Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 pro 2022 05:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bankovní vlákno
PříspěvekNapsal: 08 čer 2020 14:29 
Diskutér

To jsem tam měl dřív, asi mám nějakou jinou verzi, vůbec nepamatuji, že bych ale sám zadával změnu verze. To kurzy - akce tam bylo dříve, teď jsem už několikrát prošel všechno a nic. Zadal jsem schválně normální směnu (hotova okamžitě), automatickou směnu (která ještě neproběhla) a stejně furt jsem to nikde nenašel.

PříspěvekNapsal: 08 čer 2020 20:03 
VIP

Už to tam taky nevidím :( Dnes se mi aplikace automaticky aktualizovala :(

PříspěvekNapsal: 11 čer 2020 08:54 
Diskutér

michal5 píše:
Patriku, co je teď nejvýhodnější spořící účet (bez poplatků a dodatečných podmínek) pro vklady pod 100k? Hello spořicí účet? Díky :)

Úrokové sazby padají raketovým tempem. Aspoň 1 % má teď asi jen Hello (do 300 tisíc) a Creditas (ale té po nedávném porušení vlastní garance mám obavy věřit)

PříspěvekNapsal: 11 čer 2020 08:57 
Diskutér

jardafox píše:
Využiju tohodle vlákna a zeptám se Patrika, nebo kohokoliv, kdo ví. Mám revolutku kterou si dobíjím z kreditníkarty od Monety. Dosud jsem příliš nepoužíval, v podstatě jsem tam jednou v únoru poslal těch základních 300 Kč na ověření, v dubnu pak 1500 a v květnu jsem si tam začal víc hrát s akciema, takže tam šlo postupně 50tKč. Na konci května mi pak banka na výpise naúčtovala poplatky/úroky cca 540 Kč. Zatím je to na začátku řešení, ale řekli mi, že se jedná o "hotovostní" transakce u obchodníka Revolut. Proto by mě zajímalo jak mám rozlišovat, resp jak mám vůbec něco takového poznat. Kreditku mám 5 let, platby s ní probíhají pravidelně (točíme tam kolem 20-30tkč měsíčně) a to jak za běžné nákupy v česku, tak i přes internet, ze zahraničí, blokace autopůjčoven, hotely, ebay, paypal, apod a obdobný poplatek po mně nikdy nikdo nechtěl.

Ano, banky si (speciálně u kreditních karet) vyhrazují právo tzv. quasi cash transakce považovat za hotovostní transakce a tak se k nim chovat (tj. neposkytovat bonusy a dokonce je ihned úročit, tedy neuplatňovat bezúročné období). Mezi quasi cash transakce patří právě dobíjení předplacených karet, platby v kasinech, sázkových kancelářích a směnárnách a nákup zboží snadno směnitelného za hotovost (čekám, kdy to některá banka začne uplatňovat pro platby na České poště)

Naposledy upravil patrikchrz dne 11 čer 2020 08:59, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 11 čer 2020 08:58 
Diskutér

michal5 píše:
Náhodou, takhle to probíhá/-alo u dobíjení Revolutu z kreditky ČS. Teď nějak ztrácím přehled a nevím, zda to stále platí :lol:

Platí :).

PříspěvekNapsal: 11 čer 2020 09:01 
Diskutér

Revolut nám začíná vystrkovat růžky, zrovna mi přišel mail o změnách a je tam:

1. snižuje se maximální měsíční limit pro směnu bez poplatku na 1250 Kč
2. zvyšuje se poplatek za směnu o víkendu u hlavních měn z 0,5 % na 1 %.

2 spolu s 1 prakticky vylučují použití Revolutu v zahraničí, protože člověk většinou vyráží o víkendu.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2020 13:20 
VIP

patrikchrz píše:
Revolut nám začíná vystrkovat růžky, zrovna mi přišel mail o změnách a je tam:

1. snižuje se maximální měsíční limit pro směnu bez poplatku na 1250 Kč
2. zvyšuje se poplatek za směnu o víkendu u hlavních měn z 0,5 % na 1 %.

2 spolu s 1 prakticky vylučují použití Revolutu v zahraničí, protože člověk většinou vyráží o víkendu.
Směna 1250 CZK měsíčně bude asi chyba v překladu. V originále je 1000 GBP měsíčně. Vyzkouším brzy.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2020 14:01 
Diskutér

Ten limit je jiný pro každou zemi. Četl jsem teď ale v jiné diskusi, že ta česká částka je opravdu chybná a má být 25 000 Kč a že pošlou nový mail.

Kromě speciálního použití už mi přijde, že Revolut nemá co nabídnout. Se stejným (při započtení bonusu lepším) kurzem můžu platit kreditkou Hello a nemusím řešit, jestli je pátek nebo svátek.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2020 14:16 
VIP

patrikchrz píše:
Kromě speciálního použití už mi přijde, že Revolut nemá co nabídnout. Se stejným (při započtení bonusu lepším) kurzem můžu platit kreditkou Hello a nemusím řešit, jestli je pátek nebo svátek.
Mně toho nabízí (i po znevýhodnění podmínek) ještě poměrně hodně:
1) Převedu si vše do ZAR a v Namibii se dostanu na lepší kurz než 1:1, ZAR:NAD
2) Nabíjení účtu Estate Guru v EUR bez poplatku (zdarma SEPA platby)
3) Směnu na USD a platbu na Aliexpressu atd.
4) Výběry v cizí měně hotovosti do limitu 4500 Kč/měs. - moc nepoužívám

Na převody do zahraničí mám Roklen, tady mně omezení Revolutu nevadí.

Co z toho umí (lépe) Hello kreditka? Hádám, že jen směnu na cizí měnu při platbě o vídendu.

PříspěvekNapsal: 11 čer 2020 17:04 
Diskutér

Karty s kurzem MasterCard bez příplatku (Hello, Miles and More od Unicredit) mají srovnatelný kurz s Revolutem, ale nemají ten příplatek o víkendu a navíc dávají bonus (Hello 1 % max 150 Kč za měsíc, Miles and More míle do programu Lufthansy).

SEPA platby mají všechny české banky ze zákona za cenu korunových, což většinou znamená zdarma, nebo jednotky korun. Ano, kurz nemívají bůh ví jaký, ale na to používám devizovky (mám smlouvu s Akcenta, Fortissimo a Easychange, ty máš ten Roklen). Revolut bude nově za přeshraniční platby účtovat 15 korun.

Platí viz výše - dobrý kurz pro všechny měny dle MC. Jedno jestli v USD nebo jiné měně.

Ten limit je fakt na nic, na výběry buď mBank Svět (pro výběry nad 1500 Kč) nebo Creditas / Richee.

Revolut se (zatím) hodí na různé nestandardní věci, třeba když chceš koncentrovat prostředky z více kreditek nebo když spekuluješ na pohyb měny a nakoupíš si do zásoby před dovolenou (ale zase ne moc, aby ses nedostal přes ten limit).

PříspěvekNapsal: 12 čer 2020 05:33 
Diskutér

Unicredit dává bonus 2500 Kč, mBank 1500 Kč

https://www.mesec.cz/clanky/akcni-nabid ... rvnu-2020/

PříspěvekNapsal: 20 čer 2020 20:08 
VIP

Raiifeisen bank zpoplatňuje (mimo jiné) od 1.9. SMS kód pro přihlášení do IB. V ceníku jsem ale tuto položku nenašel, je tam jen informační SMS za 4 Kč, ale to nebude ono.

PříspěvekNapsal: 20 čer 2020 20:09 
VIP

Psalo se 19 Kč na měsíc. Stáhnou tě o to při prvním využití v rámci měsíce...

PříspěvekNapsal: 20 čer 2020 21:08 
VIP

michal5 píše:
Psalo se 19 Kč na měsíc. Stáhnou tě o to při prvním využití v rámci měsíce...
To píšeš o MEK (mobilní elektronický klíč), což asi nebude to samé jako: Zpoplatňujeme nemoderní způsob přístupu do internetového bankovnictví k účtům pomocí SMS kódů.

PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 08:43 
VIP

schwott píše:
Raiifeisen bank zpoplatňuje (mimo jiné) od 1.9. SMS kód pro přihlášení do IB. V ceníku jsem ale tuto položku nenašel, je tam jen informační SMS za 4 Kč, ale to nebude ono.

toto zavádí i UCB!!! Volala mi paní že mi udělá smart banking..děkuji nechci...dobře hezký den, ale víte že přihlášení je zpoplatněné...platíte z sms...říkám nevím, nikdo mi nic takového neřekl, ať mi zavolá můj bankéř, protože s tímto nesouhlasím..zatím nikdo nevolal..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina