Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 říj 2021 04:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koronavirus - prognóza pro 2021
PříspěvekNapsal: 12 zář 2021 21:04 
Tazatel

mxp píše:
No, nezbyde než to vyzkoušet...

Bohužel zkouška nebyla úspěšná. Do Paříže a zpět jsem sice doletěl (na checkinu byla kontrola QR jen vizuální), ale hned v první restauraci na CDG kódy skenovali a ten můj neprošel. No nic, jak bude volná chvilka, zkusím na tom ještě zapracovat.

PříspěvekNapsal: 13 zář 2021 21:34 
VIP

Takže lítání v pohodě a nějaká předražená hospoda na letišti out? To mi přijde jako dost úspěšný. Je potřeba tu totalitu svědkům rozvracet co to jde ;-)

PříspěvekNapsal: 14 zář 2021 10:52 
Diskutér

...Po zemi se povalovaly kosti a zbytky těl. Na vyšetřovatele čekalo další nepříjemné překvapení ve chvíli, kdy objevili medvědí maso označené nápisem „brum-brum“.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/celni-sprava-vysledky-trestni-spis-lovec-kamenak.A210913_172942_domaci_imat

PříspěvekNapsal: 14 zář 2021 14:32 
VIP

To bude asi nějakej omyl, brumák žije :)

PříspěvekNapsal: 23 zář 2021 18:20 
VIP

babička Lála píše:
Jo, byl to moroň, dugong.
Cizí fotky ("fotografa" z naší výletní lodi)
Příloha:
IMG_1668.JPG
IMG_1668.JPG [ 137.21 KiB | Zobrazeno 801 krát ]
Příloha:
IMG_1671.JPG
IMG_1671.JPG [ 107.11 KiB | Zobrazeno 801 krát ]
Příloha:
IMG_1683.JPG
IMG_1683.JPG [ 32.76 KiB | Zobrazeno 801 krát ]

PříspěvekNapsal: 23 zář 2021 18:50 
VIP

babička Lála píše:
Výsledky jsou zcela v souladu s těma vědeckýma předpokladama, který jsou na webech a v komentářích fšech krevních laboratoří.
3 měsíce po chorobě jsem měl IgG a IgA, naopak IgM svědčící o nedávné nebo aktuální nákaze jsem neměl.
5 měsíců po chorobě mám IgG, naopak IgA a samozřejmě i IgM už nemám.
Oba nemocní mají všechny testované protilátky, očkovaná nemá Nukleocapsid IgG.

Výsledek: na očkování nejdu, a holt se budu furt p**at s těma testama.
Říjnové letenky na Maltu propadnou (počítal jsem s tím, že protilátky už mít nebudu, a tudíž obratem zajdu na očkování, abych stihnul obě dáfky Pfajzra).
Ale co, nebudu se rouhat. Vlastně je dobře, že imunita funguje, popravdě řečeno mi ty výsledky potěšily. Jenom ta kovidová mašinérie už mi fakt se*e!
Tak naše partička se na moje naléhání taky nechala přetestovat a výsledky jsou v souladu s vědeckýma předpokladama.
Kdo se s koronavirem nepotkal (a nikdy neměl pozitivní PCR test), nemá protilátky (kamarád T.)
Kdo se s koronavirem potkal (měl pozitivní test, a je očkovanej), nemá protilátku Nukleocapsid IgG (kamarádka P.).
Příloha:
Test bez historické pozitivity.jpg
Test bez historické pozitivity.jpg [ 217.25 KiB | Zobrazeno 799 krát ]
Příloha:
Test po pozitivním testu a očkování.jpg
Test po pozitivním testu a očkování.jpg [ 244.24 KiB | Zobrazeno 799 krát ]
A mně se furt nedaří najít doktora co to píchne do polštáře, zapíše do systému, a schrábne bankofky. Ale já ho najdu...

PříspěvekNapsal: 24 zář 2021 20:02 
VIP

Nevíte jaká je praxe u Pegasus Airlines ?

Dle https://covid.gov.cz/situace/dovolena-2021/turecko je od 10/9 třeba očkování / prodělaná nemoc / test, zatímco při check inu na webu na mě vyskočí alert s nutným PCR testem. Tak nevím, jestli si ten test nenechám radši udělat...

PříspěvekNapsal: 27 zář 2021 11:10 
VIP

@BL: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ochr ... vat-174201

este presvedcit Vojtecha

PříspěvekNapsal: 28 zář 2021 11:51 
VIP

Nevim jestli to vůbec ještě někdo sleduje, ty věci ohledně koronaviru & očkování & protilátek, jestli už nejste fšichni očkovaní a v klídku, ale kdyby to náhodou ještě někoho zajímalo, dám se odkaz na zajímavý rozhovor dvou odlišných názorů imunologů. Přehlédnu ten bulvární aspekt "války názorů" a urážení se namyšlenýho Hořejšího (já toho chlapa vážně nemám rád, ale poslouchám ho pozorně, ve svém oboru je uznávaná kapacita), ale s velkou radostí vyzdvihnu společné shodné konstatování:
1./ imunita a protilátky jsou po prodělání choroby silnější a lepší než po očkování
2./ po prodělání choroby už není očkování potřeba, pokud jsou protilátky naměřeny
halelujá!!!, řekl to jednoznačně dokonce i profesor Hořejší
3./ očkování po prodělání choroby by nemělo ublížit, riziko je, ale je velmi nízké
4./ kdo nemoc neprodělal, měl by na očkování určitě jít
a sláva, konečně otevřeně řečeno to, co mezi přáteli tvrdím už čtvrt roku
5./ plošné očkování je politické rozhodnutí, protože riziko úmrtí po očkování je řádově nižší (nejméně o dvě desetinné čárky) než riziko úmrtí při onemocnění C-19, a každý politik raději přijme riziko pár desítek mrtvých po očkování než pár desítek tisíc mrtvých bez očkování, to je prostě racionální a obhajitelné rozhodnutí

Teď ještě to rozhodnutí nechat napíchat děti, které ale C-19 na životech neohrožuje... tohle rodičům fakt nezávidim.
Příloha:
je lepší, je lepší.jpg
je lepší, je lepší.jpg [ 122.92 KiB | Zobrazeno 447 krát ]
"Je lepší. Je lepší!" úplně slyšim tu intonaci hlasů Vávry se Štaindlerem z klipu "Už nebudou. Už nebudou!"

PříspěvekNapsal: 29 zář 2021 14:25 
Diskutér

babička Lála píše:
Nevim jestli to vůbec ještě ...

1. To je sice pravda, ma to svoje ale
Nie vsetci prekonaju Covid a maju dlhotrvajuce protilatky
Premorenie bez nejakej regulacie povedie k pretazeniu zdr. systemu a vyssej umrtnosti, ako bolo mozne vidiet napr v Chebe
Toto su myslim tie hlavne aspekty, ockovanie vyvola imunitnu reakciu u kazdeho, je to vyskusane na klinickych studiach.
Samozrejme, po ockovani sa clovek moze nakazit, tym sa jeho imunita este posilni, ale hlavne to bude menej rizikove pre cloveka resp zdravotnictvo.
Ostatne vzdy sa hovorilo o tom, ze opatrenia maju za ciel spomalit sirenie, aby to lekari vedeli zvladnut.
Bavil som sa vcera so znamou lekarkou a zhodli sme sa, ze pri covide je to podobne ako ked sa maju vyvazit vahy, ked nieco niekde pridam/zoberiem, zakonite sa to prejavi niekde inde.

PříspěvekNapsal: 29 zář 2021 15:09 
VIP

jencik píše:
babička Lála píše:

Premorenie bez nejakej regulacie povedie k pretazeniu zdr. systemu a vyssej umrtnosti, ako bolo mozne vidiet napr v Chebe
Toto su myslim tie hlavne aspekty, ockovanie vyvola imunitnu reakciu u kazdeho, je to vyskusane na klinickych studiach.
Samozrejme, po ockovani sa clovek moze nakazit, tym sa jeho imunita este posilni, ale hlavne to bude menej rizikove pre cloveka resp zdravotnictvo.
Ostatne vzdy sa hovorilo o tom, ze opatrenia maju za ciel spomalit sirenie, aby to lekari vedeli zvladnut.
Bavil som sa vcera so znamou lekarkou a zhodli sme sa, ze pri covide je to podobne ako ked sa maju vyvazit vahy, ked nieco niekde pridam/zoberiem, zakonite sa to prejavi niekde inde.

+1
Já vím, že je to hra statistických čísel, ale osobně znám několik lidí, co měli covid 2x v odstupu 4-5 měsíců. První průběh hnusný, druhý o mnoho mírnější. Osobně neznám nikoho, ať již po prodělání či bez, kdo by měl nějaké vážnější problémy po očkování. Bolení ruky nebo zvýšenou teplotu nepočítám, to jsou správné příznaky nastartované imunitní odezvy.

Lálo, jdeš na to důkladně, ale stále se divím tvému až panickému strachu z očkování v případě přítomnosti protilátek. To stejně postupuješ u tetanu, klíšťovky, meningitidy, cholery, tyfu, vztekliny apod.? Nebo dodržuješ doporučené schéma s rutinním přeočkováním po určité době bez sledování protilátek? Nepředpokládám, že jako zkušený cestovatel jezdíš po světě bez očkování.

Sledování protilátek je podle mně daleko důležitější u spalniček, kde se díky odpíračům vakcinace šetrnou hexavakcínou postupně snižuje proočkovanost populace ze 100% k 80%. Česko ztratilo status země bez spalniček nejen kvůli antivaxům, ale i proto, že vakcína z našeho dětství (zastaralá živá trojvakcína) postupně ztrácí účinnost. Je mi líto rodičů dětí se sníženou imunitou (vrozenou, po transplantacích apod.), které očkovány být nemohou a které chránila kolektivní imunita. Ty jsou kvůli těmto pipinám a pičusům zbytečně vystaveni riziku úmrtí na banální onemocnění. Tyhle protilátky jsem si nechal udělat ještě v době předcovidové a měl jsem je pořád OK.

Moderní mRNA vakcínu proti covidu bych si nechal v klidu píchnout pár měsíců i po prodělaném covidu, ale řešit jsem to nemusel.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2021 10:37 
VIP

jencik píše:
babička Lála píše:
Promiň, nechci bejt moc útočnej, ale napsat to musím: buďto jsi sem zkopíroval nějakej svůj starej příspěvek z loňska, nebo jsi zamrznul v minulosti. V situaci s protilátkama v rozsahu 70 - 80 % v populaci snad už neřešíme zahlcení nemocnic, ne?!
Já přece píšu o diskriminaci neočkovanejch s protilátkama. Neočkovanejm bez protilátek doporučuju na očkování jít, a sám bych taky šel.
jencik píše:
Nie vsetci dostanu ockovanie a maju dlhotrvajuce protilatky (nebo snad jo?!)
jencik píše:
Ale di ty. U každýho? A proč je teda účinnost očkování jenom lehce přes 90%?
A kde se vzalo těch 52 (nebo 54, to je jedno, nechce se mi hledat odkaz) mrtvých ve Velké Británii, v přímé souvislosti po očkování, jak prokázala jejich studie?
Použít slovního spojení “u každého” naznačuje jistou zaslepenost...

schwott píše:
Lálo, jdeš na to důkladně, ale stále se divím tvému až panickému strachu z očkování v případě přítomnosti protilátek. To stejně postupuješ u tetanu, klíšťovky, meningitidy, cholery, tyfu, vztekliny apod.? Nebo dodržuješ doporučené schéma s rutinním přeočkováním po určité době bez sledování protilátek? Nepředpokládám, že jako zkušený cestovatel jezdíš po světě bez očkování.
Přesně tak, dodržuju očkovací schémata. Na tetanus chodím každých 10 let.
Nechodím každých 5 let, abych “posílil” protilátky.
Nechodím každé 2 roky, protože to pravděpodobně není nebezpečný.

Nevim kde jsi vyhrabal “panický strach”, ale já z principu odmítám přístup některých přátel, kteří otevřeně říkají, že se šli očkovat ne kvůli Covidu, ale jenom aby měli pokoj. Já jsem zažil dobu, kdy fůra lidí vlezla do partaje ke komoušům aby jenom prostě měli pokoj.

Můžu si zvolit:
a/ buďto budu věřit kariéristický náměstkyni prolhanýho splachovacího ministra zdravotnictví, kterou tam dosadil prolhanej Arenbergr
b/ nebo budu věřit kamarádce, kterou znám 30 let, MUDr. pracující už více jak 10 let přímo ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv
A já jsem si vybral, viz. můj WhApp
Příloha:
1F87BE94-53B5-4C41-89F0-7912795FEC01.jpeg
1F87BE94-53B5-4C41-89F0-7912795FEC01.jpeg [ 136.82 KiB | Zobrazeno 240 krát ]

PříspěvekNapsal: 30 zář 2021 11:05 
VIP

JPP. Moje o dost mladší ségra je eso-antivax, neteř naštěstí normální. Nechala se naočkovat. Podle ségry byla taky skoro 3 dny v bezvědomí, podle neteře jí po první dávce trochu bolela ruka a po druhé dávce si lehla do postele s lehce zvýšenou teplotou.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2021 11:31 
Diskutér

babička Lála píše:
jencik píše:
babička Lála píše:
Promiň, nechci bejt moc útočnej, ale napsat to musím: buďto jsi sem zkopíroval nějakej svůj starej příspěvek z loňska, nebo jsi zamrznul v minulosti. V situaci s protilátkama v rozsahu 70 - 80 % v populaci snad už neřešíme zahlcení nemocnic, ne?!
Já přece píšu o diskriminaci neočkovanejch s protilátkama. Neočkovanejm bez protilátek doporučuju na očkování jít, a sám bych taky šel.

babička Lála píše:
jencik píše:
babička Lála píše:
jencik píše:
Nie vsetci dostanu ockovanie a maju dlhotrvajuce protilatky (nebo snad jo?!)
jencik píše:
Ale di ty. U každýho? A proč je teda účinnost očkování jenom lehce přes 90%?
A kde se vzalo těch 52 (nebo 54, to je jedno, nechce se mi hledat odkaz) mrtvých ve Velké Británii, v přímé souvislosti po očkování, jak prokázala jejich studie?
Použít slovního spojení “u každého” naznačuje jistou zaslepenost...

schwott píše:
Přesně tak, dodržuju očkovací schémata. Na tetanus chodím každých 10 let.
Nechodím každých 5 let, abych “posílil” protilátky.
Nechodím každé 2 roky, protože to pravděpodobně není nebezpečný.

Nevim kde jsi vyhrabal “panický strach”, ale já z principu odmítám přístup některých přátel, kteří otevřeně říkají, že se šli očkovat ne kvůli Covidu, ale jenom aby měli pokoj. Já jsem zažil dobu, kdy fůra lidí vlezla do partaje ke komoušům aby jenom prostě měli pokoj.

Můžu si zvolit:
a/ buďto budu věřit kariéristický náměstkyni prolhanýho splachovacího ministra zdravotnictví, kterou tam dosadil prolhanej Arenbergr
b/ nebo budu věřit kamarádce, kterou znám 30 let, MUDr. pracující už více jak 10 let přímo ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv
A já jsem si vybral, viz. můj WhApp
Příloha:
1F87BE94-53B5-4C41-89F0-7912795FEC01.jpeg

Ako dlho vydrzia protilatky po ockovani a ci je vobec tretia davka nutna su otazky, ktore budeme vediet zodpovedat az casom. Ten cas ale nejde nejakym sposobom urychlit alebo kupit, takze sa preventivne podava a sleduju sa nasladne hladiny protilatok.
Nikto nevie, do akej miery su protilatky po prekonani jednej varianty koronavirusu schopne bojovat s inym variantom, nejake teda studie hovoria, ze to vyzera slubne a pocet reinfekcii nie je velky. Tu je lopticka na strane MZ CR, ci sa to rozhodne uznavat alebo nie. Mne sa paci holandsky styl, kedy po prekonani dostava clovek uz len jednu davku na posilnenie proti mutaciam, kedze u vakcin sa ta odolnost voci variantam vyskumat da aj v labaku.

Ucinnost vakcin sa nepocita stylom, ze zoberies ockovanych a zmeras protilatky a 90% ich ma, je to komplexnejsi vzorec, ktory pocita s roznymi premennymi, napr riziko hospitalizacie, umrtia, lahky vs tazky priebeh atd. Inak je to ale len vypocitana hodnota, ktora sa vypocita, nie je to tak, zeby to platilo pre kazdeho cloveka. Imunitnu reakciu na ockovanie samozrejme ma kazdy jedinec, nemusi ale platit, ze je dostatocna.
Inak na schvalenie vakciny staci dosiahnut ucinnost 50% a 100% ucinnost ma presne 0 vyrobenych vakcin od vzniku sveta.

Co sa tyka odporucani lekarov, ludia po prekonani by nemali ist hned po prekonani na ockovanie, kedze mozu mat neziaducu reakciu. Tu teda mozu mat aj ked covid neprekonali, ale stale je to omnoho menej ludi ako tych, co maju problemy po prekonani Covid-19. Ale odporucat neockovat lebo protilatky je take varenie z vody, to by som potom mohol tiez napisat, dve davky budu urcite stacit, vychadzam tiez zo skusenosti vzdelanych ludi v oblasti, ale az cas ukaze, ci to tak skustocne je.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2021 13:04 
VIP

schwott píše:
JPP. Moje o dost mladší ségra je eso-antivax, neteř naštěstí normální. Nechala se naočkovat. Podle ségry byla taky skoro 3 dny v bezvědomí, podle neteře jí po první dávce trochu bolela ruka a po druhé dávce si lehla do postele s lehce zvýšenou teplotou.
No, vy ste teda famílie :lol:
A právě pro to tvoje vlastní označení "eso-antivax", srovnávat tvojí antivax ségru se seriozní doktorkou, která léky včetně vax profesně posuzuje, mi přijde jako pěkná argumentační pí*ovina. :roll:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina