Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 02:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Egypt
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 10:49 
VIP

Aurora Bay Resort, Marsa. Podobné podmínky jako v Brayka Bay. Záliv s útesy, krásné šnorchlování, diving centrum.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 10:54 
Moderátor

Už jsem na něho koukal dřív, ale vyřadil, protože podle Google Maps je na špatné straně cesty, tj. daleko od vody. Nebo hledám špatně? Dostavěli něco co na GM není? A informace k divecentru jsme taky nenašel.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 11:06 
VIP

K moři se jde asi 200 metrů po chodníku. Přímo na pláži je budka s nabídkou, potápěči mají zázemí na protějším břehu, kam se dojde za pět minut. Osobní zkušenost s potápkem tam ale nemám, já jela až do Port Ghalib na ponor z lodi.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 11:47 
Tazatel

Fayrouz Three Corners, Marsa Alam blízko u letiště. Potápěči jsou Extra Divers, dražší proti těm, co vyzvedli u brány na ponor z lodi, neochotní smlouvat. Vlastní molo, dva výstupy - do laguny a na reef a na šnorchlování navíc velká zátoka kilometr pěšky po poušti s karetou a dugongem. Reef barevný a živý, velké ryby - fugu, trigger, napoleon, želvy, žralok ... v případě lenosti stačí šnorchl :-) Jídlo slušné, oběd i pití hned na pláži, bydlení dost pěkné. Občas bývá větrno, tak se vyplatí si přivstat. Byl jsem v květnu a koncem září.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 12:10 
Moderátor

Marcela píše:
K moři se jde asi 200 metrů po chodníku. Přímo na pláži je budka s nabídkou, potápěči mají zázemí na protějším břehu, kam se dojde za pět minut. Osobní zkušenost s potápkem tam ale nemám, já jela až do Port Ghalib na ponor z lodi.

My jsme v Tropitelu v Dahabu strašně zpohodlněli. Když se nám nechtělo převlíkat, tak jsme v gumách došli 50 m k bazénu, Mohamed už podle xichtu dělal drinky, a za chvilku zase do vody. Všechno jsme měli u huby a nebyl problém dát 5 ponorů za den. Když si někdo něco zapoměl na pokoji nebo naopak v divecentru, tak to byla otázka dvou minut dojít na pokoj a zpět. A stejně to chceme i letos (resp. v lednu).

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 12:41 
Moderátor

Martin+ píše:
Potápěči jsou Extra Divers, dražší ..., neochotní smlouvat.

Zásadně mi nevadí, že je někdo dražší, když to vím dopředu, má na webu ceník a počítám s tím. Co mě štve jsou příplatky a doplatky a daně, které nejsou nikde napsané a zdokumentované.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 13:32 
Diskutér

alexx píše:
maximus píše:
Hotel Brayka bay reef v Marse. Výhodou je zaliv s utesy, kde se da šnorchlovat, když budeš linej si na sebe navlíkat potáp. harampadi, nebo když bude vic foukat.

Tohle vypadá úplně přesně jako to co potřebuju. Mám doplňující dotaz: Jedná se o jeden komplex s vedlejším hotelem (tj. je areál volně průchozí od severu (diving centrum) až k jihu (miniakvapark)? Předpokládám, že asi jo, podle webu jsou tam tři hotely které se asi několikrát přejmenovaly a je v tom docela chaos :-)

Kolem celeho zalivu je volny pohyb, ale neni to jeden komplex z hlediska all in. Diving centrum je v arealu hotelu Brayka bay reef, na druhé straně zálivu Kde je Molo s výstupem k útesu směrem na volné moře je v areálu hotelu Royal Brayka oba hotely mají společný pouze amfiteátr pro večerní programy vlastní all inclusive je oddělen rozdílnými páskami na rukou hranice mezi hotely je Dana Lávkou přes mini Lagunu na konci zálivu.

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 15:23 
Návštěvník

Aurora Bay Resort:
Byl jsem loni touhle dobou. Koupání asi 5-15 minut chůze z komplexu (záleží, kde máš pokoj) přes cestu a po chodníčku, ale pohoda. Šnorchlování fakt super, každý den želvy a jednou připlulo i stádo 20ti delfínů asi na hodinu přímo do zátoky. Hotel ale tak stěží tříhvězda. Plíseň v koupelně (po stížnosti nás přestěhovali), jídlo all inclusive dost slabý, chyběla free wi-fi.

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2019 11:22 
Moderátor

Přidám si sám Coral Beach na jižním konci Hurgady. Vypadá sice divně a je strašně roztahaný, má ale pěkné pláže. House reef asi nic moc, divecentrum nemá pořádný ceník a jenom balíčky výletů na lodi nebo busem. A až podezřele nízké ceny - hotelu i divecentra (hotel jsem našel na last minute za 10000 na dvanáct dní, výlet lodí se dvěma ponorama za 35€ se mi zdá taky poněkud podezřele levný).

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2019 13:28 
Tazatel

alexx píše:
Martin+ píše:
Potápěči jsou Extra Divers, dražší ..., neochotní smlouvat.

Zásadně mi nevadí, že je někdo dražší, když to vím dopředu, má na webu ceník a počítám s tím. Co mě štve jsou příplatky a doplatky a daně, které nejsou nikde napsané a zdokumentované.

To mi taky nevadí, je tam výhoda, že když nikam nechci, mám vše u nosu. Smlouvání byla spíš taková sportovní záležitost, ale byli celkově takoví neochotní. Ale pro ponor z mola určitě OK, několik lidí denně jsem viděl, jak si vezli flašky k vodě. Jinak pití, jídlo a slušná wifi síť přímo na pláži, do pokoje taky pár minut zahradou.

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2019 16:46 
Diskutér

alexx píše:
Blažena píše:
Hotel Sunrise Marina resort Port Ghalib.
Vše co jsi napsal tam je.

Port Ghalib je mi trochu záhadou. Co je vlastně Sunrise Marina Resort? Podle google maps z toho nejsem moudrý, na fotkách cestovek je x různých bazénů podle jejichž tvaru se snažím zorientovat na mapě ale fakt mi to nějak nedává smysl.

Je to hotelový komplex, takové městečko, které patří bohatému šejkovi(který vlastní i letiště) a a který je cenově v pohodě, všechny pokoje jsou spíše byty, protože původní záměr byl výstavba těch domů a prodej pro bohatou klientelu. Nakonec zůstalo u pronajímání.

Vynikající jídlo, obsluha, k hotelu patří pláž, která je super v tom, že je na straně, kde prakticky nefouká, do moře se nemusí po mole jako skoro všude v Marse. Během pár kroků je hned hloubka a krásné korály. Potápěčská základna je na té pláži. Také je tam restaurace, kde máš v ceně ubytování všechno. Koktejly, jídlo, zmrzka, kterou si natočíš sám. Na pláž nikoho jiného nepustí. Když budeš chtít, můžeš se večer projít v tom miniměstečku, kde je milion obchůdků a u moře několik restaurací. Také mnoho lodí, které vyplouvají každý den na potápění na jiná místa.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2019 10:25 
Moderátor

Našel jsem u jedné nejmenované cestovky jeden z těch svých vytipovaných hotelů na 19 dní (rozuměj 17 + cesta) za necelých 9190 Kč (all inclusive). To je vcelku krásné :-), uvažuju že bych si tam udělal základnu pro výlety do okolí, dva dny v Luxoru a dva dny v Káhiře bych asi ještě dokázal nějak naplnit :-).

Jenom tak mít ještě dovolenou :roll:

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 10:44 
VIP

Na leden jsem si naplánoval Egypt. Přílet ve čtvrtek večer do Káhiry, odlet v pondělí dopoledne.

Koukl jsem se na stránky EgyptAiru a zrodil se mi v hlavě tento plán (původní byl jen Káhira):
- pátek přes den Gíza a egyptské muzeum
- pátek večer odlet s EgyptAirem do Luxoru (letenka kupovaná za EGP)
>> bude nějaký dopravní problém s příletem kolem půlnoci?
- sobota Luxor
- sobota večer noční vlak z Luxoru do Káhiry (cca 10 hod, příjezd v 9:00).
- neděle Káhira, případně Alexandrie (ale 3,5h jedním směrem)
- pondělí dopoledne odlet směr Atény

Vypadá to reálně?
- dá se ten noční vlak snést? dá se koupit dopředu i mimo území Egypta? Můžou s ním jet i cizinci? Podle obrázků na internetu vypadá použitelněji, než jsem čekal.
- stále není problém při nákupu letenky v EGP u cizinců?
- dá se v Luxoru rozumně pohybovat i bez agentury? funguje tam něco jako MHD? kolik taxikáři při dobrém smlouvání chtějí za km? dá se od jednoho místa k druhému dojet pokaždé jiným taxíkem nebo si ho člověk musí vzít na celý den? Luxor se mi zdá dost roztahaný.
- nevybral jsem si zcela náhodou nějaký den v týdnu, kdy ty památky mají zavřeno, ať přípravy ještě včas přeruším a upravím?

Díky :-)

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 11:28 
Diskutér

Takhle krátký čas v Egyptě je totální úlet. Vůbec nemáš představu, jak je chaotická a ucpaná doprava jen v Káhiře, v pátek a přes víkend je přesun kamkoli v rámci města záležitost na hodiny. Než se dostaneš do Gízy, než to tam prolezeš, než se dostaneš zase zpět do nejucpanějšího centra, tj. kolem Tahrir Sq, tak máš nejméně půl dne za sebou, unavený, otrávený z těch všech heloumajfrendů. Pak si dáš Egyptské muzeum, do kterého jezdí celý svět, fronty, fronty, fronty... Samotné muzeum je tak rozlehlé a obrovské, že je nemožné jej projít jen tak během hodinky, to by byl hřích.

V Káhiře výborně a spolehlivě funguje Uber, nic jiného jsem tam nepoužíval. V Luxoru už bohužel jen vychcaní taxikáři a drožkaři, cenu si musíš usmlouvat.

Jestli chceš do Egypta na 3 dny, tak si zaleť do Hurghady na all inclusive.

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 11:32 
VIP

OK. Dík za info. Právě proto se ptám. Luxor asi nechávám plavat a užiju si Káhiru. Nějakou představu o dopravě mám - byl jsem v Indii. Horší než tam to nebude. S Luxorem so nejspíš počkám na opravení Maxíků a nějakou výprodejovou letenku se Smartwings do Hurghady.

Pokud by někdo, kdo rád rychle cestuje (např. alexx), měl odlišný názor, tak rád Luxor znovu přehodnotím.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina