Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 dub 2021 07:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zug zum Flug - zkušenosti
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 08:11 
Diskutér

marně bádám v německých jízdních řádech.potřebuji se dostat k odletu ve FRA,který je 23:15.Může mi někdo poradit odkud je to nejlepší vyrazit./Myslím tím německé nádraží a jak dlouho asi cesta trvá/.Rovněž by mne zajímalo,zda vlak staví přímo ve FRA na letišti.
Moc děkuji!

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 08:24 
Diskutér

Volil bych variantu přes Norimberk. Zda se do Norimberku dostaneš z Furth im Waldu nebo přes Cheb/Marktredwitz je asi jedno, resp. záleží, co ti více vyhovuje. Se spojem přímo na letiště by neměl být problém. Jinak zkus normálně IDOS.

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 11:00 
VIP

George píše:
Může mi někdo poradit odkud je to nejlepší vyrazit./Myslím tím německé nádraží a jak dlouho asi cesta trvá/.

Mně se nejvíc osvědčila varianta přes Drážďany. V tvém případě např. kombinace EC 174 / ICE 1554, přičemž jako počáteční stanici vyplníš Schona (pozn: někteří poskytovatelé ZzF evidentním cizincům vyplní kupón tak že tam je např. uvedeno "Railway Germany" neboli libovolný bod v rámci německé železniční sítě do místa odletu).

George píše:
Rovněž by mne zajímalo,zda vlak staví přímo ve FRA na letišti.

Jak který. Ale zmiňované ICE většinou ano.
Do vyhledávání zadávej Frankfurt(M) Flughafen Fernbf a hledej spíš nebo také přes http://www.bahn.de který "umí" většinu větších stanic v ČR.
Ze stanice vlaku je to do prostoru vlastního letiště tak 10-15 minut chůze.

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 12:43 
Diskutér

Moc děkuji!!!!!!

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2011 13:30 
VIP

už ale abys vyrazil :)

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 10:25 
VIP

Známý mě požádali o let od Lturu v pátek ráno z DUS. Tzn. co jsem pochopil-tím, že to je od Lturu (né od 1-2 fly) jim to klidně můžu zaplatit ze svojí karty a je to v pohodě, protože nekontrolujou u Lturových dokumentů čísla karty, ale uvedené jména pasažérů (jak na letišti tak ve vlaku). Tím že to je Ltur tak i když je to superlast minute tak příjdou vouchery na vlaky tam i zpátky(tedy oba platné).
Tady potaď mě stačí ujistit, že jsem si odpověděl sám (i když jsem se už na to jednou ptal, jen jestli se něco nezměnilo...)
Vybral jsem jim vlak EN 456 Phoenix odjezd zítra v 18:31 z Hlaváku, na idosu se to tváří jako bez přestupu až do DUS (trasa praha-bad schandau-dráždany-berlín-hamm-dortmund-koln-DUS). Tudíž jim řeknu at si koupějí praha-schona jízdenku a při rezervaci na lturu dám bod odjezdu taky schona.
Co teda nevím je jak je to s těma místenkama. Nějak jsem to vlákno znovu četl a nepochopil V tom nočním vlaku Phoenix jsou teda lůžkový vozy, lehátkový, pak nějaká ta sklopitelná sedačka co nedoporučujete...vůbec nevím to zug zum flug asi platí jen na místa k sezení, že jo? (na lehátka ani lůžka ne). Tzn. co jim mam poradit, at si koupějí na hlaváku za místenku? (nějakej dobrej příklad kombinace dobrá cena/pohodylý). A musí mít na tom hlaváku už vytisklý ty vouchery zug zum nebo stačí bez nich tam jít koupit tu místenku?
Díky

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 10:32 
VIP

krtek píše:
Známý mě požádali o let od Lturu v pátek ráno z DUS. Tzn. co jsem pochopil-tím, že to je od Lturu (né od 1-2 fly) jim to klidně můžu zaplatit ze svojí karty a je to v pohodě, protože nekontrolujou u Lturových dokumentů čísla karty, ale uvedené jména pasažérů (jak na letišti tak ve vlaku). Tím že to je Ltur tak i když je to superlast minute tak příjdou vouchery na vlaky tam i zpátky(tedy oba platné).
Tady potaď mě stačí ujistit, že jsem si odpověděl sám (i když jsem se už na to jednou ptal, jen jestli se něco nezměnilo...)
Vybral jsem jim vlak EN 456 Phoenix odjezd zítra v 18:31 z Hlaváku, na idosu se to tváří jako bez přestupu až do DUS (trasa praha-bad schandau-dráždany-berlín-hamm-dortmund-koln-DUS). Tudíž jim řeknu at si koupějí praha-schona jízdenku a při rezervaci na lturu dám bod odjezdu taky schona.
Co teda nevím je jak je to s těma místenkama. Nějak jsem to vlákno znovu četl a nepochopil V tom nočním vlaku Phoenix jsou teda lůžkový vozy, lehátkový, pak nějaká ta sklopitelná sedačka co nedoporučujete...vůbec nevím to zug zum flug asi platí jen na místa k sezení, že jo? (na lehátka ani lůžka ne). Tzn. co jim mam poradit, at si koupějí na hlaváku za místenku? (nějakej dobrej příklad kombinace dobrá cena/pohodylý). A musí mít na tom hlaváku už vytisklý ty vouchery zug zum nebo stačí bez nich tam jít koupit tu místenku?
Díky

zug zum flug neplatí na euronight resp CNL v německu, takže moje skušenost DUS 14:40 EC Vindobona do Berlina a pak ICE do DUS přijezd kolem půlnoci...myslim, že se dalo jet i tim pozdějšim z přestupem v Dráždanech ale tam byl na na přestup 6min a pak už nic nejelo...

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 10:35 
VIP

krtek píše:
A musí mít na tom hlaváku už vytisklý ty vouchery zug zum nebo stačí bez nich tam jít koupit tu místenku?

Hlavně si ověř jestli ZzF platí i pro EN....

in allen DB-Zügen (inklusive ICE) außer Thalys, DB Autozug, Sonderzüge und begrenzt in DB Nachtzügen (Fahrten innerhalb eines Verkehrsverbundes nur in Verbindung mit Zügen des Fernverkehrs)

http://www.bahn.de/p/view/service/flug/ ... ilfly_LZ01

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 11:01 
VIP

takže když na to tak koukám co píšete, tak mam dvěm možnosti:
- bud říct že je to už vyprodaný :)
- nebo co jsem znova otevřel IDOS: Hlavní Nádraží - NUE DB Express bus 16:30 - 20:17 (to at si koupěj) a NUE - DUS 21:01 - 01:00 ICE 522 (na to snad zzf platí doufám?)
- oni totiž chtějí zejtra odjíždět co nejpozději, aby moc nemuseli utíkat z práce :)
Tahle varianta je schudná? dík

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 11:08 
VIP

krtek píše:

Asi jo, ale 50 EUR/os. za Praha-Norimberk je mazec.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 11:16 
VIP

Hatikva píše:
krtek píše:

jestli jim hledáš vlak na tu pateční jamajku tak už je to stejne pase nabidka je pryc

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 11:31 
VIP

poja píše:
Hatikva píše:
krtek píše:

jestli jim hledáš vlak na tu pateční jamajku tak už je to stejne pase nabidka je pryc

To já nevím na co to krtek shání, jen ze zvědavosti jsem se díval na kolik ten autobus vyjde...
Orangeways vycházejí na 14 EUR do Drážďan, ale je tam jen 25 minut na přestup což je asi dost risk.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 12:30 
VIP

poja píše:
Hatikva píše:
krtek píše:

dík za info, tím je to vyřešené :) ty jo, tak 50 euro jsem netušil...to je fakt humus

PříspěvekNapsal: 01 črc 2011 15:16 
VIP

Prosím zdejší odborníky na zug zum flug ještě o jednu radu. Dá se zug zum flug využít na EC176Johannes Brahms odjezd zítra v 08:31 ráno směr berlín a pak na ICE848 z Berlína do Hannoveru, kde je odlet
a zpátky:
odjezd v neděli 10.7. z Hannoveru v 08:31 do Berlína a pak z Berlína EC 175 Jan Jesenius směr praha..

Snad je to všechno přes den, tak by to na to mohlo platit..díky

PříspěvekNapsal: 01 črc 2011 15:44 
VIP

krtek píše:
Snad je to všechno přes den, tak by to na to mohlo platit..díky

Podle mne ten itinerář by měl být bez problémů.
Jinak ZzF platí i pro EC a ICE vlaky, které jezdí i za tmy... ;) :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina