Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 lis 2019 03:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GPS Trackers
PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 08:22 
Diskutér

Vyuzivate niekto GPS Trackers?
Hladam nejake zariadenie v ktorom by som si vedel trackovat kolko som presiel atd.

Poziadavky:
- nieco co by malo vydrz idealne aspon 10 dni ak budem bez nabijania
- ukladalo v urcitych casovych intervaloch moju GPS polohu aby som si vedel po navrate pozriet trasu kadial som isiel (nemusi odosielat staci ukladat)
- vedel by som si pozriet kolko som za dany den presiel (ak pojdem viacdennu turu v odlahlych oblastiach aby som vedel ze som prvy den presiel 20 km, druhy den 10 km atd.)
- fungovalo by to spolahlivo aj napriklad v polarnych oblastiach - gronsko, idealne cely svet..
- bonusom by bolo ak by som si vedel ulozit bod kam idem (pripadne mapu) a vedelo by ma to nejako navigovat (staci len ukazovat smer)

V podstate by to splnal aj mobilny telefon + power banka na dobijanie + nejaka aplikacia ktorych je mnozstvo. No nie som si isty ako by fungoval v odlahlejsich oblasitach.

Aktualne ma zaujal Garmin inReach Mini ktory vlastne splna vsetko. No asi by mi stacilo aj nieco jednoduhsie a lacnejsie.
Ak teda niekto nieco podobne vyuzivate potesia ma tipy a vase skusenosti co by pomohlo pri vybere.
Dakujem

Předmět příspěvku: Re: GPS Trackers
PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 11:24 
VIP

Tohle mně taky zajímá. A ideálně by to mělo trasu ukládat v .kml nebo jiném formátu kompatibilním s Google Earth. Obyčejná navigace Garmin do auta a do autozásuvky tohhle všechno umí, ale hodí se jen na autovýlety. Používal jsem i GPS tracker Spot, ale to je pro odesílání tvé polohy rodině či známým a nouzový signál. Další možnost je satelitní telefon a posílat tweety se souřadnicemi a 160 znaky. Zase ale vše manuálně a spíše je to opět informace pro všechny s odkazem na konkrétní profil na Twitteru. Mobilní telefon + powerbanka rozhodně nevydrží bez nabití 10 dnů při stále zapnuté navigaci.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 11:31 
VIP

Na pěší túry a cyklovýlety používám Mapy.cz + Stopaře. Ten má všechno, co chceš, vykreslí i výškový profil ušlé/ujeté trasy apod., ale na 10 dní bys musel tahat několik powerbank.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 12:17 
Diskutér

Google Mapy jedou na pozadí. Myšleno tak, že aplikace není zaplá na pozadí. A stejně to sbírá data o poloze. Mám to zaplý v nastavení už několik let. Pokud se zároveň na telefonu vypne většina služeb, tak spotřeba je minimální a dokážu si představit, že s jednou powerbankou týden i víc vydrží.

http://cs.tipsandtricks.tech/jak-zobraz ... map-google

PříspěvekNapsal: 12 zář 2019 12:24 
Diskutér

Z Google máp to ale určite nie je presný odpočet. Funkcia polohy sa odosiela iba raz za nejaký časový úsek (väčšinou sú to 2-3 minúty, keď si v pohybe, ale inak si tento interval upravuje aplikácia sama).

Ja využívam appku Runkeeper. Dá sa tam zvoliť aj hiking a keď máte mobil s assisted-GPS (A-GPS), prípadne s ďalšími podporovanými lokalizačnými službami ako Glonass, Galileo a BeiDou, tak je presnosť celkom prijateľná (určite nie na centimetre, ale v otvorenom priestore to môže byť +/- 1 meter).

Samozrejme, toto je riešenie na kratšie trasy. O takom výkonnom prístroji, ktorý by vedel byť fixnutý nonstop 10 dní ani len netuším.

PříspěvekNapsal: 13 zář 2019 09:56 
VIP

mám doma krabičku (velikost krabičky od sirek, bez displeje), kterou jsem na to používal (stála ve fotoškoda asi 600kč), výdrž se dala regulovat podle toho jak často se ukládala pozice (i když 10 dnů nonstop trackingu si myslím, že asi nedala). Fungovalo to celkem ok (akorát si teď nevzpomenu na název), na zvážení je, jestli na toto nemít nějaké hodinky (podle toho kolik do toho chceš dát).

Já to používal na geotagging fotek, takže jediné co jsem od toho chtěl bylo KML formát toho kde jsem kdy byl...Veškeré další funkce (trasy, převýšení), se pak řešilo v SW vedle.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina