Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 pro 2019 03:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Švýcarsko: Ženeva
PříspěvekNapsal: 02 říj 2012 11:51 
VIP

Když je to vlak z Vídně, co to zkusit nikoli přes německé, ale přes rakouské železnice? :)
http://www.oebb.at - aktuálně je za 49 EUR.

Přílohy:
WIE_GVA.gif
WIE_GVA.gif [ 55.23 KiB | Zobrazeno 3731 krát ]

PříspěvekNapsal: 02 říj 2012 15:02 
Diskutér

kolegove uz odpovedeli. dnes rano jsem zavolal do alitalie, aby mi potvrdili, ze v danem terminu letim a koupil vlak. byl za 39E, co jsem ceny vlaku sledoval, tak se hybou nahoru i dolu. za 39E si myslim, ze je to porad dobra cena. F1 jsom koupil za 29E.
dival jsem se i na moznosti letet, ale cenove nebo casove to nebylo zajimave. jestli to mas bliz do nemecka, tak to zkus pres nemecke drahy.
EDIT: jeste se podivej u vlaku jestli tam neni povinna mistenka, tady u toho vyse uvedeneho jsem ji nevidel, ale u jinych jo. mistenku jsem si nekupoval, ale pri platbe by byla za 6E/osoba, tak to jsem se uz mohl hecnout :))

PříspěvekNapsal: 16 lis 2012 00:16 
Diskutér

V souvislosti s aktuální akcí na letenky do Švýcarska. Máte někdo nějaký dobrý tip na ubytování? Když jsem to před nějakým tím pátkem zkoumal, tak jsem se dost vyděsil, z těch cen. Kategorie ideálně tak od B&B. :)

PříspěvekNapsal: 16 lis 2012 07:21 
Tazatel

Ragmo píše:
V souvislosti s aktuální akcí na letenky do Švýcarska. Máte někdo nějaký dobrý tip na ubytování? Když jsem to před nějakým tím pátkem zkoumal, tak jsem se dost vyděsil, z těch cen. Kategorie ideálně tak od B&B. :)

Doporučuji ubytování v městě Gaillard, což je sice už Francie, ovšem přímo na hranicích s Ženevou. Do cca 300 metrů od hraničního přechodu je několik možností na ubytko za velmi rozumné ceny v porovnání s Ženevou a hlavně, přímo z hraničního přechodu jezdí Ženevská tramvaj. Bydleli jsme tu asi pět dnů během EURO 2008, na hranice asi 150 metrů a tramvaj jezdí co pár minut.

Mrkni na booking.com, např. "Geneva Residence - Appart Valley" 50m od hranic, dvoulůžák za 1.500, čtyřlůžkové studio za 2.000,- CZK.. a pár metrů od hotelu sámoška

PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 18:00 
VIP

Neví někdo náhodou o levném ubytování v Genevě, teda zda je to reálné nějak pod cenu 2.000 Kč za noc? A také jak levně cestovat po Švýcarsku, přesněji se potřebuji dostat ze Ženevy do Leysinu, když jsem se díval, tak cena je za 1.800 zpátečka a je to jen 150 km (jedensměr).

PříspěvekNapsal: 07 srp 2014 17:08 
Návštěvník

Bohužel s ubytováním moc neporadím, ve Švýcarsku je to všude pálka. V Basileji jsme to řešili bydlením za hranicí ve Francii a dojezdem vlakem do Švýcarska, ale nevím, jak to vypadá v Ženevě.
Co se týče dopravy, tak ve Švajcu neexistuje dálková autobusová doprava, takže je nutné jet vlakem. Zpáteční slevy neexistují, místní proto mívají kartičku na 50% slevu. Na rok stojí 175 franků a na měsíc 120, takže by se vyplatila asi jenom pokud plánuješ jet tam za rok víckrát. Další možnost je koupit si regionální verzi Swiss pasu. Ta stojí 105 franků na 5 dní a 130 na 7. Obsahuje 2 a u 7 denní 3 dny cestování zdarma a na ostatní dny 50% slevu.
Pokud to časově nevyhovuje, nebo chceš jet jenom tu jednu cestu a nikam jinam, tak se vyplatí koupit normální jízdenku na vlak...

PříspěvekNapsal: 07 srp 2014 17:13 
VIP

pokofi píše:
Neví někdo náhodou o levném ubytování v Genevě, teda zda je to reálné nějak pod cenu 2.000 Kč za noc? A také jak levně cestovat po Švýcarsku, přesněji se potřebuji dostat ze Ženevy do Leysinu, když jsem se díval, tak cena je za 1.800 zpátečka a je to jen 150 km (jedensměr).

Couchsurfing and spolujizda?

PříspěvekNapsal: 07 srp 2014 19:17 
Diskutér

petrk píše:
pokofi píše:

Couchsurfing and spolujizda?

Anebo pokud netrvas na "hotelovem ubytovani" tak podle me nejlepsi moznost airbnb.com(cz)

PříspěvekNapsal: 07 srp 2014 19:35 
VIP

Spali jsme kousek od ženevy ve Francii, v Premiere Class /něco jako F1/, za cca 50 E. Pokoje jsou ale jen pro 3 /možná za příplatek pro 4/. Měli jsme ale auto, takže dojet tam za ženevy nebyl problém.

PříspěvekNapsal: 09 srp 2014 11:18 
VIP

No tak ubytko asi mam vyresene v hostelu a jinak ja jedu na jeden den do Leysinu a druhy den zpet, proto se mi nevyplati zadna sleva, pac je vse pres 2.000kc a cesta vyjde na 1.800kc zda pojedu nekdy zase do Svajcu to prave nevim. A spolujizda no dival jsem se na spolujizda.cz, je neco jako zahranicni jen pro Svajc?

PříspěvekNapsal: 10 srp 2014 00:21 
Návštěvník

Zeptal jsem se znalých a ještě je tu možnost koupit jízdenku na konkrétní vlak. Jmenuje se to Supersaver ticket. Nevím datum, kdy chceš jet, ale dá se to koupit na 14 dní dopředu. Čím dřív tím levnější, zkusil jsem to na 22.8 a místo 41 to stálo 27 franků, což dělá za obě cesty nějakých 650 korun úsporu. Se spolujízdou bohužel nemám zkušenosti.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina