Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 říj 2019 00:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Írán
PříspěvekNapsal: 12 srp 2016 10:47 
VIP

Tak jsem právě četl, že už to někdo s dvěma pasy zkoušel a úplně v pohodě

PříspěvekNapsal: 12 srp 2016 11:10 
VIP

A ještě jeden problém, do kterého jsem se trošku nečekaně namočil :-)

Starý pas, na který jsem byl v prosinci v pohodě v Iránu už mi teď neplatí a nový pas má USA a Izraelské razítko. Mám zkusit s tímto pasem jít rovnou do Iránu, nebo je lepší mít s sebou referenční číslo a nebo udělat si to radši v Praze? Nový pas můžu zažádat 15.8. a odlet mám 28.8., což asi nestihnu a zkrácený pas na 6 měsíců mi nestačí. Má někdo z vás zkušenost, jak toto řešit? Díky

PříspěvekNapsal: 12 srp 2016 12:19 
Diskutér

Zkrácený pas se už myslím nevydává, vydává se jen v plné délce platnosti (10 let), ale za zkrácený čas (myslím týden, což by ti stačilo), ale je znatelně dražší - 4000 Kč oproti běžným 600 Kč.

PříspěvekNapsal: 12 srp 2016 12:24 
VIP

sir píše:
Zkrácený pas se už myslím nevydává, vydává se jen v plné délce platnosti (10 let), ale za zkrácený čas (myslím týden, což by ti stačilo), ale je znatelně dražší - 4000 Kč oproti běžným 600 Kč.

Díky za info - ale vypadá to, že není jiná možnost

PříspěvekNapsal: 12 srp 2016 14:41 
VIP

Pro ty, co by měli podobný průšvih - 4000 Kč, jak píše Sir, do 6 pracovních dnů a je to plnohodnotný biometrický pas, namísto dočasného 6 měsíců platného, co se dělal do konce roku 2015

PříspěvekNapsal: 10 říj 2016 06:53 
VIP

mohl by někdo poradit co je potřeba k vyřízení víz na letišti po příletu. Je potřeba kopie bank. výpisu, barevné foto a barevná kopie pasu? Nebo stačí jen vyplnit formulář a zaplatit?

Máte někdo zkušenost s cestou z IKA do centra Teheranu MHD. Myslím tím autobusem a pak metrem. Nemůžu najít, kde se kupují lístky na autobus co odjíždí od výstupní haly?

PříspěvekNapsal: 10 říj 2016 07:27 
VIP

tuna píše:
mohl by někdo poradit co je potřeba k vyřízení víz na letišti po příletu. Je potřeba kopie bank. výpisu, barevné foto a barevná kopie pasu? Nebo stačí jen vyplnit formulář a zaplatit?

Máte někdo zkušenost s cestou z IKA do centra Teheranu MHD. Myslím tím autobusem a pak metrem. Nemůžu najít, kde se kupují lístky na autobus co odjíždí od výstupní haly?

Ahoj. Foto si kopírují ze stávajícího pasu, takže netřeba. Účet nechtějí. Takže v bodoech popořadě:
1) skočíš si hned k okénku směrem k pasovce (naproti okénku s vízama) pro pojištění, zatímco ti rychlíci před tebou stojí ve frontě na víza. Zaplatíš tuším 14 nebo 17 EUR za pojištění, bez něj to nemá moc smysl zkoušet a hádat se s nimi, i když máš právo si udělat pojištění tady
2) jdeš k okénku z vízama, vezmeš si tam formulář, odejdeš, vyplníš, dáš mu to spolu s pasem a potvrzením o pojištění
3) pošlou te vedle vlevo do pokladny, abys zaplatil 80 EUR za vízum
4) vrátíš se zpět s potvrzením a všema papírama a čekáš, až si to zkopírují, ověří, že jsi nezávadný, neděs se toho, že to vypadá, že nic nedělají, kluci vzadu se učí skenovat a kopírovat, tak to chvilku trvá

Všeho všudy za 30 minut jsi hotov a můžeš jít.

PříspěvekNapsal: 10 říj 2016 07:43 
VIP

to už chtějí za víza 80Euro? Pořád žuju v domění, že pro občany ČR to je 60 Euro
ohledně té zdravotní pojistky. Mám originál potvrzení z Kooperativy (Erste) v angličtině, že pojistka platí pro Irán. Je tam i moje jméno a datum narození. Takže ani s tím to němá smysl zkoušet?

PříspěvekNapsal: 10 říj 2016 07:57 
VIP

tuna píše:
to už chtějí za víza 80Euro? Pořád žuju v domění, že pro občany ČR to je 60 Euro
ohledně té zdravotní pojistky. Mám originál potvrzení z Kooperativy (Erste) v angličtině, že pojistka platí pro Irán. Je tam i moje jméno a datum narození. Takže ani s tím to němá smysl zkoušet?

Nemá, pokud se nechceš hádat a odkazovat na papír který mají vyvěšený kousek dál vedle okénka na stěně :lol: Pokud nemluvíš fársí a nebo nejsi tvrďák, tak bych to ani nezkoušel. Přede mnou byl posledně borec, co dělal dokonce v pojišťovně a přímo měl pojištění, kde bylo napsáno speciálně pro Irán! A nic. :lol: Jojo, posledně mě to přišlo všeho všudy tuším na 96 nebo 86 EUR i s tím pojištěním, teď už si nejsem jistej, moje paměť slábne, byť to je zkušenost ze září.

PříspěvekNapsal: 10 říj 2016 08:03 
VIP

myslíš tohle? http://cdn1.loyaltylobby.com/wp-content ... 00x394.png

Nebo už tam mají nějakou jinou?

PříspěvekNapsal: 10 říj 2016 08:16 
VIP

tuna píše:
myslíš tohle? http://cdn1.loyaltylobby.com/wp-content ... 00x394.png

Nebo už tam mají nějakou jinou?

přesně to je ona :-)

PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 11:09 
Diskutér

Kdyby nekdo potreboval koupit letenky na vnitrostatni lety online, tak to zkuste tady:
https://www.persiatravelmart.com/en/flights

PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 11:25 
VIP

pekne, dik za tip. skor som celkom prekvapeny z cien leteniek, no cakal som lety okolo 20-30 euro :) ci to uz neplati, ze v Irane sa letecky da lacno, alebo teda letenky kupovane priamo v Irane su lacnejsie?

PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 11:51 
Diskutér

normalne su lacnejsie, da sa to overit priamo cez http://ebooking.iranair.com. Len je to iba v perzstine.

co som tak narychlo naklikal,je tam napr. na 13.2.2017 Esfahan - Teheran jednosmerka za cca 26€

PříspěvekNapsal: 03 úno 2017 12:34 
VIP

Na delší vzdálenosti bych doporučil noční vlak. V říjnu jsme jeli vlakem 2x (Teheran - Shiraz a Esfahan - Teheran). Je to naprosto bez problémů.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina