Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 čer 2020 07:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První česká burza "vouchrů", nových náhradních platidel
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 11:11 
Diskutér

Sniper píše:
Proc si myslis ze pres Revolut je to bez sance? Mam 1 ze 4 letu placeny prave Revolutkou, tak budu mit mozna porovnani.

S tou jejich podporou přes chat, kde pořádně nefungují ani normální věci jako odblokování karty? Ale jo, určitě napiš. Já si myslím, že ani s českými bankami to nebude úplně bez problémů (to bylo vidět hned na té první odpovědi, kdy se mě snažila banka odpálkovat), ale tady se můžu ještě obrátit na finančního arbitra. Kdežto u Revolutu nemůžu.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 11:14 
VIP

patrikchrz píše:
Sniper píše:
Proc si myslis ze pres Revolut je to bez sance? Mam 1 ze 4 letu placeny prave Revolutkou, tak budu mit mozna porovnani.

S tou jejich podporou přes chat, kde pořádně nefungují ani normální věci jako odblokování karty? Ale jo, určitě napiš. Já si myslím, že ani s českými bankami to nebude úplně bez problémů (to bylo vidět hned na té první odpovědi, kdy se mě snažila banka odpálkovat), ale tady se můžu ještě obrátit na finančního arbitra. Kdežto u Revolutu nemůžu.

Patriku, u Revolutu se můžeš obrátit na britského finančního arbitra taky ;-)

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 11:32 
Diskutér

michal5 píše:
patrikchrz píše:
Sniper píše:

Patriku, u Revolutu se můžeš obrátit na britského finančního arbitra taky ;-)

No, jsem zvědav. U českého už vím, jak to funguje (mám za sebou 3 vyhrané spory), v Británii ani nevím, jestli něco takového mají, navíc v Británii nemá Revolut bankovní licenci, ale jen licenci platební společnosti (asi jako stravenkové firmy), tak ani nevím, jestli se na ně něco takového vztahuje.

Ale jo, napište někdo, jak jste pochodili, byl by z toho dobrý článek.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 11:41 
VIP

zennie píše:
Royal Brunei:
(...)

Tváří se to z textu jako refund, až po kliknutí na link vyplývá, že voucher :roll: Podmínky nesepsány.

Samozřejmě ještě včera přišla nabídka na upgrade bid.

Tak ještě jinak. V posledním kroku nabízejí refund do voucheru nebo refund úplně zpět - s poplatkem 50 BND na letenku :roll: Což jsou dvě třetiny ceny letenky.

Jinak bych ocenil, kdyby se diskuze o bankovních produktech, kompetencích bank, karetních společností a řešení přes finančního arbitra přesunula kamkoli jinam, třeba do nové bankovní diskuze, kterou tu už dřív (v reakci na Patrikovy příspěvky) pár lidí navrhovalo. Rád si to tam časem přečtu, je to zajímavé a povětšinou věcné, ale myslím, že nejsem sám, kdo bude rád, když tahle diskuze zůstane přehledná a k tématu, tedy vouchery aktuálně nabízené aerolinkami jako náhrada zrušeného letu. Díky.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 15:42 
VIP

Swiss

We have also eased and simplified our rebooking provisions to help our customers as much as possible in these uncertain times. The changes here in brief:

Any customer holding a ticket for any flight – cancelled or still operating – may retain their ticket with no need to commit yet to another flight date.

The ticket will retain its full value, to which a further CHF 50 discount will be added.

The ticket may also be rebooked to a new destination.

These provisions apply to all tickets booked up to and including 31 March 2020 for confirmed travel up to and including 31 December 2020.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 17:11 
VIP

British Airways
About your voucher
Your voucher can be used as payment for a future booking to any destination, on any chosen dates. If your new booking is more expensive, you will need to pay the difference. If it is less than your original booking, you will receive a voucher for the difference, which you can put towards another travel booking. Your voucher will be valid for travel within 12 months from your original departure date.

Please check this page regularly for updates on bookings made for travel after 31 May 2020.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 18:32 
Návštěvník

Také mám tuto "výhodnou" nabídku voucheru od BA. Kdyby to alespoň bylo na STEJNÝ let ve stejné třídě , tak není problém . Ale doplatit rozdíl, pokud bude letenka dražší... :lol:
--------------------------
BRITISH AIRWAYS
We apologise for the cancellation of your flight(s).

You may rebook the cancelled flight(s) and other flights in your booking free of charge, subject to availability.
You may obtain a full refund by cancelling your entire booking.
If you wish to re-book you may do so online now.
To get a refund, by cancelling your booking, please call us. :!: :!: :!: :!: :!:
To re-book the cancelled flight(s) to an alternative destination please contact your original booking agent. This may require additional payment.
----------------------------------------
To tam má jako každý zájemce o refund volat... :roll:

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 18:52 
VIP

BA - online se refund vyřídit nedá, takže pokud se člověk nespokojí s voucherem musí volat. Včera jsem se po týdnu dovolal na jejich infolinku, bylo přislíbeno vrátit plnou částku na kartu do 3-4 pracovních dnů, tak uvidíme.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 18:56 
VIP

LEVEL

Conditions:

FlyLevel Voucher
The voucher is for the total amount of your booking, including any additional service purchased

FlyLevel Voucher
It can be used multiple times until the amount is sold out

FlyLevel Voucher
Valid for use until 31 December 2020, for flying until 31 December 2020

FlyLevel Voucher
Valid for flights to any long-haul destinations

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 19:16 
Návštěvník

Není vhodnější pouze momentálně zrušený let vzít na vědomí, nereagovat a čekat ? Pokud se lety neuskuteční, tak bude refund snad automatický (pokud dopravce nezkrachuje).

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 19:55 
Moderátor

Tohle je zřejmě taky nesmysl, odvolávat se na to že mám jakejsi BEST nebo COOL ne?
Tak jako tak je to z jejich strany nedodaná služba.

Your booking are cancelled , let's see below the trade measures of our compagnie

Regardless of the date of purchase of the airline ticket, we offer the possibility for customers who have to travel before 05/15/2020 to change the dates of travel in the same booking class without penalty.

Only a rate adjustment may be applied if the initial booking class is not available.

Tickets are valid for 1 year from the date of purchase.

“BEST” and “COOL” tickets whose travel date is before 15/05/2020 are exceptionally modifiable without penalties, but remain non-refundable.

If your ticket is non-refundable, we offer a credit note valid for 1 year on the network operated by air antilles, non-refundable.

Only a rate adjustment may be applied if the initial booking class is not available.

Tickets are valid for 1 year from the date of purchase.

“BEST” and “COOL” tickets whose travel date is before 15/05/2020 are exceptionally modifiable without penalties, but remain non-refundable.

If your ticket is non-refundable, we offer a credit note valid for 1 year on the network operated by air antilles, non-refundable.

bonne reception

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 20:16 
Návštěvník

STRUČNĚ A JASNĚ:
Většina navštěvníků tohoto fora má (levné) NEVRATNÉ letenky .
Ano, ale my nechceme nic rušit a vracet peníze - my chceme letět tj. čerpat zaplacenou službu. Pokud Vám - aerolinkám něco brání a LET RUŠÍTE - VRAŤTE NÁM PENÍZE :!:

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 09:30 
Diskutér

Sniper píše:
Nevite nekdo jak nejlepe kontaktovat Opodo bez nutnosti telefonovat na zahranicni linku?

Ak tvoj let odlieta o 7 dni alebo menej, tak skus cez ich FB chat.. sice ta to spoji s chatbotom, ale tomu staci napisat "Talk to Agent" a pusti ta to na vyplnenie formularu na zaklade ktoreho sa dostanes do poradia. Ja si musim pockat az do 17.aprila, aby som mohol spravit tento krok :|

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 12:03 
VIP

patrikchrz píše:
Sniper píše:

Já si na jejich podporu zatím nemůžu stěžovat, vždy mi vyhověli. Nyní jsem přes chat řešil platbu za letenky u AC/koupeno na ticket.no a sami mi doporučili zkusit reklamaci transakce, nebo chargeback a poslali formulář k vyplnění, tak jsem zvědavý na výsledek

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 16:34 
VIP

babička Lála píše:
British Airways
About your voucher
Your voucher can be used as payment for a future booking to any destination, on any chosen dates. If your new booking is more expensive, you will need to pay the difference. If it is less than your original booking, you will receive a voucher for the difference, which you can put towards another travel booking. Your voucher will be valid for travel within 12 months from your original departure date.

Please check this page regularly for updates on bookings made for travel after 31 May 2020.

BA mě serou, asi jsem smolař, ale mám tam 3k EUR v 2 voucherech....jeden po 600 Eur a zbytek 2400 EUR...kdyby to šlo aspoň nějak rozdělit...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina