Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 črc 2020 21:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Platíte si cestovní pojištění při cestách po EU?
Ano, vždy 76%  76%  [ 161 ]
Ano, ale jen při předpokladu problémů (např. sport) 8%  8%  [ 18 ]
Ano, ale jenom do zemí, kde je draho 3%  3%  [ 7 ]
Ne, nikdy 12%  12%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 212
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestovní pojištění
PříspěvekNapsal: 20 lis 2019 17:13 
Diskutér

Minimálně třeba u Colonnade ano. Odpověď bude samozřejmě vždy v pojistných podmínkách každé příslušné pojišťovny...

Přílohy:
storno.JPG
storno.JPG [ 62.35 KiB | Zobrazeno 705 krát ]

PříspěvekNapsal: 20 lis 2019 18:35 
Diskutér

Určitě mrkni na podmínky. Většinou to storno platí za předpokladu nemoci, která nedovolí vycestovat a dostaneš 80% ceny. Samozřejmě bude potřeba papír od doktora.

Lepší je vzít dražší ubytování se stornem zdarma nebo mrkni na stejný ubytování na jiným portálu. Občas mají podmínky na jiných webech jiný.

Předmět příspěvku: Fio zkracuje dobu výjezdu z 180 na 90 dní
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 07:09 
Diskutér

Zrovna jsem náhodou zjistil, že Fio banka od 1. 7. 2020 zkracuje u cestovního pojištění nepřetržitou dobu pobytu v zahraniční ze 180 (což byl na českém trhu unikát) na 90 dní (což je podprůměr).

Škoda, byla to unikátní nabídka na českém trhu a ideální na různé studijní pobyty a dlouhodobé výjezdy.

Takže pozor, kdo se spoléháte na "celoroční" pojistky, ona sice platí na rok, ale to neznamená, že můžete strávit celý rok v zahraničí. Omezení bývá na 90, někdy 120 dní. 180 dní u FIO byl unikát, který se, bohužel, ruší

Předmět příspěvku: Re: Fio zkracuje dobu výjezdu z 180 na 90 dní
PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 10:21 
VIP

Viděl jsem většinou 45, občas 90 (podle pojistitele). Tak jakej podprůměr?

PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 10:46 
Diskutér

ČSOB Premium - 120 dní
Erste Premier - 120 dní

PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 11:55 
VIP

Tak to je velice objektivní srovnání, Páťo, jestli považuješ účty s takovýma podmínkama za standard :-)

PříspěvekNapsal: 05 úno 2020 13:58 
Diskutér

Ta délka 120 dní u ČSOB je stejná i u obyčejných účtů a karet, jen to už není "v ceně" karty. Ale není to zas tak drahé, Classic s limitem 1,5 milionu stojí 500 Kč za rok (1255 varianta Family) nebo Extra s limitem 10 milionů za 1350 (2650 varianta Family).

PříspěvekNapsal: 23 bře 2020 23:24 
Diskutér

Ahoj, snad nebude vadit když svůj dotaz dám sem. Máte někdo zkušenosti s Axou? Loni v červenci jsme letěli s přáteli do BKK přes DXB. Při přestupu v DXB se mě v letadle ještě na stojance udělalo zle a prostě jsem zkolaboval. Samozřejmě jsem letem neodletěl po ošetření (dali mě infuzi) jsem byl ok za pár hodin jsem mohl pokračovat. U Emirates za krásných 12tis prebookovali letenku na další let. Teď jádro problému. S Axou to řeším reálně od září. (Po návratu jsem měl další zdravotní problémy párkrát jsem skončil na pohotovosti...) První kontakt a Axou a odpověď "bohužel nemáte nárok" říkám si ok doma mrknu do podmínek mylsim si, že na 10tis nárok mam, ale nemám to v ruce. No za 20 minut mě sami od sebe volali a že se omluvaji, ale že nárok mam ať pošlu co má do mailu s číslem události. No a od té doby se to to táhne. Pošlu jim mail měsíc se nic neděje. Tak volám na infolinku tak, že to zaurguji. Po dalším týdnu napíšou mail abych doložil ještě tohle. Vpodstate obratem odpovím a doložím. Zase se měsíc nic neděje tak tam zase musím volat. Zas chtějí něco doložit. A takhle se to táhne už od toho září. Dneska je skoro duben a stale se to nedořešilo. Nemáte někdo nějakou zkušenost nebo tip na to jak na ně už zatlačit aby se něco dělo? Nebo je na ně nějaká páka? Do kdy musí odpovědět nebo jak dlouho to můžou řešit? Všude čtu, že po dodání všech dokladů na to mají 6tydnu, jenže když vpodstatě nekomunikují a když už něco odpoví tak chtějí další papír tak to vpodstatě můžou dělat do nekonečna... Děkuji za případné rady co a nima... Měl jsem podle recenzí axu za velmi kvalitní a vstřícnou pojišťovnu, ale po téhle zkušenosti....

PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 07:44 
Diskutér

jujing píše:
Nemáte někdo nějakou zkušenost nebo tip na to jak na ně už zatlačit aby se něco dělo?

Mimosoudní řešení sporu přes ČOI.
Bohužel ČOI se k tomu dostane cca za 1,5 měsíce (v současné situaci možná i déle). Pak ale na jakoukoliv výzvu má Axa 14 dní. Případně poslat stížnost na ČNB, tam to půjde rychleji...

PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 11:26 
Diskutér

doporučuji taky http://www.ombudsmancap.cz ; ještě to není tak profláklé a tak se k řešení většinou dostanou v řádu hodin / dní...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina