Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2019 05:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: přestupy v Číně - je potřeba víza?
PříspěvekNapsal: 25 zář 2019 12:37 
VIP

Kámoš to včera koupil, poslal jsem mu odkaz sem na diskuzi, ať si to přečte, že to musí být lety 6021 a 6022.
Teď mně volal, že je na prášky, že sice si všechno pohlídal, ale když dělal seating zjistil, že ten z Kantonu do Vídně je 2 různými lety. Tedy pokud jsem pochopil:
LGK - CAN CZ6048
CAN - URC CZ6886 (layover 2:35 h)
URC - VIE CZ6021

Chce ode mě slyšet, že nemá problém. Já si nejsem tak jistý :?

PříspěvekNapsal: 25 zář 2019 12:49 
VIP

Pořád to řeším a pořád mám informace naprd - že to asi nejde, od jiných zase, že by to mohlo jít.
Čínská ambasáda v ČR a vízové centrum neví, že je to tak složité, že tomu nikdo přesně nerozumí a často se to mění, ať se zeptám přímo na emigračním v Urumqi. Tam se mi maily vrací nedoručitelné a telefon nikdo nebere.

Na FT taky neví, připouští že by možná mohl jít i delší přestup, doporučují konzultovat s China Southern, že se jim podařilo udělat v URC lokální hub a mají tam celkem provoz a některé linky mají různé výjimky.

Za China Southern zatím na maily reaguje jen Vídeňská pobočka, ale moc nápomocná teda není:
Citace:
Thank you for your email.
I am sorry, but as the airline is not the visa regulating office, we do not have any more information about visa obligation for your route. The only office responsible for it is in your case your local Chinese embassy. Please stick to the Chinese embassy instructions - in this case, according to the embassy's information, no Chinese visas are needed for your flights.

Už fakt nevím.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2019 18:08 
VIP

Pareja píše:
Kámoš to včera koupil, poslal jsem mu odkaz sem na diskuzi, ať si to přečte, že to musí být lety 6021 a 6022.
Teď mně volal, že je na prášky, že sice si všechno pohlídal, ale když dělal seating zjistil, že ten z Kantonu do Vídně je 2 různými lety. Tedy pokud jsem pochopil:
LGK - CAN CZ6048
CAN - URC CZ6886 (layover 2:35 h)
URC - VIE CZ6021

Chce ode mě slyšet, že nemá problém. Já si nejsem tak jistý :?

vole dyk i na travelchinaguide (kryštůfkova bible, plešouni to linkovali u nich v diskusi) píšou, že v Urumqi max.2h. Si to pohlídal teda trochu špatně.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2019 23:05 
Diskutér

Dnes som nasiel na facebooku Tour de... info ohladom nepotrebnosti Chinskych viz na uvedenych letoch z Vie do tretich krajin s prestupom v Urumci dlhsim ako 2 hodky od ludi ktori leteli teraz v Septembri 2019 vid priloha

Přílohy:
Poznámka: .
china 2.jpg
china 2.jpg [ 30.43 KiB | Zobrazeno 474 krát ]
China southern.jpg
China southern.jpg [ 66.47 KiB | Zobrazeno 474 krát ]

PříspěvekNapsal: 27 zář 2019 03:21 
VIP

To je taková slovenská challenge teď. Když mě nepustíš, ukážu kozy :-D

PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 15:22 
VIP

ahoj všem letenkářům, nemáte někdo nějaký update či zkušenost, jak to má china southern s transitem via Urumqi?

Případ kamaráda, který mu pomáhám řešit, (viz první příspěvek) se nikam neposunul.
China Southern neví, nebo pro jistotu tvrdí, že viza potřebujeme vždy při jakémkoliv letu se dvěma zastávkama v číně, nebo při naprosto jakémkoliv pohybu přes Urumqi, což tak rozhodně není. Do Urumqi na emigrační se nedá dovolat.
Rerouting zpáteční cesty přes CAN jsou China Southern ochotni udělat za 240€/os.
Vízové centrum ani ambasáda taky neví, jak to s těmi transfery v URC je, jediná jistota je, že transitní vizum je teď celkem opruz (cesta do Prahy, 4 stránky velmi podrobného dotazníku, 2700,-kč/os.)
A do toho různě po internetu celkem hodně zkušeností od lidí, co to prošli bez víz. A vlastně žádná zkušenost, že by někoho nenechali vůbec projet.
Přemýšlím, jak moc velký risk by byl to nechat být a jet bez víz.

Pokud je ten problematičtější přestup v URC až na zpáteční cestě, je možné využít cestu tam bez problémů? Nebo budou kontrolovat zajištění viza pro cestu zpět už během cesty tam?

Moc díky za všechny zkušenosti a rady.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 15:45 
Moderátor

Dokud nebude v praxi jednoznačné oficiální čínské stanovisko a přístup v relaci s realitou, vše zůstane v rovině nejistých spekulací. Nejvíce zkušeností je formulováno asi na CL, ale pravdu má stejně v danou chvíli čínský imigrační úředník na místě...

PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 19:11 
VIP

burito píše:
Dokud nebude v praxi jednoznačné oficiální čínské stanovisko

...takže nikdy.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 19:16 
VIP

zennie píše:
burito píše:

...takže nikdy.

Nebo víza nezruší ;)

PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 22:04 
Moderátor

zennie píše:
burito píše:

...takže nikdy.

To nemyslím. Nějak to časem třeba zaškatulkulují. 72/144 hodinová víza fungují oficiálně i v praxi...

PříspěvekNapsal: 05 lis 2019 22:27 
VIP

Odvtedy co CZ lieta VIE-URC, tak som zatial nepocul o jedinom pripade kde by niekoho zastavili vo VIE alebo v URC, naopak pripadov ktore boli bez viz a bez problemov je uz celkom dost.... takze tolko statistika, ale ako bolo napisane, oficialne to neni nikde...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina