Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 03 dub 2020 05:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 728 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Frequent flyer programy aerolinií
PříspěvekNapsal: 29 dub 2010 11:13 
Návštěvník

Wayne píše:
Prihlas se do programu CSA, ale litej s Deltou.
Budou Ti nacitat 100% mil a nebudou Ti je kratit jako treba u CSA nebo KLM.
Docela rychle nalitas 50,000 mil a za to mas Havaj nebo Mexiko.

Presne tak, CSA dava 100% nalitanejch s Deltou. Navic opravdu staci 50k na Havaj nebo 80k na Havaj v businessu.
Navic mi prijde, ze se tam nejrychlejs muzes dostat k nejaky lepsi karte, nez identifikacni

PříspěvekNapsal: 29 dub 2010 11:29 
Diskutér

díky

takže jedna cesta je 10 000 mil tak mam jakoby 20 000 mil? chapu to dobře?
Ok takže to je ten program OK plus? a může se stat že mi propadnou ty míle ?
Někde jsem to tady četl že je musim minout do určite doby...

Takže asi nejlepši je zaregistrovat se do programu Sky Team?

PříspěvekNapsal: 29 dub 2010 13:11 
Návštěvník

michalpetrovic píše:
díky

takže jedna cesta je 10 000 mil tak mam jakoby 20 000 mil? chapu to dobře?
Ok takže to je ten program OK plus? a může se stat že mi propadnou ty míle ?
Někde jsem to tady četl že je musim minout do určite doby...

Takže asi nejlepši je zaregistrovat se do programu Sky Team?

Kazda airline ve SkyTeamu ma svuj vlastni. AF ma flying blue, CSA ma OK Plus. U OK Plus expirujou miles za 2 nebo 3 roky, pokud neni zadna aktivita na uctu.
Pokud poletis z Prahy na JFK primym letem s Deltou, dostanes 2x4076 miles.
Pokud poletis pres Amster s KLM, muzou se ti v pripade levnejsich trid miles kratit.

Projdi si www.okplus.cz, je to tam celkem jasne popsany.

Předmět příspěvku: Která z "leteckých" karet je nejlepší?
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 19:49 
Diskutér

Ahoj,

jelikož jsem teď dostal pár tisíc mil na OK a načítání mil mě začalo bavit by mě zajímalo
v rámci které karty je to nejefektivnější a který z cestovatelských karet je podle Vás nejlepší? Jde mi také o vstupy do lounge, přednostní odbavení a tyto věci kolem. Kterou můžete doporučit? Osobně jsem narazil na:

Diners club csa=drahota
http://www.zlatakoruna.info/produkty/10 ... zech-s-r-o

CityBank ČSA kreditní karta=poplatek 2500 a super akce na míle viz. stránky
http://www.zlatakoruna.info/produkty/10 ... cni-slozka

StarLetuška Club = super levná varianta
http://www.starletuskaclub.cz/

diky moc za pomoc :ugeek:

Předmět příspěvku: Re: Která z "leteckých" karet je nejlepší?
PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 20:15 
Moderátor

Jako vždy to je relativní - záleží, co užíváš právě Ty.

Starletuska - je dinersclub karta s logem letušky - míle s ní neposbíráš, do DC salónků Ti vstup umožní. Cestovní pojištění v ceně.

Diners Club CSA a Golf umožňují sbírat míle do OK Plus. Za utracených 250 Kč dostaneš 1 bod=5mil. Převádět můžeš až po dosažení 500 bodů a požádat o to. Zároveň musíš měsíc před vstupem do salónku provést alespoň jednu transakci, jinak Ti salónek naúčtují (cca 500 Kč). Vstupní bonus je 5000 mil (2500 mil pro dodatkovou). Cestovní pojištění v ceně - už ne ale zpoždění letu (dříve jsem jej využil :( ). Lze dokoupit, ale žádná láce.
Cena je vysoká, ale DC uplatňuje ke každému klientovi trochu jiný přístup - v rámci firemních benefitů, přes osobní bankéře atd.

City dá opravdu štědrý bonus a je pro sbírání mil nejlepší. Neumožní ale vstup do salónků. Jeden můj známý spolu s ní dostal i priority pass (ten umožní do více salónků než DC), ale nedokážu říci jaký plán obsahoval (standard, standard plus, prestige). Normálně se za něj platí a pak máš buď slevu nebo v roční ceně - prestige - můžeš kolikrát chceš. On měl štěstí na nějaké promo.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 20:33 
Diskutér

burito píše:
Jako vždy to je relativní - záleží, co užíváš právě Ty.

Starletuska - je dinersclub karta s logem letušky - míle s ní neposbíráš, do DC salónků Ti vstup umožní. Cestovní pojištění v ceně.

Diners Club CSA a Golf umožňují sbírat míle do OK Plus. Za utracených 250 Kč dostaneš 1 bod=5mil. Převádět můžeš až po dosažení 500 bodů a požádat o to. Zároveň musíš měsíc před vstupem do salónku provést alespoň jednu transakci, jinak Ti salónek naúčtují (cca 500 Kč). Vstupní bonus je 5000 mil (2500 mil pro dodatkovou). Cestovní pojištění v ceně - už ne ale zpoždění letu (dříve jsem jej využil :( ). Lze dokoupit, ale žádná láce.
Cena je vysoká, ale DC uplatňuje ke každému klientovi trochu jiný přístup - v rámci firemních benefitů, přes osobní bankéře atd.

City dá opravdu štědrý bonus a je pro sbírání mil nejlepší. Neumožní ale vstup do salónků. Jeden můj známý spolu s ní dostal i priority pass (ten umožní do více salónků než DC), ale nedokážu říci jaký plán obsahoval (standard, standard plus, prestige). Normálně se za něj platí a pak máš buď slevu nebo v roční ceně - prestige - můžeš kolikrát chceš. On měl štěstí na nějaké promo.

No abych pravdu řekl tak po nastřádání 25000 mil od city už má člověk stejně "skoro" zlatou kartu takže lounge bude myslim i tak. City k zařízení karty do 30. září dává jako bonus i jednu bonusovou letenku. Což zní za 2500 na rok docela dobře :) Vidím to tak, že se nejspíše asi stejně budu muset do City zeptat.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 20:46 
Moderátor

Zlatou kartu čeho? OK Plus ne, to bys musel dostatek mílí prolítat. A samotná zlatá City Ti vstup pokud vím neumožní . Za míle si ale můžeš ten vstup po 5000 koupit třeba do Crystal lounge v Praze, což za to nestojí.
Bonusová letenka po Evropě již prakticky nemá smysl - musíš zaplatit taxy penězi nebo mílemi. Při využití low costu je to nejen levnější, ale i flexibilnější. Zajímavé to je až s dostatkem mil pro dálkovky nebo převést na hotelový program.
Jinak pro sbírání mil je zlatá City určitě zajímavá.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 21:11 
Diskutér

burito píše:
Zlatou kartu čeho? OK Plus ne, to bys musel dostatek mílí prolítat. A samotná zlatá City Ti vstup pokud vím neumožní . Za míle si ale můžeš ten vstup po 5000 koupit třeba do Crystal lounge v Praze, což za to nestojí.
Bonusová letenka po Evropě již prakticky nemá smysl - musíš zaplatit taxy penězi nebo mílemi. Při využití low costu je to nejen levnější, ale i flexibilnější. Zajímavé to je až s dostatkem mil pro dálkovky nebo převést na hotelový program.
Jinak pro sbírání mil je zlatá City určitě zajímavá.

Pochopil jsem to tak správně že ikdyž budu mít dostatek mil (50 000) tak zlatou kartu nedostanu, protože jsem doopravdy těch mil celkově 50 tis nenalétal? Miles and More je to totiž jedno a dává to i za předplatné časopisu a neřeší jak danný počet mil byl načten.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 21:17 
Moderátor

Mrkni do programu... http://www.csa.cz/cs/portal/loyalty_pro ... /cards.htm

PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 21:35 
Diskutér

burito píše:

Právě, že jsem to nějak studoval a tam mi to připadá, že je to napsaný jakoby se nějak jinak než s nalétanými mílemi ani nepočítalo :) :) no každopádně zítra do city zajdu a uvidime :) Doufám, že aspoň na nákup bonusové letenky by to stačilo :D a jestli ani to ne tak nevím proč to tu vůbec píšu :D

PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 21:37 
VIP

MValent píše:
Pochopil jsem to tak správně že ikdyž budu mít dostatek mil (50 000) tak zlatou kartu nedostanu, protože jsem doopravdy těch mil celkově 50 tis nenalétal? Miles and More je to totiž jedno a dává to i za předplatné časopisu a neřeší jak danný počet mil byl načten.

Řek bych že jim je jedno jak to nasbíráš, ale musíš mít alespoň jeden let, ale jistej si tím nejsem..

PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 22:29 
VIP

MValent píše:
Pochopil jsem to tak správně že ikdyž budu mít dostatek mil (50 000) tak zlatou kartu nedostanu, protože jsem doopravdy těch mil celkově 50 tis nenalétal?

Pochopil jsi to velmi správně. Do mil potřebných k získání vyššího statusu (stříbná, zlatá, platinová karta OK Plus, nezaměňovat ale s MaserCard Gold to se statusem v očích aerolinky nemá nic společného) se započítávají jen tzv. "Sky Team míle" proletěné s ČSA popř. jinými aerolinkami v rámci Sky Teamu. Druhá možnost a po pravdě řečeno daleko jednodušší je pomocí segmentů (15 stříbrná, 30 zlatá, atd.), ale i to je čím dál složitější protože řada aerolinek jako ČSA, KLM za nejlevnější knihovací třídy (V, W, N apod.) vůbec segmenty neuděluje
Míle za pobyt v hotelích, platby kartou, půjčení auta apod. jsou v kolonce "míle" a počítají se jen do celkového součtu mil na kontě a lze je využít pro vystavení bonusové letenky.

MValent píše:
Miles and More je to totiž jedno a dává to i za předplatné časopisu a neřeší jak danný počet mil byl načten.

M&M neznám, ale hodně bych se divil kdyby nerozlišovali "statusové" a "ostatní" míle.

MValent píše:
Kterou můžete doporučit? Osobně jsem narazil na:

Diners club ČSA
CitiBank ČSA
StarLetuška Club

Ani jednu!!!
Pokud za za kartu musíš platit (ač jinou lze mít zcela zadarmo) stáváš se víceméně obětí psychologické pasti a kupuješ předražené něco co vlastně nechceš pod vidinou jakéhosi pozlátka. Tím spíš pokud baštíš ty jejich kydy o "prestižnosti" karty a bla bla bla, přitom karty s přídomkem Gold, Platinum a bůhvíco ještě vydávají např. americké banky naprosto běžně... a když ji má každý vidlák z Nebrasky, tak si to nějak protiřečí s tou "prestižností", ne?
Navíc Citi jsou neuvěřitelní šmejdi a pokud mermomocí chceš sbírat míle bez toho že bys příliš platil bance za nic, tak bych se podíval po kreditce VISA/ČSA od UniCredit:
http://www.unicreditbank.cz/cz/obcane/k ... a-csa.html

Naposledy upravil Hatikva dne 23 zář 2010 22:46, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 07:41 
Moderátor

S Hatikvou souhlasím a nesouhlasím...

Pokud si chceš kartu platit - je to samozřejmě produkt na vysávání Tvé peněženky a "výhody" jsou především lákadla.

Pokud máš kartu např. DC od firmy jako benefit nebo za zlomek ceny a létáš často, cestovní pojištění v ceně je vyhovující (platí i pro 3 osoby s Tebou) a salónky jsou nejen fajn při čekání, ale někdy lze i pohodlně strávit noc (Hong Kong, Dubai). Primárně ji nemám na sbírání mil, leč když už to umožňuje, používám to. Převod na Hilton pak od 13 500 mil umožní přespat v řetězci celé rodině. Pro některé destinace dobrá věc.

Kolik utratíš ale záleží jen na Tvé finanční kázni ;)

PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 09:14 
VIP

burito píše:
Pokud máš kartu např. DC od firmy jako benefit nebo za zlomek ceny a létáš často, cestovní pojištění v ceně je vyhovující (platí i pro 3 osoby s Tebou) a salónky jsou nejen fajn při čekání

Jasně, pokud to je firemní benefit tak je asi hloupost to nevyužít.
Nijak systematicky to nesleduji, ale zdá se mi že se u DC objevily už i letiště v Evropě a jinde po světě, které má člověk i jinou než jen čistě teoretickou šanci častějí používat (FRA, AMS, MUC, ICN, DXB, EWR).
Mně kdysi DC nabízely ČSA předschválenou s nějakým výrazným snížením ročního poplatku jakmile jsem nalétal zlatou OK+, což jsem možná měl vzít, ale v té době mi výčet letišť kde je možné využít salónky nepřišel moc užitečný a jen nosit další kartu v peněžence se mi nechtělo, protože kromě těch salónků u ní moc jiných skutečných benefitů nevidím. Na vše ostatní mi stačí běžná platební karta a kreditka.
A abych teď musel někam posílat tři výpisy z účtu a nechávat se lustrovat na tu DC Star Letuška Club, jen aby mi milostivě vydali nějakou kartičku a mohli ze mne mít peníze, tak to mi za to fakt nestojí. To samé ta Citi Gold. Za ušetřených 2600 mám jednu až dvě zpáteční letenky, možná i víc teď hned s většinou normálních aerolinek i lowcostů a je to okamžitý "benefit" bez nutnosti čekat.

PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 09:27 
Diskutér

Hatikva píše:
burito píše:
Pokud máš kartu např. DC od firmy jako benefit nebo za zlomek ceny a létáš často, cestovní pojištění v ceně je vyhovující (platí i pro 3 osoby s Tebou) a salónky jsou nejen fajn při čekání

Jasně, pokud to je firemní benefit tak je asi hloupost to nevyužít.
Nijak systematicky to nesleduji, ale zdá se mi že se u DC objevily už i letiště v Evropě a jinde po světě, které má člověk i jinou než jen čistě teoretickou šanci častějí používat (FRA, AMS, MUC, ICN, DXB, EWR).
Mně kdysi DC nabízely ČSA předschválenou s nějakým výrazným snížením ročního poplatku jakmile jsem nalétal zlatou OK+, což jsem možná měl vzít, ale v té době mi výčet letišť kde je možné využít salónky nepřišel moc užitečný a jen nosit další kartu v peněžence se mi nechtělo, protože kromě těch salónků u ní moc jiných skutečných benefitů nevidím. Na vše ostatní mi stačí běžná platební karta a kreditka.
A abych teď musel někam posílat tři výpisy z účtu a nechávat se lustrovat na tu DC Star Letuška Club, jen aby mi milostivě vydali nějakou kartičku a mohli ze mne mít peníze, tak to mi za to fakt nestojí. To samé ta Citi Gold. Za ušetřených 2600 mám jednu až dvě zpáteční letenky, možná i víc teď hned s většinou normálních aerolinek i lowcostů a je to okamžitý "benefit" bez nutnosti čekat.

Osobně si myslím jak píše burito, že záleží hodně na platební morálce daného člověka a když občas sleduje pohyby na účtech atd. tak se mu ta City ani tak neprodraží. Já přemýšlel hlavně kvuli zlaté kartě OK a lákají mě vstupní míle, které se současnými mílemi hodí docela dobrou bonusovou letenku. Jako bonus ted počítám že ti zaplatí první nákup za 500CZK a dají ti jednu bonusovou letenku zdarma. Možná se fakt nechávám oblbovat ale z těch karet mi přijde nejlepší. Dneska se schválně do city pujdu zeptat. Neví někdo kolik jaký je poplatek (jestli vůbec) za platbu kartou v obchodě?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 728 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina