuddin, odkud vyjíždí. Pěšky to tam ráno trvá patnáct minut.

:lol:

Ukrutné. Já musel jednou "vstávat" v 11 večer, abych na půlnoc stihl odjezd jeepu z Lehu do Manali.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 08:41 
VIP

indicke slnko vie byt ukrutne v tom case, sam som si to mohol otestovat a tiez to bolo vynimocne nad pomery. mozno je to tam nad pomery kazdy rok..:)
taktiez som zazil 2metre snehu na horskych prechodoch zaciatkom maja, kde uz sneh byt nemal a kade sa uz mali davno trasovat pilgrimaci a pastieri. nuz otocka a naspat.
India je fakt neuveritelna, preto ma vzdy nasere, ale ked ju milujes, neni co riesit :)

ked dozijem buduceho roku, tak si dam Camel Fair v Pushkare a znova Khumb Mela. to je maso

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 08:53 
Moderátor

kono píše:
India je fakt neuveritelna, preto ma vzdy nasere, ale ked ju milujes, neni co riesit :)

Jinými slovy:

Lidi mě tam serou
Jídlo mi tam nechutná
Vždycky se tam poseru
Všechno pro cizince strašně zdražuje
Je tam bordel
Je tam horko
Potím se tam jak prase
...
Už jsem tam byl dvakrát
Příští rok tam asi pojedu znova
:-)

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 08:59 
VIP

...hodte na nej nekdo sit.

Jinak smekam. Byt tam ja, tak najpozdej druhy den sedim za vicenasobne tezke ublizeni na zdravi.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 09:22 
VIP

alexx píše:
kono píše:

Jinými slovy:

Lidi mě tam serou
Jídlo mi tam nechutná
Vždycky se tam poseru
Všechno pro cizince strašně zdražuje
Je tam bordel
Je tam horko
Potím se tam jak prase
...
Už jsem tam byl dvakrát
Příští rok tam asi pojedu znova
:-)

tvojimi slovy:)
za mna
- lidi mne tam neserou, ale bavi ma ako vedia byt milo nemozni, a ako vedia neuveritelne dobre scamovat poniektori
-jidlo mi tam extremne chutna, od severu az po juh, napriek tomu ze je bezmasita a nikde na svete nedokazu spravit lepsie vegetarianske a roznorodejsie jedlo ako v Indii.
posral som sa 2x, ale na sracku ktoru som chytil na europskych festovaloch to nikdy nemalo.
- zdrazuje, ale furt je to lacnejsie ako kdekolvek na svete
-bordel- nie som hygienik aby som vyhladaval vyfarbickovane hotely
-horko - to mi je aj teraz na svk
- potim sa aj teraz na svk (ale tu sa neviem schladit morom)

uz som tam bol 3x a pojedu tam dalsich x krat a na dochodok pojdem zit do gokarny ak dozijem. mozno aj skor

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 09:30 
VIP

alexx píše:
michal5 píše:
Zítra mě čeká časné vstávání. V 8:10 mi jede vlak do Agry. Schválně jsem si vybral ubytko v pěší vzdálenosti od nádraží Hazrat Nizamuddin, odkud vyjíždí. Pěšky to tam ráno trvá patnáct minut.

:lol:

Ukrutné. Já musel jednou "vstávat" v 11 večer, abych na půlnoc stihl odjezd jeepu z Lehu do Manali.

Jen bych doplnil, že i teď normálně vstávám na osmou a v Indii je o tři hodiny víc. Po první noci v Indii a nočním cestování předtím je vstávat v čtyři ráno SEČ zabijácké.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 09:31 
VIP

ako som uz Michalovi pisal sukromne (aj ked so mnou nebude suhlasit), skoda, ze motal len po mestach. V Indii som nebol, ale radsej by som uz dal z povinnosti Dili (ked tam ted priletim), maximalne Varanasi a radsej bud k moru, alebo niekam na sever sa schladit do hor.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 09:41 
VIP

v Indii su krasne narodne parky, kde sa daju stretnut pekne cice https://www.mojevideo.sk/video/2fe1c/ke ... osr_l.html
a taktiez odporucam Rishikesh, nie kvoli joge a hipsterom europskym, ale kvoli uzasnemu splavu na Gange, ktory sa da natiahnut na niekolko dni, a zazijete pereje o akych moze europska rieka iba snivat

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 10:01 
VIP

tonic píše:
ako som uz Michalovi pisal sukromne (aj ked so mnou nebude suhlasit), skoda, ze motal len po mestach. V Indii som nebol, ale radsej by som uz dal z povinnosti Dili (ked tam ted priletim), maximalne Varanasi a radsej bud k moru, alebo niekam na sever sa schladit do hor.

Jak jsem soukromně odpověděl. Bohužel se mi to nepodařilo zkombinovat se spoji z Váránasí. Odtamtud do hor nebo k moři v mých termínech jedině s přestupem (nebo to už bylo tak drahé, že to bylo mimo radar).

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 10:15 
VIP

jasne, len co pozeram, tak Agru by som asi ja osobne vyhodil aj s Kalkatou :D

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 10:27 
VIP

To máš takové ty destinace, co dokud nevidíš osobně, tak tomu nevěříš. Agru bych pokrátil na půl dne. Kalkatu kupodivu i delší, ale v chladnější části roku. Taky to bylo jediné místo bez heloumajfrendů.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 11:10 
VIP

Bohužel jsem to přečetl. Bohužel, protože jsem v Indii byl na 4 nebo 5 dní v březnu a byl to nejhorší cestovatelský zážitek v životě. Hnus, špína, bordel, smrad, divnolidi, cikánov, šílenost. Nikdy víc. Hrozný report kvůli hrozné destinaci. (Ne, napsaný je to pěkně, ale destinace stojí za bruma)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina