Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 črc 2020 20:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První česká burza "vouchrů", nových náhradních platidel
PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 21:22 
Diskutér

Chargeback u Revolutu reálně jde, ale podle všleho to zabere dost nervů a hlavně času, viz diskuze: https://community.revolut.com/t/chargeb ... /27753/129 (lidi úvádí nad 100 dní)

Jinak QR včera na základě stížností upravili podmínky a nově je možné žádat i full refund nebo 110% voucher za zrušené lety. Dnes je to už i na webu https://www.qatarairways.com/en-cz/trav ... Lw_wcB:G:s

Snad si z toho vezmou příkladi ostatní.

Musím řešit bohužel také přes ticket.no, tak snad ten refund přes ně projde. doteť nabízeli jen rebooking.

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 09:49 
VIP

marecek97 píše:
babička Lála píše:
British Airways
About your voucher
Your voucher can be used as payment for a future booking to any destination, on any chosen dates. If your new booking is more expensive, you will need to pay the difference. If it is less than your original booking, you will receive a voucher for the difference, which you can put towards another travel booking. Your voucher will be valid for travel within 12 months from your original departure date.

Please check this page regularly for updates on bookings made for travel after 31 May 2020.

BA mě serou, asi jsem smolař, ale mám tam 3k EUR v 2 voucherech....jeden po 600 Eur a zbytek 2400 EUR...kdyby to šlo aspoň nějak rozdělit...

co to pro tebe je, nějaký tři litříky...

Předmět příspěvku: První vlaštovka
PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 10:47 
VIP

První vlaštovka... Qantas k tomu přistoupil s empatii a pokud už někomu vnutí (nebo i vnutil) voucher, nechá mu alespoň dlouhou platnost (ostatní podstatné náležitosti, viz. úvodní seznam parametrů, bohužel neznám). A přístup ke statusu také není špatný.
Příloha:
Qantas credit.jpg
Qantas credit.jpg [ 83.58 KiB | Zobrazeno 1782 krát ]
Příloha:
Prodloužení.jpg
Prodloužení.jpg [ 20.25 KiB | Zobrazeno 1782 krát ]

PříspěvekNapsal: 28 bře 2020 16:35 
VIP

A finnair body do podzimu neexpirujou.

PříspěvekNapsal: 28 bře 2020 18:48 
Diskutér

Qatar prodloužil platnost statusů, nejdřív o půl roku, aktuálně o rok. A taky prodloužili platnost Qcredits, jen škoda, že ženě skončil gold před měsícem. Ale aspoň zůstane mně.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2020 12:30 
Diskutér

VUELING * - zrušený let

- není vázáno na jméno
- lze využít na více rezervací
- rezervace do konce 2020 - využití 30.6.2021

* pod čarou nabízejí i vrácení peněz,ale musí se volat ..

PříspěvekNapsal: 29 bře 2020 17:40 
VIP

Corendon

In accordance with the guidelines of the General Directorate of Civil Aviation, you may change your ticket for the cancelled flight, or suspend your ticket due to the Covid-19 outbreak. Until 27 March 2021 you can have your current ticket changed to a different flight date and destination. Before contacting us, please keep your PNR number at hand and choose a new date as well as a destination. If the price of the modified flight ticket is higher than the original ticket, the price difference will be charged. Furthermore, the seat-availability on the aircraft is looked at. You can use your right to change at any time and book a flight that will be executed before March 27, 2021. The return of the travel sum of a suspended, unused flight ticket will take place within 2 months, following the date on which the General Directorate of Civil Aviation announces that the fly ban has been lifted.

Pozn.: mail zatím 4 dny bez reakce.

PříspěvekNapsal: 30 bře 2020 11:19 
VIP

Budu dnes kupovat letenku z Heathrow do Vídně s Lufthansou na víkend, tak pokud má někdo voucher v hodnotě cca 200 USD/GBP/EUR tak vám mohu pomoci se ho zbavit.

PříspěvekNapsal: 31 bře 2020 17:47 
Diskutér

Tak sa pridam,ak sa chcete zbavit austrian, som vas clovek, cca 160€

PříspěvekNapsal: 03 dub 2020 09:45 
VIP

Podařilo se někomu dostat od AirFrance zpět peníze místo voucherů ?

PříspěvekNapsal: 03 dub 2020 10:31 
VIP

Priceline / Qantas

Sice jsem včera hledal asi dvě hodiny volné termíny v diáři a následně pak i konkrétní lety na dané trasy, našel to dokonce kompletně ve své (neatraktivní) rezervační třídě na podzim (kdy někteří odborníci čekají druhé kolo COVID), ale nakonec jsem se při rozhovoru s operátorem rozhodl zahrát si s Qantas hru na "credit", tak TO totiž nazýval muž na druhém konci Skype, nějaký Charlie.

Credit se prý vztahuje na mojí letenku (PRG-LHR-SIN a z5), kterou operuje BA+QF (první a poslední segmenty nejsou označeny jako codeshare!), a můžu si jí prý nechat vystavit za "credit" buďto u Priceline, nebo přímo u Qantas.
Našel jsem si lety v říjnu a listopadu (mám dvě totožné trasy, pozůstatek loňské hamižnosti a hrabání mil, maskované potápěním v Ambonu), ale v obdrženém emailu se překvapivě objevila podmínka proletět to do 28. července 2020 (!!!). Což je trochu prekérka, páč Qantas svoje lety QF1 a QF2 jen do SIN prostě "nelítá" (respektive ani na svém webu je nenabízí, Matrix je nenajde, ExpertFlyer ukazuje všechny třídy s kapacitou zero person, atd). Jinými slovy, nelze to proletět.

Takže to bude o škemrání, obrátím se někdy v červnu přímo na Qantas, to už to bude se znalostmi ohledně COVID na jiný úrovni, a navíc je zkusím uprosit o změnu jedné letenky na jména kamaráda. Jak píšu, je to risk a taková "hra".
Text z nadpisu obrázku se sice na mě nevztahuje (lety byly zrušeny), ale zkusím to uhrát na uvedenou lhůtu využití "creditu".
Příloha:
Qantas.jpg
Qantas.jpg [ 85.7 KiB | Zobrazeno 912 krát ]

Text z Priceline:
Dear bL.,
Thank you for contacting Priceline to cancel your flight (Trip Number 199-999-999-99). Per your request, your flight has been cancelled.
Based on the airline’s policy, we are able to offer you a credit for future travel on Qantas Airways. The amount of this credit is equal to the value of your original ticket, which can be found in My Trips. When you are ready to book your new flight and use your credit, please call our Customer Care team directly.
Below you will find additional details regarding the rules of your flight credit, and what additional information you will need when calling Priceline. Please note, in order to use the full value of your credit, you must rebook a new flight and travel by jul 28 2020.
Thank you for using Priceline. If you need further assistance, please visit our Help Center. Safe travels!
Sincerely, Priceline, Customer Care
Qantas Airways Policy

In order to apply the full value of your credit to a new ticket, you must book a new flight and travel by jul 28 2020
Your credit is only applicable to the purchase of a new airline ticket on Qantas Airways
No change fees will apply
Your credit is non-transferrable
Your credit cannot be applied toward the purchase of a vacation package or a previously purchased airline ticket
How to Use Your Credit

Please call our customer care team at 1-877-451-7894
Be prepared to provide the Trip Number of your original ticket and your phone number
Provide your new travel dates, origin and destination, as well as desired flight times

Tož to je moje sdílená zkušenost.
Volal jsem opakovaně zásadně ráno okolo deváté, kdy je v Americe hluboce po půlnoci, a čekání na operátora bylo docela krátké. Výše uvedené číslo je výrazně lepší než kontaktní číslo na stránkách Priceline pro ČR.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2020 09:10 
Diskutér

Taky se zeptám, nemáte někdo zkušenost s Air Canada a vypáčením peněz místo voucherů?

Dostal jsem automatizovaný email, že moje lety byly zrušeny a že si mám přes jejich web zažádat o "travel credit", to jsem samozřejmě neudělal. Místo toho vyplnil online formulář pro refund, kde jsem napsal, že jsem pod 261/2004 a chci peníze zpátky na kreditku. Dva týdny zatím od nich žádná reakce.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2020 10:01 
VIP

Dostat cash zpět od aerolinky v této době je zbožné přání. Pokud nevýjde charge back, tak se maximálně hádej, ať ti dají aspon nějaký procenta na voucher navíc.

Předmět příspěvku: První česká burza "vouchrů", nových náhradních platidel
PříspěvekNapsal: 04 dub 2020 10:52 
VIP

U Air Canada mám letenky za cca 150K koupené u několika zprostředkovatelů v Evropě. U letů, které již byly zrušeny prisly pouze automatické emailu o tom, že se refund řeší s aerolinkou a žádají o trpělivost. Za sebe bych se za dané situace spokojil i s voucherem, ale pouze v případě, že bude přenosný na jinou osobu a také bych uvítal třeba 10% bonus, ale to jsou asi jen zbozna přání. Jinak 4 letenky už měly být proleteny před cca 3 týdny, tak jsem podal žádost o chargeback u revolutky, tak jsem zvědavý na výsledek.

Odesláno z mého VOG-L29 pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 04 dub 2020 11:16 
Diskutér

U Air Canada mám naštěstí jen relativně levný přelet z Toronta do Havany.
U těch jejich voucherů vidím jednu prasárnu a to tuhle:

When booking a new flight with your flight credit, any fare difference will apply if the new flight is more expensive.If the new flight is less expensive, any residual value resulting from a lower fare will be lost.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina