Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 čer 2019 16:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nákup zájezdu na letišti
PříspěvekNapsal: 27 srp 2012 17:16 
Návštěvník

Pratele akutni otazka, jsme nyni v Mnichove a zitra planujeme cestovat na dovcu. Existuje moznost sehnani nejakeho levnejsi zajezdu k mori primo na letisti jako nejaky superlastminute s odletem treba za par hodin nebo to vyjde porad lepe pres napriklad ltur?

Mnohokrat diky

Předmět příspěvku: Re: Nakup zajezdu primo na letisti
PříspěvekNapsal: 27 srp 2012 22:18 
Diskutér

misce píše:
Pratele akutni otazka, jsme nyni v Mnichove a zitra planujeme cestovat na dovcu. Existuje moznost sehnani nejakeho levnejsi zajezdu k mori primo na letisti jako nejaky superlastminute s odletem treba za par hodin nebo to vyjde porad lepe pres napriklad ltur?

Mnohokrat diky

Vím, že v Mnichodě na letišti byla spousta přepážek se zájezdama. Netuším ale, co vlastně nabízeli, ani jak výhodné to bylo.

PříspěvekNapsal: 19 čer 2013 08:04 
Kolemjdoucí

Zkušenost s tím taky nemám, ale občas takhle někdo cestuje i z Prahy.

PříspěvekNapsal: 19 čer 2013 08:41 
Diskutér

Ať už to dopadne jakkoliv, poděl se jak jsi dopadl... nejsem sice příznivce CK, ale rád se dozvím něco nového

PříspěvekNapsal: 19 čer 2013 08:47 
Tazatel

taky by me to zajimalo.. obcas zaslechnu v radiu nejakou reklamu na drazdanske letiste a jak tam maj cestovni den, a jak tam bude spousta last minute zajezdu.. zajimalo by me jaka je realita :D

PříspěvekNapsal: 19 čer 2013 09:21 
Administrátor

pupca píše:
zajimalo by me jaka je realita :D

Realita je taková, že nabídky lastů jsou v podstatě stejné, jako na netu. Možná v prehistorické době to mělo svůj velký význam, ale dnes už pobočky vesměs slouží k vyzvedávání voucherů.

Žádné dlouhé zástupy lidí, kteří čekají ve frontě od pěti ráno, jako kdysi na letenky před GTS v ulici Ve Smečkách na studentské tarify, se nekonají...

Předmět příspěvku: Re: Nákup zájezdu na letišti
PříspěvekNapsal: 19 čer 2013 11:13 
Diskutér

Jak pise Luko, ja se na to dival prave v Drazdanech, takze z Mnichova nevim. Prepazek tak 10, vybrat se tam dalo i vyhodne, ale jak se pise, srovnatelne s last m. nabidkama na netu. Nevim, jestli tam byl nejaky zajezd tak, ze by se dal stihnout odlet ten den, ale treba do 2dni odlet tam byl.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2019 07:55 
Diskutér

Pročítám diskusi, ale nevím....máte někdo zkušenost, jestli to takhle ještě aktuálně jde? Tedy dojet na letiště (FRA, MUC) a tam koupit něco s odletem za pár hodin? Byly doby, kdy to bylo populární ..asi ještě nebyly ty internety :D

PříspěvekNapsal: 11 čer 2019 08:47 
Diskutér

By mě zajímalo, kde se tento mýtus stále bere...
Je to nesmysl, v dnešní době. Na každém německém letišti je samozřejmě spousta stánků, prodávající zájezdy, ale ty stejné za stejné peníze koupíš v pohodě na netu z gauče.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2019 09:01 
VIP

Mě by spíš zajímalo, k čemu tam ty stánky jsou...např. v Drážďanech, na letišti minimum lidí a maximum stánků :lol:

PříspěvekNapsal: 11 čer 2019 09:23 
Diskutér

Pokud se to nezměnilo slouží hlavně k odbavení Last a Superlast zájezdů. Před lety jsem jejich služby využil a dokonce se tam ten zájezd i cash platil.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2019 09:49 
Diskutér

Přesně tak, je to hlavně kontaktní místo - předají voucher na cestu, kterou si koupíš pár dnů před tím přes web a poštou by ti už nedošel. Dá se tam i zaplatit, nakoupit výlety a doplňkové služby.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2019 10:27 
Diskutér

Pareja píše:
Je to nesmysl, v dnešní době. Na každém německém letišti je samozřejmě spousta stánků, prodávající zájezdy, ale ty stejné za stejné peníze koupíš v pohodě na netu z gauče.

díky, myslela jsem si to také tak, jen jsem zkusila, jestli někdo nemá aktuální zkušenost :) gauč vítězí...

PříspěvekNapsal: 11 čer 2019 11:40 
VIP

Pareja píše:

přijde mi, že to jednou bylo v nějakém filmu a od té doby to už žije vlastním životem:)

PříspěvekNapsal: 11 čer 2019 14:17 
VIP

Tak mnozí to už nebudou pamatovat, ale okolo roku 2001 ještě prodeje zájezdů na internetu nebyly tak samozřejmý (nemluvě o hotelových portálech), jako je to mu dneska. Takže to fungovalo. Ale aby někdo koupil a letěl ten den, tak to jsem sice slyšel, ale v reálu tam takových nabídek bylo minimum. Jestli vůbec nějaké.

Ale jako lastminute to fungovalo, jel jsem do FRA kupovat zájezd na Bali s odletem za pár dnů. Dnes nesmysl, tenkrát to ale bylo velmi výhodné. Ještě se navíc dalo něco málo usmlouvat a hlavně upravit cestu podle potřeby.

Ve stejném roce jsem kupoval exotiku i on-line přes Ltur, cena nebyla špatná, vouchery přišly přes DHL do druhého dne, ale dalo se to koupit jen tak, jak leželo. Naopak na tom letišti se s tím dalo vcelku bez problémů hýbat (stopover, délka, posun odletu).

V dalších letech jsem to řešil přes přeprodejce v Praze, cena stejná, možnosti jak na letišti. A pak už jsem to řešil sám :-)

Dnes to na první pohled postrádá smysl, asi to je primárně, jak uvádíte, pro vyzvednutí voucheru. A pro někoho možná i na jednom místě slušná sestava poboček cestovek. Kdyby všichni kupovali na netu, nebudou kamenné prodejny.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina