Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 09 pro 2019 19:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Radioaktivní velikonoce v Kyjevě
PříspěvekNapsal: 18 čer 2019 01:18 
VIP

michal5 píše:
baca12 píše:
V emailu s instrukciami bolo aby milovnici psov zobrali zradlo pre tulavych psov :)

Lesbicke spanielky uposluchli, bolo to tak i u teba?

Nic takového jsem tam neměl :D

...aby milovníci psov zobrali cesnak :-)

PříspěvekNapsal: 18 čer 2019 09:16 
VIP

V tom, že mi čtení azbuky nebo alfavity jde dost pomalu :D
OK, to se dá spravit tréninkem :). Ono mi to vyznělo, jako že co si to dovolují, že to je jen v bukvách... Je to mimo jiné dobrá bariéra pro to, aby tam vtrhli "Lonely-Planet-Effect" tůristi.

U všeobecně známých dávám ty české, u těch méně známých nebo zastávek, ty anglické
Sorry, ale "shkola"? To máte své čtenáře za tak tupé, že by nepochopili název zastávky "škola"? (No, možná máte recht - proč ale máte potřebu zrovna ty tupé vodit za ručičku?)
Ono to totiž pak vede k tomu, že se s vážnou tváří dožadují jízdenky do "Chopu" (čteno jak napsáno) nebo hláskují "vé-dé-en-ká-há" (jeden z frikulínských retardorů ČT).

PříspěvekNapsal: 18 čer 2019 09:27 
VIP

Proč shkola? Jednoduše, je to jméno zastávky, co jsem hledal v Google Mapách, jak to vlastně bylo. Pak jsem ho označil, zkopíroval a vložil tak, jak bylo.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2019 09:36 
VIP

Citace:
Ono to totiž pak vede k tomu, že se s vážnou tváří dožadují jízdenky do "Chopu" (čteno jak napsáno)

tak ale preco nie? vsak kto realne okrem par ludi, ktori cestuju na vychod a zeleznicnych fanusikov, co vlastne CHOP je. + castokrat este aj vo vyhladavani sa zobrazuju nemecke prepisy vychodoeuropskych stanic, tak v tom je este vacsi zmatok.
Na takom IDOS.cz mas na vyber CHOP a COP, ale uz tam nie je ČOP.
Na druhu stranu tam je MUKAČEVO a MUKATSCHEWO.
Potom je aj UŽHOROD, UŽHGOROD a UJGOROD.
Tak by som sa velmi nesmial tym, co jednoducho nasli CHOP:)

Inak taky funfact - pred par dnami boli kodifikovane anglicke nazvy Kyjeva a Lvova.
Po anglicky uz to je oficialne Kyiv a Lviv a uz nie KIEV a LVOV :)

PříspěvekNapsal: 18 čer 2019 14:56 
Diskutér

Pre cestovateľov je najlepšie používať zemepisné názvy v originálnom jazyku, v prípade, že sa v krajine používa latinka. Pokiaľ sa latinka nepoužíva, je správne používať zaužívaný prepis do angličtiny.

k miestam Čop a Užgorod:

Je rozumné pýtať si lístok do Chopu, lebo tak je to v pokladničnom systéme.
Pred mnohými rokmi som hľadal vo vyhľadávači slovenských železníc spojenie Čierna nad Tisou - Čop. Zadal som Čop, a nič. Vyhľadávač nebral ani výrazy Cop, Chop, Czsop, Csop, zafungoval až výraz Tchop. Že stanica Užgorod nie je Uzgorod ani Uzhgorod ale Ujgorod, som sa náhodou dozvedel od známej pokladníčky, a až potom sa mi podarilo nájsť spojenie z Užgorodu.

Hláskovanie v češtine "vé-dé-en-ká-há" je tiež v poriadku, lebo v angličtine sa to tak píše. V ruštine alebo ukrajinčine ja správna skratka VDNCh.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2019 18:54 
VIP

michal5 píše:
Proč shkola? Jednoduše, je to jméno zastávky, co jsem hledal v Google Mapách, jak to vlastně bylo. Pak jsem ho označil, zkopíroval a vložil tak, jak bylo.

až začnou v güglu počešťovat i Ukrajinu, budeme mít teprve všichni po srandě. Super taky je, že v mobilních gmaps nejde změnit jazyk a je nutný ho změnit v celym telefonu. To je praktický jak KS PRC...

PříspěvekNapsal: 18 čer 2019 21:44 
VIP

Používaš telefón v češtine?
Osobne keď vidím niečo na PC, alebo telefóne v slovenčine, najmä systém, tak až zle mi príde:))

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 02:11 
VIP

tonic píše:
Používaš telefón v češtine?
Osobne keď vidím niečo na PC, alebo telefóne v slovenčine, najmä systém, tak až zle mi príde:))

Souhlasim, mít to ve slovenčine, taky bych to rozsekal :D
V češtině je to lepší. Jak stárnu a lenivim, už i filmy si stahuju radši v češtině (ze slovenskejch stránek) :-)

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 08:18 
VIP

vsak kto realne okrem par ludi, ktori cestuju na vychod a zeleznicnych fanusikov, co vlastne CHOP je
Ale tak to určitě, popisujete jev, kterému říkám "debilizace cestování" - dnes prostě do toho Kyjeva letí každý "s dírou v řiti" a má z toho příjemné mrazení, jaké dělá dobrodružství, protože "doma kroutí hlavama" (přitom to je úplně normální civilizovaná destinace). No a letošek holt bude ve znamení desítek "jedinečných" tripreportů o Černobylu jen v českém jazykovém prostoru, protože povrchní konzumní turismus to aktuálně definoval jako módní destinaci + zároveň se objevil seriál od HBO. Takže tam cestují "lesbické Španělky", stejně jako loni do Dubrovníku (Game of Thrones) a příští rok zase někam jinam (uvidíme, co kde kdo natočí). Na druhé straně k Černigovu, Bilej Cerkvi, nemluvě už vůbec třeba o Perejaslavu se za celý rok nedočteme nic; Oděsa nebo Charkov taky na svou dávku debiloturistické komerce ještě musí počkat.
Čili "shkola" pro někoho prostě není "škola" (o verzi школа nemluvě vůbec), ale jen "bezrozměrný" identifikátor zkopírovaný z Google Maps, protože na víc mu mentální kapacita nestačí. Jinde jsem se zase (v textu v češtině) dočetl, jak v Minsku je "All-Saints Church" a "Freedom Square"... určitě by se i tady dala najít filipika o "zkopírovatelnosti" pro debilo-následovatele, pro které to je jen další položka k odškrtnutí "I was there" (Kyjev nebo Kyjov, no matter).
Na druhou stranu, Ukrajina ty prachy ze západních "Lonely-Planet-Effect" turistů potřebuje a jen je holt potřeba je udržet na definovaných (obětovaných) místech a cestách, zatímco třeba podzemí Kyjevo-Pečerské lávry (pro Google-Mapisty: Kiev-Pechersk Lavra Monastery) si místní děžurné doufejme uhájí mimo jiné i popisky "jen" v azbuce (nebo úplně bez nich).
Ostatně Praha je na tom podobně.

Hláskovanie v češtine "vé-dé-en-ká-há" je tiež v poriadku, lebo v angličtine sa to tak píše
Jo aha. No tak to je docela pěkná ilustrace dé debilizace - ono je to totiž VDNCh, jenže angličtina prostě Ch neumí (resp. ho čte jako "č") a tak si pomáhá "Kh" (Kharkov, Khmelnitskyi). Proč by se ovšem v češtině mělo hláskovat podle psaní v angličtině a ne podle (jazykově bližšího) originálu, to Booh sudj.
V ruštine alebo ukrajinčine ja správna skratka VDNCh
Nikoli, v ruštině je správná zkratka ВДНХ, v ukrajinštině ВДНГ. (P.S. pro Google-Mapisty je to ENEA - "Expo of National Economy Achievements" :lol:)

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 08:56 
VIP

jesus:)) uz ta vidim ako by si sa rehotal na stanici niekde v Nemecku, lebo blbci Nemci si kupuju listky do Asu, a nie do Ašu....
Inak nebol si niekedy aj na CL? Tam dva roky dozadu ma "sprdol" nejaky soutous, presne za rovnake "chyby" ako urobil Michal, len narozdiel od Kyjeva som bol v Moskve
https://www.cestujlevne.com/diskuze/59- ... evek-39100

Inak píše sa Černihiv, načo do ukrajinských názvov pliesť ruštinu :))
a teda ak vsetko pojde tak ako ma, tak odtial si budes moct precitat cestopis v novembri, spolu s Lipcanmi a Balti. A medzitym nejaky ten Uzocky priesmyk, Cherson a Skadovsk.

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 09:28 
VIP

uz ta vidim ako by si sa rehotal na stanici niekde v Nemecku, lebo blbci Nemci si kupuju listky do Asu
Němci mají třeba problém s "Čep", ale to je nějaká omluva vlastní hlouposti? Místo toho radši vyargumentujte, proč by se v češtině mělo hláskovat podle toho, jak se něco píše v angličtině.

P.S. Váš "tripreport" z Moskvy jsem si se zaujetím přečetl a radši nemám dalších připomínek - to je dobrá kvintesence hlouposti (přičemž "nezná azbuku" plus frikulínské anglikanismy jsou ten menší problém). Ale zároveň je to důvod, proč akceptuju všelijaké ty dojičky na "Lonely-Planet-Effect" tůristy, suvenýrotrdelníkové scamy a světové "trendy" podniky, do kterých zalezou a neotravujou ve Vystřeleným Voku, protože to by byl teprve průůůser. Takže všechny "masovky" nacpat na Zlatej kříž / do Černobylu a stáhnout je tam z kůže je celkem win-win strategie (oni mají dobrodrůžo, ostatní prachy a mimo obětovaná profláknutá místa klid).

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 09:30 
VIP

ja som stary "hejter", ale vy pan helvetica, musite by zatrpknuty clovek

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 09:47 
VIP

presne za rovnake "chyby" ako urobil Michal
Ale tady nejde o nějaké sprdávání za chyby, to je jen vaše potřeba to personifikovat, že na vás útočí nějaký "zatrpknutý človek"... Na začátku jsem se ptal na klíč, s jakým byla vybírána transkripce buď česká (Kresčatyk, Černobyl) versus anglická ("Shkola") - údajně to bylo kvůli hloupým následovačům, kteří by nic jiného nepochopili, jen Ctrl+C Ctrl+V do Google Maps.
Bůhvíproč jste mi místo toho začal odpovídat vy, jak je přece jasné, že anglická transkripce a anglický spelling je to jedině správné a kdo o tom pochybuje, je sprdávací sotous.
Někdo se poučí, někdo holt ne a vidí v tom útok, protože se v "konzumním turistovi" zřejmě poznal.

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 09:56 
VIP

ano, Moskvu som spoznal konzumne, kedze som tam bol prvy krat na par dni. Tak tie hlavne atrakcie mam za sebou, ci mal som ist prioritne pozriet nejake obskurne cerkvy na predmesti a potom sa tam pred ABC-ckom zrubat s miestnym бомж, aby to nebolo konzumne?
ale ved ja si rad precitam vase cestopisy, len mi skor pride luto, ze pisem pre radost a pre ostatnych, nech si precitaju a hned od rana mam vysoky tlak namiesto toho, aby som pozeral nejake "nekonzumne" destinacie v Abchazsku, kam ma dufam zajtra cez Enguri/Inguri/Egry pustia :)

PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 09:57 
VIP

Klucí, tady to žije!
Chtěl jsem napsat dotaz do vlákna "FFP", ale tady mám větší šanci na odpověď, tak to dám sem, michal5 bude mít ještě větší návštěvnost svého tématu, a bude mít radost.

Nejste někdo členem FFP United? Dají se tam nějak převádět míle mezi členy?
(než se sám pustím do časově náročnějšího vyhledávání, zeptám se)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina