Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 lis 2019 03:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NaCesty/německá cestovka
PříspěvekNapsal: 17 led 2018 16:04 
VIP

Ahoj.
Potrebuju poradit, stala se nam celkem nemila vec.
Objednala jsem si ubytko: 2 apartmanypro 2 rodiny na cerven na Sardinii.
Je to pres NaCesty- německa cestovka Dertour.
Pred mesicem jsem zaplatila zalohu 30% a byla uzavrena cestovni smlouva/ doslo k zaknihovani v rezervacnim systemu.
Dnes mi cestovka NaCesty napsala suše email, ze dostali od Dertour informaci, ze doslo k chybnemu naceneni a cena je u jednoho apartmanu misto 690€ (na to mam smlouvu) 958€, coz je navyseni o 268€/1 apartman. A pry mi umozni to bezplatne zrusit a vrati mi penize, nebo jestli to chci doplatit.
S tim se nechci samozrejme smirit.
Respektive jak se k tomu postavit, i nemecka cestovka by mela byt pojistena na blbost?? Mam zaplacenou zalohu mesic a ted mi budou zvysovat cenu, jak se jim zachce...??
Prosim o radu zkusenych, jak postupovat, dekuju moc.

Předmět příspěvku: Re: NaCesty/německá cestovka
PříspěvekNapsal: 17 led 2018 17:01 
VIP

Nereaguj a jeď tam, pokud ti to nezruší.
Odkazují se na důvod zrušení, kde a jak chyba vznikla? Předpokládám se odkazují na § 119 jejich Občanského zákoníku (Anfechtbarkeit wegen Irrtums).
Z těch cen, co jsi napsala to nevypadá na nějaký error, tudíž ty jsi v dobré víře objednala, zaplatila zálohu, máš uzavřenou cestovní smlouvu a nemohou ti jí jen tak změnit. Něco jiného by bylo, pokud bys to koupila z 100,- EUR. Otázka, zda byla chybu u nich jako cestovky nebo prodejce, ale to není tvoje starost.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 17:18 
VIP

No nevim, zda bych byl tak odvazny. Aby se pak nestalo, ze obe rodiny prijedou na Sardinii v dobre vire ze maji ubytko a na miste jim pak reknou nazdar, agentura Vam napsala,ze za tu cenu to nebude. Vy jste se nevyjadrili a proto jsme to zrusili. Prachy zpet si vymahejte u zprostredkovatele, nashledanou, mame plne obsazeno.
Neco podobneho se mi stalo ve Francii. Email navic dorazil v dobe, kdy uz jsem byl na miste, takze o tom zruseni, jsem navic nemel ani tuseni. Nastesti to bylo jen na jednu noc ve dvou lidech a meli jsme auto. I tak to bylo neprijemne neb bylo asi 9 v noci. Nastesti mi dovolili z jejich notebooku najit si alespon ubytko jinde.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 17:30 
Diskutér

Přesně toto si mi stalo předloni,objednán zájezd na Tenerife rovnou jsem to celé zaplatil a po třech měsících chtěli skoro 300 eur doplatit.

V mém případě to byl rakouský Neckermann.

Odvolávali se na ten paragraf 119 a od Nacesty jsem dostal toto vyjádření:
Pořadatel se odvolává na paragraf §119 rakouského obč. zákoníku – odpůrčí právo, které umožňuje smlouvu uzavřenou v omylu zrušit.
Celou situaci jsme konzultovali s právním zástupcem, který nám bohužel potvrdil, že cestovní kancelář má na takovéto jednání právo. Hlavní důvod je ten, že se jedná o zahraniční produkt, který je nabízen zahraniční cestovní kanceláří a předmět plnění se odehrává v zahraničí, tudíž jsou na něj uplatňovány zákony dané země.

Mě se to ale v tu dobu zrovna tak sešlo,že se mi to vlastně hodilo tj jsem si nechal vrátit peníze na účtu jsem je měl do týdne.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 18:08 
VIP

Ale onimozna udelali omyl, ale me tim pusobi skodu. Prece neni mozne, aby me jako kupujiciho poskodili, aniz by mi neposkytli minimalne nahradu. Ja jako spotrebitel mam taky pravo na dodrzeni smlouvy, ne? Navic, to je navyseni o 28% me neprijde jako chyba, zvlaste, kdyz jsem tu objednavku resila cca tyden, nekolikrat jsem se dotazovala na podrobnosti ohledne rozsahu sluzeb atd. A vse bylo ok.
A nemusi ten omyl nejak dokazovat?? mne ta cena prisla naprosto v poradku, zadny error. To by pak mohl chtit penize kazdy, kdo si vzpomene treba, ze je poptavka, tak zdrazim a budu chtit i od tech predchozich vic penez :-o

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 18:13 
VIP

Paragraf zatim nikdo neuvedl, jen ze udelali chybu v naceneni a mam se rozhodnout. A ze by mi zavolali, nic. Jen email z NaCesty.
A navic ten druhy apartman mi napsali, ze zatim nemaji info o jeho cene (je vetsi), cela objednavka je za 1526€.
Mam zaplaceno 458€.:-o

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 18:16 
VIP

@Posheidon - já bych do toho šel ;) V Německu na druhou stranu funguje poměrně velmi dobře obrana spotřebitele. Pokud toto opravdu je z popudu Dertour (a ne NaCesty, že ti spletli cenu nebo blbě zadali), nemohou prostě jen tak svévolně změnit cenu v uzavřené cestovní smlouvě. A to, že jí třeba blbě zkalkulovali nebo uvedli, je jejich problém. Tady to se řeší nejen v Německu poměrně často a proběhlo řada soudů a existují i judikáty, které jsou na straně klientů. Samozřejmě, pokud to jsou případy, jak zmiňuje Adelaida, cena 690,-, chtějí nyní 958,-. Tedy, že to koupila za cenu obvyklou a vědomě nekoupila něco, kde je jasné, že se jedná o omyl cestovky.
Pokud bude chtít, dám jí kontakt na německého advokáta, který jí bude zastupovat. Samozřejmě to bude trochu vyšší dívčí, ale rozhodně bych nic nerušil sám.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 18:18 
Diskutér

Předpokládám, že jedete s dětma, takže to bych nerisknul v žádným případě. Na druhou stranu, nedávno jsem zaplatil zálohu právě na Sardinii, celkově 14dní za 790E (4 plnohodnotný postele) pod Olbií a neváhal bych hledat dál (nejvíce jsem šel přes Homeaway, nutno poptat mnoho nabídek, protože uvedené ceny většinou nesedí a řada majitelů vůbec neodepíše). Samozřejmě, neznám podmínky vaší nabídky, ale pokud to bylo na 7-10 nocí, tak za 700E najdete v klidu něco jinýho.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 18:19 
VIP

Adelaida píše:
Ale onimozna udelali omyl, ale me tim pusobi skodu. Prece neni mozne, aby me jako kupujiciho poskodili, aniz by mi neposkytli minimalne nahradu. Ja jako spotrebitel mam taky pravo na dodrzeni smlouvy, ne? Navic, to je navyseni o 28% me neprijde jako chyba, zvlaste, kdyz jsem tu objednavku resila cca tyden, nekolikrat jsem se dotazovala na podrobnosti ohledne rozsahu sluzeb atd. A vse bylo ok.
A nemusi ten omyl nejak dokazovat?? mne ta cena prisla naprosto v poradku, zadny error. To by pak mohl chtit penize kazdy, kdo si vzpomene treba, ze je poptavka, tak zdrazim a budu chtit i od tech predchozich vic penez :-o

Pokud jsi s nimi komunikovala, tedy v podstatě tu cenu potvrdili nebo nerozporovali, tak to výrazně zvyšuje tvoje šance. Nakonec jsi to koupila u agentury, tedy jim napiš, že jsi řádně uzavřela cestovní smlouvu, vedla si komunikaci, při které oni nic nezpochybnili a tedy trváš na dodržení smlouvy. Basta.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 18:22 
VIP

Je to 14 noci 1.pol cervna, ubytovani pro 6dospelych a 4deti.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 18:47 
Diskutér

v pripade uvedenom tu https://www.urlaubsguru.de/reisemagazin ... es-urlaub/ sa pise, ze na omyl sa v zasade moze usporiadatel odvolavat iba vtedy, ak on zadal do systemu ceny spravne a chybou softveru sa koncovemu zakaznikovi objavila cena ina.

pokial sa jednalo o to, ze cestovka zle nieco nacenila a napr. jej narastli naklady na letenky, nema pravo pozadovat od zakaznika doplatok tejto ceny (=Kalkulationsirrtum). v clanku sa odporuca odmietnut ponuknute navysenie a trvat na povodnej cene.

pre ilustraciu, komu sa to nechce citat, jednalo sa o dovolenku na maledivy, povodna cena 2188e, pozadovali doplatit 634e. zakaznik nakoniec trval na povodne podpisanej/akceptovanej cene a nedoplacal nic.

podobne o tom pisu napriklad aj tu https://www.juraforum.de/forum/t/reisep ... ng.363560/

podla mna treba trvat na povodnej zmluve s tym, ze sa nejednalo o tzv "offener Kalkulationsirrtum", kedy by bolo pre teba ako zakaznika na prvy pohlad zrejme, ze sa jedna o chybu. idealne by to bolo mozne aj podporit (ak sa da), podobnymi cenami inych dovoleniek.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 18:53 
VIP

To ja si prave myslim, to jako kdybych si ja v prubehu zakazky vzpomnela, ze mi nestaci penize, ze jsem dala spatnou nabidku a chtela po zakaznikovi dalsi penize. To jde na moje triko.

Akorat ted jsem z toho celkem rozhozena, protoze ubytko potrebujeme, nemuzu to nechavat, protoze ty ceny by pak u jinych ubytek rostly..

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 19:01 
Diskutér

rovnako by som namietal aj to, ze sa ti ozvali az po mesiaci. ak by to bola ocividna/zrejma chyba, tak sa na to mali ozvat hned.

jasne, treba to riesit, ides s detmi a na 14 dni, takze to sa neda riesit potom na mieste,lebo ked vas kopnu do zadku, tak sa nedoplatite a na tu dovolenku asi nezabudnete. ja osobne by som napisal rovno dertouru, su aktivni aj na twitteri/FB.

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 19:28 
VIP

Byl bych asertivní, trval na svém, myslím, že to někdo povolí, buď pořadatel, nebo prodejce.

Pořád dokola bych to točil na tomto:

-smlouva byla řádně uzavřena trváš na ní
-týden si to komunikovala, vše ti potvrdili
-je to už měsíc

PříspěvekNapsal: 17 led 2018 21:41 
VIP

Dekuju.
Zitra se jeste poradim s pravnikem.
Prosla jsem ted vsechny emaily a oni mi ty ceny jeste overovali u Dertouru, kolik je za jaky typ apartmanu, vse to tam je. Co mame v cene, jaka je kauce, atd. Pak jsme si vybrali 2 a na ty je smlouva, celkove to trvalo az do zaplaceni zalohy tyden.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina