Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 kvě 2020 13:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koronavirus - prognóza pro 2020
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 15:35 
Návštěvník

Letenka skladajici se ze 2 letu. Byl zrusen jen 2. let, ktery je vnitrostatni (zrejme z duvodu nizke poptavky), a ktery neni uplne nutne vyuzit. Ze zeme odletu se odletet da, zeme priletu zatim nema zadne restrikce na lety ani pasazery.

Na strankach aerolinky se cely let tvari jako zruseny a na checkmytrip rovnez (status canceled) pricemz poznamka o zruseni konkretniho let je jen u toho druheho.

Let je za 2 dny a je normalne naplanovan (predevcirem stejny let take letel). Pokud to poleti, mel by byt umoznen nastup? Aerolince nemozno se dovolat a na formular zatim neodpovedeli...

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 16:25 
Diskutér

Za normálních okolností si myslím, že to můžeš proletět, ale co dneska funguje normálně...
Online check-in nějakou dobu před odletem??

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 17:05 
VIP

kajman píše:
Let je za 2 dny a je normalne naplanovan (predevcirem stejny let take letel). Pokud to poleti, mel by byt umoznen nastup? Aerolince nemozno se dovolat a na formular zatim neodpovedeli...
Zajímavá otázka. To není z ČR? Z ČR by mne zajímalo, jestli to nějak na LVHP lustrují, když je zákaz vycestovat. Pokud to je z ČR, máš připraveno nějaké zdůvodnění (čti pohádku)?

PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 17:25 
Návštěvník

Online check-in nejde. Z cele rezervace na strankach aerolinky zbyl jeden vnitrostatni let za 2 mesice.
Let to neni muj...a z CR to taky neni. Je to z BCN do MEX a ackoliv Spanelsko vyhlasilo jedny z nejprisnejsich opatreni v Evrope vcetne kontrol na pozemnich hranicich a pokutuje vychazeni bez vyznamneho duvodu, tak pohadek pri letech netreba, protoze se nikdo na nic vubec nepta...jina zkusenost stara 2 dny ze stejneho letiste a pasem, ktery neni ze zeme odletu ani priletu...

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 01:11 
VIP

Má už někdo bližší zkušenosti s rebookem od Easyjetu?
- v jedné rezervaci mám tři letenky LPL-IOM-LPL + MAN-PRG >> při změně času / zrušení jedné z nich padá celá rezervace a lze žádat refund? Nebo to je zpáteční let a třetí k tomu? Nebo tři různé rezervace? Nezajímá mě ani tak pohled Easyjetu jako spíš fundovaný pohled ze strany norem.
- má U2 blíže specifikováno dokdy ty rebooky bez poplatku umožňuje? Mám je na začátku května, tak bych vyčkal, jestli je nezruší sám. Ty ceny na druhou půlku roku nejsou žádná hitparáda.

- později na květen mám pod jinou rezervací PRG-EDI, GLA-SXF - ten formulář pro rebooking vypadá, že umožňuje zvolit i jinou lokalitu - zkoušel to už někdo a prošlo to? Rád bych si navolil usedlou PRG-EDI-PRG. Asi stárnu :D
- jak to funguje s placením, pokud budu měnit lety z jedné rezervačky? doplatit rozdíl ceny každého letu nebo ceny celkově?

Díky ;)

Příloha:
90559789_865236790570691_1447889318646382592_n.png
90559789_865236790570691_1447889318646382592_n.png [ 112.99 KiB | Zobrazeno 1055 krát ]

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 12:24 
VIP

Odpovím si z části sám - v tom formuláři lze mít najednou zaškrtnutý jen jeden let. Táákže by větší smysl dával radiobutton.

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 09:52 
VIP

Prosím o radu.
Mám rezervaci s odletem 30.4. pro devět cestujících u Qatar Airways. Některé segmenty jsou not confirmed, některé confirmed. Z původní rezervace už ale není ani jeden segment shodný. Můžu již teď žádat o refund, nebo je potřeba počkat až budou letenky canceled?
Díky

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 10:38 
VIP

Mám podobný dotaz. Máme letět FRA-DWF, DFW-LAS. Zpět LAS-PHX, PHX-LHR, LHR-FRA. Odlet až 26.5. /což je asi předpoklad že se to stejně zruší/, ale z původního itineráře mi ted úplně zmizel let PHX-LHR./Původní potvrzovací mail a nedávnou aktualizaci časů letů mám vytištěné/. Asi nemá význam někam volat a ptát se proč ten let zmizel? Počkám do 1.5., až bude jasné jestli se vůbec poletí. Letenky koupené přes Orbitz, tři první lety AA, PHX-LHR, LHR-FRA s BA. Let zmizel na rezervaci AA i BA. Na stránce BA je ale stále existentní, jednosměrně PHX-LHR stojí 3400 liber.

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 11:55 
Diskutér

Ty jsi to nezrušil, když byla možnost před pár dny při změně v itineráři, pokud si dobře vzpomínám?

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 12:22 
VIP

k.m cb píše:
Já jsem aktuálně ve Španělsku a kdybych se sem tam nepodíval na idnes tak ani nevím,že se něco děje!
Tady je klid - zatím tedy - žádná omezení vše funguje a na fotbale jsou plné stadióny!
Samozřejmě to asi nebude až taková "sranda" ,ale ten povyk co se strhl v ČR to je komedie silně přitažená za vlasy !!
Plné stadiony... bohužel.
Příloha:
___.jpg
___.jpg [ 81.34 KiB | Zobrazeno 601 krát ]

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 15:26 
VIP

To Neuromancer: ne, nezrušil. Tehdy to ještě nebylo tak rozvinuté jako dnes, v USA ani náznak. Za sebe jsem doufal /ted už moc ne/ že za 10 týdnů bude po všem. Před chvílí jsem znovu stav itineráře kontroloval na AA, tam zmizel i druhý let LHR-FRA s BA. Přímo na BA ale pořád je, chybí tam jen ten PHX-LHR.

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 15:59 
VIP

babička Lála píše:
Kolik jste v tom zahučeli v důsledku COVID-19?

Letenka I. - 339 USD - koupeno skrz prodejce Priceline - 5 segmentů
první segment v ceně 90 USD proletěn, druhý segment zrušen, o další lety logicky nemám zájem
prodejce nereaguje, vzal bych i voucher (ale použitelný u prodejce, tj. třeba i na hotel nebo auto)
odhad šance na vrácení peněz - 1 %, na vystavení poukázky - 20 %, nikdo se tomu nebude věnovat - 79 %

Letenka II. - 371 USD - koupeno skrz prodejce Priceline - 5 segmentů
první segment v ceně 95 USD proletěn, druhý segment zrušen, o další lety logicky nemám zájem
prodejce nereaguje, vzal bych i voucher (ale použitelný u prodejce, tj. třeba i na hotel nebo auto)
odhad šance na vrácení peněz - 1 %, na vystavení poukázky - 20 %, nikdo se tomu nebude věnovat - 79 %

Letenka III. - 832 USD - koupeno od letecké společnosti - 2 segmenty
zatím není nic zrušeno, ale je to award s právním nárokem na zrušení, tj. bez souvislosti s COVID
letecká společnost nereaguje, voucher nechci
odhad šance na vrácení peněz - 30 %, na vystavení poukázky - 0 % (nechci ji), soudní spor - 70 %

Letenka IV. - 307 USD - koupeno skrz prodejce Pelikan - 2 segmenty
oba segmenty zrušeny, prodejce zasílá roboticky informace, neznámý vývoj, voucher nechci
odhad šance na vrácení peněz - 40 %, na vystavení poukázky - 50 % (nechci ji), soudní spor - 10 %

Award míle - 500 USD
šance na vrácení mil - 90 %, jiný scénář - 10 %
ale jejich následné využití se nedovedu zatím představit

Hotel - 2 noci - nevratný tarif - accorhotels.com - 131 USD
šance na vrácení peněz - 10 %, šance na voucher - 40 %, propadne to - 50 %
pokud dostanu voucher, stále zůstává otázka, jestli se do toho města vůbec v časovém limitu podívám, protože letět tam probydlet dvě noci je pro mě hodně malý důvod k návštěvě (naštěstí je to moje oblíbené velkoměsto, tak snad jo)

CELKEM 2.295 USD ve větru

anavi píše:
To Neuromancer: ne, nezrušil. Tehdy to ještě nebylo tak rozvinuté jako dnes, v USA ani náznak. Za sebe jsem doufal /ted už moc ne/ že za 10 týdnů bude po všem. Před chvílí jsem znovu stav itineráře kontroloval na AA, tam zmizel i druhý let LHR-FRA s BA. Přímo na BA ale pořád je, chybí tam jen ten PHX-LHR.
No ono to bohužel nevypadá ani nyní, že by měl být za 10 týdnů konec, zejména v USA. Ale když mám zrušený segment, prodejci jsem už napsal (viz. výše). Jsem totiž názoru, že bez chybějícího segmentu ta letenka nedává smysl, není to ta objednaná a koupená služba.

Naposledy upravil babička Lála dne 01 dub 2020 10:58, celkově upraveno 4

PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 18:44 
Diskutér

anavi píše:

Tak to je škoda, já myslel, že když jsi se na to ptal u konkurence 15.3., když už 3 dny byly zakázané lety do USA ze Schengenu, zároveň tam roste počet nakažených a mrtvých bez jakékoliv karantény a bylo naprosto jasné, že v květnu USA nehrozí, 2 lidi Ti poradili okamžitě stornovat, že koncem května už žádné AA nemusí existovat, tak to byla krásná možnost z toho vybruslit při změně itineráře. Ale každého boj...

Jako fakt nevím, na co kdo čeká...

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... prava_mato

PříspěvekNapsal: 28 bře 2020 00:16 
VIP

A tak já jim to docela přeju. Za ty všechny sviňárny o neproletěnejch segmentech, za tu "dynamickou cenotvorbu", za všeobecný vyjebávání s cestujícíma a nezájem o ně (dost dopravců je nemožný jakkoliv kontaktovat). Takže jo, vážení. Doufám, že si teď užíváte, když se situace obrátila a kálíme my na vás. Můžete si, masňáci, sbalit kufry, třeba ten business začne dělat někdo inteligentnější.

PříspěvekNapsal: 28 bře 2020 05:51 
VIP

Tak z Kanady dvě letadla a Džaponsko furt nic? Ses teda andreji moc neukázal...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina