Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 04 pro 2020 13:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plznička vo svete
PříspěvekNapsal: 19 bře 2016 18:34 
VIP

Zdravim vospolok, najma spoza rieky Morava. Tak som dnes rozmyslal na prechadzke, ze vzdy ak som niekde mimo domova a stretneme ceskych turistov, na 99% maju na plane najst nejaky miestny podnik, kde sa capuje ceske pivo. Stalo sa mi to v Soule, Shanghaji, New Yorku, Skopje , Vancouveri, Tashkente a na inych miestach.
Na jednu stranu to chapem, kedze napr. Slovensko nema nejaku globalnu znacku ako Pilsner, ale na druhu stranu vobec nechapem, ak niekto ide na nejaky 1-2 tyzdnovy vylet, tak ma to nutkanie najst ten svoj kusok domova (pochopitelne ak je niekto expat, alebo na niekolko mesiacov na studiach).
Ja som bol skor nestastny, ked som videl v Minsku capovat vsade Zlateho Bazanta a pomaly som ani miestne pivo nemohol otestovat :D
Nechcem rozprudit ziadne narodnostne vasne (aj ked podla vysledkov volieb by sa uz asi aj patrilo ist na straz :D ), ale teda trosku ma to fascinuje, vyprava za plznickou :D

Předmět příspěvku: Re: Plznička vo svete
PříspěvekNapsal: 19 bře 2016 19:42 
VIP

Naprosto souhlasím...já třeba i na Slovensku, kde jsem, jako důchodce chválil Fica a zadarmo brázdil vlakama Slovensko se programově vyhýbal českým pivům /Gambrinus, Kozel, o Plzni ani nemluvě, ty předraženině se vyhýbám i doma/, které byly většinou dražší a radši jsem ochutnával a byl velmi spokojený třeba s Martinerem a nebo Urpinerem..vlastně jsme na tom Slovensku nechali víc peněz než kdekoliv jinde ve světě, protože jsme si dávali do nosu, co se do nás vešlo...

PříspěvekNapsal: 19 bře 2016 22:33 
VIP

Pivo treba ochutnať vždy miestne, ale v dnešnom globalizovanom svete je to už aj tak trosku jedno. Aj keď vzdy bude chutiť trosku inak kvôli vode. Receptúra môže byt rovnaká. Naposledy čo si pamätám bolo pivo vyslovene nie chutne v Chorvátsku.

PříspěvekNapsal: 19 bře 2016 22:51 
VIP

Ja jsem se naopak s takovyma lidma skoro nesetkal. Ale naopak to castecne chapu - klidne bych to nekde v Asii vyzkousel, par "ceskych hospod" existuje, a sel bych tam ciste ze zajmu, videt, jak jsou schopni udelat ceskou hospodu ;) Pivo samotne, hm, to zase kdyz jsem bydlel v Cine, tak cloveku docela chybi, pri tom, jak chutna cinske pivo... pri vyletu do SH jsem si pak s chuti nekde dal predrazenou Cernou Horu a pak uz jsme i ceske pivo kupovali na internetu, proc ne. Plus jsem nekolikrat zasel na ceske pivo, ktere se v CR neprodava a jde jen na export :) Opet pro zkusenost, popularni je ve vychodni Evrope, ale posledne jsem mel zkousel v Kyrgyzstanu. Nic moc teda :)

PříspěvekNapsal: 20 bře 2016 00:31 
VIP

@zennie
uplne chapem, rok som byval v Cine, v Shandongu, v "malom" provincnom meste, tak po case som bol rad, ked som nasiel vodku Vyborowu v supermarkete a na normalnu mletu kavu a horcicu som chodil do Carrefour 100km vlakom :D s Cinskym pivom som nemal problem, nejak som si zvykol na tie ich 2% odvary a ked sme chceli nieco silnejsie, tak Qingdao a Yanjing posluzil :D
Ked som uz mimo krajiny, skor rad navstivim domace veci, ktore vlastni nejaky Slovak/Cech - takto sa mi velmi pacilo napr. v Trdlo v Soule, restuaracia u Milana v Brooklyne (neviem ci existuje este, ale bola to asi jedina restauracia v NYC, kde nebrali karty :D) a pivovar Pulsar v Samarkande, to sa mi pacilo. Ale napr. navsteva "ceskej" restauracie Castle Prag v Soule, to bola uplna blbost :D

PříspěvekNapsal: 20 bře 2016 00:41 
VIP

No Yanjing a Qingdao bych teda rozhodne neoznacil za "silnejsi" :) Par tydnu se to pit da, ale pak uz to leze krkem... navic teda kdyz jsem bydlel pul roku na okraji mesta v nejchudsi cinske provincii, tak tam byl velky svatek, kdyz se jednou za cas v obchode objevilo Qingdao :D Dnes se pohybuju spis uz ve vetsich mestech, kde uz se posledni roky relativne bezne da sehnat i nemecke pivo. A kdyz jsem obcas v Shanghai tak funguju na japonskem ;)

V Soulu jsem narazil na tohle, ale dovnitr jsem nesel (byl jsem sam, mit s kym, klidne tam na jedno zajdu).

Obrázek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina