Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 kvě 2020 13:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Další

Platíte si cestovní pojištění při cestách po EU?
Ano, vždy 76%  76%  [ 161 ]
Ano, ale jen při předpokladu problémů (např. sport) 8%  8%  [ 18 ]
Ano, ale jenom do zemí, kde je draho 3%  3%  [ 7 ]
Ne, nikdy 12%  12%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 212
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestovní pojištění
PříspěvekNapsal: 01 zář 2010 16:33 
Diskutér

[quote="Hatikva]
Pojištění storna mám v rámci roční cestovní pojistky na neomezený počet výjezdů.[/quote]

To pojištění strona mě zajualo. To máte pojištění z důvodu jakéhokoliv strona, nebo jenom pro případ nějakých opravdu vážných událostí?

PříspěvekNapsal: 01 zář 2010 18:31 
VIP

mandrinka píše:
To máte pojištění z důvodu jakéhokoliv strona, nebo jenom pro případ nějakých opravdu vážných událostí?

To druhé, viz. níže.

What You Are Covered For:
The Insurer will pay, up to the amount shown in the Schedule of Benefits on page 1, for Your unused
proportion of the costs which You have paid or agreed to pay and which You cannot recover from any
source, if it is necessary and unavoidable to cancel or cut short Your Trip as a result of:(a) death, Serious Injury or Illness, during the Period of Insurance of:
• You; or
• a person You are travelling with; or
• a Relative; or
• a Close Business Associate who lives in the UK; or
• a friend or Relative who lives abroad with whom You were staying.
(b) You or the person You are travelling with:
• being required in the UK for jury service, as a witness in a Court of Law; or
• being under compulsory quarantine; or
• being prevented from travel following a government travelling restriction that prevents travel;
or
• being required to be present by the police, as a result of Your Home or their Home or usual
place of business in the UK suffering a burglary within seven days before the start of Your Trip;
or
• suffering Accidental damage to Your Home or to Your travelling companion's Home within
seven days before the start of Your Trip; or
• being made Redundant under the Redundancy Payments Act; or
• being posted overseas or receiving emergency requirements of duty in the Armed Forces, Police,
Fire, Nursing or Ambulance Services.

V další sekci je pak obsáhlý výčet případů na které se pojištění nevztahuje, kde je většina důvodů jako změškání odletu, nevystavení víz, apod.

PříspěvekNapsal: 01 zář 2010 18:45 
VIP

tak nemlž a napiš, od koho to máš. ona totiž každá zahraniční pojišťovna české občany nepojistí

PříspěvekNapsal: 01 zář 2010 18:53 
VIP

ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto http://www.globelink.co.uk/ Mají opravdu zajímavé limity a možnosti pojištění za opravdu slušné peníze. Pojistku mohou uzavřít všichni obyvatelé EU.

PříspěvekNapsal: 01 zář 2010 19:44 
Tazatel

Citace:
Určitě se podívejte i jinde: Pelikan.cz, Letuska.cz, orbix.cz, nemoletenky.com apod.

Díky, koukala jsem, ale chceme jet před Vánoci a multi-city (11.12.PRG-LAX, 17.12.LAX-JFK, 25.12.JFK-PRG) a pořád mi to vychází okolo 16500 Kč - přijde Vám to hodně? Myslíte, že je lepší ještě zkusit čekat? Ta báječná libovka pod 700 USD, co tady někdo našel, mi v tomhle termínu nikde nevychází.
Apropos, preferujete (při srovnatelné ceně :P ) nákup přímo od aerolinek nebo přes zprostředkovatele? Vždycky jsem spíš věřila přímo dopravci, ale nemám žádnou zkušenost se zprostředkovateli...

Ještě jednou díky za odpověď,
A.

PříspěvekNapsal: 01 zář 2010 20:51 
VIP

anynka píše:
Vždycky jsem spíš věřila přímo dopravci, ale nemám žádnou zkušenost se zprostředkovateli...

Pokud kupujete u renomovaných prodejců jako třeba ty co jsem uvedl, tak z hlediska důvěry není podle mého názoru rozdílu navíc je výhoda, že v případě problémů, refundace apod. je v některých případech jednodušší zavolat Mařce do Prahy než se komplikovaně dovolávat ke všem čertům, viz. peripetie některých kolegů s letenkami Saudi Arabian.
Navíc pokud se aerolinka dostane do problémů jako se to dělo v případě Alitalie před pár lety, tak pokud by opravdu krachla, tak ti co si kupovali přes prodejce měli nějakou šanci na to dostat peníze zpátky, protože IATA zadržovala Alitalii nějaké peníze aby se tím sichrovali.
Ti co kupovali přímo přes jejich web (jako jsem byl já) by měli smolíka.
Navíc obvykle můžete platit převodem a posílat citlivé údaje jako čísla karet apod. přes internet jen pokud není zbytí.
Pokud je cena +- pár korun, tak si myslím že přes prodejce je to komfortnější. Pokud je to levnější tak není co řešit. Navíc některé sazby jsou k mání jen u prodejců. A abych nevypadal jako propagátor prodejců letenek, jenom si myslím že se vyplatí si porovnat ceny u vícero zdrojů.

anynka píše:
Díky, koukala jsem, ale chceme jet před Vánoci a multi-city (11.12.PRG-LAX, 17.12.LAX-JFK, 25.12.JFK-PRG) a pořád mi to vychází okolo 16500 Kč - přijde Vám to hodně?

Nepřijde mi to jako moc, ale určitě vám někteří zde budou tvrdit že ano.
Cena je si myslím přijatelná, protože část letů je v době kolem Vánoc a doba ultralevných letenek je jednoduše pryč.
Já bych si sice na vašem místě koupil jen letenku PRG-LAX a JFK-PRG a vnitrostátní segment LAX-JFK letěl např. s Virgin America nebo jetBlue. Pokud by to bylo o den dříve než máte v plánu tak to vyjde cenově úplně nastejno, ale tyhle dvě společnosti jsou přeci jenom trošku jiná liga co se palubního servisu týče než ta šeď a ubohost vnitrostátní Delty (ne že by ta transatlantická z/do PRG byla nějaká sláva). Ale to je čistě věc preferencí a snahy aby létání bylo aspoň trošku příjemný zážitek, což konkrétně ve Státech je posledních deset let čím dál obtížnější.

PříspěvekNapsal: 01 zář 2010 21:15 
Administrátor

Zvýhodněné tarify nejčastěji končí 15. prosince, takže cokoliv za tím se zpravidla nezlevňuje, neboť poptávka je dostatečná.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 10:18 
Diskutér

Tak zpet k cestovnimu pojisteni. Pojedu na 24 dni do USA a nejlip mi vychazi, jak tu psal Alexx Chartis Gold, kde jsou bezkonkurencni limity. Tech 1200,- mi prijde fajn zejmena v porovnani s ostatnima pojistovnama typu Allianz, Kooperativa, Generali. Ty jsou pro cesty mimo EU naprosto nepouzitelne zejmena kvuli limitum plneni a taky dost drahe.
Do USA bych s cestovnim pojistenim k platebni karte nejel. Po EU klidne ano, napr. u mBank za 30 Kc na mesic. U Raifky za 50 Kc na mesic. U obou jde zalozit i zrusit pres inetbanking. Ale nemam moc rad tyhle naroubovany sluzby ke karte, takze po EU pouzivam Generali.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 11:05 
VIP

to papirak - pojištění od mBank jde založit pojištění v IB, ale zrušit jde pouze telefonicky (lidi budou líný to rušit tak budou radši platit...)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 11:13 
Návštěvník

papirak : zkus mrknout tady.. https://cp.mondial-assistance.cz/ProductGroups.aspx
taky to není špatné

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 11:53 
Diskutér

avathar píše:
to papirak - pojištění od mBank jde založit pojištění v IB, ale zrušit jde pouze telefonicky (lidi budou líný to rušit tak budou radši platit...)

Ano, kdo je liny bude platit, tak to bylo vzdycky a nejenom u bankovnich sluzeb. Jinak je tam podminka, ze po zruseni se dalsich 12 mesicu nemuze zalozit, aby to lidi nezneuzivali. Ale pro cestu jednou za rok po EU se to da vyuzit.

basks píše:
papirak : zkus mrknout tady.. https://cp.mondial-assistance.cz/ProductGroups.aspx
taky to není špatné

Tak jsem na to koukal a vychazi to na 2.600, coz je o 1400 drazsi nez v pripade Chartis Gold navic s nizsimi limity. Zajimalo by me proc je Chartis tak levny? Co jsem tak prochazel jejich stranky, tak to nevypada ani nijak pochybne, tak nevim.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 12:14 
Diskutér

Chartis je vynikající!

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 12:32 
VIP

myslej jsem, že na lowcost foru se bude probírat lowcost pojištění...
já osobně mám pojištění ke kreditce za 300kč ročně plnění + asitenční služba do 1,5mil škody na majteku a třetí osobě asi kolem 200tis včetně repatriace je v tom vysokohorská turistika a lyžování do 5km takže to stačí i do nepálu na případnou záchranou akci helikoptérou...samozřejmě v tom neni pojištění storna letenky...dříve sem využíval od ISIC uniqu za 200kč ročně kd ebylo plnění snad 1,2mil...tzn pojištění za pakatel, pravda zaplatpanbuh sem ho nemusle nikdy použít a doufam že ani nevyužiju, nevim proč platit řádově tísíce ročně možná mě někdo vyvede z omylu, ale přijde mi, že je to plně dostačující

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 12:33 
Diskutér

neviem síce koľkí z Vás tu disponujú ISICom, ale za zmienku to určite stojí:

Citace:
Je určené pre držiteľov preukazu, ktorí nebudú v zahraničí manuálne pracovať, športovať, pohybovať sa v rizikovom prostredí. Poistenie je platné od nasledujúceho dňa po zakúpení poistenia až do posledného dňa platnosti preukazu. Zahŕňa poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie, poistenie batožiny a poistenie zodpovednosti za škody na majetku, na zdraví osôb a právnu pomoc. Poistených je vždy prvých 30 dní pobytu, pri každom jednom vycestovaní do zahraničia. Počet ciest do zahraničia počas platnosti poistenia nie je nijako neobmedzený.
CENA poistenia k preukazu: 11,20 EUR

viac info tu

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010 12:35 
Tazatel

pavleek:
Citace:
Chartis je vynikající!

Jestli Vás to potěší, tak mám báječnou zkušenost s likvidací škod u Chartisu (sice s jiným druhem pojištění, ale snad to je spíš pravidlo ;-D); byli rychlí a nedělali žádné problémy, ač jsem čekala, že se budou hodně cukat (šlo o dost peněz).
A.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina