Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 03 čer 2020 21:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zug zum Flug - zkušenosti
PříspěvekNapsal: 21 led 2011 11:59 
Administrátor

poja píše:
...peníze na karte mi blokli...tudíž sem zase vyčerpal dení limit...

U takového cestovatele jako je Poja, bych nepředpokládal, že bude mít problémy s limity 8-)

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 12:04 
Diskutér

schwott píše:
Že je potřeba mít kartu s dostatečným denním limitem je jasné, nejde ti denní limit navýšit přes internetové bankovnictví?

Moje osobní zkušenost je, že změny limitů jsou platné stejně až od následujícího dne, takže v tomhle směru ani navýšení přes internetové bankovnictví nejspíše nepomůže.

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 15:21 
VIP

Luko píše:
poja píše:
...peníze na karte mi blokli...tudíž sem zase vyčerpal dení limit...

U takového cestovatele jako je Poja, bych nepředpokládal, že bude mít problémy s limity 8-)

tou josu ty nákupy ve slevomatech :) nakonec jsem zjistil, že ltur mi tu částku bloknul i když mi nepotvrdili booking rano už sem to mel odblokovaný a kupodivu to prošlo....další letenka zase na ale kamošovi potom napotřetí prošlo z jiný karty...nevim jestli mi to za to stalo takovejch nervu z bookingem přítelkyně se mnou nemluvi mame sem to jeste nerek

PříspěvekNapsal: 25 led 2011 01:39 
VIP

Zdar. Mam tři dotazy pro zkušené, kteří již absolvovali výlet od lturu. Vím, že ste se tady ve vlákně zabývaly 1-2 fly, ale Zug zum Flug je taky od ltouru, takže sem to hodil sem, jestli nevadí.

1) Jak píšete 1-2 fly při koupi méně než 9 dní nepošle voucher na vlak na cestu tam (sice to nechápu, když to stejně posílá elektronicky v čem je problem, ale dobrý) - ale na ltour jsem prozkoumal pomocí překladače ty jejich ZzF podmínky a nic takovýho tam nemají, tj kdo jste s nima letěl-platí při superlastminute i na vlak. cestu tam? Jinak tam psali, že by to mělo platit den před odletem, v den odletu, v den příletu a den po příletu, takže by to mělo bejt v pohodě s časem. A ještě druhej dotaz: psali jste výše, že u 1-2 fly se musí průvodčímu ukazovat platební karta spolu s kuponem na vlak/-u ltouru je dokonce možnost, že se dá zatrhnout, že plátce není spolucestující, tzn. že přijímají možnost, že to bude platit někdo jiný než ten kdo pojede. Znamená to teda, že můžu klidně pro kámoše a jeho přítelkyni koupit letenky ze svojí karty a nebudou mít problémy s průvodčím popřípadě na letišti (že snad některý Inšalláhový let společnosti ze zálivu chtěji vidět karty, kterýma se platila rezervace)při check inu (že to nebylo placeno z jejich karty?). Asi hloupej dotaz, ale jistota je jistota :) Asi jim pro jistotu řeknu at jedou prostě jenom spojem DB, žádný Alexy nebo tak něco, protože jsem to v podmínkách nenašel, že by šlo jet něčím jiným-i když píšou DB Group...co já vím, který všechny značky vlakových spojení to obsahuje. Ještě mrknu na podmínky pro pojištění-píšou tam něco o tom, že je to i na storno-možná by to mohlo být dobrý.
Ha tak dotazy jsou jenom dva-zato dlouhý :D
3)Pak mam ještě otázku na víza, např na kubu. Vím, že tady už v jednom vláknu bylo napsaný, že to Ltour dává k zájezdu (jestli to je v ceně nebo na místě za 20 euro cash je jedno-hlavně že to je k dispozici) - jenže dotyčný psal, že to měl ke kompletnímu zájezdu a mě by zajímalo, zda je možno ty turistický "vízovy" karty mít k dispozici (at už v ceně nebo za extra peníze) i když kupuju jenom letenky (protože ubytko na ltouru zase není zas až taková bomba). Tím vlastně vyvstává otázka, zda je vůbec ještě z těch koupáckých destinací nějaká země /kromě kuby/, která je trochu pro českou stranu tak problematická při vydávání víz a jedinou záchranou je letět z německou cestovkou ?

Sorry za vytapetování a dík za reakce a informace

PříspěvekNapsal: 25 led 2011 12:39 
VIP

krtek píše:
kdo jste s nima letěl-platí při superlastminute i na vlak. cestu tam?

Ano u LTURu to tak je, s 1-2 fly nemám zkušenost.
krtek píše:
psali jste výše, že u 1-2 fly se musí průvodčímu ukazovat platební karta spolu s kuponem na vlak/-u ltouru je dokonce možnost, že se dá zatrhnout, že plátce není spolucestující, tzn. že přijímají možnost, že to bude platit někdo jiný než ten kdo pojede. Znamená to teda, že můžu klidně pro kámoše a jeho přítelkyni koupit letenky ze svojí karty a nebudou mít problémy s průvodčím popřípadě na letišti

V dokumentech od Lturu se nikde platební karta neuvádí, pro ověření platnosti lízdenky jsou hlavní jména a data odletu/příletu na voucheru. Ale pozor! Při koupi jízdenek přes http://www.bahn.de (např. lístek na autobus z/do Norimberka do/z Prahy za 19 EUR) se číslo jakékoliv karty při koupi uvést musí, ale pouze pro ztotožnění cestujícího. Cestující jí musí mít sebou. Kontrolují to!!!Nemusí to být ta samá karta, se kterou byla jízdenka uhrazena. Osobní zkušenost z prosince 2010.

PříspěvekNapsal: 25 led 2011 13:22 
VIP

schwott píše:
Ale pozor! Při koupi jízdenek přes http://www.bahn.de (např. lístek na autobus z/do Norimberka do/z Prahy za 19 EUR) se číslo jakékoliv karty při koupi uvést musí, ale pouze pro ztotožnění cestujícího. Cestující jí musí mít sebou. Kontrolují to!!!Nemusí to být ta samá karta, se kterou byla jízdenka uhrazena. Osobní zkušenost z prosince 2010.

V neděli jsem se bavil s kamarádem, který dělá průvodčího u DB a říkal, že číslo karty musí sedět a uznává se neplatná karta do 3 měsíců od vypršení (jízdenky se můžou kupovat 90 dní před odjezdem, takže pohoda).

Řekl bych, že jste měli štěstí, že vám to uznal, protože by nemusel, kdyby nechtěl. Záleží dost na člověku jestli zvolí zákaznický přístup nebo předpisový.

PříspěvekNapsal: 25 led 2011 14:33 
VIP

lukaskr píše:
V neděli jsem se bavil s kamarádem, který dělá průvodčího u DB a říkal, že číslo karty musí sedět a uznává se neplatná karta do 3 měsíců od vypršení (jízdenky se můžou kupovat 90 dní před odjezdem, takže pohoda).

Řekl bych, že jste měli štěstí, že vám to uznal, protože by nemusel, kdyby nechtěl. Záleží dost na člověku jestli zvolí zákaznický přístup nebo předpisový.

To je JPP (jedna paní povídala). Číslo kreditní karty se při nákupu DB lístku online zadává pouze jako identifikátor cestujícího (protože jízdenka je nepřenosná), nikoliv platby! Němci, Rakušané, Švýcaři (a možná i jiní) mohou místo toho použít třeba číslo jejich občanky nebo číslo bankovního účtu (ale musí mít sebou průkazku k účtu). Číslo karty předložené ke kontrole průvodčímu musí sedět s číslem karty uvedeným na elektronické jízdence a šmytec!!! Číslo karty, ze které bylo placeno, tam nikde neníí!!!

PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 21:52 
VIP

tak zug zum flug v podání Ltur PRG-DUS: obsahuje 4stranky 2*coupon 1*jízdenku a 1*informace z čárovym kodem...ve v prvnim vlaku si průvodčí veme jeden kupon po přestupu v Berlíně další průvodčí jen procvaknul...to samé cesta zpět v ICE dostatek místa k sezení bez rezervací DUS-NUE celý vagon...kreditku ani totožnost nikdo nekontroloval...kamarád se vracel dnes na lístek měl DUS-Schona, ale letěl jen do Berlina a nikdo to neřešil...bližší info o Dominikáně v příslušném foru

PříspěvekNapsal: 03 úno 2011 23:18 
VIP

to Krtek:

odpověď na otázku č.3 - vízum na Kubu (turistickou kartu, kterou si vyplníš těsně před odletem, nevlepuje se do pasu) si koupíš na letišti ve Frankfurtu (nebo na jiném v DE). Bez ní tě neodbaví, do letadla musíš vstupovat už s ní. Prodávají ji v každé cestovce na letišti. Výhodou je, že je nevyplněná a nejsi omezen datem odletu, klidně ji můžeš využít za rok. Já ji naposled kupoval v Praze u Cubany. Možná jediný problém může vzniknout u nočních odletů. Tam hrozí riziko (snad, možná, nechci strašit), že budou mít cestovky zavřený stánky. Ceny jsou různé. Na letišti ve Vídni stojí 25euro, v Praze u Cubany (mají kancl na Ruzyni v nákladovém terminálu) 750Kč a na německých letištích většinou 33Euro. Plus počítej při zpátečním letu s povinnou odletovou taxou 25 CUC na osobu. U některých německých cestovek je taxa započítána v ceně zájezdu. U samostatných letenek už ne.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2011 00:37 
VIP

super. díky všem za info, takže s vlakem přes Ltour není vubec žadnej problem ani zadrhel.

Padre píše:
to Krtek:

Já ji naposled kupoval v Praze u Cubany., v Praze u Cubany (mají kancl na Ruzyni v nákladovém terminálu) 750Kč a na německých letištích většinou 33Euro. .

dík za info. Nakonec máš pravdu, já sem si totiž nějak zafixoval že mzv mělo na svých stránkách, že vizum (tur karta) se vydava pouze na konzulátě a nikde jinde-ted na to koukam a spletl jsem si to s novinařskym vizem. Takže v podstatě máme podmínky jako všichni ostatní v evropě-potřebujem taky jen turis kartu, s tím, že třeba v německu ji lze koupit na každym letišti a u nás jen na málo vybraných místecH (třeba ten kancl Cubany-dobrej tip-dík), protože pochybuju, že by český cestovky byly tak ochotný a prodaly Ti tu kartu, když nejedeš s níma, ale solo. Skoro bych to viděl, že to bude možná v ČR jediny místo, kde ji může solo cestovatel získat, ne? :)

Předmět příspěvku: Vlak na letiště přes Ltur
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2011 16:44 
Návštěvník

Když si koupím superlastminute zájezd přes ltur i se zpatecni jizdenkou dbahn a další den mám letět z německa.. to dostanu v mailu elektronickou jízdenku na vlak?
Díky

Předmět příspěvku: Re: Vlak na letiště přes Ltur
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2011 20:47 
Návštěvník

nikdo toho zatím nevyužil?

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2011 20:48 
Diskutér

My spis pouzivame vyhledavani

viewtopic.php?f=36&t=938&hilit=zug+zum+flug

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2011 20:51 
VIP

to gaspaccho:

Předběhl jsi mě o pár minut, už jsem měl nakopírován stejný odkaz v příspěvku, ale zasekl jsem se
u TV (Marečku, podejte mi pero!). :)

Poslední dobou je tu moderní raději vypsat nové téma, než si pročíst pár stránek diskuze.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2011 20:58 
Návštěvník

Myslím, že je to docela důležité téma, a v tom vláknu se 90% odpovědí netýká mé otázky...
Tzn. poprosil bych ještě jednou, najde se tady někdo, kdo si koupil zájezd den před odletem..např. z Frankfurtu a k tomu přikoupil i Zug zum flug, jestli jízdenka na vlak příjde mejlem?? A druhá otázka, koupili jste si jízdenku do prvního města za hranice a tam přesedli do vlaku DB, nebo se to dá domluvit s ČD na tom, že zaplatim jízdenku jen na hranice a pak už to bude zadáro ?

Díky moc za odpovědí lidí, kteří byli v této situaci.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina