Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 28 bře 2020 17:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další

Platíte si cestovní pojištění při cestách po EU?
Ano, vždy 76%  76%  [ 161 ]
Ano, ale jen při předpokladu problémů (např. sport) 8%  8%  [ 18 ]
Ano, ale jenom do zemí, kde je draho 3%  3%  [ 7 ]
Ne, nikdy 12%  12%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 212
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestovní pojištění
PříspěvekNapsal: 05 čer 2017 22:36 
Diskutér

@sau: když to není výslovně vyjmutý, tak by to v rámci nutného ošetření mělo být zahrnuté v tom hlavním limitu, ni? Namátkově Vitalitas.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017 04:08 
VIP

Este sem nevidel pojistovnu, ktera by na zuby nemela vyjimku s daleko nizsim limitem. I ten Vitalitas ma na osetreni zubu limit 10 000 kc...

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017 09:38 
Diskutér

Tak pardon, jsem cetl jen prvni cast, kde se tvarilo, ze to je pojistna udalost jako kazda jina a zadna vyjimka neni.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2017 10:13 
VIP

V pohode, nic sa nedeje :-) Rad uvitam tipy, mozu neco lehce prehlednut...

PříspěvekNapsal: 27 čer 2017 12:27 
VIP

Teď jsem prolezl vlákno a dva dny se hrabu v podmínkách pojišťoven. Chtěl bych sjednat Cestovní pojištění s pojištěním zmeškání odjezdu/odletu. Co jsem našel, poskytuje to u nás pouze AIG Travelguard a potom ČSOB - nějakej Atlas+. Samozřejmě toto připojištění je pouze v té nejdražší variantě :evil: Ale možná jsem něco důležitýho přehlédl. Nezná někdo ještě jinou pojišťovnu která nabízí toto konkrétní připojištění? Všude jsou pouze zavazadla, zpoždění, storno atd.

PříspěvekNapsal: 27 čer 2017 15:01 
VIP

bobface píše:
Teď jsem prolezl vlákno a dva dny se hrabu v podmínkách pojišťoven. Chtěl bych sjednat Cestovní pojištění s pojištěním zmeškání odjezdu/odletu. Co jsem našel, poskytuje to u nás pouze AIG Travelguard a potom ČSOB - nějakej Atlas+. Samozřejmě toto připojištění je pouze v té nejdražší variantě :evil: Ale možná jsem něco důležitýho přehlédl. Nezná někdo ještě jinou pojišťovnu která nabízí toto konkrétní připojištění? Všude jsou pouze zavazadla, zpoždění, storno atd.

Já mám Multitrip od ERV a tam jsou tyto podmínky:
H. Odjezd
Toto pojištění využijete, když nestihnete odjezd či odlet nebo když
má Váš dopravní prostředek zpoždění.
Při zmeškání odjezdu nám předložte potvrzení dopravce o Vašem
zmeškání odjezdu, policejní protokol o Vaší dopravní nehodě či
potvrzení dopravce o důvodu a délce zdržení, zrušení či zkrácení
linek veřejné dopravy. Dále nám předejte nevyužité jízdenky, účty za
ubytování a doklady na náhradní dopravní prostředek.
Při zpoždění odjezdu nám dodejte potvrzení dopravce o jeho důvodu
a délce.
H.1 Zmeškání
(škodové)
1.
Když zmeškáte odjezd dopravního prostředku, kterým jste
měl/a odcestovat, uhradíme Vám mimořádné výlohy na dopravu
do místa, odkud budete moci pokračovat ve své cestě podle
původního plánu.
2.
Odjezdem myslíme pouze nástup cesty z vlasti do zahraničí
nebo ze zahraničí zpět do vlasti.
3.
Zmeškání odjezdu musí být způsobeno
3.1
dopravní nehodou vozidla či vlaku, jímž jste cestoval/a na místo
určené k odjezdu,
3.2
zrušením či zkrácením linek veřejné dopravy kvůli předem neo-
známené stávce nebo živelní události.

PříspěvekNapsal: 27 čer 2017 19:45 
VIP

bobface píše:

K uctu CSOB Premium - cestovni pojisteni ke kreditni karte Premium- to obsahuje pojisteni zmeskani odletu/odjezdu.

PříspěvekNapsal: 28 čer 2017 07:26 
VIP

Díky za tipy. EVR jsem prostudoval, ale je to ještě dražší varianta. O kreditce ERA/ČSOB vím taky, mám bohužel jinou a jde mi o jednorázovou pojistku, takže zatím asi nebudu měnit.
Ješte jsem včera našel Direct, ty to maj taky, ale podmínky tam nejsou úplně jasný, tak zatím nevím. Určitě ještě budu hledat, kdybych našel něco dalšího, dám to sem. Přeci jen, při přestupu s Ryanem se toto může hodit, jedno zpoždění a vše ostatní je v trapu...

PříspěvekNapsal: 08 črc 2017 07:04 
Diskutér

Prosím o radu. Letěli jsme na dovolenou s Air Berlin. Já s manželem máme pojištění ke kartě VISA od Erste, vnoučata, kteří s námi nežijí ve společné domácnosti, mají Generalli. Při odbavení na Ruzyni nám pracovnice za přepážkou vytiskla lístek na obě zavazadla se jménem nezletilé vnučky. Jeden kufr dorazil za 4 dny, druhý za 5. (Byli jsme na týden.) Protokol i účtenky na nezbytné věci mám. A teď, kde uplatnit náhradu ? Nejrychlejší návratnost by asi byla u naší pojišťovny, ale co s tím, že lístky na zavazadla jsou na dítě ? Obě zavazadla byla naše (moje a manžela), děti u nás měly věci a proto účtenky mám i na dětské oblečení.
Nebo to mám poslat na Air Berlin ? A co účtenky ? Pořídit kopii a k tomu popis, nebo nechat jen v řečtině ? Děkuji za reakce.

PříspěvekNapsal: 30 pro 2017 23:29 
VIP

Teď hlavně kvůli cestování s dětmi řešíme storno pojištění. K ČSOB Premium cestovnímu pojištění je i storno, ovšem podmínka je zaplatit službu danou kreditkou, což se v některých případech (letenky např.) prodražuje o poplatek za platbu kreditkou a dále o horší kurz banky (než např. platba debit z eurového účtu)
Samostatné storno lze omezeně dokoupit, ale nevychází to nijak zázračně.
Cestovní poj. máme ČSOB Premium a pak i Erste Premier.
Jak máte vyřešenou storno pojistku? (letenka, hotel..)
Díky.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 01:09 
Diskutér

Adelaida píše:
Teď hlavně kvůli cestování s dětmi řešíme storno pojištění. K ČSOB Premium cestovnímu pojištění je i storno, ovšem podmínka je zaplatit službu danou kreditkou, což se v některých případech (letenky např.) prodražuje o poplatek za platbu kreditkou a dále o horší kurz banky (než např. platba debit z eurového účtu)
Samostatné storno lze omezeně dokoupit, ale nevychází to nijak zázračně.
Cestovní poj. máme ČSOB Premium a pak i Erste Premier.
Jak máte vyřešenou storno pojistku? (letenka, hotel..)
Díky.

Blbě, všude je spoluúčast a ještě jsou tam horní limity. To je pojištění tak akorát, aby pojišťovna vždycky vydělala.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 10:37 
Diskutér

Ohledně toho pojištění storna u ČSOB, podle mojí bankéřky (požádala jsem ji, ať mi to zjistí), stačí uhradit letenky z účtu u ČSOB, nemusí to být kreditkou.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 11:04 
VIP

mandarinka1 píše:
Ohledně toho pojištění storna u ČSOB, podle mojí bankéřky (požádala jsem ji, ať mi to zjistí), stačí uhradit letenky z účtu u ČSOB, nemusí to být kreditkou.

Ja to nasla i v podminkach, co maji na webu.
Bankerka to resila ted pred vanoci a tvrdi, ze je to navazane na platbu kartou, ke ktere je pojisteni sjednano, teda MC Premium Credit.
Ze pry k uctu CSOB Premium mame 2 storno pojisteni, to u ktereho je to jedno, jak zaplatim, je storno s limitem 10tis., ale toto je navazane ke kreditce, tam je snad limit 100tis.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 15:05 
Diskutér

To jsem z toho blazen. Před Vánocemi jsem taky požádala tu svou, ať to zjistí, a poslala mi teda zcela jiné info. Takže bych ráda věděla, jak to je. Čeká mě v příštím roce více cest.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2017 15:10 
VIP

Tak muzeme obe pozadat o pisemne vyjadreni a uvidime, co z toho vyleze, protoze pisemne, to uz si pojistovaci CSOB daji pozor, co tam bude :-D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina