Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 črc 2020 08:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 728 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 49  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Frequent Flyer Programy
PříspěvekNapsal: 11 led 2012 11:38 
VIP

jiriksykora píše:
No kupoval jsem prave letenky extra levne byla to chyba na rezervaci mam class P nevim co to znaci

Delta SkyMiles - žádné míle (http://skymilesoffers.delta.com/airline_partners.php#UX)
AF/KLM Flying Blue - žádné míle (http://partnersearch.ehn.klm.com/cz_en/ ... p=0&eb=all)

Takže někdy příště :)

PříspěvekNapsal: 29 úno 2012 17:33 
VIP

Věrnostní programy neodstraní promiskuitu. Řešením jsou kartičky do fšech programů, které pokryjí skoro fšechny konvenční přepravce.
Já mám SkyTeam, Star Alliance, Emirates, Air Berlin a Air Asia, vlastně kdykolif s někym letim, tak si tu kartičku nechám udělat, dyť je to zadarmiko (AirAsia za 10 MYR).
Horší je to s vyprcháním platnosti mil, s tím člověk moc nenadělá, s vyjímkou Sky teamu, tam stačí jednou za 3 roky koupit nějakou kravinu v Datartu za 1500 Kč (nebo jinou věc u jinýho neleteckýho partnera) a platnost fšech mil se automaticky prodlouží o další 3 roky.
Moje zkušenost říká, že hodnota bodu (míle) je cca 0,10 Kč, úspěchem je konverze za zboží/službu v hodnotě okolo 0,20 Kč, skoro nemožné je dosáhnout 0,30 a víc.
Letenka do Indonésie se dá fcelku vpoho sehnat za 18tisíc, často i méně.
Stála mne 80.000 mil a musel jsem doplatit taxy něco přes 8tisíc. Takže její hlavní výhoda byla roční platnost a zdarma přerezervace (kdyby někde bouchla sopka atak).
bL.

PříspěvekNapsal: 29 úno 2012 17:51 
VIP

to je nějakej dialekt to fšechno :idea:

PříspěvekNapsal: 29 úno 2012 19:57 
VIP

ano, je možné sbírat míle ve všech FFP, ale v žádném programu nedosáhneš rozumného statusu, který ti přinese doopravdy výhody - vstupy do salónku, upgrade v případě moc prodaných letenek v economy, lepší služby v případě změn letenek, nestihnutí návazného spoje, rychlejší sbírání mil atd...

styl psaní řešit nebudu...

PříspěvekNapsal: 29 úno 2012 23:47 
VIP

xmurphy píše:
ano, je možné sbírat míle ve všech FFP, ale v žádném programu nedosáhneš rozumného statusu, který ti přinese doopravdy výhody - vstupy do salónku, upgrade v případě moc prodaných letenek v economy, lepší služby v případě změn letenek, nestihnutí návazného spoje, rychlejší sbírání mil atd...

styl psaní řešit nebudu...

2 xmurphy : naprostej souhlas.
dovolil jsem si jen shrnout pár zkušeností. asi je to hlavně o tom zodpovědět sám sobě otázku, na co chci dosáhnout, salonky a vyšší třídu nebo bonusovou letenky? já zatím jen měnil za letenky.
ale třeba program emirates mi přijde nastavenej spíš pro upgrejdy letenek, to bych opravdu musel věrně lítat jen s nima, abych se dostal po čase k zajímavý letence...

PříspěvekNapsal: 01 bře 2012 00:04 
VIP

už se to řešilo na airways,co myslíte,pokud si nechám vystavit bonusovku za míle z OK PLUS s jiným dopravcem než s ČSA ( s KE) a ČSA skončí asi je mi letenka k ničemu,co?
Mám cca 115tis mil a rád bych dal na jaře Hawai....
;)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2012 00:25 
VIP

Tonda 2 píše:
už se to řešilo na airways,co myslíte,pokud si nechám vystavit bonusovku za míle z OK PLUS s jiným dopravcem než s ČSA ( s KE) a ČSA skončí asi je mi letenka k ničemu,co?
;)

pokud skončí čsa, tak ti bude k ničemu hlavně letenka s čsa ;)
určitě sem píše i nějakej profík, ale já bych si tipnul, že si to členové skyteamu vyúčtujou navzájem krátce po vystavení letenky. majle/body jsou svého druhu platidlo a příkladně půjčovny aut pošlou provizi letecké společnosti hned po půjčení auta (tedy připsání mil), a nikolif po převodu takových mil na letenku.

jinak má-li někdo přesnou odpověď, tak jsem také celej napnutej, protože jsem zase překročil 50tis a o osud čsa se taky bojim bojim...

PříspěvekNapsal: 01 bře 2012 21:28 
VIP

Tonda 2 píše:
;)

kolik jsou orientačně poplatky za tu letenku?
mám tam přes 130k a někam bych to taky proletěl

PříspěvekNapsal: 01 bře 2012 21:39 
VIP

Tonda 2 píše:
;)

Podle mne to má smysl už jen "zadem" s Korean nebo v business, protože všichni ostatni poplatky vyšponovali tak, že to je v podstatě na úrovni běžné letenky do USA. (10-12,000)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2012 23:38 
VIP

Podle mne to má smysl už jen "zadem" s Korean nebo v business, protože všichni ostatni poplatky vyšponovali tak, že to je v podstatě na úrovni běžné letenky do USA. (10-12,000)[/quote]

jak to s těmi bonusovými letenkami fakticky funguje?
naifka a snílek by si pomyslel, že na vysněné trase zadá v rezervačním systému letenku, a vyskočí mu letenka100=cena50+taxy50 (třeba...)
pak zadá identickou trasu na bonusovou letenku, a pokud je fté knihovací třídě volno, doplatí taxy v již známé výši.
nebo se běžně dějou podvody typu : "v knihovací třídě redeem ticket" platí letenka100=cena20+taxy80 ???
kdo ví a odpoví ?!?

PříspěvekNapsal: 01 bře 2012 23:59 
VIP

Hatikva píše:
Tonda 2 píše:
;)

Podle mne to má smysl už jen "zadem" s Korean nebo v business, protože všichni ostatni poplatky vyšponovali tak, že to je v podstatě na úrovni běžné letenky do USA. (10-12,000)

jojo,vim,proto chci letět s Koreanem,v nějakém vlákně jsem narazil,že se musí letět nejkratší cestou-tedy přes Atlantik,někdo zase píše,že s KE přes Soul mu bonusovku vystavili,informace jsou trochu rozporuplné.Vim,ze taxy východním směrováním jsou minimální....
Původně jsem chtěl našetřit na byznys třídu,ale už to nechci riskovat a raději vezmu na jaro 2013 ekonomickou třídu..,aby pak nebylo pozdě :D

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 00:02 
VIP

babička Lála píše:

jak to s těmi bonusovými letenkami fakticky funguje?
naifka a snílek by si pomyslel, že na vysněné trase zadá v rezervačním systému letenku, a vyskočí mu letenka100=cena50+taxy50 (třeba...)
pak zadá identickou trasu na bonusovou letenku, a pokud je fté knihovací třídě volno, doplatí taxy v již známé výši.
nebo se běžně dějou podvody typu : "v knihovací třídě redeem ticket" platí letenka100=cena20+taxy80 ???
kdo ví a odpoví ?!?[/quote]

problém je,že třídy, na které je možné vystavit bon bonusovku nevidíš,takže se asi musi volat....

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 00:20 
VIP

Tonda 2 píše:

problém je,že třídy, na které je možné vystavit bon bonusovku nevidíš,takže se asi musi volat....

tož já tomu nerozumím, přiznávám a vlastně zdůrazňuji :o
selským rozumem jsem se domníval, že knihovací třída se projeví v částce "fare", ale taxy jsou konstantní... nebo se třeba letištní poplatek odvíjí od toho, v jaké třídě jsi přiletěl ?
a pokud by mezi taxy byla i opravdová "tax", daň, tak ta snad funguje fšude přímou úměrou (čím vyšší plnění, tím vyšší daň, a ne naopak...)

proto se na to ptám a rád se nechám poučit i polopaticky ;)

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 00:28 
VIP

Tonda 2 píše:
v nějakém vlákně jsem narazil,že se musí letět nejkratší cestou-tedy přes Atlantik,někdo zase píše,že s KE přes Soul mu bonusovku vystavili,informace jsou trochu rozporuplné

Pokud se bavíme o OK Plus tak černé na bílém je to tady - poznámka 9 úplně dole: https://secure.csa.cz/cs/ok_plus/okp_re ... etenky.pdf
do nedávna šla Havaj jen přes Atlantik, za posledních 5 let snad jediný posun k lepšímu co se podmínek OK+ týče

babička Lála píše:
doplatí taxy v již známé výši.
kdo ví a odpoví ?!?

To co žene bonusové letenky nahoru u evropských a amerických aerolinek u transatlantických letů minimálně v rámci SkyTeamu nahoru jsou hlavně tzv. "palivové příplatky", což je samozřejmě šméčko jak rozkouskovat něco co dřív byla součást jízdného.
Kdosi někde uváděl rozklíčování ceny bonusové letenky z ČR do USA s jedním přestupem a co mě šokovalo bylo že jen palivový příplatek Air Farce u TATL letu byl snad 3500 Kč. :cry:

PříspěvekNapsal: 02 bře 2012 00:29 
VIP

babička Lála píše:
Tonda 2 píše:

tož já tomu nerozumím, přiznávám a vlastně zdůrazňuji :o
selským rozumem jsem se domníval, že knihovací třída se projeví v částce "fare", ale taxy jsou konstantní... nebo se třeba letištní poplatek odvíjí od toho, v jaké třídě jsi přiletěl ?
a pokud by mezi taxy byla i opravdová "tax", daň, tak ta snad funguje fšude přímou úměrou (čím vyšší plnění, tím vyšší daň, a ne naopak...)

proto se na to ptám a rád se nechám poučit i polopaticky ;)

tož :-),letištní poplatky jsou pořád stejné,ale jde o dostupnost jednotlivých tříd a jestli je na konkrétní let volná třída,na kterou lze vystavit bonusovou letenku nezjištíš....nejsem letenkář,ale tak nějak si myslím,že to tak as bude...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 728 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 49  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina