Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2019 14:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: NY: O muži, který nikdy neviděl slunce
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 12:14 
VIP

babička Lála píše:
Nevim jak ostatní, ale já beru za čtyři centra světový gastronomie Tokio, New York, Londýn a Kodaň. Takže do USA bych za jídlem jel, ale omezil bych to buďto na NY, nebo na západní pobřeží. A když k tomu v NY naroubuješ NHL a MLB (to NBA je kurefsky drahý), tak jednu takovou cestu jsem už prožil, a bylo to moc fajn.

Ja to myslel tak, ze americka kuchyne pro vetsinu lidi neni zrovna synonymem pro kulinarstvi :) Pokud sa ovsem bavime o vsemoznych cinskych, thajskych, francuzskych ci nevim jakych restauraci, pouze v USA sa nachazejicich, tak to pak samozrejme ano. To uz mi ale pak postrada smysl tam kvuli nim jezdit.

PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 12:50 
VIP

podla mna je centrum gastronomie v ramci europy este aj Berlin. aspon co sa tyka tej poulicnej urcite. a nemyslim tym kebab

PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 15:34 
VIP

Sau píše:
babička Lála píše:
Nevim jak ostatní, ale já beru za čtyři centra světový gastronomie Tokio, New York, Londýn a Kodaň. Takže do USA bych za jídlem jel, ale omezil bych to buďto na NY, nebo na západní pobřeží. A když k tomu v NY naroubuješ NHL a MLB (to NBA je kurefsky drahý), tak jednu takovou cestu jsem už prožil, a bylo to moc fajn.

Ja to myslel tak, ze americka kuchyne pro vetsinu lidi neni zrovna synonymem pro kulinarstvi :) Pokud sa ovsem bavime o vsemoznych cinskych, thajskych, francuzskych ci nevim jakych restauraci, pouze v USA sa nachazejicich, tak to pak samozrejme ano. To uz mi ale pak postrada smysl tam kvuli nim jezdit.

Z těch 4 měst mají autentickou národní kuchyni jenom Tokio japonskou a Kodaň skandináfskou.
Londýn je od fšeho něco nebo fúze různejch směrů (jakou kuchyni vaří třeba Heston Blumenthal: anglickou/britskou? To těžko...), a v New Yorku totéž.
Já za typický americký jídla považuju burger, křídla a pastrami (+zdomácněla tam pizza, ale tu přeskočim). Když budu chtít od každýho ochutnat dva špičkový reprezentanty za jakštakš akceptovatelnou cenu, jsou to 3 obědy a 3 večeře.
(Špičkovej Black Label Burger z Minetta Tavern za 30 USD bez daně kritéria přijatelný ceny rozhodně nesplňuje.)

PříspěvekNapsal: 20 lis 2018 12:46 
Moderátor

Lalo vynikajici povidani.hned jsem dostal chut :).A hodne zvazuji ze si zmenim letenku za mile a zaletim si na jidlo do NY :-D.Dost jsi me navnadil ne jen tim jidlem ale i obsluhou :-D

PříspěvekNapsal: 20 lis 2018 14:15 
VIP

Jedna otázka pro Lálu : umí chlapec anglicky ? /asi tuším, že ne/
Když už jsme z něj udělali celebritu - napadlo někoho nechat sepsat čínsky jak je na AL populární a dát mu to přečíst? Ztratilo by se tím sice celé kouzlo, ale ta představa...

Jinak nápad na sraz AL v NY je fakt důvod k zamyšlení. Když to může dělat Honza Kraus ...
Já osobně jsem v NY nebyl už 7 let a mám absták. 3dny v NY a 2 v D.C. by bylo tak akorát.

PříspěvekNapsal: 21 lis 2018 02:16 
VIP

"doma" bolo mojou +1 schvalene, ze tam mozeme ist, takze 16.12. dam vediet

PříspěvekNapsal: 21 lis 2018 09:11 
VIP

beardie píše:
"doma" bolo mojou +1 schvalene, ze tam mozeme ist, takze 16.12. dam vediet
Přeju dobrou chuť, snad budete spokojený. Nějaká fotka vítána.
anavi píše:
Jedna otázka pro Lálu : umí chlapec anglicky ? /asi tuším, že ne/
Odpověď navazuje na základní hypotézu:
babička Lála píše:
... Chlapec se narodil, a dostal jméno Chlapec. Od svých deseti let musí obsluhovat hosty v 218 Restaurant. Každej den. Sedm krát ftýdnu. 365 krát v roce (někdy i 366 krát). Má svůj koutek kdesi pod schody v budově (stejně jako měl Harry Potter), obsluhuje hosty, a nikdy neopustil restauraci. Nikdy nebyl za výlohou. Nikdy neviděl slunce. Obsluhuje tak, aby ho majitelé vyhodili, ale sabotáž se mu zatím nedaří. Furt tam je.
Já nevim hele. Ale spíš neumí, proč taky. Nemá řidičák, nikde neni registrovanej, pro zbytek světa jakoby neexistuje. Že o něm nějakej bezvýznamnej pazdrát kdesi v Evropě napsal článek, to vůbec netuší. Možná ani netuší, že existuje Evropa, že vůbec existujou nějaký kontinenty, možná si myslí, že Země je placatá stejně jako podlaha restaurace.
Do školy nechodil, furt obsluhoval.
Opravdu nevim.

PříspěvekNapsal: 22 lis 2018 12:30 
Moderátor

Je moje strašná ostuda, že jsem to přečetl až teď a mohl se od srdce po žaludek zasmát tak dlouho od publikování...
Jako zážitek s příchutí kulinářského masochismu fantastické! Za mne ale jen trošku nechápu tu sado-kuře kombinaci vhodnou do (určitě skoro každé, nejen newyorské) čínské restaurace. Při Tvém zkušeném jazyku vytříbeném opravdovou manou napříč kontinenty, bych nečekal, že i taková hvězda, jako Chlapec, Tě donutí k sebe bičování uprostřed mrakodrapů :) ? Ale je fakt, že bez ochutnání pomerančem znásilněného kura newyorkského, mohu jen závistivě teoretizovat...

P.S. O pár ulic dál... https://cityroom.blogs.nytimes.com/2008 ... th-street/

PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 18:10 
VIP

cas: nedela 16.12., 8 hodin vecer
miesto: 218 Grand St., New York
uloha: dat si pomarancove kura a najst chlapca
Příloha:
chinatown1.jpg
chinatown1.jpg [ 63.38 KiB | Zobrazeno 998 krát ]

Příloha:
chinatown2.jpg
chinatown2.jpg [ 56.06 KiB | Zobrazeno 998 krát ]

status: splnene na 100 %

PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 19:06 
VIP

burito píše:
... Při Tvém zkušeném jazyku vytříbeném opravdovou manou napříč kontinenty, bych nečekal, že i taková hvězda, jako Chlapec, Tě donutí k sebe bičování uprostřed mrakodrapů :) ? ...
Když nám to kuře moc chutná, a jaxe se říká v jedné reklamě na karetní asociaci: "Atmosféra? K nezaplacení."
beardie píše:
status: splnene na 100 %
No to´si mi teda udělal obrofskou radost :!: :P :!:
A Chlapec zase jak když mu nadloube, radost pohledět, já toho kluka čínskýho prostě mám rád.
Byl tam!

edit: poslal jsem fotky příspěfku beardieho WhatsAppem Dítěti a přišla odpověď:
Nejlepší je, jak tady je už pomalu celebrita, a on nemá tušení a jede si svůj život vězně svého zaměstnání.

Naposledy upravil babička Lála dne 18 pro 2018 19:20, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 19:18 
Moderátor

Pokud Ti to chutná, pak žádné pochybnosti nejsou na místě...
P.S. Neptal ses toho usměvavého hocha z jakého masa to kuře původem je :lol: ?

PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 19:39 
VIP

burito píše:
P.S. Neptal ses toho usměvavého hocha z jakého masa to kuře původem je :lol: ?
Kdo se moc ptá, (třeba i tím, že zadá do vyhledávání na YouTube heslo "kdo se moc ptá") moc se dozví ;)

Přílohy:
Kdo se moc ptá, moc se dozví....jpg
Kdo se moc ptá, moc se dozví....jpg [ 54.25 KiB | Zobrazeno 954 krát ]

PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 03:29 
VIP

Vraťme se na začátek.
babička Lála píše:
Selfíčko jsme sice neudělali, ale snažili jsme se analyzovat situaci. Náš chlapec je tam pořád. Furt. FURT!
Podle našeho názoru - a je to jen hypotéza - jeho otec ve svém mladí prohrál významnou částku v hazardu.
Aby se vykoupil, slíbil Triádám život svého ještě nenarozeného syna. Byl to lhář, vůbec netušil, že nějakého syna bude mít, ale zaprodal ho.
Triáda moc nevěřila, že si toho podvodníka nějaká žena vezme za muže a povinne mu děcko, tak úpis prodala restauraci 218.
Chlapec se narodil, a dostal jméno Chlapec. Od svých deseti let musí obsluhovat hosty v 218 Restaurant.
Každej den.
Sedm krát ftýdnu.
365 krát v roce (někdy i 366 krát).
Má svůj koutek kdesi pod schody v budově (stejně jako měl Harry Potter), obsluhuje hosty, a nikdy neopustil restauraci. Nikdy nebyl za výlohou. Nikdy neviděl slunce.
Obsluhuje tak, aby ho majitelé vyhodili, ale sabotáž se mu zatím nedaří.
Furt tam je.

Byla to jen hypotéza, samozřejmě. Přece tam nemůže bejt furt. Jednou tam přijdu, a on tam nebude.
"Třeba tam dneska nebude", říkal jsem si fčera, když jsem rozechvěle přicházel k číslu 218 Grand Street. Díky březnovým teplotám na bodu mrazu jsem si mohl udělat fotku restaurace s prázdným chodníkem, a už beru za kliku.
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 184.44 KiB | Zobrazeno 689 krát ]

To neni možný!
Na sekundu zahlédnu z profilu povědomou tvář, jak mizí za dveřma záchodu.
Nene!

Přijde ke mě druhý číšník, "One?", "Yes.", "This table?", "Yes".
"This is my table". Dovětek, kterej navždy všechno změní (ano, psáno s "v").

Číšník na mne nechápavě pohledne, s takovou tou počínsku pootevřenou pusou.
Víte, pamatuju si tváře tří číšníků.
V restauraci obsluhují vždy dva, a sestava je samozřejmě Chlapec + 1.
Ti zbývající dva se nějak střídají, znají slunce, Hudsonův zálif, asi mají i rodiny, prostě žijí normální životy, ale Chlapec, Chlapec ten je tam furt.

Sunu se ke stolu, u kterého částečně náhodou, částečně úmyslně, sedáváme, a číšník se nehejbe. Asi to budu muset nějak vysvětlit.
Trochu to zjednoduším do svojí angličtiny začátečníka a povídám mu, že každej rok jezdim do NY a každej rok chodim k nim na pomerančový kuře. 5x jsem seděl u tohodle stolu a jenom jednou u támhletoho (kulatýho pro šest hostů).
Číšník se rozzáří: "Your table. Hahaha". Lehce se zakloní a tu úžasnou zprávu si zopakuje: "Your table."

Je půl čtvrtý a restaurace je skoro prázdná, u vzdáleného stolu sedí pár, od pohledu taky turisti.
Číšník nahlásil mojí objednávku a vrací se.
A vrací se i Chlapec ze záchodu. Vidí nového hosta, zastaví se, a pátravě si mne prohlíží. Mám trochu podezření, že si mne možná i vybavuje, ale to je dost nepravděpodobný. Ten druhej číšník mu něco se smícham vypravuje a ukazuje na mě, Chlapec má svůj obvyklej kyselej výraz. Snažím se prolomit ledy, něco mu říkám (už teď přesně nevím co), ale zaujalo ho to. Tak kuju železo dokud je žhavý a drze ho žádám o společné selfíčko.
Chlapec SOUHLASÍ !!!!!
Vypadá to, že je polichocen, tolik útrapů a útlaku zažívá v restauraci, a teď tohle.
Vyfoceno, uctivě děkuji, a Chlapec se USMĚJE !!!
To mě úplně usadí zpátky na židli, ale je to jen začátek.

Ten druhej číšník přišel a ptá se, jestli si nechci k jídlu přiobjednat čistou rejži. To se tady u turistů nedělá, je to i v pár recenzích.
Z kuchyně jde Chlapec s talířem a PROMLUVÍ na mě: "This is my food" a sedne si ke stolu za mnou.
A ten druhej číšník mi talíř na stůl položí bez fláknutí.
Tak to je mazec.
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 159.97 KiB | Zobrazeno 670 krát ]

Během mého pozdního oběda přijdou krátce po sobě dva starší Číňani a druhej číšník jim něco rozverně čínsky vypráví, oni na mne kouknou a pak se baví s Chlapcem. Tomu zájem lichotí a trochu od svého jídla halasí. Ta situace se nedá popsat.

Už to nikdy nebude jako dříf. A já si navíc nevzal tradiční stodolarofku. Ách jo.
Ale víte co: znáte ten dojemnej moment, kdy Ben Affleck vysvětluje Mattu Damonovi ve filmu Dobrý Will Hunting, že by ho rád nenašel doma?
Tak takhle to teď vidím i já. Až (a jestli vůbec ještě někdy) půjdu do 218 restaurace, vezmu za kliku s nadějí, že Chlapec už tam nebude. Že dostal volno, stojí na vrcholu Empire State Building, s úžasem sleduje rozlehlost města a mhouří oči do slunce.

Naposledy upravil babička Lála dne 07 bře 2019 04:59, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 04:45 
VIP

A jak by řekli ve firmě Old Spice - důkaz místo slibů:
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 63.99 KiB | Zobrazeno 668 krát ]
Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 63.42 KiB | Zobrazeno 668 krát ]

PříspěvekNapsal: 07 bře 2019 06:32 
VIP

Babicko, parada :!: Diky za skvely pribeh, to je radost cist :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina