Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 zář 2019 07:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prostě Grééta Thunberg
PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 08:18 
Diskutér

Slovicko alternativne ma navnadilo, uz zdielam :lol:

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 09:15 
VIP

ja se ztotoznuju s poslednima dvema prispevkama "jery"-ho.
co pise "castielo" mi prijde sproste a proste, holt cilovka Gretenismu.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 09:55 
Moderátor

jery píše:
Ale teraz vážne - nepríde vám kampaň zo strany médií tak trochu na hrane (či už Gréta, alebo táto antigréta) , niečo ako zneužívanie detí? A teraz bez ohľadu na to, či sú tie deti narušené, geniálne, handicapované alebo emociálne vyspelé. Stále sú to len deti.
Ale je fakt, že na Európanov vždy zaberú viac veľké smutné detské očká ako logické argumenty. tak prečo to v kampani nevyužiť...

Přesně, já bych to podepsal...
Je to realita. Bez marketingu se mnoho neprosadí, s marketingem se mnoho dobrého pohřbí. V tuto chvíli je už její známost taková, že by se tým kolem ní měl starat o minimalizaci takových zneužití a zároveň by měla zůstat autentická před svými názory a sama před sebou. To fakt nebude mít lehké. Víc než zastánců a odpůrců bude těch, kteří budou chtít na její vlně jakkoliv vydělat...

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 10:49 
Návštěvník

dmitrijsadlo píše:

Moje prispevky si vysvetluj ako chces, ale ak niekto nevidi suvis medzi menej predanymi taskami = menej tasiek v mori a este to bagatelizuje, ze vplyv zakazu predaja konkretnych jednorazovych plastovovych vyrobkov ma vplyv na zivotne prostredie nula cela nula nič, tak nas boh ochranuj. Nechceme riesit tie nejjednoduchsie problemy, ako potom riesit tie velke? Greta je ekologicky fanatik, co ja nie som, ale lepsie byt Gretenista ako Kretenista.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 10:56 
VIP

castielo píše:
dmitrijsadlo píše:

Moje prispevky si vysvetluj ako chces, ale ak niekto nevidi suvis medzi menej predanymi taskami = menej tasiek v mori a este to bagatelizuje, ze vplyv zakazu predaja konkretnych jednorazovych plastovovych vyrobkov ma vplyv na zivotne prostredie nula cela nula nič, tak nas boh ochranuj. Nechceme riesit tie nejjednoduchsie problemy, ako potom riesit tie velke? Greta je ekologicky fanatik, co ja nie som, ale lepsie byt Gretenista ako Kretenista.

V našem případě se méně igelitových tašek = více prodaných plastových pytlů na odpadky. Z rozvojových zemí pravidelně už vozím horu plastových tašek, co doma recyklujeme :-D Ono vše má svá pro a proti.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 11:13 
VIP

inak "pytliky na odpadky" - az do prichodu Tesca a jednorazovych igelitiek zdarma koncom 90. rokov sme ich doma vobec nepouzivali. Na spodok smetneho kosu sa dali stare noviny a do kontajnera sme ho ako deti vyniesli cely a potom sa vratili domov. Neznasal som to :D
A doteraz si pamatam ako koncom 80. rokov moja babka krajcirka opravovala roztrhnute igelitky a ako ma mama poslala pre zabudnutu igelitku naspat do obchodu.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 11:14 
Diskutér

Když slyším a čtu o ekologii, globálnímu oteplování, Grétě, aktivistech, plastových brčkách, je mi z toho špatně. Všechno je to jen o byznyse a různých (ne)ziskovách.
Samozřejmě, že jsem pro šetrné zacházení se Zemí a životním prostředím, o to tu ale vůbec nejde... Stačilo by používat selský rozum, ale to dnes není v kurzu....

Přijde mi to jako když mi potáhne do baráku a nechám si dát do oken lepší těsnění, ale nevšimnu si, že mi vítr odnesl střechu. Ano, budu mít míst lépe izolovaná okna, ale 99,999999% tepla mi uteče chybějící střechou. Ale ano, můžu si udělat záškrtek, jak se chovám zodpovědně a ekologicky, protože se nemuselo vyrobit 0,000001% tepla navíc.

Podobně se chová větší část společnosti a i někteří diskutující ze zdejšího fóra :-)

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 12:56 
Moderátor

Jak bys to řešil ty? Všichni tak nějak tušíme, že je něco špatně, ale bohužel jinak než na úrovni států a různýma regulacema to prostě sami asi nevyřešíme.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 13:11 
Diskutér

Chápu, že to není snadné, ale určitě bych to nedělal tak, jako EU.
Politici by měli naslouchat odborníkům (kteří nejsou napojeni na tento byznys), diskutovat, hledat řešení. A to vše na nadnárodní úrovni. Ať se to týká migrace, oteplování nebo odpadů. V případě potřeby je třeba hledat i silová řešení, kterému rozumí i afričani a asiaté - Evropa celou Asii a Afriku prostě neuživí, i když zakáže plastová brčka, vatové tyčinky a auta se spalovacími motory :-)
Mimochodem, elektromobily jsou slepá ulička, kterou již odhalili v Japonsku a vyvíjí auta na vodík. EU na to také přijde, počítám tak za 8-10 let :-)

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 14:15 
Moderátor

tomaas.p píše:
...určitě bych to nedělal tak, jako EU.
Politici by měli naslouchat odborníkům (kteří nejsou napojeni na tento byznys), diskutovat, hledat řešení.)

A jak si tak asi představuješ, že to EU dělá? Proč je legislativní proces tak dlouhý a komplikovaný? Protože třeba i já jsem se měl (jakožto "odborník", nikoliv jako "napojený na byznys") vyjádřit několikrát k legislativě, která se mě profesně dotýká. Aniž bych chtěl, prostě mi to přistálo v mailu. Neříkám, že se relevantní business nemá k tématu také možnost vyjádřit, ale říct, že EU nediskutuje, nenaslouchá a nehledá řešení je jenom potvrzení toho, že do toho nevidíš a podléháš líbivým svodům typu "všechno je špatně" a "zase ti sluníčkáři" pánů typu Okamura a Klaus ml.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 14:48 
VIP

Alexx: tak coby člověka s největší spotřebou paliv na osobu v EU se tě logicky poptaj...

Mě nejvíc baví uchošťoury. Představa kokotů v Bruselu, co se párkrát týdně (za cizí peníze, tj.daně neřeší) proletí po Evropě, že největší hobby evropanů je čistit si uši na pláži a házet tyčky do moře, je fakt úsměvná. Tak budou dřevěný uchošťoury. A v Indonésii budou dál lítat do moře tuny plastů a v PRC tuny karcinogenů.

A vůbec, když si představíte, kolik elektřiny jste tady na to inteligentní vlákno spotřebovali...

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 16:30 
VIP

uz to tu dlhsi cas citam, tak sa veru vyjadrim aj ja. Podla mna by mal kazdy zacat od seba. v prvom rade. a to znamena aj menej cestovat bohuzial, resp. cestovat zodpovednejsie.
ja som zacal u seba s byvanim. mam na dome bio-cisticku vlastnu, svoju vlastnu studnu , tepelne cerpadlo . som energeticky sebestacny a zelensi. pracujem na fotovoltaike a kedze mam aj potok pred domom tak sa mi podari mozno mensia vodna elektraren.
otazka ale znie, je to ekologickejsie ako kupovat elektrinu z relativne cistej atomky?
zo vsetkych tychto prepoctov sa jednemu dekel odpalit moze.
takze na zaciatok staci si nebalit kazde jedlo do plastu, nebrat v obchode igelitky a nedavat brcko do kazdeho drinku ( ja sam som to pouzil za 35 rokov zivota mozno 5x a necitim sa ukrateny)

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 17:43 
VIP

Někde se začít musí, někdo musí jít příkladem, ale zákaz uchoštourů a plastových brček planetu nezachrání. Především ten zdravý rozum by měl jít příkladem. Jít slepě proti vymoženostem civilizace je blbost. Mnoho cest aut je hodně zbytečných, ale zákaz spalovacích motorů v horizontu 30 let je nesmysl. Buzeruje se s emisemi aut, ale lodě na mazut nikdo neřeší. Všichni, co se na těchto stránkách potkáváme a vyměnujeme si názory létáme rádi a věříme, že nám létání snad nikdo neomezí a nezdraží. Gréta, Tomáš Klus a podobní jsou nám k smíchu, ale taky se může stát, že k migrantům ekonomickým - až si tu naši čistou Evropu zachováme - se z Asie a Afriky přidají migranti, kteří tam v jejich zničených zemích nebudou chtít žít. Tam je potřeba přesvědčit lidi a jejich vlády, že musí něco změnit. Lehce se to odsud napíše, ale nevěřím, že se tak stane.

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 19:09 
Diskutér

kono píše:
pracujem na fotovoltaike a kedze mam aj potok pred domom tak sa mi podari mozno mensia vodna elektraren.
otazka ale znie, je to ekologickejsie ako kupovat elektrinu z relativne cistej atomky?
zo vsetkych tychto prepoctov sa jednemu dekel odpalit moze.

Toto je vynikajúci príklad, ktorý ukazuje na nevyhnutnusť spolupráce odborníkov z oblasti ekológie a techniky:

Nielenže sa ten dekel na reaktore môže odpáliť, on sa s určitou pravdepodobnosťou odpáli a skončí to menšou alebo väčšou katastrofou, ale napriek tomu je jadrová elektráreň ekologickejšia ako malá vodná elektráreň alebo fotovoltika.
Malá vodná elektráreň, ktorá prehradí vodný tok je neekologická, lebo zmení pomery vo vodnom toku k horšiemu. Ak je v podobe samostaného vodného kolesa, ktoré poháňa alternátor je to ekologické riešenie, lebo sa nemenia pomery vo vodnom toku, nevýhodou je, že sa premení len malé množstvo mech. energie na elektrickú.
Fotovoltické panely na streche nezaberajú pôdu, ale čo s nimi keď doslúžia. Materiál, z ktorého sú vyrobené, nie je k prírode práve priateľský. Navyše fungujú len keď na ne svieti slnko. Môžu byť síce spriahnuté s batériou, ale kam potom so starou batériou? Otázku ekologickosti výroby panelov a batérii nechávam bokom. Ak budeš chcieť mať el. energiu nonstop, asi aj tak budeš potrebovať elektrickú prípojku. Generátor v elektrárni tak bude pracovať bez ohľadu na tu, či elektrinu odoberáš alebo nie. Akurát narobíš "bordel" v el, rozvodnej sieti, ked sa budeš nepredvídateľne pripájať na el. sieť.
Fotovoltika je vhodná a je to aj nejekologickejší variant, ak sa el. energiou z panelov zásobuje malé zariadenie bez elektrickej prípojky (napr. osvetlenie autobusovej alebo vlakovej zastávky niekde v poli, usvetlenie odľahlej malej horskej chatky a pod.)

PříspěvekNapsal: 22 srp 2019 20:13 
VIP

Bohužel, spousta lidí u sebe nezačíná. To je ten problém. Jasně, my si tady diskutujeme, i když je tu tábor A x tábor B, i to je samo o sobě fajn...

Problém ale fakt je, že řada lidí něco jako šetrné zacházení s okolím neřeší. Dám příklad z dneška. Nějaká úžasná, ani ne 30letá dámička, si v obchodě nabrala horu ovoce. A pozor, v době sezony dozrávajícího ovoce typu jablka a broskve, měla cca: 4 manga, 2 balení jahod, blumy, mandarinky, borůvky atd. A sháněla pomeranče. Díky bohu je neměli.

Banány ještě pochopím :) Ale tohle, tohle je pitomost a zhýralost na entou, nezlobte se na mě.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina