Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 28 bře 2020 18:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další

Platíte si cestovní pojištění při cestách po EU?
Ano, vždy 76%  76%  [ 161 ]
Ano, ale jen při předpokladu problémů (např. sport) 8%  8%  [ 18 ]
Ano, ale jenom do zemí, kde je draho 3%  3%  [ 7 ]
Ne, nikdy 12%  12%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 212
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestovní pojištění
PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 17:11 
Diskutér

Můžeme to zkusit ;)

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 17:38 
Návštěvník

Osobne bych misto kontaktovani bankeru otevrel dokumenty ke stazeni u CSOB Premium (napr VPP CP 2015 apod). Dle instrukci jsem v pripade pojisteni stornopoplatku kontaktoval CSOB Pojistovnu, predlozil doklad o zaplaceni cestovni sluzby (letenky). Dale lekarskou zpravu jedne osoby,ktera se nemohla zucastnit (rod.prislusnik) a potvrzeni dopravce,ze se dana osoba nezucastnila. Nasledne bylo uhrazeno 80% nakladu na letenku. Povinnost platby kartou CSOB ani uctu CSOB jsem v podminkach nezaznamenal a ani ja jsem k nakupu letenky kartu ani ucty CSOB nepouzil. Tot moje zkusenost.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 18:00 
Diskutér

Na podzim jsem zkusil stornoletenky.cz. Reálně Česká pojišťovna. Jelikož jsem to nakonec musel využít, tak jsem právě v průběhu likvidace. Uvidím, jak se k tomu postaví a dám vědět. Pokud by to fungovalo, tak by to za ty 3 stovky nebylo úplně nesmyslné.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 18:13 
VIP

xjezek píše:
Osobne bych misto kontaktovani bankeru otevrel dokumenty ke stazeni u CSOB Premium (napr VPP CP 2015 apod). Dle instrukci jsem v pripade pojisteni stornopoplatku kontaktoval CSOB Pojistovnu, predlozil doklad o zaplaceni cestovni sluzby (letenky). Dale lekarskou zpravu jedne osoby,ktera se nemohla zucastnit (rod.prislusnik) a potvrzeni dopravce,ze se dana osoba nezucastnila. Nasledne bylo uhrazeno 80% nakladu na letenku. Povinnost platby kartou CSOB ani uctu CSOB jsem v podminkach nezaznamenal a ani ja jsem k nakupu letenky kartu ani ucty CSOB nepouzil. Tot moje zkusenost.

V dokumentech ke stazeni je krome VPP CP 2015 tez dokument:
Informace o cestovnim pojisteni pro drzitele platebni karty CSOB
A zde je clanek 7. Odstavec 10.:
10. Pro pojištění storna zájezdu a letenky, přerušení cesty a zmeškání odjezdu platí, že pojištění je platné, pokud byla celá cena zájezdu, letenky, cestovní služby nebo původně plánovaného způsobu dopravy zaplacena platební kartou, ke které jsou tato pojištění sjednána.
...

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 19:15 
Diskutér

mandarinka1 píše:
Ohledně toho pojištění storna u ČSOB, podle mojí bankéřky (požádala jsem ji, ať mi to zjistí), stačí uhradit letenky z účtu u ČSOB, nemusí to být kreditkou.

Tak to je zajímavé, já tohle taky řešil měsíc zpátky s mojí bankéřkou a bylo mi řečeno ještě něco jiného, a to že pojištění se vztahuje na mě na osobu, takže pokud je ten zájezd,letenka psaná na moje jméno, tak je úplně jedno čím to platím (prý ani není potřeba to platit ČSOB kartou). Ale teď nevím čemu teda věřit..asi by šlo nějak ten hovor v případě uskutečnění nějakého pojištění z jejich databáze vytáhnout, že mi to tak opravdu řekla, ale asi by nebylo lehké ten rozhovor od nich jen tak dostat na základě toho "že mi to řekla bankéřka"

Přesně jak psal xjezek:
Citace:
Povinnost platby kartou CSOB ani uctu CSOB jsem v podminkach nezaznamenal a ani ja jsem k nakupu letenky kartu ani ucty CSOB nepouzil. Tot moje zkusenost.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 19:57 
VIP

To je to, co mi rikala taky, ze pokud je to jen na me a zaroven zaplatim jakym zpusobem chci, tak s limitem 10 tis. na poj. udalost.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 21:17 
Návštěvník

Citace:
Informace o cestovnim pojisteni pro drzitele platebni karty CSOB
A zde je clanek 7. Odstavec 10.:

Toto se tyka ale jinych typu cestovniho pojisteni nez jsem mel za to,ze se tady vede diskuse. Pro upresneni tedy dodavam,ze ja mam k KK - Premium karte sjednano Extra Family a to je reseno pouze v casti A, do odstavce 5 vcetne. A tam tu podminku nevidim. Limit tam je 35tis

PříspěvekNapsal: 01 led 2018 10:06 
Diskutér

Dostali jsme tedy naprosto rozdílné informace. Požádám o to písemné vyjádření mailem.

PříspěvekNapsal: 01 led 2018 11:04 
VIP

Hlavne jim nedavejte odkaz sem.

PříspěvekNapsal: 21 led 2018 10:22 
VIP

Pisemna odpoved ohledne pojisteni storna CSOB premium ke KK MC World elite:

Vážený uživateli,
Váš požadavek "Storno zájezdu" vedený pod číslem .... byl dokončen.
Řešení nebo vyjádření řešitele: "Dobrý den, u nových variant Extra nebo Extra family podmínka platby kreditní kartou ani z účtu ČSOB není, takže platba může odejít i z jiné banky."

PříspěvekNapsal: 01 úno 2018 22:51 
Diskutér

I moje bankéřka mi to dnes potvrdila a omlouvala se za předchozí dezinformace.

PříspěvekNapsal: 06 srp 2019 18:18 
Diskutér

Zdravím cestovatele, možná někdo poradí. Letíme na Špicberky a vyplňoval jsem cest. pojištění AXA. Během vyplňovaní jsem se zarazil při volbě Evropa - svět. Využil jsem nabídku on-line chatu, kde mi operátorka sdělila, ať dotaz směřuji na email. Mezitím jsem našel, že lze ve volbě konkretního místa zvolit i Svalbard. Přesto jsem dotaz napsal i se skutečností, že Svalbard je v nabídce míst.
Dnes jsem dostal odpověď, že oblast leží za polárním kruhem a tudíž u AXA nelze pojištění uzavřít. Docela mne to šokovalo, AXU jsem pravidelně používal.... Doporučíte prosím pojišťovnu, která pro tuto oblast pojistí ?? Nejedem tam za žádným extremem, hotel + výlety a agenturou.
Díky Cvrcek

PříspěvekNapsal: 20 lis 2019 15:13 
Tazatel

Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s pojištěním storna. Poletím do USA a přes booking.com budu mít zarezervovane hotely bez možnosti zrušení zdarma. Bude mi pojistovnou uhrazena zaplacená cena v případě neuskutečnění cesty? Nebo raději volit dražší variantu rezervace s případným zrušením zdarma? Díky

PříspěvekNapsal: 20 lis 2019 15:29 
VIP

I když budeš mít pojištění storna v rámci cestovního pojištění, tak nedostaneš 100% zpět, ale obvykle 80%, což je vždy uvedeno v podmínkách smlouvy. A také bacha na důvody zrušení cesty...

PříspěvekNapsal: 20 lis 2019 16:28 
Tazatel

Pareja píše:
I když budeš mít pojištění storna v rámci cestovního pojištění, tak nedostaneš 100% zpět, ale obvykle 80%, což je vždy uvedeno v podmínkách smlouvy. A také bacha na důvody zrušení cesty...

S tím počítám, jen jestli se to vztahuje na ty zaplacené hotely.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina