Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 čer 2020 17:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Další

Platíte si cestovní pojištění při cestách po EU?
Ano, vždy 76%  76%  [ 161 ]
Ano, ale jen při předpokladu problémů (např. sport) 8%  8%  [ 18 ]
Ano, ale jenom do zemí, kde je draho 3%  3%  [ 7 ]
Ne, nikdy 12%  12%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 212
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestovní pojištění
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010 12:52 
Administrátor

Info o pojištění:
http://www.csob.cz/cz/Lide/Platebni-kar ... artam.aspx

Ceník:
http://www.csob.cz/cz/Csob/Sazebniky/St ... x#pojkarty

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010 15:41 
VIP

Mam celoroční pojištění Merlin k embossovaný kartě od KB, má to tušim krytí 500 000 Kč, po Evropě neřešim (pokaď nejedu třeba do alp jak někdo zmiňoval), na jiné kontinenty se už ale pojišťuji...

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010 15:59 
Moderátor

Merlina mám taky, ale nějak jsem na něj nikdy nespoléhal, kupoval jsem za 200 pojištění k ISICu, to už teď nemůžu, Merlin mi taky pomalu končí... v podstatě nemám strach po EU jezdit s EHIC, ale jeden nikdy neví...

Další věc jsou USA, tam co si vybavuju příspěvky různě po webu, se vyplatí sjednat pojištění u nějaké britské nebo americké pojišťovny přes web, za stejné peníze jako tady nabízejí mnohem vyšší limity (snad až řádově). Tady by se hodily vaše zkušenosti...

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010 20:02 
VIP

Luko píše:

od novýho roku používám taky toto...do tý doby jsme mlě uniqa k ISIC kartě co jsme si sjednávaklvždycky v GTS za 250ročně...gts sice zkrachovalo ale pojisteni se da stale udelat online

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010 20:57 
Diskutér

Pojišťuji se vždy, poslední 3 roky na celý rok. Dva roky Uniqa na ISIC za 250 Kč/rok s neomezeným počtem výjezdů v max. trvání 30 dní na pobyt a celý svět. Tenhle rok mám vynikající pojistku na celý rok od francouzské firmy Chartis (sjednáno přes GTS Int.). Za 400 Kč/rok mám krytí léčebných výloh do 4 mil. Kč, odpovědnost za škodu do 100 tis. Kč tuším a ztrátu zavazadel do 10 tis. Kč se spoluúčastí 10% plus ještě nějaké další výhody (zpaměti nevím). Pro mé fotografické poznávačky a pracovní cesty by to snad mělo stačit. 8-) Smutným dokladem toho, jak dopadnou nepojištění lidé je např. film Vysvobození (Deliverance) Johna Boormana z roku 1972.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2010 21:05 
Diskutér

Bez cestovniho pojisteni bych nevyjel. Uz nekolik let mam pojisteni ke karte u Ceske sporitelny - Comfort (http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... mulare.pdf), nastesti jsem zatim nemel zadny problem, ale uz nejakou dobu se koukam po nejakem lepsim pojisteni s vyrazne vyssimi limity.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010 05:32 
Moderátor

ishu píše:
Bez cestovniho pojisteni bych nevyjel. Uz nekolik let mam pojisteni ke karte u Ceske sporitelny ...

Chtěl bych vidět na vlastní oči, jak hlásíš spořce úraz někde v Afghánistánu :))

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010 10:02 
Diskutér

Do Afganu se nejezdi s cestovnim pojistenim, ale polni nemocnici!

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010 10:38 
VIP

Lucie píše:
Mám taky "jen pojištění ke kartě u ČS, ale limity a poskytovatele lze jednoduše zjistit. Je v něm navíc i lyžování a za 300 měsíčně to je velmi výhodné.

Jestli ti pojištění za 3600,- ročně se směšnými limity plnění léčebných výloh přijde "výhodné", tak by ses měla podívat co nabízí konkurence... ;)
Mně to přijde jako klasická zlodějina za bílého dne ve stylu ČS. Ale u nich snad nic jiného ani čekat nelze.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010 10:41 
Moderátor

pardon, za 300 ročně! já jsem poslední dobou trochu mimo, zrovna se se mnou rozešel Joshuaboy:-)
Limity nejsou za 300 ročně tak špatné 1 500 000 léčebné výlohy, odpovědnost 1000 000 na zdraví a 500 000 majetková a 10 000 na zavazadla

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010 10:43 
VIP

Jo, rozešel, protože jsi marnotratná :-) Platit 3600 Kč/rok na pojištění s nízkým krytím. Sakra...

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010 14:30 
Kolemjdoucí

to Carlos, Alexx: Pojištění Merlin není cestovní pojištění, jedná se o pojištění platební karty v případě její ztráty nebo krádeže ( důsledky zneužití plat. karty)

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010 16:31 
VIP

Ti kdo neřeší připojištění při cestách tu po Evropě - ono sice platí pro nezbytné ošetření tu po EU aj enom naša kartička zdravotního pojištění. Ale pokud je mně známo tak pouze do ceny úkonu, kolik by stál u nás.

Tj. třeba když si zlomím ruku, tak u nás nemocnici pojišťovna proplatí co si nárokuje, (dejme tomu) 25 tisíc Kč. Pokud si ale ruku zlomím třeba v rakůsku, tak si bude nemocnica za ošetření nárokovat (dejme tomu) 40 tisíc. Samozřejmě vás díky tomu že sme v EU ošetří, nicméně pojišťovna proplatí max. těch 25 tis Kč. Jednoduše prostě tu obvyklů částku za to dané ošetření u nás. A ten rozdíl (v případě že nastane) už pak zbyde zaplatit na vás.

A aby sa tomuto člověk vyhnul, je právě to připojištění léčebných výloh, v ceně max. pár desetikorun na den. Bez něhož si já osobně naprosto nedovedu představit vycestovat.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2010 17:45 
VIP

Sau píše:
Ale pokud je mně známo tak pouze do ceny úkonu, kolik by stál u nás.

To ti je známo naprosto mylně. Nárok na ošetření v rámci EU ale zahrnuje pouze nezbytnoupéči, pod což nespadá např. návrat domů sanitkou, leteckou ambulancí apod.

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=565&langId=cs

]quote="Lucie"]Limity nejsou za 300 ročně tak špatné 1 500 000 léčebné výlohy[/quote]

Pokud se bavíme v rovině že je to tvoje jediné pojištění, tak v rámci EU to asi stačí, ale kamkoli jinam je to zoufale málo.

Předmět příspěvku: Cestovní pojištění
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2010 16:20 
Kolemjdoucí

Ahoj,

i když je tento dotaz trochu mimo téma akčních letenek, přece to zkusim.

Neví někdo jaká banka nabízí nejdelší cestovní pojištění k platební kartě - myslím pro nejdelší nepřetržitý pobyt v cizině. Rád bych vyjel cca na 4 - 5 měsíců a přemýšlím jak nejlépe vyřešit pojištění.

Díky za zkušenosti a nápady!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 460 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina