Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2018 07:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pojištění spoluúčasti
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 06:47 
VIP

takže update:
mám pojištění uzavřené ještě z minulého roku, takže na smlouvě s icarinsurance mám Allianz Global, ta taky vyřizovala můj případ.

Obecné dotazy k možnosti zaplatit převodem z euroúčtu a vyhnout se tak konverzi odpovídala zákaznická podpora velmi zdlouhavě, neurčitě.. nicméně nakonec napsali, že podporují claim v jakékoliv měně, pokud v ní byla spoluúčast stržena.
No a než mi byli schopni odpovědět Ecovia mi si strhla z blokace 10449,-kč - fakt špatný kurz :(
(chtěl jsem jim v půjčovně dát Revolutku, minule mi u stejné půjčovny prošla, ale teď trvali na credit).

Po zadání claimu a nahrání všech příloh se nedělo nic. Nedostal jsem ani potvrzení, že claim přijali a začínají na tom pracovat.
Po 4 dnech se ozvali, že pojistnou událost uznávají a vrátí téměř celou částku na můj český účet v CZK. Tak se i stalo, slíbili platbu do 15 dnů, dorazila za 8.
Platba přišla z nějakého českého účtu u Reifky, psáno na EARTHPORT PLC.

Celá sranda se škrábancem mne tak vyšla na asi 150,-kč, které pojištění neproplatilo.
Zdůvodnění: náhrada škody vyčíslená půjčovnou jako ztráta za dobu, kdy nemohlo být vozidlo používáno k dalším pronájmům není dle pojistných podmínek pojištěna.

Taky šlo o malou částku, protože (podle mne) půjčovna auto normálně pustila hned zase do oběhu, byl to fakt miniškrábanec, sotva to bylo vidět.
Představa, že půjde o nějakou větší škodu, která bude muset jít do servisu, a půjčovna si to vyčíslí jako mnohem vyšší částku nenaplňuje moji představu o kvalitním all inclusive pojištění.
Tak jsem to napsal na icarinsurace, uvidíme, co odpoví.
Ale jinak tedy nakonec celkem spokojenost.

EDIT: tak mi z icarhireinsurance odepsali, že nové pojistky u Zurich už zahrnují i pojištění těchto nákladů.

Naposledy upravil goro dne 31 kvě 2018 11:46, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 07:35 
Diskutér

Taky pridam svoji zkusenost. Vim, ze insurance4carhire neni pro ceske rezidenty, ale snad se nekomu bude hodit.

Pujceni u Europcaru v JNB, Ford Kuga vracime s rozbitym prednin sklem a prorazenou pneumatikou. Europcar si asi po tydnu strhli cca 20000 Kc, po dalsim tydnu posilaji papiry vcetne faktury ze servisu, fotek atd. Vyplnuji online formular na insurance4carhire, posilam svoje fotky, detail svedku (spolucestujici) a vypis z uctu. Za 4 dny email o uznani a za dalsi 3 dny penize na ucte. Poslali penize podle vypisu z uctu a dokonce poslali vic. Cca 3 tydny od vraceni je vsechno vyreseny.

Tim jsem urcite spokojeny rocni clenstvi za 50 GBP uz je zaplaceny.

Předmět příspěvku: Re: Pojištění spoluúčasti -pujčení od soukromé osoby
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 11:09 
Návštěvník

Hodlám jsi pujčit od kamárada velké auto (malou dodávku) na dovolenou. Auto je havarijně pojištěné (nevím kde).
Zaímalo by mě jestli, se dá koupit pojistka, která by mě chránila před spoluúčastí a zároveň pokryla takové špeky jako je oprava v zahraničí nebo odtah přes půl Evropy domů?
Případně jestli se to nedá řešit formou pojištení odpovědnosti nebo tak nějak.
Děkuji
BF

PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 12:53 
Diskutér

Takové pojištění pro tento případ v zásadě neexistuje. Jediná cesta je modifikovat tu stávající pojistku, což musí pojistník. Otázka je, jaký to má smysl... Pokud má i havarijní pojistku, má tam jistě sjednané minimálně standardní asistenční služby, které řeší odtah, opravu na místě, hotel atd. Tvoje pojištění odpovědnosti za škody toto neřeší, škody na dopravních prostředcích jsou explicitně vyloučené.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2018 14:34 
Diskutér

Kooperativa něco měla v rámci pojištění Holiday. Byl tam odtah i z větších dálek v zahraničí.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2018 19:15 
Diskutér

To není nic jiného než asistenční služby, navíc spousta výluk viz čl. 72. Dobré snad jen pro toho, kdo z nějakého důvodu u svého pojištění tyto nemá nebo s nějakým omezeným rozsahem. Navíc to jde jen jako doplněk cestovního pojištění od Koop.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2018 20:21 
Diskutér

Řešil jsem to před měsícem. Autem jsem jel na Balkán. Albánie, Srbsko atd. Důležitá je cena auta. Mě spočítali cenu auta na 56000,- Kč :-):-):-) , a za 3 týdny chtěla česká pojišťovna 3500,- Kč.

PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 07:09 
VIP

Spoluucast pojistit asi hadam nejde, nejaky ten odtah apd. pokazeneho auta ze zahranici by melo kryt treba toto - https://auto-care.cz

PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 11:54 
Návštěvník

AutoCare je asi to co bych potřeboval.
Má někdo praktickou zkušenost? Doufám, že ji potřebovat nebudu, ale člověk nikdy neví.
BF

PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 12:13 
VIP

Me to doporucoval kamarad z pojistovny, ze on to doporucuje svojim klientom pac oni sami takoveto nic nemaju. Zkusenost s tim sam ale nemam.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2018 13:59 
VIP

tak uz aj na mna doslo
Obrázek

skrkanec za vyse 700 zlotych, Global Rent-A-Car Varsava letisko

sa mi hned zdalo zvlastne, ze tak nutia poistku.

tak uvidime ako sa s tym popasuje icarhire

PříspěvekNapsal: 11 črc 2018 20:06 
VIP

no tak az neskoro som si precital reviews ... na google maps .. vyzera ze toto je ich biznis plan https://bit.ly/2JeHmPB
dnes mi strhli 179 euro
je realne toto reklamovat u banky, kedze preberaci protokol si vygenerovali a podpis si tiez tam hodili..
Obrázek

PříspěvekNapsal: 11 črc 2018 20:36 
Diskutér

zkoušel někdo už pojištění spoluúčasti u pojišťovny direct přímo v ČR? Respektive spíš následné uplatnění pojistky

Na týden to stojí necelých 600 Kč (nejmenší cestovní pojištění + připojištění této spoluúčasti) a přijde mi to jako nejlepší varianta pro lidi, kteří vědí, že si půjčí auto jen jednou (tedy celoroční nevyužijí), ale i případné uplatnění pojistného plnění v češtině vidím jako výhodu

PříspěvekNapsal: 11 črc 2018 21:23 
VIP

tonic píše:
no tak az neskoro som si precital reviews ... na google maps .. vyzera ze toto je ich biznis plan https://bit.ly/2JeHmPB
dnes mi strhli 179 euro
je realne toto reklamovat u banky, kedze preberaci protokol si vygenerovali a podpis si tiez tam hodili..
Obrázek

Pokud to je podvod, tak reklamuj u banky.
A jestli je to strzene z kreditky, tak tim spis.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2018 21:32 
Diskutér

Pokud to je jednou za rok, to raději 600,-Kč investovat do pořádného pojištění. Toto od Directu spoustu možných případů škod/nároků půjčovny vůbec neřeší.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina