Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 kvě 2020 14:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výběr obojživelných/trekových sandálů
PříspěvekNapsal: 08 led 2020 12:47 
VIP

burito píše:
Míval jsem oblíbené trekové Keeny s Vibramem. Byl sice otevřené, ale skoro nezničitelné pro všechna prostředí. Jednou jsem je však vzal nouzově na betonový tenisový kurt - zničil jsem je... Pořád ale pro kvalitní trekovky jasná volba.
V nouzi jsem ale narychlo koupil obyčejné NumeroUno a počítal, že je hned po návratu vyhodím a překvapily. Nedá se srovnávat kvalitou s vyšší kategorií, ale dělaly velmi dobrou službu, držely, měkký došlap, žádné otlaky, občasnou vodu zvládaly. Vyhodit užité a koupit nové není problém a nemusí se čistit nebo odsmraďovat...:-). Do exponovaného terénu bych je nebral, do běžně turistického klidně.
https://www.sportisimo.cz/numero-uno/si ... ero-uno=91
Diky za zkusenost. Na botach a batohu se bojim setrit a experimentovat
Ty Karimory jsou odstrasuji priklad. Kdysi mne nekdo na Outdoorforum poradil Scarpy a byly fantasticke. Skoro otevrene, chraneny jen palec, za dobrou cenu. Uz se nedelaji a podobne nenachazim. Zkusim najit obrazek, treba nekdo o necem podobnem vi.

Odesláno z mého HT20Pro pomocí Tapatalk

Předmět příspěvku: Re: Výběr obojživelných/trekových sandálů
PříspěvekNapsal: 08 led 2020 14:53 
Diskutér

Sandály KEEN Arroyo II

PříspěvekNapsal: 08 led 2020 15:25 
VIP

schwott píše:
Adelaida píše:
Kupujeme si všichni jedině sandály Keen, vydrží opravdu hodně, prošli jsme v nich treky vodou, po kamenech, po horách a nosíme je i celodenně po městě. Manžel, co má z jiných bot/sandálů na boso puchýře je nadšený, že může chodit na boso :lol: . Konkrétně on má Keen Newport. Dají se normálně prát.
Newport H2 - syntetické, osvědčená klasika, mám je ve výběru. Rád bych je porovnal se dvěma modely, co jsem uvedl v prvním příspěvku. Budu to muset asi řešit přes e-shop, byl jsem zatím jenom v InterSportu, tam sandálová sezóna ještě nenastala.

Kupuju jenom přes Eshopy. Je teď správný čas, na Keeny jsou většinou největší slevy v srpnu a v lednu. Jinak já s dětmi máme typ CNX (slabší podrážka).

PříspěvekNapsal: 08 led 2020 18:44 
VIP

Adelaida píše:
Kupuju jenom přes Eshopy. Je teď správný čas, na Keeny jsou většinou největší slevy v srpnu a v lednu. Jinak já s dětmi máme typ CNX (slabší podrážka).
To mě taky zajímá, nejsou cítit ostré kameny? Clearwater CNX se mi líbí, ale je až podezřele lehký. Asi na úkor té slabé podrážky. Kupuješ jen v tuzemsku nebo i na zahraničních eshopech?

PříspěvekNapsal: 08 led 2020 18:44 
VIP

salam píše:
Sandály KEEN Arroyo II
Díky, máš osobní zkušenost?

PříspěvekNapsal: 08 led 2020 21:11 
VIP

schwott píše:
Adelaida píše:
To mě taky zajímá, nejsou cítit ostré kameny? Clearwater CNX se mi líbí, ale je až podezřele lehký. Asi na úkor té slabé podrážky. Kupuješ jen v tuzemsku nebo i na zahraničních eshopech?

Nemyslim si, nic jsem necitila, ty CNX jsou o dost lehci, nez Newporty, bude to tou podrazkou, me vyhovuji lepe, manzel zase bych rekla, radsi ty Newporty, prece jenom je o dost vetsi a tezsi, takze robustnejsi bota je pro nej lepsi. Je to spis o pocitu z boty.
Kupuju tady v CR, pri tech slevach se to vyplati. Ja mam prvni, manzel druhy a deti po nekolikate.

PříspěvekNapsal: 09 led 2020 01:55 
VIP

Tahle bota mi přijde jako od chytré horákyně. Má je někdo? https://www.lizardfootwear.com/en-us/KR ... col=16958#

PříspěvekNapsal: 09 led 2020 10:06 
Diskutér

Ano ty Arroyo II mám a maximální spokojenost.Keen jsou všeobecně širší než jiné boty což mě vyhovuje.
Proto jsem teď na lehčí treky koupil KEEN TARGHEE III MID WP M....

PříspěvekNapsal: 09 led 2020 10:29 
VIP

Já jsem měl sandálů několik ale i za účelem úspory místa (do letadle a na letiště má rád plné boty, nevozím dvoje) jsem začal místo nich vozit běžecké boty. Naprosto pohodlné, dnes už se dělají látkové hodící se právě na lehčí chození, na náročnější stačí koupit běžecké trailové boty. Normálně je peru a jsou prakticky nezničitelné, rozhodně se v nich nepotím více, než v sandálech s (pro mě) nepříjemnou gumovou nebo umělou stélkou.

Celoročně v nich běhám a před cestou je akorát hodím do pračky a nemusím řešit sandály. A jak jsou odpružené za účelem běhání, večer mě vůbec nebolí nohy.

PříspěvekNapsal: 09 led 2020 15:22 
Návštěvník

Ja som kupil tieto:

https://www.sportisimo.sk/loap/scala/40281/
https://www.amazon.de/gp/product/B0722W ... UTF8&psc=1

... ale v praxi oskusam az o 2 mesiace. A este idem po týchto, len sa mi nedari najst moju velkost v normalnej cene.
https://xeroshoes.com/shop/genesis/genesis-men/

PříspěvekNapsal: 09 led 2020 16:27 
VIP

castielo píše:
Ja som kupil tieto:

https://www.sportisimo.sk/loap/scala/40281/
https://www.amazon.de/gp/product/B0722W ... UTF8&psc=1

... ale v praxi oskusam az o 2 mesiace. A este idem po týchto, len sa mi nedari najst moju velkost v normalnej cene.
https://xeroshoes.com/shop/genesis/genesis-men/
Ty Xeroshoes by uplne splnovaly moje vodni pozadavky, diky za tip.

PříspěvekNapsal: 09 led 2020 16:31 
VIP

Viking píše:
Já jsem měl sandálů několik ale i za účelem úspory místa (do letadle a na letiště má rád plné boty, nevozím dvoje) jsem začal místo nich vozit běžecké boty. Naprosto pohodlné, dnes už se dělají látkové hodící se právě na lehčí chození, na náročnější stačí koupit běžecké trailové boty. Normálně je peru a jsou prakticky nezničitelné, rozhodně se v nich nepotím více, než v sandálech s (pro mě) nepříjemnou gumovou nebo umělou stélkou.

Celoročně v nich běhám a před cestou je akorát hodím do pračky a nemusím řešit sandály. A jak jsou odpružené za účelem běhání, večer mě vůbec nebolí nohy.
To je moje druha varianta, bezecke + lehke do vody s paskem pres patu (viz Xeroshoes v predchozim prispevku. Hodis do placu nejaky osvedceny model?

PříspěvekNapsal: 09 led 2020 20:44 
VIP

Důležitý je i výběr obchodu...

Keen - reklamace ve Sportisimu - zamítnuto (stejně jako běžecká obuv). Už tam nechodím. Totéž Humanic je na reklamace úděsný.

Dobrou zkušenost, s výměnou, mám u Hanibala, ale tam ty ceny jsou často vyšší...

Btw. Keeny už, kvůli zkušenosti a ceně, neberu. Merrelly jsou podle mě lepší.

PříspěvekNapsal: 09 led 2020 23:12 
VIP

Merrell jsme meli taky, bohuzel na boso ani omylem, vzdycky puchyre.

PříspěvekNapsal: 10 led 2020 10:03 
VIP

schwott píše:
Viking píše:

To je moje druha varianta, bezecke + lehke do vody s paskem pres patu (viz Xeroshoes v predchozim prispevku. Hodis do placu nejaky osvedceny model?

Podle mě úplně stačí něco takového:

https://www.a3sport.cz/nike-downshifter ... Q7481005-1
https://www.a3sport.cz/nike-revolution- ... Q3204001-1

Lehké, pohodlné. A i do letadla ideální. Ještě jsem zvyklý si do nich kupovat u Bati froté stélku která je taky pratelná.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina