Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 kvě 2020 12:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Další

Platíte si cestovní pojištění při cestách po EU?
Ano, vždy 76%  76%  [ 161 ]
Ano, ale jen při předpokladu problémů (např. sport) 8%  8%  [ 18 ]
Ano, ale jenom do zemí, kde je draho 3%  3%  [ 7 ]
Ne, nikdy 12%  12%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 212
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestovní pojištění
PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 12:36 
VIP

poja píše:
myslej jsem, že na lowcost foru se bude probírat lowcost pojištění...

Lowcost pojištění má většinou lowcost plnění a hypertrofované vyjímky...tohle je zrovna oblast, kde myslím, není na místě šetřit.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 12:47 
Diskutér

poja píše:
myslej jsem, že na lowcost foru se bude probírat lowcost pojištění...

No vsak jo. Najdi mi do USA na 24 dni nestudent pojisteni storna, urazove pojisteni, odpovednost za skodu (10 mil.), pravni vylohy, zmeskany let, pojisteni zavazadel, pojisteni dokladu, lecebne vylohy (15 mil.) za mene nez 1200,- a budu ti vdecny ;)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 15:07 
VIP

poja píše:
nevim proč platit řádově tísíce ročně možná mě někdo vyvede z omylu, ale přijde mi, že je to plně dostačující

Po EU ano. Jinak si myslím, a asi se budu opakovat, že představa o tom že nějakých 1.5 mega je "dost peněz" v relacích nákladnosti lékařské péče je naprosto mylná a to i v kontextu ČR.
A jednoduše bych se nerad někdy dostal do situace, kdy můj zdravotní stav bude tak vážný a lékařská péče natolik nákladná, že poskytovatel péče bude čelit reálné hrozbě vyčerpání limitu plnění a a) buď se začne podle toho chovat a péči této skutečnosti přizpůsobí nebo b) si domů povezu pár desítek nebo stovek tisíc sekyru. Jakoby újma na zdraví a její případné následky sama o sobě nebyla dostatečný problém.
Proto platím kolem 2000 ročně za pojistku, kde limit plnění je natolik vysoký, že jeho vyčerpání je možné snad pouze teoreticky. Šetřit za každou cenu se podle mně v některých oblastech jednoduše nevyplácí.

:arrow: http://www.telegraph.co.uk/finance/pers ... vered.html

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 17:27 
Návštěvník

papirak: no ja jsem se teda taky na tu tvoji cenu od chartis (online) nedostal...:-)) resp. ne ve variantě gold...

PříspěvekNapsal: 30 pro 2010 18:54 
Diskutér

Na Bonus.cz mají zajímavou akci na cestovní pojištění https://www.bonus.cz/bonus-dne/bezkonku ... jisteni-6/

PříspěvekNapsal: 30 pro 2010 20:52 
Tazatel

Poslední roky co jezdím přes léto na víkendy do Rakouska do hor mám pojištění Alpenverein (cca 1.490Kč ročně). Pojištění kromě klasického pobytu - dovolené, platí na veškeré sportovní aktivity od cyklistiky, přes kánojistiku až po treking a velehorské výstupy až do výše 6.000m (nesmí se jednat o expedici - více v podmínkách). Jištění jsou vysoká, zaměřeno na "Alpskou" klientelu - takže např. v případě nehody svoz vrtulníkem. Další výhodou je 50% sleva na ubytování na chatách Alpenvereinu v Alpách (příklad: nečlen zaplatí za noc 20euro, člen 10euro) ... stačí pár víkendů v horách a pojištění je zaplacené zpět :-). A samozřejmě pojištění platí celosvětově (i v Čechách) ... asi jediná nevýhoda - na cesty v délce max. 8 týdnů (poté je se třeba vrátit zpět domů a znovu vycestovat, aby pojištění platilo dalších 8 týdnů)...

Naposledy upravil kubikt dne 30 pro 2010 20:57, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 30 pro 2010 20:53 
VIP

Vypadá do dobře, skutečně lowcost, jiný to prodávaj minimálně 4x dráž

https://www.bonus.cz/bonus-dne/bezkonkurencni-cestovni-pojisteni-6/

Roční cestovní pojištění za 99,- s parametry ala pojištění ke kartě, ale za 20 až 25% ceny, co chtěj banky

Celkový limit léčebných výloh - 1 500 000 Kč.

Limit na ošetření zubů - 8 000 Kč.

Smrt úrazem - 100 000 Kč.

Trvalé následky úrazu - 100 000 Kč.

Odpovědnost za škodu (majetek) - 500 000 Kč.

Odpovědnost za škodu (zdraví) - 750 000 Kč.

Pojištění právní asistence - 10 000 Kč.

lze pro 1 osobu na 10 dní nebo kombinace (3 os na 3 dny), nutná aktivace před cestou na
http://www.axa.cz/Lide/Cestovni-pojisteni/Popis

PříspěvekNapsal: 30 pro 2010 21:02 
VIP

jestli máš pojištění ke kartě, tak by ti banka měla poskytnout vše potřebné (doklad, kartu s tel. číslem na asistenci), maj to občas na webu

PříspěvekNapsal: 30 pro 2010 21:08 
Tazatel

Tak já dám taky tip na pojištění. Už mnohorát jsem se pojistil na http://www.reiseversicherung.de

Je to formou balíčku , všechny lékařské výlohy neomezeně + pojištění zavazadel + pojištění storna. Jde tam ale nastavit cena zájezdu třeba 1 EUR, takže se za pojištění storna neplatí, ale balíček vychází velmi levně. Teď např. jsem dělal Thajsko 1 měsíc pro rodinu 2+2 a stálo to 39 EUR pro všechny.... to je lowcost myslím :)

PříspěvekNapsal: 30 pro 2010 21:22 
VIP

http://www.globelink.co.uk/
90 liber spoluúčast/114liber bez spoluúčasti, 2+2 osoby, platnost celý rok, pro občany EU vč. ČR, limit na zdrav. 150 miliónů Kč (5mil. liber) + kde co, vč. zmeškaných letů apod.

PříspěvekNapsal: 30 pro 2010 22:10 
VIP

kubikt píše:
Poslední roky co jezdím přes léto na víkendy do Rakouska do hor mám pojištění Alpenverein (cca 1.490Kč ročně). Pojištění kromě klasického pobytu - dovolené, platí na veškeré sportovní aktivity od cyklistiky, přes kánojistiku až po treking a velehorské výstupy až do výše 6.000m (nesmí se jednat o expedici - více v podmínkách). Jištění jsou vysoká, zaměřeno na "Alpskou" klientelu - takže např. v případě nehody svoz vrtulníkem. Další výhodou je 50% sleva na ubytování na chatách Alpenvereinu v Alpách (příklad: nečlen zaplatí za noc 20euro, člen 10euro) ... stačí pár víkendů v horách a pojištění je zaplacené zpět :-). A samozřejmě pojištění platí celosvětově (i v Čechách) ... asi jediná nevýhoda - na cesty v délce max. 8 týdnů (poté je se třeba vrátit zpět domů a znovu vycestovat, aby pojištění platilo dalších 8 týdnů)...

pozor na to, lecebne vylohy jsou pouze 20000 Euro, coz neni nijak extra moc, spis je to dost malo

PříspěvekNapsal: 31 pro 2010 08:37 
Diskutér

pridam se do diskuze - preferuju jednoznacne pojisteni, ktere je "zdarma" ke kreditni karte - navic u vetsiny karet je v tom uz i pojisteni sportu vcetne lyzovani. Pripadne to lze zkombinovat ze dvou karet a zvysit si tak limity (pojisteni lecebnych vyloh je jednou z mala pojistek, ktere lze kombinovat z vice pojistek a scitat, na rozdil treba od majetkovych pojisteni).

Předmět příspěvku: Pojištění na cesty
PříspěvekNapsal: 11 úno 2011 07:40 
Kolemjdoucí

Ahoj všem, ráda bych se zeptala na vaše cestovní pojištění. U koho si platíte, když někam jedete? Za kolik? Jestli se vám něco stalo a jak jste to řešili v cizině a pak doma? Doporučení a tipy...

Předmět příspěvku: Re: Pojištění na cesty
PříspěvekNapsal: 11 úno 2011 07:44 
VIP

bachratec píše:
Ahoj všem, ráda bych se zeptala na vaše cestovní pojištění. U koho si platíte, když někam jedete? Za kolik? Jestli se vám něco stalo a jak jste to řešili v cizině a pak doma? Doporučení a tipy...

Ahoj, já si platím u Evropské cestovní pojišťovny, www.evropska.cz Teď letím do Malajsie a za ten "nejlepší" pojistný program jsem dal 1638 Kč po odečtení 10% slevy při sjednání po netu. Doba pojištění: 15 dnů.

Předmět příspěvku: Re: Pojištění na cesty
PříspěvekNapsal: 11 úno 2011 08:01 
Moderátor

Když pominu pojištění k ISIC, tak se na krátké cesty obvykle nejvíc vyplatí pojištění u Generali. Na dlouhou cestu do USA jsem bral Chartis Gold. Za podobné pojištění jako Joshuaboy, a i za podobnou cenu, jsem měl 24 dní.

Dobré srovnání je na webu Top pojištění.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina