Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 pro 2019 00:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vietnam
PříspěvekNapsal: 27 čer 2019 20:50 
VIP

michal5 píše:
Dík. To s Vietjetem jsem si myslel. I tak bych rád na ty dva zbývající lupeny už nemyslel.

O cenu autobusu nejde v prvé řadě. Spíš o časovou logistiku - je zbytečné letět do Hanoje (když to stojí +/- stejně), když můžu do Ha Phongu, odkud to trvá autobusem o dvě hodiny méně než z Hanoje (aspoň to tvrdí Rome2Rio). Ano, pak pojedu pro odlet dál do Hanoje, ale bude to jen jeden a půl cesty.

V Ha Long strávím klidně noc, ale nepřijde mi, že mi to nabídne nějakou přidanou hodnotu.

jel jsem (vlakem) přes hp do cat ba, tam noc a potom lodí do hl. No a měl jsem toho tak akorát. Je potřeba taky vzít v potaz, že tam v podstatě neexistuje hromadná doprava, takže pěšky nebo taxi. Což buď trvá nebo se prodraží.
Ty busy podle mě budou trvat podobně, bo z hp to staví na každý mezi...
Jinak představa, že ráno někam doletim, dojedu do hl, dám si rejs a večer odjedu plus odletim, to asi neklapne...neni to Japonsko :-)

PříspěvekNapsal: 27 čer 2019 21:00 
VIP

Představa je odpoledne doletim a pak se přesunu do Halongu. Z něj ráno vyrazím lodí, večer se vrátím a buďto ještě večer do Hanoje nebo další ráno.

PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 00:20 
VIP

Teď jsou třeba letenky za nulu do 31.07., ale taky jenom po o....
https://www.vietjetair.com/Sites/Web/en ... er-version

PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 00:30 
VIP

A po o myslíš naše nebo jejich?

PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 02:03 
VIP

michal5 píše:
A po o myslíš naše nebo jejich?

12-14:00 jejich

PříspěvekNapsal: 28 čer 2019 08:30 
Diskutér

Pokud jde o čas a jednoduchost asi bych doporučil jednodenní výlet z Hanoje busem. Jinak na podzim jsme měli tento itinerář:
večer přílet do Hai Phong - taxi z letiště byl jediný, který se nás pokusil obrat za 2 týdny ve Vietnamu :), když jsem chtěl zapnout taxi metr začal nás vysazovat na výpadovce z města :)
ráno speed boat na CatBa - půjčení motorky a projetí vnitrozemí, které je opravdu pěkné - stačí na to cca 3 hodiny - jezdí tam i bus asi 4x denně
přespání na CatBa a tam jsme si domluvili půldenní plavbu z CatBa přes Halong a busem do Hanoje. cca 30$/os
vše jsme domlouvali na místě
stihnout tohle neorganizovaně za 1 den bude oříšek, dva dny v klidu.
Jinak při té půldenní projížďce lodí to opravdu stačí a člověk toho vidí hodně.

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 18:59 
VIP

Jak na vás působí tato nabídka? Z Da Nangu do My Son mikrobusem: https://www.klook.com/activity/23954-sh ... e92df1f1ef

Líbí se mi, že je to pouze transfer a (snad) mě nebudou nikde vláčet po kamarádech na prodejní zastávky "tradičních" věcí. Zároveň mě trošku odrazuje málo hodnocení a celkově novost. Přes Google se mi nedaří dohledat agenturu, co to provozuje, abych se dozvěděl o ní víc. Ani nic podobného nenajdu.

Díky

EDIT: případně toto* vypadá ještě použitelně, ale ten web vypadá dost amatérsky a celkově je málo informací a cena taky nic moc.
EDIT2: Tak když si posčítám vstupy a něco přihodím za oběd, tak to vychází šul nul jako tour* :lol:

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 20:49 
Diskutér

Co se týče klook.com tak jsem v minulosti několik nákupů provedl a vždy OK nikde s ničím nebyl problém!

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 20:57 
Diskutér

na mieste mozno zozenes lacnejsie

PříspěvekNapsal: 21 říj 2019 15:56 
VIP

Díky za odpovědi. Asi vezmi ten půldenní transfer. Dává mi největší smysl.

Co se týče Halongu, asi pro mě bude nejlepší ten jednodenní. Dá se nějak z těch nabídek na viatoru & spol. poznat, co je v tradiční džunce a co ne? Ono i když v popisu mají "traditional junk boat", pak na fotkách mají stejně normální lodě bez plachet... A je to víceméně nezávislé na ceně.

PříspěvekNapsal: 23 říj 2019 12:05 
VIP

michal5 píše:
Jak na vás působí tato nabídka? Z Da Nangu do My Son mikrobusem: https://www.klook.com/activity/23954-sh ... e92df1f1ef

Líbí se mi, že je to pouze transfer a (snad) mě nebudou nikde vláčet po kamarádech na prodejní zastávky "tradičních" věcí. Zároveň mě trošku odrazuje málo hodnocení a celkově novost. Přes Google se mi nedaří dohledat agenturu, co to provozuje, abych se dozvěděl o ní víc. Ani nic podobného nenajdu.

Díky

EDIT: případně toto* vypadá ještě použitelně, ale ten web vypadá dost amatérsky a celkově je málo informací a cena taky nic moc.
EDIT2: Tak když si posčítám vstupy a něco přihodím za oběd, tak to vychází šul nul jako tour* :lol:

Už jsi zkoušel kloaka.com? Tam se dá najít věcí...;-)

PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 20:48 
Diskutér

Chcel by som vas poprosit o radu. Aky itinerar by ste odporucili pre 10 dnovy pobyt vo Vietname?
Prilet Ho chi Minh- SGN - 10.12.2019 o 6:30 rano S Edelweiss Air a odlet 20.12.2019 o 8:30.
Moj predbezny plan po priletena na letisko SGN:
1,odlet 10.12.19 o cca 9:00 na Phu Quoc- tam ostat cca 3 dni oddych pri mori- co tam pozriet a kde ist na plaz-Bai Sao or ine?
2,odlet 13.12.19 o cca 9:00 na Ha Noi- tam ostat cca 2 dni - 1 den vylet Ha long- co pozriet a kde kupit vylet na Ha long lepsie na hoteli or dopredu cez klook.com or podobne?
3, odlet 15.12.19 poobede or 16.12.19 rano do Hue or Da Nang- pozriet pamiatky v HUE or Hoi an- co odporucate kde je lepsie ist Hue or Hoi An?
4, odlet 18.12.19 rano do Ho chi Minh-tam tiezkupit 1 dnovy vylet pozriet Mekong a Chu Chi- co odporucate pozriet?
5, 20.12.19 rano odlet domov.
Poradte ci nieco vynechat or co odporucate vy? Je to dost nabite ale casu je malo a dovolenky tiez. Ake aerolinky odporucate na presun po Vietname?
Cital som velmi zle recenzie na vietjetair.com -velmi zle sa bookuje cez ich stranky a neustale menia casy odletov a vazia palubnu batozinu a nasledne same poplatky atd...
Ake mate skusenosti s Vietnamairlines, bamboo airlines or jetstar?
Ake taxiky vyuzivat len taxi co maju farbu zelenú – Vinasun a bielu farbu – Mai Lin vraj overen Taxiktore vzdy zapnu taxameter or pouzivate aj GRAB?
Ohladom viz su po prilete do SGN potrebne pre evisa aj 2 ks fotografii pasovy format? Niekto pise ze ano a niekto ze nie,tak neviem.
Ako dlho trva pasova a vizova kontrola v SGN je mozne po prilete 6:30 zrealizovat kontroly kupit SIM kartu a presunut sa na vnutrostatny terminal na odlet z SGN to Phu quoc o 9:00?
Kde a aku sim kartu na letisku SGN kupit? Da sa tam platit Revolut kartou or daju sa vyberat Dongy z bankomatu or vyuzit zmenaren a zmenit EUR na VND. Predpokladam ze ano ale radsej poradte.
Dik za info

PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 22:48 
VIP

avk88 píše:
Chcel by som vas poprosit o radu. Aky itinerar by ste odporucili pre 10 dnovy pobyt vo Vietname?
Prilet Ho chi Minh- SGN - 10.12.2019 o 6:30 rano S Edelweiss Air a odlet 20.12.2019 o 8:30.
Moj predbezny plan po priletena na letisko SGN:
1,odlet 10.12.19 o cca 9:00 na Phu Quoc- tam ostat cca 3 dni oddych pri mori- co tam pozriet a kde ist na plaz-Bai Sao or ine?
2,odlet 13.12.19 o cca 9:00 na Ha Noi- tam ostat cca 2 dni - 1 den vylet Ha long- co pozriet a kde kupit vylet na Ha long lepsie na hoteli or dopredu cez klook.com or podobne?
3, odlet 15.12.19 poobede or 16.12.19 rano do Hue or Da Nang- pozriet pamiatky v HUE or Hoi an- co odporucate kde je lepsie ist Hue or Hoi An?
4, odlet 18.12.19 rano do Ho chi Minh-tam tiezkupit 1 dnovy vylet pozriet Mekong a Chu Chi- co odporucate pozriet?
5, 20.12.19 rano odlet domov.
Poradte ci nieco vynechat or co odporucate vy? Je to dost nabite ale casu je malo a dovolenky tiez. Ake aerolinky odporucate na presun po Vietname?
Cital som velmi zle recenzie na vietjetair.com -velmi zle sa bookuje cez ich stranky a neustale menia casy odletov a vazia palubnu batozinu a nasledne same poplatky atd...
Ake mate skusenosti s Vietnamairlines, bamboo airlines or jetstar?
Ake taxiky vyuzivat len taxi co maju farbu zelenú – Vinasun a bielu farbu – Mai Lin vraj overen Taxiktore vzdy zapnu taxameter or pouzivate aj GRAB?
Ohladom viz su po prilete do SGN potrebne pre evisa aj 2 ks fotografii pasovy format? Niekto pise ze ano a niekto ze nie,tak neviem.
Ako dlho trva pasova a vizova kontrola v SGN je mozne po prilete 6:30 zrealizovat kontroly kupit SIM kartu a presunut sa na vnutrostatny terminal na odlet z SGN to Phu quoc o 9:00?
Kde a aku sim kartu na letisku SGN kupit? Da sa tam platit Revolut kartou or daju sa vyberat Dongy z bankomatu or vyuzit zmenaren a zmenit EUR na VND. Predpokladam ze ano ale radsej poradte.
Dik za info

Moje zkušenosti z letošního listopadu, počítej s tím že za 10 dní strávíš většinu času na letištích a v letadlech, ale chápu :D. Pokud to chces absolvovat s babovkou priprav se na to že tě po 3. legu začne nenávidět. :D

1. Phu Quoc - byli jsme 3 dny, žádné super pláže jsme tam nenašli přestože jsme projeli celý ostrov kolem dokola, info získané v místním baru od expatů co tu žijí kolem 10let - poslední dobou se vše hodně mění, všude se staví premiové rezorty, které si zabírají ty nejlepší pláže. Co doporučuji je lanovku na spodní straně ostrova, nejdelší lanovka na světě, zatím je za za cca 150kč protože to nahoře není dostavené, až to bude lze očekávat cenovku kolem 700,- jako vo Bana hills nad Danangem.

2. Ha Long na jeden den je nesmysl, my to tak měli a celkem jsme litovali. Jeli jsme z Hanoje do Hai Phongu, tam jsme koupili hotel a rano ferry na CatBa - teoreticky se dá prvním ferry na CatBa, nějak kolem 10 jede z přístaviště loď Bến tàu Việt Hải (nic moc tam není ale je to nejlevnejsi zpusob jak se dostat na lodi mezi ostruvky, tam jsou myslim 2 hodiny a cesta zpět. V žádném případě nedej na jízdní řády ferry co jsou v na netu nebo dokonce v přístavu, počítali jsme s tím že poslední loď jede kolem 5 odpo a nakonec jel jen bus a dokonce v 4:30, takže bacha na to. PS: naproti přístavu maj velký pivo /600ml/ asi za 20,- Kč - doporučuji, pokud se teda nechystáte zpět autobusem, to je pak utrpení :lol:

3. Kolem Danangu moc neporadím, je tam BanaHills, pak pěkná cesta "horama" viz. TopGear Vietnamský speciál, my tam byli 3 dny ale bužel se nám tam prohnala tropická bouře takže nebylo co dělat.

VietJetu bych se vůbec nebál - měli jsme za 10 dní asi 9 místních přeletů takže jsme zkusili všechno VietJet, JetStar Pacific, Vietnam Airlines, ... všechno na jedno brdo, checked baggage tam není zas tak drahé takže bych neřešil - ber podle ceny.

TAXI - jezdili jsme jedině přes GRAB a nebyl jediný problém, mrkni na net a najdeš spoustu slevových kupónů (ne že by to bylo třeba, ale pro ten pocit ... :D )

Revolutkou se mi podařilo zaplatit jednou v Circle v Hanoi ale když jsem si tam še po 20min pro další pivko tak už mi ji nevzali :shock: :D , potom pokaždý fuckoff. Bacha v HalongBay a konretne v CatBa jsou tam jen 3 bankomaty - jeden nebere vůbec MC/VISA jenom Vietnamsky karty, a zbytek ma brutalni charge za výběr. Jsou tam ale "směrnárny" v GoogleMaps označené jako ATM kde mění za normální kurz, přestože ti před ferry a na ferry bude Vietnamka tvrdit že tam nejdou vyměnit prachy.

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 14:47 
Diskutér

Z mojej skusenosti Ha Long idealne na 3 dni/2 noci, vsetko kratsie je ako z rychlika a vobec sa nedostanes hlbsie do zatoky. Pripadne chytis jeden den zle pocasie a z celeho vyletu nemas nic. Ak sa uz trepes z Hanoia 4 hodiny, tak by som to neriskoval.

Ak si mam vybrat medzi Hue a Hoi An, tak urcite Hoi An.

Pre mna su najistejsie Vietnam Airlines, ale pri priaznivej cene by som sa nebal ani lowcostov. K tym vizam by som aj ja uvital viac informacii, akurat vcera som o ne poziadal.

Inak 18.12. budem v SGN aj ja, kludne sa ozvi, dame pifko :)

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 16:56 
VIP

Většina už byla zodpovězena, tak jen stručně:

- souhlasím, že Ha Long na jeden den ne
- z těchto dvou míst bych asi doporučil Hoi An. Hue je zajímavé historicky, ano, ale pevnost je z velké části zničená. Hrobky jsou pěkné a ne tolik přecpané turisty... ale Hoi An, byť přecpaný, tak má prostě velmi fajn atmosféru.
- jednodenní výlet do delty bude podobně o ničem jako jednodenní Ha Long
- zkušenosti s VJ i VN mám, ale nic, co by stálo za řeč ať už pozitivně, či negativně. Pokud jde o měnění času letu, nemyslím, že by to byla výsada VJ, před pár týdny mi tohle udělali VN, na letu DAD-DLI, kde lítá jeden let denně, koupil jsem letenky pro 8 lidí, a když jsem cca po dvou týdnech chtěl dokoupit devátého, zjistil jsem, že byl let změněn z 9 hodin večer na 9 ráno. Jinak bych to zjistil kdo ví jak.
- používal jsem vždycky Grab (naposledy letos březen), ale slyšel jsem, že od té doby přestali akceptovat cizí karty, což je dost otrava. Stejný případ na Filipínách (zatímco v Thajsku v pohodě).
- ad fotky na vízum - na elektronické vízum fotka s sebou třeba není, kdybys ale žádal o vízum na příletu, je třeba fotku mít (prakticky jsem v SGN viděl, že kdo neměl, sehnali nekoho, kdo to za 5 USD - bez účtenky samozřejmě - na místě zařídil).
- nabídky simek byly obvykle dost vyrovnané. Na letišti dražší než ve městě, ale cenový rozdíl nebyl nikdy tak zásadní, aby mi to stálo věnovat pak hromadu času shánění kdo ví kde ve městě.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina