Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 pro 2019 22:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: NY: O muži, který nikdy neviděl slunce
PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 07:38 
Moderátor

babička Lála píše:
A já si navíc nevzal tradiční stodolarofku.

A pak se slzou v oku Lála, stodolarovky nemaje, vytáhl padesátku, vrazil ji Chlapci do ruky se slovy "keep the change, dobrý muži" a s výrazem matky, které právě odvedli syna do války, vyběhl do New Yorkských ulic.

THE END

PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 09:19 
VIP

je to dobrý, ale že by opravdu konec??? Tomu se nechce věřit. Uvidíme napřezrok, ne?

PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 09:57 
Moderátor

No minimálně já sem přispěji pozorováním v červnu, a předpokládám, že tohoto pána kuřat budou chtít navštívit i další kolegové z fóra. To ale bude takový spin-off. Sequel může napsat jedině zase Lála.

Ale příběh je uzavřený, Lála svou poslední návštěvou završil poslední scénu tohoto velkolepého eposu (jako když ta stará paní na konci Titaniku háže šutrák do vln Atlantiku...).

PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 10:57 
VIP

bobface píše:
je to dobrý, ale že by opravdu konec??? Tomu se nechce věřit. Uvidíme napřezrok, ne?

Jakože "O muži, který ... 2"?
Pravdu má Alexx, nejenže byla padesátidolarofka a odchod s pohnutím (ale vrácenými penězi), ten příběh je u konce. Ze dvou důvodů.
Zaprvý: už jsem prozrazen. Loni jsem ho tajně fotil a natáčel, a on něco tušil. Měl ten svůj bramborovitej výraz a věnoval mi podezřele dlouhej pohled. Teď jsem tam byl poprvý sám, a vidíte jaxem to zvrtal. Už si miě bude pamatovat určitě. Neflákne talířem na stůl. A na tom zážitku z antiobsluhy to bylo založený.
Zadruhý: jeho status v restaraci se dramaticky změnil. Jsem jeho náhodným Abrahamem Lincolnem. Je tady velká šance, že konečně uvidí slunce. Někdy.

Tu pochodeň musíte nést dál vy.
Nadskočit při břinknutí talíře o skleněnou desku stolu.
Domáhat se rejže, kterou vám nenabídnou a nepřinesou.
Strpět účet ve znacích s automaticky doplněným spropitným.

Ale ještě je tu to moje Dítě. Věrný spolucestovatel, milovník kuřete z Dvěstěosumnáctky. To by mi nedovolilo tam nejít.

Předmět příspěvku: NY: O muži, který nikdy neviděl slunce
PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 13:21 
VIP

Takže za 2 týždne ho nemám ísť znova pozrieť? :(

PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 13:47 
Moderátor

Prečo nie? Lála to píše jasne:

babička Lála píše:
Tu pochodeň musíte nést dál vy.

Třeba časem napíšeme životopis člověka, který o tom nebude mít ani páru. Proměny, novinky, děti, stáří, smrt... a nakonec bude pohřben na tom velkém hřbitově jak přes něho jede metro na Coney Island. Budeme mu nosit květiny a škrábat na hrob pomerančovou kůru. Tedy možná už ne my, ale další generace akčních letenkářů.

Epitaf:

Zde leží ten, kdo se neusmál,
ten kdo nikdy neviděl slunce,
davy od Aše po Hummené přijížděly,
on fláknul jim na talíř pomeranč.

PříspěvekNapsal: 21 bře 2019 22:46 
VIP

Dnes nás po príchode usadil k zadnemu stolu, bol jediný voľný. My sme boli štyria, akurát k obedu o 12.30. 1x chicken Orange, 1x generál tao, 2x ryža, k tomu obligatny čaj, vypýtal som aj vodu bez ľadu, nakoniec i fortune cookie a pomaranče.

Inak nebol veľmi smutný, jeho priemer, dokonca sa mi zazdalo, že som uvidel náznak úsmevu, možno ho ale vtedy len chytil kŕč od nedostatku vitamínu D, ťažko povedať.

Každopádne, všetkým chutilo, nabudúce ideme zas :)
Příloha:
Chlapec2103_1s.jpg
Chlapec2103_1s.jpg [ 199.27 KiB | Zobrazeno 961 krát ]
Příloha:
Chlapec2103_2s.jpg
Chlapec2103_2s.jpg [ 138.5 KiB | Zobrazeno 961 krát ]

//týmto chlapcovi ďakujem za môj tisíci príspevok na tomto fore

PříspěvekNapsal: 22 bře 2019 18:15 
VIP

beardie píše:
Inak nebol veľmi smutný, jeho priemer, dokonca sa mi zazdalo, že som uvidel náznak úsmevu, možno ho ale vtedy len chytil kŕč od nedostatku vitamínu D, ťažko povedať.
Moc hezké momentky beardie. Hlavně ta druhá, úplně ho slyšim, jak skřehotá jméno servírovanýho jídla v čínštině.
A máš asi pravdu, bude to tím Déčkem, pochybuju, že maj´ v restauraci někde vzadu solárko.

PříspěvekNapsal: 22 bře 2019 23:36 
VIP

To je jedna porce? A rejže je zvlášť? To se nedivím, že ti Amíci vypadaj, jak vypadaj. Hlavně jestli jsou tak obrovský i porce junk foodu.

Předmět příspěvku: NY: O muži, který nikdy neviděl slunce
PříspěvekNapsal: 23 bře 2019 01:14 
VIP

Áno, hento je jedna porcia, boli sme štyria a mali sme dve spolu, úplne to stačilo. Ryža bola zvlášť.

Veľký nápoj v McDonald's je litrovy pohár, resp nejaký podobný objem v retard units

PříspěvekNapsal: 17 čer 2019 07:10 
Moderátor

Je čas jít s pravdou ven. Všechno je totiž jinak a jsou tady dvě možnosti:

1) Lála si celou ságu vymyslel, všichni ostatní co tam byli jsou s ním spolčení, je to celé účelovka a kampaň.

2) Stal se zázrak

Přicházím na pozdní oběd, může být kolem půl třetí. V hospodě je celkem prázdno, jsou tady obsazené asi jenom dva stoly a jeden z nich se zrovna zvedá. Dva číšníci, jeden z nich Chlapec. Usazuje nás ten druhý, ale pak se o nás stará Chlapec.

Přinesl jídeláky, objednáváme čtyřikrát kuře na pomerančích. Chlapec se vážně ptá, jestli si nechceme dát něco jiného, že si můžeme dát třeba každý úplně něco jiného a pak to sharovat. Nechceme. Říká to druhému číšníkovi a do kuchyně. Všichni se smějí.

Ptám se chlapce, zda se dá platit kartou (vím, že nedá, ale tak nějak aby řeč nestála). Ptám se, jestli je teda někde poblíž bankomat. Vysvětluje, kde to je, ale nakonec mě tam v podstatě zavede... a to znamená, ano: vyjde ze dveří. Slunce zalilo celou ulici, můj i jeho obličej. Paprsky fotonů pobíhají zběsile kolem, je krásný jarní, téměř už letní den.

Jídlo je tady. Čekám na ostrý zvuk talíře setkávajícího se s deskou stolu. A nic. Normálně talíře položil a můžeme jíst. A teď pozor: z vlastní, slovy VLASTNÍ iniciativy se ptá, zda bychom si ke kuřeti nedali rýži. Dali. Přináší rýži a ani ta nevydá po setkání se stolem žádný zvuk.

Po jídle placení, pomeranče, fortune cookies jak z amerického filmu a je čas odejít do ulic. Nebýt Lálova eposu, připadal bych si jako v každé jiné restauraci, jakých je tady v Čínské čtvrti, případně kdekoliv jinde, nepočítaně.

PS: Kuře na pomerančích za 15 dolarů chutná stejně, jako food courtu na Union Station ve Washingtonu za 7 dolarů. 8 dolarů platíte za příběh :-).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina