Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 říj 2019 02:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Austrian Airlines
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009 20:54 
Administrátor

Zkušenosti se službami letecké společnosti Austrian Airlines.

Předmět příspěvku: Re: Austrian Airlines
PříspěvekNapsal: 04 úno 2010 23:37 
Diskutér

AUA maju akciu: 15% zlavu na letenky, tyka sa to ale iba leteniek do Viedne (a naspat). Takze skor to bude zaujimave pre znamych, ktori su v zahranici... ;) Kupovat je mozne od dnes do 23. aprila 2010 na lety od 8. aprila do 7. maja.

===
Book your flights on-line at www.austrian.com and save 15% on all applicable fares! To do so: simply enter the following code CEEMLF10 in the eVoucher/Gutschein field on the Austrian homepagebooking engine. Conditions: Booking period: now until April 23rd, 2010. Valid for flights to Vienna and return as of April 08th, until May 07th, 2010 (final date for return flight) on OS flight numbers.

PříspěvekNapsal: 04 úno 2010 23:52 
VIP

V lete jsem s nima absolvoval trasu PRG-VIE-HEL-VIE, cena byla neco malo pres 4tis., tedy podle me hodne slusna. Co se tyka servisu, tak na tom kratkem priskoku do VIE se servis skladal jenom z vody a kavy/caje - vic se za tech 45 min. stihnout neda. Na letu VIE-HEL bylo podavano teple jidlo + nekolikrat behem letu napojovy servis, to teple jidlo me mile prekvapilo, myslel jsem si, ze dostaneme max. nejakou bagetu :lol: Celkove to bylo velmi prijemne a za cenu RedTicetu bych se s nima klidně vydal znovu.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 07:12 
Tazatel

Moje zkušenost - na kratší lety v pohodě, dálkový hrůza. Nevím, jestli to je tak vždycky, ale letěli jsme s nima jednou dálkovej let (VIE-SIN) a bylo to utrpení. V economy žádnej zábavnej systém, jediný monitory bylo těch pár velkých v uličkách, kde celou dobu běželo jen info o letu. Opravdu dlouhých 12h.
Navíc - letušky byly takový studený až docela protivný, s pohostinností singapurců (thajců nebo třeba emirates) se to nedá srovnat. Ale možná jsme to prostě jen špatně vychytali.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2010 13:49 
VIP

Austrian, resp. Lauda Air letos před Vánoci - VIE-TFS-VIE - vcelku v pohodě, servis ok, jen občas malý technický problémy - s letadlem (výměna), LCD, filmy...

Servis parádní, stačilo říct a nebyl problém si vzít hodně pití (celé plechovky), super teplé jídlo (snídaně/oběd), poloprázdné letadlo (B737-800 - tam asi 40; zpět 100 cestujících). Za tu cenu bych s nima lítal furt :D

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 11:51 
Kolemjdoucí

Nevite proč Austrian Airlains tak zdražil Red Tickety?

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 12:02 
VIP

Ktere destinace konkretne? Ja jsem se dneska dival a je tam jeste par terminu po 60-100 EUR pres leto do Parize,Rima,Londyna,Nice,Barcy a pod.

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 12:06 
Kolemjdoucí

No ted se na to dívám a jsou ty ceny zase zpět. Vypadá to že měli asi chybu . Např Beograd měli za 180 nyní 99 potom Moskvu měli 180 nyní 100. Už jsou ty ceny zase zpět. Zřejmně tam asi byla chyba. Jsem se lekl že se vydali cestou ČSA

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 15:00 
VIP

Odkedy sa snažia cenovo konkurovať lowcostom, lietam s nimi po Európe tak 4-6x ročne. Jednak letisko VIE je na úplne inej úrovni ako BTS a tiež sa mi nepáči cenová politika Ryanair, kde sa z rôznych poplatkov nasčíta cena aj na úroveň AUA. Ak počítam napríklad aj zvýšenú cenu prepravy z letiska do mesta (AUA lieta na bližšie letiská, napr. v Štokholme, Miláne, Barcelone a pod.)

Servis na európskych tratiach v pohode, ja neočakávam nič extra, malý sendvič, koláčik a nealko nápoje celkom stačia.

Raz som letel aj VIE-JFK, mne to prišlo tiež celkom príjemné, nejaké filmy sa dali pozrieť, jedlo bolo O.K.

Naposledy však mám aj negatívnu skúsenosť. Leteli sme VIE-ARN, po polhodine letu z VIE pilot Fokkeru 100 zahlásil, že má problém s hydraolickou pumpou a že sa vraciame do VIE. Ja som naivne čakal, že nebodaj majú náhradné lietadlo (áno, až takto som bol naivný :), ale oni samozrejme nemali miesto ani v jednom z dvoch priamych letov do ARN. Presmerovali nás cez PRG, dali voucher na sendvič a nápoj na letisku. Nakoniec sme sa ešte v ten deň do Štokholmu dostali. Takže v podstate aj prístup v tomto prípade hodnotím ako akceptovateľný.

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 18:10 
VIP

afleben píše:
Presmerovali nás cez PRG, dali voucher na sendvič a nápoj na letisku. Nakoniec sme sa ešte v ten deň do Štokholmu dostali. Takže v podstate aj prístup v tomto prípade hodnotím ako akceptovateľný.

A co by na tom jak problém vyřešili mělo byť jen vzdáleně "neakceptovatelné"?

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 18:17 
VIP

Ak by nám ponúkli letieť až na druhý deň, už by to pre nás nemalo zmysel. Išli sme len na víkend. Takže také riešenie by sme asi neakceptovali.

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 18:49 
Návštěvník

Lukas24 píše:
No ted se na to dívám a jsou ty ceny zase zpět. Vypadá to že měli asi chybu . Např Beograd měli za 180 nyní 99 potom Moskvu měli 180 nyní 100. Už jsou ty ceny zase zpět. Zřejmně tam asi byla chyba. Jsem se lekl že se vydali cestou ČSA

teraz som sledoval tie redtickety VIE-CGN (kolin) kvoli hokeju a pocas dna mi to ukazovalo cenu na moje vybrane lety bud 98-114, 250 alebo sold out a volne len biznis... takze im to tam celkom obcas skace, ale tie terminy na leto atd. su myslim stabilne...

inac Austrian je vseobecne povazovana za najlepsiu spolocnost co sa jedla tyka...

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010 19:03 
VIP

Ešte som si spomenul, že mám jednu skúsenosť s posunom termínu letu. Bol som služobne v Izraeli a potrebovali sme sa vrátiť o 2 dni skôr (TLV-VIE) Nemali sme najlacnejšiu letenku, takže sa našlo miesto o tie dva dni skôr aj v našej bookovacej triede. Riešil som to telefonicky, stačil im rezervačný kód, poplatok (50 euro) si stiahli s karty, ktorou boli platené letenky (aj keď sme tú kartu ani údaje nemali).

Je mi jasné, že takto dobre a hladko to išlo preto, že ten let nemali obsadený, ale bola to moja prvá skúsenosť s takýmto prípadom a ocenil som, že to prešlo tak dobre.

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2010 08:15 
Návštěvník

otherside píše:
Lukas24 píše:

teraz som sledoval tie redtickety VIE-CGN (kolin) kvoli hokeju a pocas dna mi to ukazovalo cenu na moje vybrane lety bud 98-114, 250 alebo sold out a volne len biznis... takze im to tam celkom obcas skace, ale tie terminy na leto atd. su myslim stabilne...

inac Austrian je vseobecne povazovana za najlepsiu spolocnost co sa jedla tyka...

S tim jidlem to bejvavalo,jeste kdyz OS bral catering od DO&CO,ale ted kdaz to maji od Airrestu tak kvalita znacne poklesla,ale ja si nestezuju za tu cenu pri Red ticketu je to porad bomba.Litam dost casto do CDG a MXP a ted pri ted cenach rikam jen "Auf wiedersehen Ryanair" :D

Předmět příspěvku: Bezplatný bus medzi BTS-VIE
PříspěvekNapsal: 16 čer 2010 08:05 
Diskutér

V letných mesiacoch môžu klienti Austrian Airlines využiť zdarma autobusové spojenie medzi Bratislavou a letiskom Viedeň Schwechat! Autobusovú dopravu zdarma môžu využiť cestujúci s letenkou Austrian Airlines, s odletom, resp. príletom na letisko Viedeň Schwechat v období od 15. júna do 14. septembra 2010. Autobusový dopravca Blaguss premáva na trase medzi Bratislavou a Viedňou desať krát za deň.
Pokračovanie oficiálnej správy tu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina