Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 říj 2021 08:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koronavirus - prognóza pro 2021
PříspěvekNapsal: 05 zář 2021 11:39 
Diskutér

Nigdo som ja píše:
baca12 píše:
tak v restike ti nemusia naliat ked im neukazes id.
si to vylozia tak, ze este nemas osemnast :lol:

Otazka je, preco by to robili?

V predchadzajucich vlnach v nasej oblubenej restike mali napis: Vstup len s testom. A to bolo cele. Preco si myslis, ze to teraz bude inak?
Aj v najtvrdsom locdowne sa dalo ist k holicovi. Cisla pre tel.objednavanie su verejne a max. bolo treba volat na viac cisel. Podobne restiky pre privatne skupiny.

Zobudte sa z vasho etatistickeho sna. Stat nema na to, aby svoje nezmysly vynucoval brutalne.

Ja si myslim, ze SK aj CZ maju dostatocne v pazi, aby realne nebolo vynucovane nic.

Napr. taky vstup do Rakuska ma heslo “Only transit to the airport”. Dalej ich uz nezaujima nic :)
To mi pride ako dobry kompromis. Fizel si splnil ulohu a ja nepotrebujem ziadne papiere.

Ten rozdiel je prave v tom, ze Rakusania si v omnoho mensom pocte dovolia porusovat pravidla a aj preto je ten rozdiel medzi krajiny exkom a zapadom tak obrovsky. Tu ludia nechapu ani zakladne veci, preto aj tie cisla tak vyzeraju.

PříspěvekNapsal: 05 zář 2021 18:57 
Návštěvník

jencik píše:
Ten rozdiel je prave v tom, ze Rakusania si v omnoho mensom pocte dovolia porusovat pravidla a aj preto je ten rozdiel medzi krajiny exkom a zapadom tak obrovsky. Tu ludia nechapu ani zakladne veci, preto aj tie cisla tak vyzeraju.

Len aby neprišlo k nedorozumeniu:

Ja sa bavím výhradne o nerešpektovaní opatrení, ktoré nemajú žiadny racionálny základ. A väčšina z nich ide priamo proti vedeckému poznaniu.

Opatrenia, resp. odporúčania, ktoré majú zmysel dodržiavam (snažím sa) bez ohľadu na to, či ich vydal štát, alebo sú proste logické a pochopiteľné samy o sebe.

PříspěvekNapsal: 06 zář 2021 08:51 
Tazatel

miro776 píše:
https://blog.hqcodeshop.fi/archives/516-Decoding-EU-Digital-COVID-Certificate.html
je tam link na github, ( zdrojaky pro inspiraci )
pomuze to , jak napsat kod , aby to generovalo QR kod,
ALE stale bude ten cerifikat na QR kodu Invalidni, to se neda ojeb@t....

Jo, chápu, že obsah QR si můžu upravit podle potřeby, ale platný digitální podpis nevyrobím. Otázka je, kdo kde platnost digitáního podpisu ověřuje. Předpokládám, že v restauraci ne, ale na checkinu na letišti...?

PříspěvekNapsal: 06 zář 2021 13:05 
Návštěvník

mxp píše:
Jo, chápu, že obsah QR si můžu upravit podle potřeby, ale platný digitální podpis nevyrobím. Otázka je, kdo kde platnost digitáního podpisu ověřuje. Předpokládám, že v restauraci ne, ale na checkinu na letišti...?

Na checkine určite nie.
Appku na reálnu kontrolu budú mať najskôr (len?) fízli. Ale aj to len výnimočne.

Ešte je tu jedna vec: Aj keď skontrolujú platnosť QR, ešte nemusia kontrolovať ID (pas a pod.). V tom prípade stačí mať certifikát niekoho iného. Ale je pravda, že s fízlami je dosť riziko sa naťahovať. To treba mať dobre pripravené :)

Akékoľvek komerčné prevádzky, t.j. reštaurácie, hotely, aj aerolinky (ten checkin) a podobne, tam žiadny problém nevidím. Nemajú žiadny dôvod používať skutočné overenie pravosti QR a/alebo kontrolovať voči ID.

PříspěvekNapsal: 06 zář 2021 14:44 
Tazatel

No, nezbyde než to vyzkoušet...

PříspěvekNapsal: 06 zář 2021 15:08 
VIP

Nigdo som ja píše:
babička Lála píše:
Můj život, moje pravidla.

Velka vdaka za tento prispevok, Babicka
No to nevim jestli děkuješ tomu správnýmu. Já tvoje postoje považuju za hrozný hámotiny. Třeba tyhle:
Nigdo som ja píše:
1/ Na checkine určite nie.
2/ Akékoľvek komerčné prevádzky, t.j. reštaurácie, hotely, aj aerolinky (ten checkin) a podobne, tam žiadny problém nevidím. Nemajú žiadny dôvod používať skutočné overenie pravosti QR a/alebo kontrolovať voči ID.

Ad 1/ Určitě????? To, že to nedělaj´ dneska neznamená že to nebudou dělat zítra. Možná se pletu, ale appka čTečka snad slouží ke čtení Tečky, ne? Takže kdokolif má čtečku, může přečíst ten QR. Nebo ne? A čTečka je volně ke stažení.
Ad 2/ Žiaden dôvod nevidíš? Ten nejjednodušší důvod je kontrola dodržování ze strany Hygieny, Policie, ČOIky, možná i při nějaký šikanózní interpretaci živnostenskýho zákona Živnosťákem, apod., na dodržování opatření ohledně povinnosti kontrolovat hosty. Policie zkontroluje hosty v restauraci, a pokud nebudou mít potvrzení v pořádku, odpovědná je za kontrolu restaurace, a napaří jí pokutu.

To jsi ftom svym anarchismu opravdu tak naivní?

babička Lála píše:
No já jdu příští tejden znovu na měření protilátek, a pokud už je mít nebudu, zajedu si pro Pfajzra. Pokud je mít budu, nevim jak se budu protloukat další tři měsíce, do dalšího plánovaného měření.
Můj život, moje pravidla.
Tak zítra.
Říká se dva právníci, tři názory.
Teď to jsou tři doktoři, pět názorů.
Každý si vybírá podle svého. Já uznávám tento názor (a nikomu ho nevnucuju - jeho život, jeho pravidla):
Příloha:
protilátky.jpg
protilátky.jpg [ 178.38 KiB | Zobrazeno 741 krát ]

PříspěvekNapsal: 06 zář 2021 15:46 
Návštěvník

babička Lála píše:
Ad 1/ Určitě????? To, že to nedělaj´ dneska neznamená že to nebudou dělat zítra. Možná se pletu, ale appka čTečka snad slouží ke čtení Tečky, ne? Takže kdokolif má čtečku, může přečíst ten QR. Nebo ne? A čTečka je volně ke stažení.
Ad 2/ Žiaden dôvod nevidíš? Ten nejjednodušší důvod je kontrola dodržování ze strany Hygieny, Policie, ČOIky, možná i při nějaký šikanózní interpretaci živnostenskýho zákona Živnosťákem, apod., na dodržování opatření ohledně povinnosti kontrolovat hosty. Policie zkontroluje hosty v restauraci, a pokud nebudou mít potvrzení v pořádku, odpovědná je za kontrolu restaurace, a napaří jí pokutu.

To jsi ftom svym anarchismu opravdu tak naivní?

Možno je to pre teba nezvyk, ale ja zvyknem poďakovať aj človeku, o ktorom viem, čo si cca o mne myslí :)

No a to, či som ja naivný, alebo vy naopak príliš priposraní, to sa práve uvidí. Alebo: presne o tom by som sa rád bavil ja. Vymieňal si skúsenosti. A v tomto duchu som aj odpovedal na otázky niekoho iného.

Zatiaľ je to tak, že skutočnú kontrolu nerobí nikto. Aspoň ja som sa s tým nestretol. A to cestujem hodne. V podstate už podobne, ako pred pandémiou. Nehovoriac o návšteve lokálnych (SK) podnikov, udalostí a podobne. Zatiaľ mi editor .pdf a editor SMS stačil :) Ale súhlasím, že sa to môže zmeniť. Ja však verím, že sa dokážem prispôsobiť.

P.S.: Anarchy is NOT lack of order, but lack of orderS.

PříspěvekNapsal: 06 zář 2021 22:19 
Tazatel

Vyrobené qr-ko šlo bez problémů nahrát do covid appky cílové země a tváří se tam pokojně. Tak tam o víkendu zaletím a vyzkouším jejich bdělost.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2021 06:47 
VIP

babička Lála píše:
Tak zítra.
Říká se dva právníci, tři názory.
Teď to jsou tři doktoři, pět názorů.
Každý si vybírá podle svého. Já uznávám tento názor (a nikomu ho nevnucuju - jeho život, jeho pravidla):
Příloha:
protilátky.jpg

Tak pak napis kolik ti vyslo, ja po nemoci a ockovani jich mam pres 40 tis, po pul roce po nemoci samotne semi jich mel 1500.

PříspěvekNapsal: 09 zář 2021 16:49 
VIP

mxp píše:
Vyrobené qr-ko šlo bez problémů nahrát do covid appky cílové země a tváří se tam pokojně. Tak tam o víkendu zaletím a vyzkouším jejich bdělost.

No tak super. Konečně pár lidí, co nejde vedení koncentráku na ruku :)

PříspěvekNapsal: 10 zář 2021 10:17 
Diskutér

tak tento a minulý týden v PRG, CTA, AMS chtěli vidět QR kod a všude si to rozklikli, dívali se, kolik a kdy byly dávky.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2021 17:58 
VIP

Sau píše:
Tak pak napis kolik ti vyslo, ja po nemoci a ockovani jich mam pres 40 tis, po pul roce po nemoci samotne semi jich mel 1500.
Nepíšeš čeho, a především ony to laboratoře různě měří. Takže srovnání jsou ošemetná.

Já jsem nahnal ženu do laboratoře, kde byl můj kamarád pět měsíců po nejtěžším možném Covidu, s oboustranným 100 % zápalem plic, a dvoutýdenním pobytem na JIPce. Žena byla na Pfajzrovi, takže mi zajímalo jak na tom vlastně jsme.

Výsledky jsou zcela v souladu s těma vědeckýma předpokladama, které jsou na webech a v komentářích fšech krevních laboratoří.
3 měsíce po chorobě jsem měl IgG a IgA, naopak IgM svědčící o nedávné nebo aktuální nákaze jsem neměl.
5 měsíců po chorobě mám IgG, naopak IgA a samozřejmě i IgM už nemám.
Oba nemocní mají všechny testované protilátky, očkovaná nemá Nukleocapsid IgG.

Výsledek: na očkování nejdu, a holt se budu furt p**at s těma testama.
Říjnové letenky na Maltu propadnou (počítal jsem s tím, že protilátky už mít nebudu, a tudíž obratem zajdu na očkování, abych stihnul obě dáfky Pfajzra).
Ale co, nebudu se rouhat. Vlastně je dobře, že imunita funguje, popravdě řečeno mi ty výsledky potěšily. Jenom ta kovidová mašinérie už mi fakt se*e!
Příloha:
Test po středně těžkém průběhu_5-2021.jpg
Test po středně těžkém průběhu_5-2021.jpg [ 163.71 KiB | Zobrazeno 410 krát ]
Příloha:
Test po středně těžkém průběhu_9-2021.jpg
Test po středně těžkém průběhu_9-2021.jpg [ 231.97 KiB | Zobrazeno 410 krát ]
Příloha:
Test po těžkém průběhu.jpg
Test po těžkém průběhu.jpg [ 245.21 KiB | Zobrazeno 410 krát ]
Příloha:
Test po očkování.jpg
Test po očkování.jpg [ 239.71 KiB | Zobrazeno 410 krát ]

edit: článek
Příloha:
Stanovisko k protilátkám.jpg
Stanovisko k protilátkám.jpg [ 212.14 KiB | Zobrazeno 403 krát ]

PříspěvekNapsal: 10 zář 2021 19:32 
VIP

Myslim tim protilatky IgG a jednotky AU/ml. Byl sem vzdy ve stejnych laboratorich - IFCOR. A jak sem psal, pul roku po prodelani Covidu sem mel IgG ca 1500 AU/ml, trictvrte roku po prodelani covidu a zaroven mesic po druhe vakcine pak tech samych protilatek a jednotek bylo pres 40 tisic.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2021 20:24 
Moderátor

mxp píše:
No, nezbyde než to vyzkoušet...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... o-40371747

PříspěvekNapsal: 10 zář 2021 20:25 
VIP

Sau píše:
Myslim tim protilatky IgG a jednotky AU/ml. Byl sem vzdy ve stejnych laboratorich - IFCOR. A jak sem psal, pul roku po prodelani Covidu sem mel IgG ca 1500 AU/ml, trictvrte roku po prodelani covidu a zaroven mesic po druhe vakcine pak tech samych protilatek a jednotek bylo pres 40 tisic.
Já byl bohužel ve třech různých:
EUC Laboratoře - 5/2021 - ELISA test - 1.500 Kč
GHC Genetics - 9/2021 - ELISA test - 1.100 Kč
CITYLAB - 9/2021 - měření - 390 Kč
Protože měření IgA a IgM je zbytečný, ten nejlevnější test je kupodivu i nejlepší (IMHO).

To GHC ti sem dám. Naměřilo mi to 77 AU/ml, a výslovně udávaj´, že měří jen do 1.000. Takže to musí bejt logicky jiný měření, nebo nějakej bordel v desetinný čárce, protože tvejch 40.000 by nikdo z těch pražskejch laboratoří nenaměřil.

GHC mně v úterý naměřil 77 AU/ml, CITYLAB mně v pátek naměřil víc jak 100 AU/ml, ale zase je to otázka tý desetinný čárky, kdo ví, bylo to třeba 400? nebo 4.000? nebo 40.000 jako u tebe?

Ty jednotky jsou divný, ale uzavřel bych to empirickou, vědecky prokázanou a změřenou zkušeností, že po návštěvě knajpy U Bansethů a vydatný konzumaci tý jejich luxusní Plzně se mi hladina protilátek zvýšila, takže to je jasnej protipandemickej argument dělat AL srazy U Bansethů.
Příloha:
Test jinde.jpg
Test jinde.jpg [ 175.24 KiB | Zobrazeno 386 krát ]

P.S. rozepisuju se o tom podrobně kvůli tomu že by ty informace někomu mohly pomoct. Kdokolif z nás ví prd, kolik protilátek třeba i po očkování v sobě má, a jak dlouho mu vydržej´. A nějaký efektivní změření a srovnání má smysl.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina