Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 kvě 2020 12:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výběr obojživelných/trekových sandálů
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 23:41 
VIP

Mám před sebou nelehký úkol vybrat co nejuniverzálnější sandály s uzavřenou špičkou, ve kterých bych mohl:

1)trekovat v lehkém až středně těžkém terénu v tropech i v březnu na Taiwanu (Taroko, přístupové cesty k přírodním termálům)
2)chodit na akvabotanické výlety - brodění v řekách, přelézání balvanů i chození po bahnitém břehu
3) šnorchlovat - lézt do vody přes korály a kameny při odlivu
4) jít do města

Bota by měla poskytovat co největší oporu kotníku. Měla by co nejvíce větrat, ale zároveň, pokud možno, nenabírat písek a kamínky. Neměla by mi dělat puchýře. Měla by jít lehce vyprat a měla by rychle uschnout. Neměla by pokud možno smrdět. Měla by něco vydržet. Měla by být zrovna v akci :D Já vím, některé požadavky jdou proti sobě.

Nechci sebou tahat dvoje boty, každé deko už je na stará kolena v batohu znát. Ale zvažuji i o kombinaci dobře větrané, lehké běžecké boty + boty do vody třeba Crocs Men's Swiftwater Sandal.

Předběžně jsem vybral Keen Evofit One Water Sandal a Keen Whisper. Uvítám další návrhy , především z osobní zkušenosti.

Předmět příspěvku: Re: Výběr obojživelných/trekových sandálů
PříspěvekNapsal: 07 led 2020 08:23 
Moderátor

Obávám se, že některé požadavky budeš muset oželet, ale jako maximální průnik mi přijde třeba tohle:

Příloha:
3856973.jpg
3856973.jpg [ 12.29 KiB | Zobrazeno 998 krát ]

Jen to už nejsou sandály :-). Ale:

1) Na trek ideál
2) Brodění, bláto, ideál
3) Do vody jedna báseň
4) Ocení i švihák lázeňský

5) Opora kotníku: check
6) Větrání a nenabírání bordelu: 50:50
7) Puchýře: nemám vlastní zkušenost
8) Schnout a prát: check
9) Nesmrdět: check
10) Vydržet: check
11) V akci: check

Kromě jednoho subjektivního puchýře splňuje 9 z 10 bodů na 100% a jeden bod na 50%.

Dávám tedy celkové hodnocení

95%
neboli
9,5 z 10

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 10:09 
VIP

schwott píše:
Bota by měla poskytovat co největší oporu kotníku. Měla by co nejvíce větrat, ale zároveň, pokud možno, nenabírat písek a kamínky. Neměla by mi dělat puchýře. Měla by jít lehce vyprat a měla by rychle uschnout. Neměla by pokud možno smrdět.
Uvítám další návrhy , především z osobní zkušenosti.

Zeptal bych se přímo chytré horákyně (pokud už teda nemáš ty Alexxovi v košíku a nestojíš u pokladny).

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 10:23 
VIP

pekna ceska tema :))
nieco taketo by sa nehodilo?
https://www.amazon.com/HOBIBEAR-Lightwe ... B07917NJRR
(nemyslim presne ten model, ale typ obuvi)

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 10:40 
VIP

Kupujeme si všichni jedině sandály Keen, vydrží opravdu hodně, prošli jsme v nich treky vodou, po kamenech, po horách a nosíme je i celodenně po městě. Manžel, co má z jiných bot/sandálů na boso puchýře je nadšený, že může chodit na boso :lol: . Konkrétně on má Keen Newport. Dají se normálně prát.

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 11:15 
VIP

tonic píše:
pekna ceska tema :))

Tak sandál nosí celej svět, nemůžem za to, že na Slovensko ještě nedorazily...

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 11:33 
Diskutér

Biele ponozky, tielko, sandal sem cesky turista :lol:

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 12:38 
Tazatel

Sám se po něčem takovým taky sháním, spíš teda sportovní boty než sandály.

Něco, v čem se dá brodit, běhat i lézt po šutrech a zároveň to pak rychle uschne (i v tropech).

Koupil jsem si za tímhle účelem Salomon S/LAB XA AMPHIB a bohužel, v tropickým klimatu pohořely... No, spíš zasmrděly a asi i zplesnivěly, těžko říct, před odletem jsem je radši vyhodil, neměl jsem odvahu si je sbalit... Ale jinak teda fungovaly perfektně, až na to schnutí...

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 13:50 
Návštěvník

My jsme na rychlo o Vánocích vyráželi do Ománu. Bohužel nikde neměli skladem sportovní sandále, tak jsme si je koupili u nás ve městečku u Vietnamců. Po vyzkoušení v horách a na plážích jsem neskutečně příjemně překvapen.

Obrázek

Před tím jsem měl Karimore kupované ve Sport Directu a byl jsem strašně rád, když mi je v práci v šatně ukradli. Vedení fabriky mi za to dalo 100 librový poukaz do sportovek.

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 22:46 
VIP

Bong píše:
Sám se po něčem takovým taky sháním, spíš teda sportovní boty než sandály.

Něco, v čem se dá brodit, běhat i lézt po šutrech a zároveň to pak rychle uschne (i v tropech).

Koupil jsem si za tímhle účelem Salomon S/LAB XA AMPHIB a bohužel, v tropickým klimatu pohořely... No, spíš zasmrděly a asi i zplesnivěly, těžko říct, před odletem jsem je radši vyhodil, neměl jsem odvahu si je sbalit... Ale jinak teda fungovaly perfektně, až na to schnutí...
Díky za zkušenost. Taky jsem na ně koukal. Prý se bez lžíce nedají skoro obout. Dej vědět, jestli něco vymyslíš.

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 22:52 
VIP

honzauta píše:
Před tím jsem měl Karimore kupované ve Sport Directu a byl jsem strašně rád, když mi je v práci v šatně ukradli. Vedení fabriky mi za to dalo 100 librový poukaz do sportovek.
Mám úplně stejnou zkušenost. Bral jsem je jako náhradu dosluhujících Scarpií, ale v Karimorech nohy samý puchýř. Zkoušel jsem do nich vlepit tenké ortopedické vložky, což trochu pomohlo. Bohužel mi je neukradli, tak jsem znovu vytáhnul Scarpy. Ale už jsou mockrát lepené a nevěřím jim jako jediným botám.

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 23:03 
VIP

alexx píše:
Obávám se, že některé požadavky budeš muset oželet, ale jako maximální průnik mi přijde třeba tohle:

Příloha:
3856973.jpg

Jen to už nejsou sandály :-). Ale:

1) Na trek ideál
2) Brodění, bláto, ideál
3) Do vody jedna báseň
4) Ocení i švihák lázeňský

5) Opora kotníku: check
6) Větrání a nenabírání bordelu: 50:50
7) Puchýře: nemám vlastní zkušenost
8) Schnout a prát: check
9) Nesmrdět: check
10) Vydržet: check
11) V akci: check

Kromě jednoho subjektivního puchýře splňuje 9 z 10 bodů na 100% a jeden bod na 50%.

Dávám tedy celkové hodnocení

95%
neboli
9,5 z 10
V podstatě máš pravdu, místní gajdi už to objevili. Buď naboso nebo holínky. Ve vyjímečných případech fake Crocsy. Vietnamky jsou na ústupu.

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 23:07 
VIP

Adelaida píše:
Kupujeme si všichni jedině sandály Keen, vydrží opravdu hodně, prošli jsme v nich treky vodou, po kamenech, po horách a nosíme je i celodenně po městě. Manžel, co má z jiných bot/sandálů na boso puchýře je nadšený, že může chodit na boso :lol: . Konkrétně on má Keen Newport. Dají se normálně prát.
Newport H2 - syntetické, osvědčená klasika, mám je ve výběru. Rád bych je porovnal se dvěma modely, co jsem uvedl v prvním příspěvku. Budu to muset asi řešit přes e-shop, byl jsem zatím jenom v InterSportu, tam sandálová sezóna ještě nenastala.

PříspěvekNapsal: 07 led 2020 23:10 
VIP

babička Lála píše:
schwott píše:
Bota by měla poskytovat co největší oporu kotníku. Měla by co nejvíce větrat, ale zároveň, pokud možno, nenabírat písek a kamínky. Neměla by mi dělat puchýře. Měla by jít lehce vyprat a měla by rychle uschnout. Neměla by pokud možno smrdět.
Uvítám další návrhy , především z osobní zkušenosti.

Zeptal bych se přímo chytré horákyně (pokud už teda nemáš ty Alexxovi v košíku a nestojíš u pokladny).
Ptám se tady, tady je chytrých horákyní spousta.

PříspěvekNapsal: 08 led 2020 09:03 
Moderátor

Míval jsem oblíbené trekové Keeny s Vibramem. Byl sice otevřené, ale skoro nezničitelné pro všechna prostředí. Jednou jsem je však vzal nouzově na betonový tenisový kurt - zničil jsem je... Pořád ale pro kvalitní trekovky jasná volba.
V nouzi jsem ale narychlo koupil obyčejné NumeroUno a počítal, že je hned po návratu vyhodím a překvapily. Nedá se srovnávat kvalitou s vyšší kategorií, ale dělaly velmi dobrou službu, držely, měkký došlap, žádné otlaky, občasnou vodu zvládaly. Vyhodit užité a koupit nové není problém a nemusí se čistit nebo odsmraďovat...:-). Do exponovaného terénu bych je nebral, do běžně turistického klidně.
https://www.sportisimo.cz/numero-uno/si ... ero-uno=91

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina