Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 09 črc 2020 21:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 728 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 49  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Frequent Flyer Programy
PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 00:33 
VIP

Pokud se bavíme o OK Plus tak černé na bílém je to tady - poznámka 9 úplně dole: https://secure.csa.cz/cs/ok_plus/okp_re ... etenky.pdf
do nedávna šla Havaj jen přes Atlantik, za posledních 5 let snad jediný posun k lepšímu co se podmínek OK+ týče

jé díky,jsem si toho vůbec nevšiml,aspon nějaká dobrá zpráva ;) S Koreanem jsou ty taxy v pohodě..

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 00:53 
VIP

Tonda 2 píše:
tož :-),letištní poplatky jsou pořád stejné,ale jde o dostupnost jednotlivých tříd a jestli je na konkrétní let volná třída,na kterou lze vystavit bonusovou letenku nezjištíš....nejsem letenkář,ale tak nějak si myslím,že to tak as bude...

2 Tonda2 : nějak se mi hodilo vyměnit majle (20tis) za letenku po evropě a platil jsem docela dost, přes 1500
po evropě snad nikdo nemění, tak by to mohlo právě být snadno srovnatelné, třeba i obráceně : nejdříf si zjistit den s bonusovou třídou k dispozici a pak si totéž zadat na netu do dostupné třídy.

já to někdy, až budu mít čas, zkusmo udělám :
a/ vytipuju si let
b/ nechám vytisknout nabídku bonusové letenky
c/ hodim to sem do pléna a mrknem na to

ale pokud do kategorie "taxy" vlastně patří i ten palivový příplatek, tak tím se to pro mně tak nějak srozumitelně vysvětluje, s ním si můžou hrát libovolně a téměř nekontrolovatelně (napadá mi jediná vyjímka, ve stejný moment jeden kupuje a jeden mění majle).
dobrou noc, bL.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 07:50 
VIP

určitě bych nemměnil míle za letenku po Evropě,snad s vyjímkou,kdy potřebuješ letět někam rychle,bez přestupu a normální ceny už jsou vyprodány.
Zajimavé to začíná být až od 50tis mil,kdy dosáhneš na dálkovky přes oceán.To Honolulu z RG přes Soul má velmi nízké taxy (jedno mezipřistání navíc KE má palivovový přístank v letence).Pokud by tam letěl člověk pes Atlantik,tak se mu poplatky vyšplhají na pěknou sumu(třeba 7.000-10.000) a ztrácí to kouzlo :)

Někde jsem narazil i zajímavý tip jak trochu ušetřit,kouit v akci letenku do USA někde na východná pobřeží a pak vzít vntrostátní let za míle na Hawai... ;)

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 09:44 
VIP

2 Tonda2 : s evropou naprostej souhlas !

bonusofka na hawai mi leží v hlavě už několik let, problém mám, že nikdo ze známejch majle pořádně nesbírá, takže se s nikým nemůžu domluvit na tripu :(
co je prosím RG a KE? já letěl s korean přímák do soulu (jestli si to správně pamatuju), a bylo to bezva, navíc seoulský letiště pro tranzit je perfektní, wi-fi zdarma, kompy zdarma k dispozici na stolcích, parádička 8-) pro cestu do jv ázie výborná konkurenční alternativa k cenovým akcím turkiš nebo emirejts.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 13:01 
Diskutér

Tonda 2 píše:
babička Lála píše:
Tonda 2 píše:

problém je,že třídy, na které je možné vystavit bon bonusovku nevidíš,takže se asi musi volat....

tož já tomu nerozumím, přiznávám a vlastně zdůrazňuji :o
selským rozumem jsem se domníval, že knihovací třída se projeví v částce "fare", ale taxy jsou konstantní... nebo se třeba letištní poplatek odvíjí od toho, v jaké třídě jsi přiletěl ?
a pokud by mezi taxy byla i opravdová "tax", daň, tak ta snad funguje fšude přímou úměrou (čím vyšší plnění, tím vyšší daň, a ne naopak...)

proto se na to ptám a rád se nechám poučit i polopaticky ;)

tož :-),letištní poplatky jsou pořád stejné,ale jde o dostupnost jednotlivých tříd a jestli je na konkrétní let volná třída,na kterou lze vystavit bonusovou letenku nezjištíš....nejsem letenkář,ale tak nějak si myslím,že to tak as bude...

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 13:02 
Diskutér

Tonda 2 píše:
babička Lála píše:
Tonda 2 píše:

problém je,že třídy, na které je možné vystavit bon bonusovku nevidíš,takže se asi musi volat....

tož já tomu nerozumím, přiznávám a vlastně zdůrazňuji :o
selským rozumem jsem se domníval, že knihovací třída se projeví v částce "fare", ale taxy jsou konstantní... nebo se třeba letištní poplatek odvíjí od toho, v jaké třídě jsi přiletěl ?
a pokud by mezi taxy byla i opravdová "tax", daň, tak ta snad funguje fšude přímou úměrou (čím vyšší plnění, tím vyšší daň, a ne naopak...)

proto se na to ptám a rád se nechám poučit i polopaticky ;)

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 13:02 
Diskutér

ja pred mesicem vyhledl vOK plus let OSR-PRG-BEY, RT, primo na strankach CSA, tam se mi zobrazily taxy, a pak jsem tlf objednal a platil presne to, co jsem si nasel, cili 3480Kc. A k tomu 35000 mile.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 13:05 
VIP

V systémech Expertflyer nebo KVS jde zjišťovat online dostupnost awardů u některých leteckých společností.

Např. Expertflyer má tyto: http://www.expertflyer.com/sessionlessClassList.do

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 13:08 
VIP

...se mi tam vloudila chybička RG mělo být PRG,jinak KE je kód Korean air.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 15:06 
VIP

2 Tonda2 : aha, teď tomu rozumím. pokud má KE palpříplatek v letence, tak to klobouček, slušnej oddíl

2 xmurphy : děkuji, ukládám do oblíbenejch pro strýčka příhodu

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 11:19 
Diskutér

Ahoj,

mám takový trošku naivní dotaz :lol: Můžu si nechat přičíst míle na svůj FFP i když jsem neletěla já a letenka je vystavena někoho jiného? Konkrétně se teď jedná o United, ale asi to bude základní kámen všech FFP.

Díky 8-)

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 11:35 
VIP

Hodně naivní ;)

Nemůžeš. Letenka musí být vystavena na tvoje jméno a musíš si to odsedět :)

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 13:09 
Diskutér

xmurphy píše:
Hodně naivní ;)

No tak to jsi mě nepotěšil :lol:

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 13:46 
VIP

Calystoo píše:
xmurphy píše:
Hodně naivní ;)

No tak to jsi mě nepotěšil :lol:

No jo no... Je to Frequent Flyer, ne Frequent Buyer :)

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 13:58 
Moderátor

Čistě teoreticky... co takhle založit si OK Plus Corporate, na ten by pak šlo kumulovat míle, když třeba jenom někomu koupím letenku se Sky Teamem? Pravidla jsem ale nestudoval.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 728 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 49  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina