Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 kvě 2019 19:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 675 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Frequent Flyer Programy
PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 10:21 
Diskutér

Mam otazku neznalca. Kupovala som letenku cez austrian, vystavena bola ako Eurowings (vratane cisl letu) a nakoniec to letela CSA :lol: hovorim spravne ze pripadne mile treba kreditovat ako let EUrovings? Strasne ma to zmiatlo kedze ide o uplne ine aliancie (csa a austran resp ew)

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 10:36 
Diskutér

katkarika píše:
Mam otazku neznalca. Kupovala som letenku cez austrian, vystavena bola ako Eurowings (vratane cisl letu) a nakoniec to letela CSA :lol: hovorim spravne ze pripadne mile treba kreditovat ako let EUrovings? Strasne ma to zmiatlo kedze ide o uplne ine aliancie (csa a austran resp ew)

Pri Star Alliance sa počíta operating carrier, takže z toho zrejme nič nebude.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 11:41 
Moderátor

2katkarika: Pravdu má zřejmě JFK, ale zkusil bych poslat jako požadavek na míle číslo etix a PNR, kde je jasné, pod kým byl let vystaven, nějaká naděje na přípis tam je. Podobně jsem kdysi argumentoval, když Aeroflot neletěl a operoval to z Moskvy Hong Kong airlines, ale to bylo do Sky teamu a míle se připsaly.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 12:22 
Moderátor

Zkušenost se změnou původního FFP na jiný v rezervaci:

Klasická situace: Chci využít statusu pro volbu preferenčních sedaček (případně lounge) a uvedu do rezervace FFP se statusem. Před odletem pak chci FFP změnit na jiný, kde se mi připíše více mil. V mém případě pro let s LAN (IB+), jindy pro let s AY (IB+), jindy s QF (IB+), pak je chci změnit na AS.

Lan - na jejich stránce nelze, dříve šlo změnit na qatarairways, v manage booking to nešlo. Změnu vyřizuji přes FB, LATAM ujišťují, že to tam je. V Santiagu u priority check in se ujišťuji, že je AS v rezervaci, na boarding pasu není nic. Výsledek - míle se připisují do Iberie, kde je nechci, získávám 4x méně než do AS, mám radost.

AY - na jejich stránce lze lehce změnit, rezervuji preferovaná místa přes IB+, pak měním před odletem na AS. V Pekingu ale nechtějí pouštět na status do lounge, pokud to není uvedeno na letence (předtím jsem neměl a dlouhé dohadování a volání z lounge na přepážku u Cathay Pacific, nakonec OK). Po asertivním přesvědčování obsluha vpisuje do rezervace IB+, vystaví boarding pass se Sapphire a vepsaným vstupem do lounge. Poté mění v systému FFP na AS, nové palubenky nedá a nedají ani před odletem na gate. Obojí ale ubezpečují, že nový FFP je v rezervaci. Míle jsou OK a připsány kam mají.

QF - Na jaře jsem se dostal k exitovým místům, na podzim jen normální místa, status mi na seating vůbec nepomáhá. Na jejich stránce nelze změnit FFP, dělám to tedy prostřednictvím AY, kde se mi zobrazí nová AS. Na QF stále svítí Iberia. U check in u CX (úsek PEK-HKG s CX, pak HKG-MEL QF, MEL-ASP QF) dávám AS kartu, zapisují FFP, na boarding pasu s CX is QF je uvedena AS. Jsem v pohodě... V Mel při check-in na domácí let na kiosku vidím, že tam mám IB (???!!!). Měním na AS na kiosku a odbavuji. Jdu hned na QF přepážku a řeším předchozí let HKG-MEL. Potvrzují, že vše je OK a v rezervaci je AS. Jsem v pohodě.... Pohled na účet Iberie mi rozezlí. Let je kreditován tam a dostávám 6x méně mil (mám bonus při statusu u AS) než u AS. Nejsem v pohodě a mám velkou radost... Považoval jsem za zbytečné to řešit předem přes FB, viděl to na AY a byl si jistý zadáním u check-inu. Dnes bych to přes FB předem udělal.

Při letu zpět na check-in důrazně opětovně žádám o AS do rezervace, ochotná obsluha mne opakovaně ujišťuje... Na boarding passu to mám. V salonku při kontrole zjišťuji, že v rezervaci mám 3x FFP - jednou IB a dvakrát AS ???? U gate se opět ujišťuji, že vše je, jak chci. Při cestě domů si všimnu, že na boarding passu je chyba a místo AS12345678 je tam AL12345678. Přehlédl jsem to AL místo AS (bez brýlí) a chybu udělala obsluha při check-inu.
Píši doma na FB Qantasu, Ti tvrdí, že změnit to v proletěné rezervaci už nemohou. Míle se nicméně připisují do AS, takže mám radost, tentokrát bez ironie.

Na Alasku píši, ale odpověď je negativní, již byl úsek kreditován jinam. Na FB AS doporučují zkusit výmaz u Iberie a znovu zkusit kreditaci na AS. U Iberie mi odpovídají, že neumí vymazat již načtené míle. Nebaví mě dál tomu věnovat energii a čas a rezignuji. Není to obří částka, ale při promo awardech stačí na přelet v USA...

Tedy: doporučuji při obdobné situaci potvrzeně změnit u operátora FFP předem, protože v rezervaci může zůstat (phantom?) ten prvotně zapsaný.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 12:39 
VIP

Trošku mě překvapuje, že s tím bojuješ zrovna ty.

Pravidlo číslo 1 je si udělat OLCI se statusem a ten boarding pass využít na salonek + fast track.

Pravidlo číslo 2 na letišti říct že sis OLCI udělal, ale BP nemáš a chceš ho vytisknout s jiným číslem FFP. Tzn na letišti dostaneš boarding pass s FFP který chceš, ale z domova máš boarding pass se statusem a salonky, fast track a prioritní nástup.

Je potřeba si to užít a neřešit to takhle složitě check in, gate, fb, satelity, rádia bůh ví co ještě :)

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 13:08 
Moderátor

2marecek:
To je jednoduché -
OLCI ne vždy jde, QF z Číny mi nešel. + zkušenost z Pekingu - kdy přestože máš zapsaný správný FFP v boarding passe z letiště, míle se načtou do původního v rezervaci. Při OLCI a změně na letišti by to dopadlo stejně.
OLCI - jak píšeš v "pravidle 2" jsem u jiného letu LANu dříve přesně tak dělal, měl ho v mobilu a nechal si vytisknout na letišti BP s jiným. Na boarding pasu měl ten, co jsem chtěl (LATAM). Výsledek špatný, zapsal se do toho původního statusového v OLCI....
Vetšinou tento postup běžně používám, pokud OLCI jde a funguje to. Stejně tak klidně s BP s jiným FFP a kartičkou statusového - úplně v pohodě pro priority, lounge a fast track, kde není screening. Celkem 4 negativní zkušenosti (3 z tohoto roku) jsou důvodem pro tento příspěvek.

Opravdu to poslední, co bych chtěl, je absolvovat podobné opičárny.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 13:36 
VIP

burito píše:
Zkušenost se změnou původního FFP na jiný v rezervaci:

Klasická situace: Chci využít statusu pro volbu preferenčních sedaček (případně lounge) a uvedu do rezervace FFP se statusem. Před odletem pak chci FFP změnit na jiný, kde se mi připíše více mil. V mém případě pro let s LAN (IB+), jindy pro let s AY (IB+), jindy s QF (IB+), pak je chci změnit na AS.

Lan - na jejich stránce nelze, dříve šlo změnit na qatarairways, v manage booking to nešlo. Změnu vyřizuji přes FB, LATAM ujišťují, že to tam je. V Santiagu u priority check in se ujišťuji, že je AS v rezervaci, na boarding pasu není nic. Výsledek - míle se připisují do Iberie, kde je nechci, získávám 4x méně než do AS, mám radost.

AY - na jejich stránce lze lehce změnit, rezervuji preferovaná místa přes IB+, pak měním před odletem na AS. V Pekingu ale nechtějí pouštět na status do lounge, pokud to není uvedeno na letence (předtím jsem neměl a dlouhé dohadování a volání z lounge na přepážku u Cathay Pacific, nakonec OK). Po asertivním přesvědčování obsluha vpisuje do rezervace IB+, vystaví boarding pass se Sapphire a vepsaným vstupem do lounge. Poté mění v systému FFP na AS, nové palubenky nedá a nedají ani před odletem na gate. Obojí ale ubezpečují, že nový FFP je v rezervaci. Míle jsou OK a připsány kam mají.

QF - Na jaře jsem se dostal k exitovým místům, na podzim jen normální místa, status mi na seating vůbec nepomáhá. Na jejich stránce nelze změnit FFP, dělám to tedy prostřednictvím AY, kde se mi zobrazí nová AS. Na QF stále svítí Iberia. U check in u CX (úsek PEK-HKG s CX, pak HKG-MEL QF, MEL-ASP QF) dávám AS kartu, zapisují FFP, na boarding pasu s CX is QF je uvedena AS. Jsem v pohodě... V Mel při check-in na domácí let na kiosku vidím, že tam mám IB (???!!!). Měním na AS na kiosku a odbavuji. Jdu hned na QF přepážku a řeším předchozí let HKG-MEL. Potvrzují, že vše je OK a v rezervaci je AS. Jsem v pohodě.... Pohled na účet Iberie mi rozezlí. Let je kreditován tam a dostávám 6x méně mil (mám bonus při statusu u AS) než u AS. Nejsem v pohodě a mám velkou radost... Považoval jsem za zbytečné to řešit předem přes FB, viděl to na AY a byl si jistý zadáním u check-inu. Dnes bych to přes FB předem udělal.

Při letu zpět na check-in důrazně opětovně žádám o AS do rezervace, ochotná obsluha mne opakovaně ujišťuje... Na boarding passu to mám. V salonku při kontrole zjišťuji, že v rezervaci mám 3x FFP - jednou IB a dvakrát AS ???? U gate se opět ujišťuji, že vše je, jak chci. Při cestě domů si všimnu, že na boarding passu je chyba a místo AS12345678 je tam AL12345678. Přehlédl jsem to AL místo AS (bez brýlí) a chybu udělala obsluha při check-inu.
Píši doma na FB Qantasu, Ti tvrdí, že změnit to v proletěné rezervaci už nemohou. Míle se nicméně připisují do AS, takže mám radost, tentokrát bez ironie.

Na Alasku píši, ale odpověď je negativní, již byl úsek kreditován jinam. Na FB AS doporučují zkusit výmaz u Iberie a znovu zkusit kreditaci na AS. U Iberie mi odpovídají, že neumí vymazat již načtené míle. Nebaví mě dál tomu věnovat energii a čas a rezignuji. Není to obří částka, ale při promo awardech stačí na přelet v USA...

Tedy: doporučuji při obdobné situaci potvrzeně změnit u operátora FFP předem, protože v rezervaci může zůstat (phantom?) ten prvotně zapsaný.

No ale ty do Usa po tom Íránu stejně nemůžeš, takže neni důvod ty satelity a rádia řešit, ne? :-D

Mě zase trošku překvapuje, že tě začalo bavit chodit do salónků oficiální cestou :D

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 14:00 
Moderátor

brumbrum píše:
...
Mě zase trošku překvapuje, že tě začalo bavit chodit do salónků oficiální cestou :D

Nerozumím..., jinak jsem tam nikdy nechodil.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 14:57 
VIP

Jasne, kde nejde OLCI, tak to smrdi pruserem vzdy, dalsi situace bych proste prirkl obrovske smule, protoze me to, zatim, vzdy vyslo. Jedine co jsem prosral byly kdysi aviosy, kdy jsem menil AB Sapphire za BAEC na gatu...od te doby nastesti funguje vse tak jak ma, ikdyz v 99% pripadu mam stejne v programech kam sbiram top statusy, tak uz tak nic nemenim.

Ja bych teda urgoval a urgoval co se da a byl bych neoblomny.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 16:10 
Moderátor

Mně nejvíc překvapuje, že i když to agent přede mnou změní na přepážce a je to i na BP, systém to stejně přiřkne originálnímu FFP :? .
P.S. Urgoval bych to, ale nebudu. To s LA jsem minule vyurgoval (zůstalo mi to nakonec v IB a zapsalo i jinam), jenže jinam se to dokonce načetlo zase jinou systémovou chybou 2x. Takže z hlediska "vyšší spravedlnosti" se to vlastně s tím aktuálním nepřipsáním "vyrušilo", byly to obdobné míle. Jelikož jsem překročil na vyšší status, nemám chuť, aby se někdo hrabal v účtu a způsobil třeba i vyšší škody než tuto... Takže to řešit nebudu.
Je to jen upozornění/zkušenost na konkrétní aerolinky, kde to zahaprovalo (LA, QF) a je tomu třeba věnovat zvýšenou opatrnost.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2018 17:42 
VIP

burito píše:
... se to dokonce načetlo zase jinou systémovou chybou 2x. Takže z hlediska "vyšší spravedlnosti" se to vlastně s tím aktuálním nepřipsáním "vyrušilo" ...
Dobrá karma, dobrý člověče ;)

PříspěvekNapsal: 30 lis 2018 06:47 
VIP

https://www.flyertalk.com/articles/hack ... nsive.html

To jsou mi věci :shock:

edit: vida, vida
https://www.flyertalk.com/articles/how- ... hacks.html

PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 08:40 
Moderátor

Do dnešní půlnoci nabízí Aerolineas Argentinas status match především hlavní konkurenci, ale možná i dalším vyjma ST. Zajímavé např. pro držitele statusu AA, UA, BA, IB, LA - dokonce i hotelového Hilton Honors...
https://www.aerolineas.com.ar/landingse ... atus-match

PříspěvekNapsal: 26 pro 2018 23:55 
VIP

Ahoj, nějaký tip jak vybrat 5530 mil u TK? Dá se koupit něco přes web a nechat to k vyzvednutí někde v Istanbulu nebo jinde v Evropě?

PříspěvekNapsal: 27 pro 2018 13:36 
Diskutér

Mám to samé. Mám asi 15 000 mil a z toho 5000 expiruje. Na nic kloudného jsem nepřišel.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 675 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina