Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 06 čer 2020 11:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Okružní plavby lodí
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 11:30 
VIP

Nemá někdo zkušenosti s dovolenou formou plavby na lodi ve středomoří a blízkém okolí? České kanceláře nabízejí za poměrně zajímavou cenu plavbu lodí Pacific Dream z Malagy, ale domnívám se, že se dá sehnat určitě levněji, ale zatím jsem nic nenašel :(

Kdyby někdo věděl o hodně levné plavbě začátkem července, tak dejte vědět. Moc díky ;)

Předmět příspěvku: Re: Plavba na lodi
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 12:37 
Administrátor

Taky jsem nad tím jednou uvažoval, ale spíše o cestě po norských fjordech.

V sekci last minute se občas nějaké libovky dají chytnout:
http://www.e-hoi.de/lastminute.html

Příklad:
http://www.e-hoi.de/kreuzfahrt/westl-mi ... anien.html

Předmět příspěvku: Re: Okružní plavba na lodi
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 14:36 
VIP

Koukám, že je to větší libovka než vypadá - reálná cena už od 205 EUR, s balkonem 331 EUR. Jen škoda, že můžeme až na přelomu června a července... Ještě lepší se mi ale jeví nabídka českých CK na 4.7.-11.7. z Malagy přes Maroko, Lanzarote, Lisabon za 11 400 Kč s all inclusive.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 14:49 
Moderátor

Zajímavý tip! Jak ale s personálními daty - nabízí to jen Německo, Rakousko, Švýcarsko - máte s tím nějakou zkušenost?

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 18:12 
Diskutér

Nechci, aby to znělo nějak nabubřele, ale zrovna včera jsem se díval na podobný lodní výlet lodí po středomoří -Španělsko pevnina, Malorka, Tunis, Malta, Itálie a určitě bych se na takový výlet nevydal. Maximálná délka pobytu v jednotlivé destinaci byla max 8 hodin, ale spíš jen 6 hodin. A to je tak na vystoupení z lodi, navštívení jedné - dvou památek a už zas rychle zpět na loď, aby mi neujela. A to není můj šálek čaje.
Trošku jiná situace je u Norska, protože tam se je na co dívat, ale při středomoří to moc nehrozí.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 19:11 
VIP

Ja ti nevim ale je to plavba lodí, ne cesta z bodu A do bodu B, takže de hlavně o tu plavbu, a možnost vystoupit na 8 hodin je spíš takový zpestření, jestli chceš vyrazit poznávat nějaký místo detailně, jeď radši autem ;) :)

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 19:12 
VIP

Mně jako správnou suchozemskou krysu samozřejmě tyhle kolosy fascinují, ale jako forma trávení dovolené mi to přijde jako absolutní antiteze nezávislého cestování.
Nevím jestli jste někdo sledoval docela zajímavý dokument o Costa Cruises a o tom jak taková loď funguje zevnitř, který nedávno běžel na NatGeo nebo Discovery.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 20:24 
Diskutér

D4NNY píše:
Ja ti nevim ale je to plavba lodí, ne cesta z bodu A do bodu B, takže de hlavně o tu plavbu, a možnost vystoupit na 8 hodin je spíš takový zpestření, jestli chceš vyrazit poznávat nějaký místo detailně, jeď radši autem ;) :)

No právě, je to plavba lodí a to mě moc nebere. Když už loď tak radši jachta s partou přátel.
Ale to je jen můj problém, tím nechci tím nijak odsuzovat nebo urážet ty, co tuto dovolenou preferují. Možná to je i tím, že taková plavby lodí se mi pojí s určitým snobismem, luxusem na který nemám a ani po něm netoužím. Já si cestování nejradši vychutnávám s batohem na zádech nebo v tom autě z půjčovny, jak tu uvádíš. ;)

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 20:29 
VIP

Jo jasný to sme na tom asi stejně, ikdyž ta "soukromá jachta" je možná větší snobárna :D Ikdyž zase nadruhou stranu půjčení jachty třeba v nizozemsku je cenově velice přijatelný, a je to opravdu perfektní dovolená, kde tě nikdo neomezuje...

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 20:38 
Diskutér

Sice jsem nemyslel "soukromou jachtu" typu těch co vidíš v Monte Carlu, ale spíš nějakou menší plachetnici, ale máš pravdu je to bezva dovolená - i přes tu mořskou nemoc co občas musíš jako suchozemská krysa absolvovat..... :D

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2010 20:58 
VIP

Známí byli na plavbě po Karibiku (vyplouvalo se z Floridy) a vrátili se s dost smíšenými pocity. Právě ta hyperorganizovanost, kdy s cestujícími je nakládáno spíš jako nesvéprávnými jim dost vadila, ale vzhledem k dost vysokému věkovému průměru drtivé většiny osazenstva to prý bylo třeba.
Údajně plavby na menších lodích, jako je např. m.s. Deutschland nebo m/v Discovery, které sice nemají kluziště a šest bazénů a umělou surfovou vlnu mají větší kouzlo než plavby na mastodontech o několika tisících cestujících.

Co se lodí týče tak můj sen je vydat se do Ameriky "klasickou cestou" a užít si zašlou starosvětskou slávu námořní dopravy. Queen Mary 2, což je ocean liner nikoli cruise ship (nevím jestli čeština umí tyhle nuance rozlišovat) jezdí Southampton - NY, Brooklyn za cca. 7 dní. Při troše štěstí se dá sehnat venkovní kabjuta s bakónem za 20,000 Kč/os.
Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Akční nabídky neletecké dopravy
PříspěvekNapsal: 28 zář 2010 12:21 
Moderátor

29.9.- 30.9. nabízí Royal Caribbean International® dvoudenní WOW Sale! Pokud by někdo chtěl např. navázat na nabídku Iberie na Floridu na hlavní stránce, pak by to mohl být tip na cruise po Karibiku.
http://www.royalcaribbean.com/contentWithGallery.do?pagename=wow_sale&pnav=3&cid=RCOB092420102DWS_160x600

PříspěvekNapsal: 28 zář 2010 13:24 
Administrátor

O plavbě jsem jednu dobu přemýšlel, tak se zítra mrknu, co budou mít za "libovky". Díky za upozornění.

PříspěvekNapsal: 28 zář 2010 13:36 
Moderátor

Taky právě s tou myšlenkou koketuji. Nechal jsem si otevřené 4 dny po návratu z Ekvádoru, z Ford Lauderdale bývají na 3-4 dny Bahamy někdy za cenu obdobnou, jako zůstat na pevnině. Uvidíme, jaká bude nabídka.

PříspěvekNapsal: 28 zář 2010 13:37 
VIP

Burito, dik za echo, mam 2 letenky do Miami na únor s AirBerlin a to se mi naramně hodí. Doufám že budou mít něco na ten termín

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina