Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 04 čer 2020 18:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zug zum Flug - zkušenosti
PříspěvekNapsal: 20 led 2011 11:54 
Diskutér

lukaskr píše:
U toho EN je ještě taková vychytávka: asi 2 vozy do Berlína jsou bez místenky, tzn do Berlína se dá dostat jako běžným rychlíkem / EC, ale přijíždí to tam kolem půlnoci, takže je to celkem nepraktické. Stejně tak se dá dostat i do Erfurtu (kde se asi 2 vozy zamknou a jedou zamčené do Frankfurt/M Süd, kde se opět odemknou pro místní frekvenci.

Nevím jak striktně to kontrolují jestli tam někdo nezůstal, třeba by se toho dalo využít, ale na druhou stranu jsou němci na tohle celkem precizní.

Vozy jsou před uzamčením zkontrolovány,jestli v nich nikdo nezůstal.

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 13:28 
VIP

Citace:
jajaj tak na čd mi řekli že rezervace stojí 15e, takže EN padá jedině vyrazit už zítra po obědě a jet deníma vlakama...

Na ČD jako obvykle kecají. Nejlevnější rezervace tzv. "na sedačku" stojí do EN/CNL čtyři eura (Praha - Frankfurt/M ve vlaku EN 456 Phoenix ve voze č. 263, který se v Drážďanech převěšuje na CNL 458 Canopus do Curychu) a dá se koupit např. v Praze na hlavním nádraží ve Wasteels (nově vlevo pod eskalátory, zde) nebo ČD Travel (schodama vpravo ze spodní haly na galerii - tj. nikoli u pokladny ČD, těm se obecně raději vyhýbejte, protože nic složitějšího než dvakrát Kotěhůlky zpáteční nezvládají). Popř. jet do Drážďan bez místenky (jsou tam vyhrazené vozy) a tam si ji koupit, s rizikem že bude vyprodáno (i v Německu se jezdí v noci na sedačku, krom turistů i různí "sociálně slabší", Turci, fotbaloví fanoušci a tak).

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 13:54 
VIP

přes DB píšou, že Aufpreis je na sedačku k jízdence 10 Euro, k InterRailu 15 Euro. Myslím, že ty 4 Eura jsou jen na obyčejnou sedačku, tzn do Erfurtu, Berlína, příp. Drážďan, ale ne na ty co jedou přes noc. Vůz 263 je sleeperette, tzn skořepinové více sklopitelné sedačky a jede celou noc.

EDIT: ověřeno telefonicky na Wasteels: 251Kč dle aktuálního kurzu, tzn 10 Euro

Naposledy upravil lukaskr dne 20 led 2011 21:42, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 16:49 
VIP

Já jsem platil v ČD Travel místenku na CityNighLiner do Dusseldorfu 203 Kč/8 EUR pro 2 osoby v prosinci 2010. Jelikož byla sněhová kalamita a vagóny se jim různě toulaly po Evropě, jeli jsme do Drážďan asi 50 let starými vozy, vůz č. 174 do DUS/AMS měli navěsit až v Drážďanech. Chyba lávky, navěsili ho k předchozímu vlaku, který měl 2 hodiny zpoždění a všichni cestující do Berlína, Dusseldorfu a Amsterodamu zůstali na nástupišti, jelo se do Lipska a Frankfurtu. Všichni dostali hotely v Dražďanech, my 600 km taxíka !!! do Dusseldorfu, protože jsme letěli na Jamajku!!! Thumbs up DB!!!! Stát se to tady, asi bychom dostali pouze omluvný dopis :(

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 17:34 
VIP

Tak to je teda super. Nam letos v lete CD nezaradily luzkovy vuz na ceste do Cerne hory - udajne z duvodu, ze vuz mel pri ceste z Cerne hory zpozdeni a nestihli ho v Praze pripojit. (To maji CD jenom 1 vuz?). Kazdopadne vice nez 24 hodinova cesta v sede byla priserna. Pruvodci nam pouze napsal nevyuziti jizdenky s tim ze mame udajne narok na 5ti nasobek ceny mistenky. Po navratu jsme to resili a pry ze na nic takoveho narok nemame a vratili nam bez jedineho slova omluvy pouze cenu za onu mistenku. :twisted:

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 21:03 
VIP

ziletka píše:
Tak to je teda super. Nam letos v lete CD nezaradily luzkovy vuz na ceste do Cerne hory - udajne z duvodu, ze vuz mel pri ceste z Cerne hory zpozdeni a nestihli ho v Praze pripojit. (To maji CD jenom 1 vuz?). Kazdopadne vice nez 24 hodinova cesta v sede byla priserna. Pruvodci nam pouze napsal nevyuziti jizdenky s tim ze mame udajne narok na 5ti nasobek ceny mistenky. Po navratu jsme to resili a pry ze na nic takoveho narok nemame a vratili nam bez jedineho slova omluvy pouze cenu za onu mistenku. :twisted:

pochybuju, že ČD by neřadili ten vůz, protože se vždy v Praze začínalo a ty vozy byly ze zálohy, tzn vždy byl nějaký k dispozici. Ale tento kurz jezdili střídavě srbové a pokud byly problémy v Srbsku, což bylo celkem pravidelně, srbský vůz zůstal v Břeclavi a nejel do Prahy a připojil se na ten vlak v Břeclavi. Občas se ale mohlo stát, že vůz vyřadili zcela kvůli závadě a potom nejel, ale to se může stát kdekoliv.

O tom, že dostanete 5x cenu místenky jsem nikdy neslyšel, dostanete normálně cenu místenky, kterou jste zaplatili.

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 21:25 
VIP

lukaskr píše:
přes DB píšou, že Aufpreis je na sedačku k jízdence 10 Euro, k InterRailu 15 Euro. Myslím, že ty 4 Eura jsou jen na obyčejnou sedačku, tzn do Erfurtu, Berlína, příp. Drážďan, ale ne na ty co jedou přes noc. Vůz 263 je slepperete, tzn skořepinové více sklopitelné sedačky a jede celou noc.

EDIT: ověřeno telefonicky na Wasteels: 251Kč dle aktuálního kurzu, tzn 10 Euro

V tom případě sorry, myslel jsem, že ten vůz je klasická šestka na sezení, nikoli sleeperette...
P.S. Než sleeperettu, tak to si radši připlaťte za lehátko - něco tak příšerného (typ Záhořovo lože) fakt nebrat.

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 22:18 
VIP

lukaskr píše:
pochybuju, že ČD by neřadili ten vůz, protože se vždy v Praze začínalo a ty vozy byly ze zálohy, tzn vždy byl nějaký k dispozici. Ale tento kurz jezdili střídavě srbové a pokud byly problémy v Srbsku, což bylo celkem pravidelně, srbský vůz zůstal v Břeclavi a nejel do Prahy a připojil se na ten vlak v Břeclavi. Občas se ale mohlo stát, že vůz vyřadili zcela kvůli závadě a potom nejel, ale to se může stát kdekoliv.
O tom, že dostanete 5x cenu místenky jsem nikdy neslyšel, dostanete normálně cenu místenky, kterou jste zaplatili.

Měl to byt vuz CD (resp. JLV), ale mne jako zakaznika nemusi snad vubec zajimat proc tam ten vagon chybi, to ze ten vagon nemaji museli vedet uz pred odjezdem vlaku z Prahy, tak nechapu proc se podle toho nezaridili. To o tom 5ti nasobku nam pruvodci opravdu rekl,a bylo to asi kvuli tomu aby nam nejak zavrel hubu. Samozrejme, ze jsme nikdo necekali, ze nas snad povezou taxikem jako o par prispevku vyse, ale naprosty nezajem a navic jeste nespravne (zamerne?!) informace mne od jakekoliv dalsi ceste s CD do zahranici na dlouhou dobu odradily.

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 22:26 
VIP

ziletka píše:
lukaskr píše:

Měl to byt vuz CD (resp. JLV), ale mne jako zakaznika nemusi snad vubec zajimat proc tam ten vagon chybi, to ze ten vagon nemaji museli vedet uz pred odjezdem vlaku z Prahy, tak nechapu proc se podle toho nezaridili. To o tom 5ti nasobku nam pruvodci opravdu rekl,a bylo to asi kvuli tomu aby nam nejak zavrel hubu. Samozrejme, ze jsme nikdo necekali, ze nas snad povezou taxikem jako o par prispevku vyse, ale naprosty nezajem a navic jeste nespravne (zamerne?!) informace mne od jakekoliv dalsi ceste s CD do zahranici na dlouhou dobu odradily.

já jel v roce 2010 s tímto vozem do Baru 3x a do Soluně 5x a vše v pohodě (když nepočítám zpoždění většinou vzniklé v Srbsku a kvůli tomu problémy s řazením lehátka do Baru)

PříspěvekNapsal: 20 led 2011 23:47 
VIP

jáááááááu už se konečně schylovalo k lastminute, ale odmítlo nam to platbu a s hruzou sme zjistili že mame všichni přečerpanej limit...a u toho lístku prý průvodčí kontrolujou kartu...je možný to zaplatit jinou a pak jim třeba jen nadiktovat udáje z karty nebo si tu kartu pučit aby si zas nemysleli že jsme ji někde ukradli...myslíte že to pujde s pruvodcima nejak vyřešit díky ja už chci pryyyyč

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 00:08 
VIP

kartu po mě chtěli vidět myslím 2 ze 3

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 00:24 
VIP

to vyzkoušel jsem už 3karty kde limit je...zkoušel jsem i lturfly.com tam mě to nepustilo přes zadání odkud kam zug zum flug....nejspíš už to proste neni platný...vzdávam to aspon sem pořádně nasral přítelkyni a sám nikam neletim

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 09:25 
VIP

Taky se mi nedařilo prokousat se u LTURU formuláři (měli chybu v zadání národnosti u 3. a 4. cestujícího), zavolal jsem tam a požádal o zpětné volání. Řešili jsme to 17 minut po telefonu, všechny nacionálie jsem diktoval písmeno po písmenu, taky čísla na kartě. Koupil jsem tak letenky a ZugzumFlug. Už jsem se tak nebál, už jsem to jednou dělal stejně a z karty se nic neztratilo.

Na ZugzumFlug není číslo karty, to je pouze na lístcích DB koupených online přes http://www.bahn.de. Nemusí to být karta, ze které bylo placeno, stačí libovolná (i neplatná) karta. Slouží pouze k prokázání totožnosti.

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 09:28 
VIP

schwott píše:
Taky se mi nedařilo prokousat se u LTURU formuláři (měli chybu v zadání národnosti u 3. a 4. cestujícího), zavolal jsem tam a požádal o zpětné volání. Řešili jsme to 17 minut po telefonu, všechny nacionálie jsem diktoval písmeno po písmenu, taky čísla na kartě. Koupil jsem tak letenky a ZugzumFlug. Už jsem se tak nebál, už jsem to jednou dělal stejně a z karty se nic neztratilo.

Na ZugzumFlug není číslo karty, to je pouze na lístcích DB koupených online přes http://www.bahn.de. Nemusí to být karta, ze které bylo placeno, stačí libovolná (i neplatná) karta. Slouží pouze k prokázání totožnosti.

rano se me podarilo zaplatit 2 letenyk +vlak ted sem bookoval třetí hlasí mě to chybu ale peníze na karte mi blokli...tudíž sem zase vyčerpal dení limit....uuuf co ted volat do banky nebo ltur

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 11:51 
VIP

Na těch formulářích ty chyby vyskakují víceméně pravidelně, řeším to žádostí o zpětné volání. Že je potřeba mít kartu s dostatečným denním limitem je jasné, nejde ti denní limit navýšit přes internetové bankovnictví?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina