Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 srp 2022 01:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 547 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pozitivní/negativní změny v ČSA?
PříspěvekNapsal: 15 říj 2017 16:27 
Diskutér

Joshuaboy píše:
... Pokud objednávám přes server csa.cz a let je označen jako OK, myslel jsem, že poletí OK, nikde nebylo upozornění, že operují Smartwings (ale to teď není příliš rozhodné) ...

Tak web ČSA uměl ještě jednu zajímavou věc - při nákupu OK letenky ukazoval v detailu letu A319, ale ve správě rezervace už byl B737. A to tam ještě nabízeli extra leg-room sedadla za poplatek. No, ve výsledku to vůbec nevypadalo, že by v těch prvních cca 5 řadách bylo více místa... Dost by mě zajímalo, jak to tehdy vypadalo s případnou refundací poplatku.

PříspěvekNapsal: 23 led 2018 07:24 
VIP

Jak uz medii probehlo, tak CSA se chystaji pujcit si na leto A321 (udajne od Windrose z Ukrajiny).

Destinace a nasazeni shrnul server Routes Online - https://www.routesonline.com/news/38/ai ... rk-in-s18/

A vzhledem k pronajmu letadel do Nemecka se asi moc novych destinaci cekat take neda...

Předmět příspěvku: Negativní změny v ČSA?
PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 06:47 
VIP

Musel jsem do Kodaně se zavazadlem, a nejlepší časy odletů v obou směrech na moje dny mělo ČSA. Komici.

Cena bez zavazadla 3,5k, se zavazadlem 4,8k. Nerad, ale koupil jsem. :?

Zkouším odbavení na webu, schválně kolik stojí letenka 36 hodin před odletem? 11k. WTF? :oops:

Při zpátečnim letu jsou fkapsách materiály Smartwings a letuška hlásí: "... a občerstvení a nápoje si můžete zakoupit. Nabídku a ceny najdete na poslední straně našeho časopisu."
:shock: :shock: :shock:
Když přijede letuška s letušákem a vozíčkem, ptám se pro jistotu "Opravdu mi chcete říct, že prodáváte letenky za 5k a nejsou ftom nápoje???" :?:
Prej "Samozřejmě pane, lety do Kodaně jsou v lowcostovém režimu."

Nuzáci :!: Týhle blbý společnosti se už budu vyhejbat co to půjde...

PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 11:04 
Moderátor

To se líp řekne, než udělá, já potřeboval na dva dny do Amstru a jediné rozumné časy mělo právě ČSA. Zpátečka pár dní předem se zavazadlem bratru asi za 10k. A v lowcostovém režimu samozřejmě.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 12:44 
VIP

Vlastně jste šťastní. Mně kdysi věnovali (na letu do cph, mém jediném a posledním s nimi) zkaženej budvar, čehož vás ušetřili.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 12:58 
Diskutér

tohle fakt nechápu :D ... co jsem vždycky tak nějak "chápal" byly drahý letenky třeba Smartwings do Antalye, kam žádná jiná společnost nelítala, takže si mohli říct víc. (navíc stejně to prodávaj skrz CK)
ale, že si ČSA může tohle dovolit s tím kolik letů do AMS, Milána a tak z Prahy existuje.. NECHÁPU

PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 18:34 
VIP

Babčo. Jeden podstatnej fakt. Teda otázka. Jakej byl load factor? Já se bojím, že když si to kupujou lidi i s vědomím tý ceny a služeb...

PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 19:24 
VIP

fridgy, to je jednoduché. Pre "normálnych" cestujúcich, takí na tomto fóre asi nie sú :-), je jednoduchšie letieť s ČSA ako s lowcostom. Odpadajú im starosti s on-line check-inom, s batožinou, na letisku nájdu prepážku ČSA, predpokladajú, že sa s personálom ČSA dohovoria po česky, možno má ČSA lepšie časy letov, pri kúpe na poslednú chvíľu môže byť cena letenky rovnaká ako u lowcostu, štátni úradníci môžu mať predpísané používať ČSA, odstrašili ich historky o lowcostoch, tých dôvodov sa dá nájsť veľa. Myslím, že ČSA dokážu s takýmito cestujúcimi zaplniť lietadlá.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2018 23:18 
VIP

Teď jsem tam letěl s Ryanem, zpět s ČSA (operováno Smartama). Cena zhruba stejná při započítání zavazadla. Servis stejný, místa na nohy stejně, ČSA mají alespoň kapsy v sedadlech, ale prachbídnej web :-)
Prostě low-cost jako low-cost.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2018 05:37 
VIP

cestovatelm píše:
Babčo. Jeden podstatnej fakt. Teda otázka. Jakej byl load factor? Já se bojím, že když si to kupujou lidi i s vědomím tý ceny a služeb...

Já to kupoval předefším s vědomím perfektních časů (odlet z Prahy v 18:30, tj. po práci, odlet z Kodaně v neděli ve 21:30., tj. nezničené odpoledne), ale nápoje a bagetu jsem za tu ukrutnou cenu od "národního" ( :lol: ) dopravce považoval za samozřejmost...
LF byl v obou směrech nad 95 %.

hugonovak píše:
fridgy, to je jednoduché. Pre "normálnych" cestujúcich, takí na tomto fóre asi nie sú :-), je jednoduchšie letieť s ČSA ako s lowcostom. Odpadajú im starosti s on-line check-inom, s batožinou, na letisku nájdu prepážku ČSA, predpokladajú, že sa s personálom ČSA dohovoria po česky, možno má ČSA lepšie časy letov, pri kúpe na poslednú chvíľu môže byť cena letenky rovnaká ako u lowcostu, štátni úradníci môžu mať predpísané používať ČSA, odstrašili ich historky o lowcostoch, tých dôvodov sa dá nájsť veľa. Myslím, že ČSA dokážu s takýmito cestujúcimi zaplniť lietadlá.

Jak to myslíš Hugo?
On-line check-in si můžeš udělat u ČSA stejně jako u ostatních leteckých společností (pravda že u některých nemůžeš, ale musíš).
Při odbavení v Praze mluví česky na fšech přepážkách fšech leteckých společností.
Při odbavení v Kodaní nemluví česky u žádné přepážky fčetně ČSA.
Zavazadlo v ceně není a muselo být na letu ČSA přikoupeno.
Při koupi na poslední chvíli byla cena neakceptovatelná (11.000 káčé).
Veľa dôvodov opravdu nevidím, vlastně žádný.
K tomu výběr sedaček do poslední chvíle za poplatek.
K tomu plechofka Sprite za 50 káčé a hladolet.
K tomu divnej personál Smartwings.
K tomu drzá výzva ať dražím upgrade do byznysu (kterej během letu vlastně neexistuje, jde o předraženej vstup do salónku a přednostní nástup do letadla...).

TFUJ TAJBL to ČSA!

PříspěvekNapsal: 02 bře 2018 16:43 
VIP

Jak to myslíš Hugo?
On-line check-in si můžeš udělat u ČSA stejně jako u ostatních leteckých společností (pravda že u některých nemůžeš, ale musíš).

U lowcostu „musíš“, u ČSA zadarmo aj na priehradke (teda aspoň myslím, ja s ČSA nelietam).

Při odbavení v Praze mluví česky na fšech přepážkách fšech leteckých společností.
Při odbavení v Kodaní nemluví česky u žádné přepážky fčetně ČSA.

Mal som na mysli letušky. A možno si niektorí myslia, že v zahraničí na prepážke ČSA budú hovoriť česky.

Zavazadlo v ceně není a muselo být na letu ČSA přikoupeno.
Veľa ľudí si ešte stále myslí, že majú batožinu v cene. Tí druhí zvolia tarif s batožinou.

Při koupi na poslední chvíli byla cena neakceptovatelná (11.000 káčé).
Veľa dôvodov opravdu nevidím, vlastně žádný.

Ďaľšie dôvody: napr. let ČSA môže byť prípoj na iný let, nostalgia, neznalosť, že ČSA sú na úrovni lowcostu, namyslenosť (Poznám dosť ľudí, ktorí hovoria, že cestovať lowcostom je pod ich úroveň.), a čo ja viem ešte kto aké dôvody si nájde.

Ja tiež nemám dôvod cestovať s ČSA, jedine že by to bol prípojný let a bola by to najlacnejšia letenka.

PříspěvekNapsal: 20 pro 2018 17:37 
Diskutér

Praha - Ostrava, Praha - Bratislava a Bratislava - Košice končí...

https://zdopravy.cz/csa-rusi-linku-do-b ... sic-21070/

PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 18:46 
VIP

https://zdopravy.cz/luftjarduv-navrat-do-csa-airbus-vzletne-v-barvach-slavie-23871/
Ciste pro zajimavost by me docela zajimalo kolik takova sranda stoji.

PříspěvekNapsal: 28 bře 2019 17:55 
VIP

ČSA bude hromadně propouštět

PříspěvekNapsal: 31 bře 2019 06:33 
VIP

Sau píše:

konečně

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 547 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina