Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 zář 2019 15:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak ušetřit na hotelech - všeobecné tipy & triky
PříspěvekNapsal: 25 črc 2018 15:13 
Diskutér

Zajímalo by mě, jestli by se dal dát dohromady nějaký všeobecný, co nejvíce univerzálně platný souhrn tipů a triků "Jak ušetřit na hotelech". Mám tím na mysli: 1) když není vyloženě super akce, 2) když srovnávač ukazuje, že není rozdíl v ceně na stránce hotelu a bookovacích portálech. Co potom?

Např.
1) Hledat kupony pro uplatnění na bookovacích webech - které weby berou a mívají nejlepší kupony?
2) Cash back - jaký cash back portál je nejlepší na hotely?
3) Míle - bookovat skrz portál XYZ a získat aspoň extra body, míle, či tak?

Zkrátka, jak ušetřit na hotelech, kde se zdá, že už se ušetřit nedá?

Předmět příspěvku: Re: Jak ušetřit na hotelech - všeobecné tipy & triky
PříspěvekNapsal: 25 črc 2018 15:49 
Diskutér

To sa asi kvôli stále meniacim podmienkam a kvôli rôznym potrebám cestovateľov nedá. Napr. teraz Wizzair dáva cez rezerváciu booking.com 10% na wizzúčet. Lenže pred asi 2 rokmi (neviem presne), dával 5%. Refundo.sk vtedy aj teraz dáva 4% späť. Lietam pomerne často s Wizzom, wizzúčet využívam a oplatí sa mi rezervovať hotely cez booking.com zo stránku wizzair. Ale niekedy je lacnejšia iná stránka alebo rezervácia priamo cez hotel. Kto letí s Wizzom len občas alebo vôbec, tomu je wizz účet nanič.
Podobná situácia je aj pri rezervácii áut.
Ďaľšia možnosť sú vernostné programy hotelov a leteckých spoločností ale aj tie sú pre každého ináč výhodné. A zľavové kupóny? Niekdy sú, a o mesiac už na tej istej stránke nie sú.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2018 16:41 
Diskutér

mám dva postupy, které využívám v podstatě vždy (nikdy nehledám úplně nejnižší cenu - trvám na vlastní koupelně a čistotě, ale zas nepotřebuju využívat luxusní řetězce, abych řešil věrnostní program dané sítě)

1) brzká rezervace s možností bezplatného storna
doporučuji udělat první výběr klidně hned po koupi letenek, ale nutně s možností storna a poté chvíli před vypršením možnosti bezplatného storna (v případě delší prodlevy monitoruji stav i častěji) zkontrolovat aktuální nabídku - často se mi stalo, že na poslední chvíli byl stejný hotel levnější nebo naopak jsem našel mnohem lepší ubytování za stejné peníze, ale v některých případech (méně často) jsem byl rád, že brzkou rezervaci mám, protože na last-minute nic zajímavého nebylo

2) cashbacky
již zmíněné cashbacky, osobně preferuji kombinaci cashback portál (nejvíce tipli, topcashback, plnapenezenka nebo cokoliv jiného, prostě v danou chvíli nejlepší nabídka) + věrnostní program hotels.com (v podstatě 10% sleva, ale nutno cestovat častěji, jinak to propadne - další pobyt přes hotels musí být dříve než za 12 měsíců, čímž se prodlužuje platnost)

PříspěvekNapsal: 25 črc 2018 20:46 
Diskutér

Je mi jasné, že nelze nalézt univerzální řešení, ale už jen ve zmíněných tipech jsem se dozvěděl takové, které by mě nenapadly, takže díky. ;)

PříspěvekNapsal: 25 črc 2018 21:18 
Diskutér

i na tech lepsich hotelech se da usetrit - kdyz maji zrovna akci... Marriott ma tak jednou do roka akci 2+1 pobyt zdarma (coz treba pri cenach v Moxy hotelech stoji zato - zaplatit si dva pobyty nekde v Moxy a treti free, omezene kategorii ale da se vybrat zajimave hotely - treba v Doha, kde cash rate byla kolem 5tis Kc) a prakticky to dava min. 33% slevu na ubytko (plus cashback plus par bodu za ty placene) anebo Hilton dava i 5000 bodu bonus za 1 stay (noc za body stoji v tech nejlevnejsich 5000 bodu, ale tech moc neni - hlavne Turecko, Egypt... ale za 10tis bodu uz se da Doubletree v Bratislave nebo Hampton v Krakowe)

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 06:44 
Moderátor

Já jsem v poslední době co se bookování hotelů týče strašně zlenivěl. Nejedu v žádných akcích a slevách, přestal jsem se v tom orientovat, beru všechno přes booking abych v tom měl přehled - obvykle mám služební a soukromé věci páté přes deváté nakoupené na rok dopředu. A samozřejmě se snažím, jak bylo psáno výše, jít do variant s možností storna.

Na bookingu to většinou není problém, nikdy si nestrhli, co neměli, není problém přidat pokoj když se někdo přidá, nebo to prostě na poslední chvíli zrušit a jít do něčeho jiného. Hlavně nemusím hledat v mailech co jsem bookoval přes co, rozdíl v ceně je většinou minimální (čest výjimkám).

Jsou místa, kde to dělám jinak (např. Travelodge v GB většinou bookuju přímo), v rozvojovkách raději pokoj raději nejdřív fyzicky vidím než se k něčem zavážu, v USA je to jak kdy, ideální je to podle mě na last minute z auta (kromě velkých měst). Ale to jsou spíš výjimky.

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 07:39 
VIP

Já jsem se teď v několika případech přesvědčila, že booking oproti na přímo je i o 30% dražší. Takže najdu si ubytování na bookingu a pak jdu na stránky hotelu a objednám rovnou.

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 07:56 
Moderátor

Mě se to třeba ještě nestalo. Zkoušel jsem párkrát, vždy cena vyšší přes web hotelu. Zkoušel jsem několikrát i psát, nepomohlo. Teď v Batumi nám dal borec nižší cenu než měl booking přímo na místě. Je to jak kde, neříkám, že se to nevyplatí zkusit :-).

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 07:56 
VIP

hlavne na bookingu nie je vsetko.. ak mas trochu casu vopred, pozri si napr. google maps a tam ubytka v danej lokalite. pri troche stastie maju link na webstranku, alebo aspon facebook profil. Jasne ze toto nema zmysel riesit vo velkych mestach, ale niekde na "samote u lesa" sa zrazu vyber rozsiri.

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 08:13 
Moderátor

Tonic má pravdu, přes google maps se takhle dají najít spíš různé apartmány (např. Chorvatsko) nebo penziony (např. Alpy).

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 08:14 
Moderátor

Ještě tady nepadla jedna věc: AirBNB.

Zejména ve velkých městech (a drahých - Tokyo, Soul, Peking) může být AirBNB vyšší kvalita (větší byt) za polovinu ceny, než jakou najdeš na bookingu. Ale zase je třeba brát v úvahu komplikovanější předávání klíčů atp., většinou horší stornopodmínky...

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 12:05 
VIP

alexx píše:
Mě se to třeba ještě nestalo. Zkoušel jsem párkrát, vždy cena vyšší přes web hotelu. Zkoušel jsem několikrát i psát, nepomohlo. Teď v Batumi nám dal borec nižší cenu než měl booking přímo na místě. Je to jak kde, neříkám, že se to nevyplatí zkusit :-).

To mi řekli už ve dvou hotelech, "na bookingu máme vyšší cenu, protože platíme provizi". A taky občas, když je to na přímo, udělají rezervaci a nechtějí zálohu. Takže se rezervace dá pak případně zrušit, pokud najdu něco lepšího.

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 12:09 
VIP

Jinak kupuju i přes německé cestovky, kde jsou nabídky hotelů - až 2 děti do 12 let zdarma a i včetně jídla, na bookingu ten stejný hotel - děti vždy za peníze.

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 12:23 
VIP

jaké třeba německé cestovky na ty děti?

PříspěvekNapsal: 26 črc 2018 12:49 
VIP

Dovolena i airstop ti umozni vyhledat jen ubytko (nemeckych cestovek) bez dopravy. Povetsinou se ti pak zobrazi i kdo to primo nabizi a pak muzes i kontaktovat primo ;-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina